Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie zaznaczyć, że iPhone nie 'stał się', tylko taka była jego geneza, miał być dla ludu. Po prostu polskie społeczeństwo dorosło/wzbogaciło się na tyle, że ten telefon jest w rzeczywistości bardzo popularny i bardzo dobrze.

 

I tak, bierz iPhone, sam zastanawiałem się nad Xperią T w momencie jak ukazała się na rynku i stwierdziłem, że to szrot, ale już nie pamiętam z jakiego powodu  :sorcerer:

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Nie w absolutności. To, jak działa Xperia T, też ma dla mnie znaczenie. Opinie są bardzo różne. Wyżej możemy zobaczyć, że T to szrot, choć nie wiadomo dlaczego. Co do iPhone'a, patrząc na historię jest niewykluczone, że wychodzący właśnie OS 8 będzie na nim działał rozczarowująco. Ale może nie jest jakoś specjalnie potrzebny, tak jak Android 4.4 nie jest mi jakoś potrzebny do życia, gdy i tak ja przesiadam się z 4.0? No nie wiem, coś musi przesądzić szalę, od wczoraj zamiast wybrać, zakupić i się skupić na życiu to rozmyślam, co począć, rzadka sytuacja w moim życiu.

Odnośnik do komentarza

iPhone ma niestety większe wymagania dot. nowego softu. Programy nie tylko wymagają często minimum jakiegoś modelu ale również jakieś softu a teraz większość nowych aplikacji wymaga iOS7. Zaraz wyjdzie iOS8 w ciągu pół roku 90% z update'ów aplikacji pewnie będzie wymagało właśnie iOS8. Poczekaj na premierę 6ki i kup IP5 a nie 4s. Szkoda kupować za wcale nie małe pieniądze taki stary telefon. Xperii nie mam, z mojego doświadczenia z tanimi fonami Sony jest taka - softowo lepiej niż np w Samsungu (porównanie Xperia M do S3 Mini) ale hardware porażka. Przycisk włączania się zepsuł w 4/10, potrafi się uszkodzić przy otwieraniu obudowy która jest konieczna żeby włożyć kartę. Dla mnie lipa. Przy iPhonie poniżej jakieś poziomu nie schodzisz chyba że był uszkodzony/naprawiany.

 

Co do "bogacenia" się społeczeństwa to ja obstawiam bardziej obieg używanym towarem. Dużo jest 4ek 4s'ek z drugiej ręki bo akurat właściciela stać na nowszego. Gdyby nie to, te osoby dalej nie miałyby iPhone'a.

Odnośnik do komentarza

Niezbyt. Z takich wyższych modeli to rozważałbym tylko Z1 Compact i iPhone'a 5S, ale one są na ten moment (najlepsze oferty do znalezienia) dwa razy droższe. Aż tyle to nie jest dla mnie warte, żeby dawać tyle kasy. Jak mówię - T i 4S to mój wybór. To i tak znaczący postęp wobec tego co mam teraz; dobrze by było, jakby nie wcześniej niż za rok-dwa to ten telefon nie stał się krępująco nienadążający za netem i aplikacjami.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Wiem, czego chcę i już to wszystko sprawdziłem, rozważam tylko te dwa telefony. Gdybym chciał wydać więcej kasy, rozważałbym jeszcze tylko Xperię Compact lub iPhone'a 5S. Wiecie, to jak z kobietami, można racjonalnie wymieniać zalety innych, ale generalnie jeśli mam czegoś dotykać tak często, to tylko jeśli mi się podoba i tyle.

