Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to strasznie wymagający to nie jestem :)

Ja swojego czasu używałem (nadal mam ale w średnim stanie(dwa głoośniczki po upadkach więc trochę latają w środku) więc nie będę Ci wciskał :P zestaw firmy ELTA (niemiecka). Zestaw 5.1 z aktywnym subwooferem kosztował mnie 450 zł, a wiem że potem widziałem go za niecałe 300zł Miał jedno wejście optyczne + coaxial + kilka wejść chinch. Dekodery DTS, DD5.1 oraz Dolby Pro Logic II... jak tylko znajdę numer zestawu to mogę Ci podać jeśli jesteś ciekaw...

 

EDIT: To Elta 8801 CLS. Tu masz np. za 380 zł z przesyłką: http://cgi.ebay.pl/Aktiv-5-1-Surround-Syst...1QQcmdZViewItem

Ja swój kupiłem w Conforamie ale dawno już więc wątpię żeby mieli.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Powiem szczerze że nie słyszałem o tej firmie za dużo, zadowolony byłeś z tych głośników??

Ja byłem zadowolony bardzo... kupiłem sobie do PS2 jeszcze... nie jest to może topowa niemiecka firma ale i po jakości wykonania całego zestawu i po ilości wejść/dostępnych funkcji/ustawień, a także po całkiem niezłej grze tych głośników, czuć, że to niemiecki produkt. Jeżeli chodzi o "plastikowy" sprzęt grający to nie ma co wybrzydzać, słuchałem Logitechów w Electro World, były/są trzy razy droższe, a nie uważam żeby lepiej grały o ile w ogóle (zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek jakość-cena). Nie ma problemu z przebiciami itp.

W zestawie dostajesz cały pakiet kabli...oprócz kolumnowych, dostajesz coaxial, ze 3-4 chinche i chyba jeszcze euro-chinch z tego co pamiętam.

Typowy zestaw z dolnej półki ale trzymający pewien poziom, a za plastiki naprawdę nie warto przepłacać, a w tej cenie w ogóle w cenie tak do 1500 zł nie masz wielkiego wyboru... albo ta Elta albo Logitechy (na które jak mówisz nie masz kasy)... a jak już kupować to moim zdaniem nie oplaca się wydawać 1200 zł, lepiej dołożyć i kupić sobie ampli + stosunkowo niezłe drewniane głośniki wszystko za ok.2000zł, a do tego czasu masz budżetowy sprzęcik spełniający swoje zadanie na 5.

Podsumowując ... szczerze polecam.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Miałem podobne problemy Wyłączyć w settings konsoli DTS 5.1 a zostawić DD5.1 i pozostałe Wiekczość kin domowych nie przyjmuje DTS po światłowodzie

Nie siej zamętu - napisz, że mowa o kinach domowych "all in 1/wash&go" za ~500 zł :)

Mam kino domowe od ponad 10 lat, wszelakie konsole i sprzęty od zawsze podłączam optykiem i nigdy nie miałem problemu z DTS...

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza
Miałem podobne problemy Wyłączyć w settings konsoli DTS 5.1 a zostawić DD5.1 i pozostałe Wiekczość kin domowych nie przyjmuje DTS po światłowodzie

Nie siej zamętu - napisz, że mowa o kinach domowych "all in 1/wash&go" za ~500 zł :)

Mam kino domowe od ponad 10 lat, wszelakie konsole i sprzęty od zawsze podłączam optykiem i nigdy nie miałem problemu z DTS...

 

Kupiłem niedawno zestaw panasonic sc-pt850 Model z ubiegłego roku Jest on co prawda "all in 1" tyle że nie "za ~500 zł" no i z pewnością nie "wash&go" hehe Jakość dzęku zwyczajnie "robi" ale każdy ma inne wymagania Ja mając wybór wybrałem tego panasa i jestem zadowolony Wada- nie podaje przez optyk dts Zalety: no cóż Wystarczy posłuchać choć raz

Odnośnik do komentarza

W najnowszej "gazetce" Saturna promują zestaw Sony HD 6000 - tutaj szczegóły

Chciałbym się spytać bardziej doświadczonych użytkowników czy amplituner, który wchodzi w jego skład "pociągnie" PS3 i XBoxa360, tzn czy dekoduje on dźwięk z nich tak abym mógł cieszyć się dźwiękiem 5.1

Tutaj szczegóły samego amplitunera

Wg danych na stronie sony:

Dekodowane formaty to:... DTS, Dolby Pro Logic i Dolby Pro Logic II

 

Powyższe dane sugerują, że amplituner dekoduje dźwięk, ale wolę się upewnić, bo na "specach" w Saturnie wole nie polegać :D

Odnośnik do komentarza
Na temat PCM jest tylko tyle:

"Dekodowanie:

PCM 96 kHz 24 bity - TAK"

i "Zgodność z typowymi formatami dźwięku przestrzennego: Dolby® Digital / DTS / Dolby® Pro Logic® / Dolby® Pro Logic / Dolby® Dual Mono 96k/24Bit PCM"

Na moje oko potrafi obsłużyć PCM 2.0 - to chyba właśnie to Dual Mono, raczej nie 5.1 - z tego co wiem to ampli musiałby mieć złącze HDMI 1.3a żeby w ogóle puścić dźwięk przez HDMI na głośniki w przeciwnym wypadku (ja np. tak mam) obraz idzie do ampli przez HDMI i następnie do TV ale żeby mieć dźwięk na sprzęcie to muszę jeszcze mieć podłączoną konsolę optykiem, a przez optyk idzie max PCM 2.0.

