Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki są na śmiesznych tasiemkach często. Psuje się to mocno w zasadzie wszędzie. W IP4/4s też się psują taśmy, przy przyciskach do głośności, pod dużym przyciskiem. To po prostu wada minimalizacji chyba :/ W pewnym momencie dochodzimy do granicy absurdu gdzie wszystko jest cienkie jak włos i pewnie tańsze w produkcji. Tak samo w padach do konsol. Kiedyś PCB były, potem tasiemki i folie. Jak padnie to tylko wymiana to nic się nie da lutować ani poprawiać :/


Ja już byłem całkowicie nastawiony na nexusa 5 ale wczoraj kumpel wbił mi gwoździa pokazując Honor 6 (Huawei) tylko nie ten z polskiej dystrybucji bo ma dual sima. Za takie pieniądze to niezły pociąg. Nie ma największych bolączek nexusa (bateria, micro sd) ciekawe jak się ten procek i ta grafa będzie sprawdzała.

Dual nie ma LTE. Dla mnie klops :/ Tylko SingleSim ma LTE niestety.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmm telefonik używany przez żonę od czerwca właśnie dał o sobie znać. Padł mikrofon, sam z siebie. Telefon zadbany, noszony w pokrowcu. Po ogarnięciu for i problemu Note 2 to bardzo delikatny sprzęt :/

 

Jest gwara ale sama idea już mi się nie podoba. Telefon idealny chyba tylko do używana w sterylnych warunkach, nawet nie w rękach, jeno na stole. Oddam i zobaczymy co powiedzą. Problem z softem opada. Twardy reset, fabryczne ust i reinstal systemu nic nie pomogło. Będzie to raczej moja ostatnia zabawa z Samsungiem tak jak już skreśliłem LG. Chyba pora na Sony.

 

No jest delikatny potwierdzam bo sam uzytkuje i w sumie przy mojej ciezkiej rece do sprzetu po paru upadkach i intensywnym uzytkowaniu mam lekko poobijana obudowe, pajaczka pod ekranem (odklejajacy sie klej) i w sumie nic wiecej mi nie siadlo reszte oceniam nieźle jednak brakuje paru rzeczy wiec teraz intensywnie mysle o S5 Active ktory ma niedlugo wyjsc i calkiem mi sie z wygladu podoba.

Odnośnik do komentarza

Mi się pogruchotał S3 jak był bez Etui. Ale do S4 kupiłem silikonowy kondom i już z 10 upadków na beton w każdym możliwym miejscu przeżył. Wygląda może niezbyt pięknie ale telefon żyje w nim świetnie.

 

Chyba się pomyliłem. Są sprzeczne informacje o tym Honor 6 ale chyba jest jakaś wersja Dual-Sim z obsługą LTE. Kurde, to wtedy świetny deal! Za 1500 czy mniej można fajny telefon dorwać.

Odnośnik do komentarza

Jakiego topowego Androida dostanę do 1500 zł? Coś dobrze wykonanego i do 4.7" max. Najlepiej na czystym Andku, i na pewno nie Samsung ani LG. Coś się znajdzie? Zależy mi na aparacie, przynajmniej 32GB pamięci, LTE i Lollipopie. Szukam alternatywy dlaczego by nie kupić iPhone 5s, bo chyba w tym przedziale cenowym to teraz iPhone stał się bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza

HTC M8 za duży. M7 jest dobrym rozmiarem, ale aparat nędza, niedługo pewnie wycofają mu wsparcie, do tego ten włącznik na górze, bardzo niewygodny. Samsungi odpadają, bo nie toleruję TouchWiza, ani ich plastikowego designu. Nie umiem i nie mam ochoty bawić się w jakieś rooty czy uj wie co. Nie pomyliło mi się z iP 5s. 2500 zł kosztuje 32GB, minus VAT to 2000zł. Jak mam kupić Androida za 1500zł, a iPhone za 2000zł to większej różnicy mi nie robi te 5 stówek. Zwłaszcza że aktualnego iPhone sprzedam za kilka stówek. Czyli z gó.wna bata nie ukręcę? Nowym Nexusem i Moto X przesadzili dla mnie z rozmiarem a kupno Nexusa 5 już chyba nie jest dobrym wyborem co?

Odnośnik do komentarza

Chyba tylko nexus albo moto x stare, poprzednia generacja. Obiecane update'y i prawie czysty andek. Moto nie ma fullhd ale jak masz iPhone'a to jesteś przyzwyczajony bo tam też nie ma. Nexus ma trochę zawodzącą baterię a tak to reszta jest ok. Moto nie ma wyrąbistych bebechów ale to co jest starczy spokojnie. Do 1500 powinno się udać. Aha, nexus to LG. Ale soft od Google.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zamierzam w końcu wymienić wysłużonego iP4. Na początku myślałem nad iPhone 6, ale jednak nie chce mi się całej wypłaty na niego przeznaczać, więc jednak chciałbym coś z androidem, ale najlepiej żeby do tego jeszcze ładnie wyglądał i nie miał nakładki producenta. Z tego co czytałem ostatnio, to bardzo dobre opinie na zachodzie zbiera Moto X (w Polsce jakoś ciężko z dostępnością). Miał ktoś może styczność z tym telefonem? A może coś innego w granicach ~2000 pln (jakby co to używany iPhone 5s raczej odpada - za mały ekran).

