Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 miesiącach korzystania z LG 2X (dwurdzeniowiec) jako pierwszego prywatnego smartfona:

LG-Optimus-2X11.jpg
 

 

przesiadłem się na LG 4X (4rdzeniowiec, półka zbliżona do SGS3).
35147487-10_620x433.jpg

Normalnie niebo a ziemia. Ten pierwszy dławił się i krztusił co chwilę przy zmianie aplikacji czy przejściu w kontakty. Dusił się nawet czasem gdy była odpalona appka a ktoś dzwonił - odebrać się nie dało od razu. Drugi to rakieta. Kosztował mnie mniej niż używany SGS2, a wreszcie spełnia moje oczekiwania jako smartfon - 4,7 cali, cienki i lekki, wygodny (no i krótko używany, więc nie wygląda źle). Od razu zrobiłem aktualizację do Androida 4.1.2 (to na razie max wśród oficjalnych wersji od LG) i wszystko hula.

<radocha>

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

 

 


No wydaje się fajny , tylko ramu mało trochę ;/ Nexusa rozważałeś?


Ma 1GB, tyle co sgs2, ktory zawsze smigal mi szybko. LG jeszcze czkawki nie dostal, chociaz od wczoraj zainstalowalem troche appek. Ten starszy LG2X ma 512MB co przy fatalnym LGowym androidzie ICS skutkuje ciaglymi lagami.

Nexusa nie rozwazalem, teraz juz mam co chcialem i przez rok nie bede sledzil newsow mobilnych:) Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No nie wiem jak JB ale ICS chyba w ogóle był słaby. Mam odczucia podobne ale nie tylko z LG, nawet na SGS3 na początku zamrażało ekran na ICS, były lagi itp. Dopiero JB ponaprawiał to wszystko. Tak samo z SGS2 - tam na JB masz wrażenie że masz telefon może sprzed roku a nie 2-3 lat, fajna sprawa. Co nie zmienia faktu że to ostatni soft wydany na SGS2 (4.1.2) i więcej nie będzie ale i tak wsparcie było długie. Nt. LG baaaardo się spóźnia z softami na slabszych telefonal. Nexus to Nexus, tam dba google ale o inne telefony bałbym się nieco.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się :-) Co nie zmienia faktu, że teraz dostajesz 4.3 z Knoxem w którego ja się nie mam zamiaru babrać a prawdę powiedziawszy to sam andek 4.3 wnosi tak mało że też nie mam zamiaru narzekać. Obsługa "zegarka" za 1500-2000 zł który dnia nie działa na baterii to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Chcąc trochę potestować układ Tegra3 pod kątem wydajności 3D, ściągnąłem z Tegrazone jakąś grę zoptymalizowaną pod ów GPU. Dead Trigger 2 - kurczę, jestem mega zaskoczony, że na telefoniku za kilkaset złotych można odpalić produkcję przypominającą wizualnie Deus Exa z current genów (takie moje pierwsze porównanie, biorąc poprawkę na ekran 4.7" vs 50" ;P). Świetne oteksturowanie, całkiem niezła płynność - rewelka. Dla dopełnienia słodyczy już znalazł się kupiec na mojego poprzedniego fona, więc już lepiej być nie może:D

Odnośnik do komentarza

Chcąc trochę potestować układ Tegra3 pod kątem wydajności 3D, ściągnąłem z Tegrazone jakąś grę zoptymalizowaną pod ów GPU. Dead Trigger 2 - kurczę, jestem mega zaskoczony, że na telefoniku za kilkaset złotych można odpalić produkcję przypominającą wizualnie Deus Exa z current genów (takie moje pierwsze porównanie, biorąc poprawkę na ekran 4.7" vs 50" ;P). Świetne oteksturowanie, całkiem niezła płynność - rewelka. Dla dopełnienia słodyczy już znalazł się kupiec na mojego poprzedniego fona, więc już lepiej być nie może:D

Red, napisz coś więcej na temat LG 4x, telefon zaintrygował mnie.

Jak ma się sprawa z baterią, aparatem?

Odnośnik do komentarza

Parametry pewnie znasz ze specyfikacji technicznej, takze opisze to co widze obecnie po paru dniach uzywania. Zaznaczam, ze mam porownanie tylko do SGS2, LG2X.

 

Jak rano naladowalem tel, to po 18ej mial jeszcze 50%, przy czym mam caly czas wlaczony transfer i korzystam z neta. Bez tego pewnie ulamek tego by zeszlo. Zdjec nie robilem, moge sprobowac i wysle Ci probke - rewelacji pewnie nie ma, w koncu to telefon.

 

Podoba mi sie design, duzy ekran o rozdzielczosci HD, wydajnosc - zero zwisow przy wlaczniu appek i nawigacji po systemie. No i cena oczywiscie. Mozna miec paromiesieczny za 700zl, mi sie udalo jeszcze taniej. Sgs2 po tyle chodzi a jest starszy.

 

Aha, brak natywnych videocalli, jesli to wada dla Ciebie. Ja w ogole nie korzystalem w poprzednim telefonie.

Odnośnik do komentarza

A jak skype czy też gtalk, przednia kamerka wspierana?

I jak z filmami sobie radzi?

Kartę sim zdaje się zwykłą obsługuje?

 

Próbki zdjęć nie są potrzebne, pełno tego w recenzjach jest .

 

Jeszcze jedno, jedziesz na romie stokowym, czy już na CM?

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem właśnie MKV z filmem pod defaultowym playerem androidowym (napisy mam wbudowane w plik filmowy, więc osobnego srt/txt nie szukałem w tym przypadku). Śmiga jak należy i nie ma żadnych zwolnień przy przewijaniu na randomową minutę filmu. Jestem ciekaw jak będą wyglądać filmy HD na takim małym ekraniku, aż sobie ściągnę jakiegoś sampla.

Aha, warto jeszcze wspomnieć, że telefon ma NFC - nie wiem kiedy mi się to przyda, no ale ma xD

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...