 

PS: Oczywiście głowy za to nie dam :D

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Na temat PCM jest tylko tyle:

"Dekodowanie:

PCM 96 kHz 24 bity - TAK"

i "Zgodność z typowymi formatami dźwięku przestrzennego: Dolby® Digital / DTS / Dolby® Pro Logic® / Dolby® Pro Logic / Dolby® Dual Mono 96k/24Bit PCM"

Na moje oko potrafi obsłużyć PCM 2.0 - to chyba właśnie to Dual Mono, raczej nie 5.1 - z tego co wiem to ampli musiałby mieć złącze HDMI 1.3a żeby w ogóle puścić dźwięk przez HDMI na głośniki w przeciwnym wypadku (ja np. tak mam) obraz idzie do ampli przez HDMI i następnie do TV ale żeby mieć dźwięk na sprzęcie to muszę jeszcze mieć podłączoną konsolę optykiem, a przez optyk idzie max PCM 2.0.

 

PS: Oczywiście głowy za to nie dam :D

 

dobrze prawisz, optyk ma za mala przepustowosc by puscic nieskompresowane audio w tylu kanalach

 

a amplituner bedzie smigal, ma dekodery i ma wejscie optyczne, a wiec wszystko

Edytowane przez krzynek1
Odnośnik do komentarza
Dobra, dzięki za odpowiedzi, pewnie jeszcze tu zajrzę z jakimiś pytaniami jak tylko kupię sprzęt i będę go podłączał ;)

Jasne łykaj... ja niedawno kupiłem zestaw 5.1, też mam po HDMI tylko obraz ALE ... co z tego?! gry grami (COD4 pokazuje klasę zwłaszcza dobra seria czy granat) ale filmy w DTS czy DD 5.1 to już po prostu niszczą - spokojnie mi to wystarcza. Przerzuciłem się z zestawu 5.1 za 400zł (aktywny sub + 5 głośników) - klasyczny plastik i różnica jest OGROMNA ... wrażenia są niesamowite i przerosły moje oczekiwania (jednak drewniane kolumny to jest TO)!

Zawsze lubiłem dobrą grafę ale teraz uważam, że dźwięk jest tak samo istotny... i w dobrym wydaniu naprawdę poptrafi dać niezłego kopa budując niesamowicie klimat.

 

PS: Pozbieraj po zakupie na suba... :mellow:

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

pytanko z troche innej beczki : jakie słuchawki polecacie, które dają wypasiony dźwięk i sa stosunkowo niedrogie. Kino domowe sobie podaruję ale też chciałbym przerzucić się z głośników w tv na cos lepszego a jako że mieszkam jeszcze ze starszymi to takie słuchawki uratują w pewnym stopniu mój tyłek.

Zapodajcie jakies niezłe modele- oczywiście współpracujące z ps3 i najlepiej bezprzewodowe.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Optykiem oczywiście. Bezproblemowo podłączysz. :)

EDIT: A w ogóle, właśnie się zastanawiam nad zestawem 5.1, ale nie wiem co wybrać..., z jednej strony logitech z-5500 atakuje, z drugiej jednak, wolałbym mieć jakieś drewniane nowoczesne kolumny [najlepiej z amplitunerem, który obsługuje najlepszy jakościowo dźwięk, jaki PS3 wysyła], ale bez odtwarzacza DVD [niepotrzebne wydawanie kasy], coś polecacie? tak do 2 kloceczków....?

Edytowane przez Hysz
Odnośnik do komentarza
Znalazłem b. dobry amplituner ^^' Sony STR-DG520, da radę :)

Do tego Quadral Quintas i jestem urządzony, cena = pod 2 klocki. xD.

W tej cenie masz też Yamahę RX-V461 + NS-P60 + NS-50F + może starczy na suba SW 012 ale nie wiem czy ceny już tak spadły ... zwróć tylko uwagę, że zarówno podany przez Ciebie ampli (ten co ja podałem też) ma złącza HDMI pass through czyli żeby mieć dźwięk na kolumnach to trzeba zapodać jeszcze optykiem.... może to wiesz ale uprzedzam na wszelki wypadek ... ogólnie polecam zajrzeć tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=15 jest sporo ludzi, którzy się znają na rzeczy, mi doradzili (zwłaszcza Blackninja) i jestem bardzo zadowolony...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...