Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Życia to nie zmienia, ale Z3 ma znacznie lepszy ekran (Sony poprawiało to w całej serii, bo generalnie do tej pory ich tradycją było, że ekrany raczej są słabe jak na daną cenę telefonu, w Z3 jest raczej wśród najlepszych), powinien wyraźnie dłużej żyć na baterii, lepiej też leży w dłoni z racji tego, że jest cieńszy (a ma nieco większy ekran bez większych wymiarów telefonu). Wyniki testów audio ma słabsze, jeśli ktoś lubi sluchać z telefonu.

 

Co do innych marek, to oczywiście bardziej się różnią (np. lepszy aparat, większy ekran, niektore maja rozdzialke 1440, jesli komus zalezy... ja osobiscie nie wiem, czy taka gestosc pikseli jest warta zuzycia procesora i baterii), no ale to kwestia, na czym komu zależy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W Ameryce Łacińskiej wyszła ta motka jako Moto Maxx ale rzecznik Motoroli we Francji na tweeterze potwierdził, że ten model NIE TRAFI w ogóle do Europy. Bardzo szkoda :/ Chociaż po recenzjach można dojść do wrażenia, że ekran jest słaby (zbyt ciemny + wyprane kolory).

Odnośnik do komentarza

E dobra, w sumie nie wiem, w jakim żyjącym temacie to dać.

 

 

Myślałem o kupnie magnetycznej stacji dokującej do telefonu. Sony kosztuje 100 zł, innej firmy (właściwie no name, nie chwalą się jakiej) - 25 zł. Ktoś ma jakieś pojęcie, czy ta różnica znajduje odzwierciedlenie w działaniu i jakie?

Odnośnik do komentarza

Używam DK32 Sony, i jestem zadowolony. Szybko się ładuje telefon. Jak masz jakiś futerał czy case to sprawdź sobie czy Ci w nim spasuje, do tego sony dali takie 2 jakby szyny na różne szerokości. Też miałem dylemat co brać, bo 100 trochę dużo za takie coś, ale nie chciało mi się szukać dalej i wziąłem. :) 

Odnośnik do komentarza

Ace to słaby sprzęt co jeszcze dodając TouchWiza powoduje, że niekiedy obcowanie z tymi "maszynami" to droga przez mękę. Sony są lżejsze. Mam kupę Xperii M i podobnych sprzętowo S3 Mini w firmie i różnica w działaniu jest zdecydowanie na korzyść Sony ale... zdejmowana klapka a w niej umieszczony przycisk blokady (włączania) przy wyjmowaniu i wkładaniu potrafi się uszkodzić a także lekko przemieszać. Nie wiem jak wygląda M2. Generalnie nakładka Sony jest sporo lżejsza więc przy podobnych bebebach Sony chodzi odczuwalnie lepiej. No i  M2 jest w projekcie AOSP Sony więc jest też czysty rom w ogóle bez nakładki Sony: http://developer.sonymobile.com/downloads/tool/software-binaries-for-xperia-z2-xperia-z1-and-xperia-z/

Odnośnik do komentarza

No to nawet nie chodzi o to, że na same dane było za mało. Chodzi np. o aktualizacje. Miałem licencje na TomToma który miał ponad 1gb, nawet chyba wtedy koło 2gb (wersja na Europę) i aktualizacji nie można było zrobić bo potrzebował 2x tyle miejsca (2gb żeby ściągnąć, 2gb żeby zainstalować). Wystarczy, że tyle nie masz i masz problem. Albo jakaś gra duża i musisz mieć tyle samo miejsca. Jak robisz zdjęcia i trzymasz muzę na telefonie do słuchania normalnego to 16gb to dla mnie za mało było. Teraz, przy spotify i necie LTE może jest inaczej ale te 32gb to dla mnie minimum przyzwoitości. Gdybym nie miał teraz w S4 karty to też miałbym problem raczej.

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie planuję kupić sobie kartę 64 GB na muzykę. I tak słucham muzyki tylko w drodze, bardzo rzadko w domu, w domu to zazwyczaj pracuję. Byłoby fajnie mieć całą na telefonie. Ale jeszcze nie zacząłem obczajać dokładnie, która karta jest najlepsza. Różne rzeczy na ten temat czytałem, bo one nie działają jakoś supergładko, dodatkowo telefony nie wykorzystują w pełni ich możliwości jeśli chodzi o szybkość przesyłu. Nawet są jakieś artykuły, że używanie karty microSD ogólnie przymula telefon, ale raczej mało rzetelne. Tak że jeszcze nie wiem, ile trzeba by wydać na kartę, która będzie w sam raz, czy 60 zyla czy 300.

 

16 GB wierzę, że dość łatwo się może skończyć, jeśli ktoś obczaja aplikacje. One czasami sporo zajmują. Gierki, jakieś rzeczy używające wideo itp. Masz takich pięć, nagrasz jakiś filmik z wycieczki i zaraz 10 GB zajęte, a resztę zużyje system i drobnostki. No, jak na kompie.

Odnośnik do komentarza

Stary, offline to pobiera na telefon czyli musisz mieć miejsce. To raz. A dwa, jak ktoś nie chce płacić abonamentu a do tego masz np kolekcję płyt albo kolekcję albumów w iTunes to co? Już ma i chce korzystać. Spotify jest fajny albo świata nie zbawi i nie wszystko tam jest. Jest kupa muzy którą lubię i jej nie ma w Spotify.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...