 

Jak słucham opowieści o Xperii to widzę głosy, że dość szybko się zestarzała, prędzej traci na szybkości i czasie na baterii w nowych wersjach Androida niż zyskuje, więc to sprawia, że bliżej mi do tego nudnego iPhone'a, ale ja teraz używam telefonu i tak dużo słabszego, więc jak widać nie mam aż takich wymagań. Za rok może ta Xperia T będzie działać podobnie, zacznie się zapychać i zamulać, ale jak kupię na okazji za 500 zł (a pojawiają się takie), to nie będzie mi żal założyć, że za rok-dwa i tak kupię coś nowszego. A na ten moment, powinna powalać w porównaniu do mojego Tipo jadącego na 4.0, z wiecznie kończącym się nie wiadomo czemu miejscem i mikrym ekranem, nie? Użytkownicy iPhone'a 4S, jak szukam po sieci, są na ten moment bardziej zadowoleni z ogólnego działania, bardzo mało narzekań na awarie czegokolwiek czy złe działanie na obecnie najnowszym OS-ie.

 

Najlepsza oferta jaką dziś widzę dotyczy telefonu z Brytanii, bodajż z Verizona, który ma założoną kartę Gayvay. Koleś mówi, że działa bez zarzutu każda polska karta na najnowszym iOS, ale czytałem, że mogą być problemy. No i tutaj pytanie, czy mogą być, kiedy np. pojawi się nowy firmware? Czy wpływa to jakkolwiek na działanie, jest jakiekolwiek ryzyko? Bo jeśli tak, to kupię normalnie bez tego, ale jeśli nie, to po co przepłacać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Taką kasę lepiej zainwestować w jakiegoś Xiaomi czy inne mało znane w USA marki, niż starego Soniacza. Nakładki na androida lepsze niż w większości popularnych producentów, a wykonanie ludzie przyrównują do jabłek. Tylko nie tak łatwo kupić w polszy. Jak serio tylko te dwa modele, to wybrałbym jabłko. Androidy im starsze, tym bardziej zmulone.

Odnośnik do komentarza

Wziąłem tą Xperię Z1 no i już pierwszy zonk. Gdzie są słuchawki do ch*** wafla? Sony szczyci się "Walkmanem" a nawet słuchawek nie dołączyli do zestawu. W mojej budżetowej Tipo były słuchawki.

 Jak chcesz mogę Ci dać moje pchełki od e1. Mi wypadają  z uszu. Nie wiem kto wpadł tam u nich na pomysł z tego typem słuchawek w zestawie. 

Odnośnik do komentarza

Wziąłem tą Xperię Z1 no i już pierwszy zonk. Gdzie są słuchawki do ch*** wafla? Sony szczyci się "Walkmanem" a nawet słuchawek nie dołączyli do zestawu.

 

A co ma jedno z drugim wspólnego? Jak ktoś chce słuchać muzyki to chyba ma odpowiednie do tego słuchawki, które przecież kosztują tyle co sam telefon. A tanie słuchawki "żeby były" pewnie każdemu się walają po domu.

 

Jak dla mnie powinno się ich nie dawać, tak jak ładowarek USB. Ktoś nie ma - niech kupi osobno w byle sklepie obok, a jak ma, to po co mu piąte do zestawu. To nie gacie. Przecież klient za to płaci, a nie firma mówi "okej, żeby były dodatkowe słuchawki jesteśmy w stanie obniżyć próg zysku ze sztuki, grunt to słuchawki". Co, mam je wszystkie sprzedawać po 5 zł na Allegro? Nie lubię, że tyle niepotrzebnego elektrosyfu się wala po świecie.

 

Messer, są różne pakiety na różne państwa, może w Polsce były, ale domyślnie ten model nie ma słuchawek, więc raczej nie ma się co kłócić.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem. Ja bym nie chciał. Raz, że po co, dwa, że nieopłacalne. Ja wiem, że do niektórych modeli Z są dołączane słuchawki takie jak MDR-NC31E, które kosztują ze 200 zł. No tylko że ja już mam i tak lepsze słuchawki - nie chciałbym dopłacać 200 zł za to, żeby mieć dodatkowe. A jakbym z jakiegoś powodu nie miał, to wtedy bym sobie poszedł i kupił.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...