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

N5 ma problemy z działaniem cały dzień na jednym ładowaniu. A 6 jest z kolei wielki. Nie wiem jak działa Moto X ale Moto G to zwyklak, doopy nie urywa jeśli mam być szczery. Z Motorolą możesz też mieć problem z gwarancją w Polsce. Ciężko o czystego Andka o dziwo aczkolwiek wiem że Sony coś kombinuje w tej materii. Jeśli mogę Ci coś doradzić to możesz myślę brać na celownik HTC i Sony jeśli zależy ci na płynnym działaniu, ich nakładki są w miarę lekki i przyjemne.

Odnośnik do komentarza

Tak, Sony rozwija projekt AOSP dla rodziny XPERIA. Jednak aby go wgrać trzeba odblokować bootloader co wieże się z utratą gwarancji (tylko słownie, ja swoją Zetke odblokowalem a na gwarancji była już dwa razy, wystarczą proste tricki) Oczywiście jeśli lubisz grzebać w telefonie to możesz wybrać jaki Ci się spodoba i wgrać jakiś rom AOSP bądź jakiś odłam. A z seryjnych systemów tak jak kolega wyżej napisał Sony posiada lekkie UI i od niedawna HTC (starsze Sense było naprawdę ciężke tak jak teraz TouchWiz Samsunga)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie Xperie z OmniBalance to zdecydowanie najładniejsze telefony obecnie. Bardzo przyjemnie też się je trzyma. Ale to kwestia gustu, innym się podobają np. Samsungi, a dla mnie są niezgrabne. Musisz sam popatrzeć, co ci się podoba.

 

Sony ma nakładkę na Androida, choć dość przypominającą zwykłego Androida. Najnowsza obecnie Xperia Z3 jest tylko nieco większa od iPhone'a 6, a ma ekran 5,2 cala z rodziałką 1080 (alternatywnie, Z3 Compact ma ekran podobny do iP6 - 4,6 cala, podobne ppi - będąc od niego mniejszym). Do tego Z3 ma wreszcie ekran, ktory nie odstaje od praktycznie niczego nie-Nokiowego co mozna zobaczyc w sklepie, a w porownaniu z innymi telefonami tej ceny i mocy, bateria powinna trzymać bardzo dlugo. Ogólnie wiele osób określa Xperie jako obecnie najlepszą opcje dla osób przesiadających się z iPhone'a.

 

HTC ma nakładkę, chociaż ludzie zazwyczaj ją dość lubią.

 

 

Z telefonow mniej znanych, predzej niz polecac Moto czy Nexusa, sporo dobrego slyszalem o telefonie OnePlus One, sensacji tego roku w branży. Jedzie on na lekkiej przerobce Cyanogena. Bardzo wiele rzeczy można dostosowac. Niby nieznana firma, ale ludzie przebadali ten telefon i jak widac dziala solidniej, niz wiele tych popularnych. Jesli design ci pasuje, wnetrze jest kapitalnie mocne jak na swoja cene (ewidentnie nowa firma doplaca poczatkowo do interesu, zeby sie wyroznic, zdobyc popularnosc - jest okazja, zeby jako klient na tym zyskac). Tylko trzeba pamietac o zakupie odpowiedniej wersji, bo nie ma slotu na karty pamieci.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ja korzystałem z CM sporo i jak dla mnie nie był on nigdy tak bezproblemowy jak oryginalny soft czy custom o oryginalny oparty. Na Samsungach dużo lepiej działały romy oparte o AOSP. Nt. jeśli chodzi o sam OnePlus to miał sporo problemów z softem i np. niedawna poprawka poprawia nagłe restart (wtf?) i wyłączenia. No np dla mnie takie wady to raczej dyskwalifikacja :/ Ale nie mam go, raczę po prostu poczytać.

Co do Sony to jest jeden minus - jak masz super nowy soft i nie możesz najpierw zrobić roota bez odblokowania bootloadera to ponoć traci się bezpowrotnie jakieś funkcje z aparatu gdyż one nie są dostępne jako moduły open-source i proces odblokowywania bootloader usuwa je bezpowrotnie. Jedynie root najpierw pozwala zrobić sobie kopię ale przy najnowszych kernelach nie wiem czy jest znana dziura która na to pozwoli. Także miej to gdzieś z tyłu głowy. Mi się Sony nie podoba (klocek taki) ale SOFT jest ok. Zbyt kanciasta bryła mnie denerwuje no i w Xperia Z ekran to porażka straszna. Dopiero nowe modele są ok.

Odnośnik do komentarza

Oki, muszę oddać żonie Z1 i teraz się zastanawiam nad : Z3, HTC (?), S5, LGG3 no i właśnie co jeszcze? Jest jakaś sensowna alternatywa? Z użytkowania Z1 jestem zadowolony i słyszałem że z3 jeszcze dłużej działa na baterii co byłoby idealne. Nad iPhone 6 myślałem ale jednak wolę androida. Co polecacie? Sam obadam telefony pod koniec tygodnia ale może jest coś na co warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...