Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzowie ja mam pytanie: głupie, mądre, już było - niepotrzebne skreślić i z góry przepraszam jeżeli jakaś opcja jest prawidłowa ^_^

PS3 podłączone mam do TV kablem HDMI, więc jeżeli podłączył bym do niej dodatkowo kabel AV czy z wyjść audio popłynie sygnał? Da się podłączyć głośniki stereo z wejściem chinch w takim przypadku? Widziałem ładne Geniusa i się zastanawiam! Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jestem absolutnie zielony w kwestii naglosnienia,a chcialbym kupic sobie jakis zestaw 5.1.widze,ze bardzo popularnym i chwalonym jest zestaw z-5500.ja znalazlem na ebayu cos takiego:Yamaha AV63.czy moglby mi ktos powiedziec,czy warte jest to tych pieniedzy(porownywalnych do tych za 5500) czy lepiej wybrac sprzet Logitecha?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich kupiłem sobie nie dawno kino domowe SONY STR-DG520 i mam problem. W danych technicznych napisali że obsługuje sygnał PCM 96 kHz / 24 bity, a tu nic na wyświetlaczu pisze 48kHz, w opcjach pleja ustawiłem wyjście przez kabel optyczny, zaznaczyłem "DD 5.1 Ch." , "DTS 5.1", " AAC", "Liner PCM 2 Ch. 88.2 kHz" i nic. Pomocy co jest winne amplituner? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak gra ta yamaha. Musisz pamiętać, że Z5500 to tylko komputerowe głośniki.o jakości nie ma mowy, to są tanie przyzwoite komputerowe popierdułki. Użytkuje takie już przez 2 lata. Za tą cene na pewno są ok. Do 1000 zł na pewno nie znajdziesz nic lepszego (głośników z dekoderem)

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich kupiłem sobie nie dawno kino domowe SONY STR-DG520 i mam problem. W danych technicznych napisali że obsługuje sygnał PCM 96 kHz / 24 bity, a tu nic na wyświetlaczu pisze 48kHz, w opcjach pleja ustawiłem wyjście przez kabel optyczny, zaznaczyłem "DD 5.1 Ch." , "DTS 5.1", " AAC", "Liner PCM 2 Ch. 88.2 kHz" i nic. Pomocy co jest winne amplituner? Z góry dziękuję za pomoc.

 

zeby na apmlitunerze pojawilo sie wiecej niz 28khz, to na wejsciu powinno byc wiecej. jak sie nie mysle to tylko plyty audifilskie ta obsluza, wiec sie nie strsuj.

Odnośnik do komentarza

LG

JVC

Philips

Samsung

 

Ktore z tych zestawow kina domowego moglibyscie polecic?Z racji iz sie kompletnie nie znam na tych sprawach to dla mnie one wszystkie takie same ;) ale moze ktos obeznany zauwazy w ktoryms z nich jakies ewidentne plusy/minusy.dodam,ze posiadam plazme Panasa 37",PS3 i dekoder Cyfry i z tymi sprzetami ktorys z powyzszych zestawow mialby wspolpracowac.Dziekuje za kazda rade

Edytowane przez przegraj_kowal
Odnośnik do komentarza
LG

JVC

Philips

Samsung

 

Ktore z tych zestawow kina domowego moglibyscie polecic?Z racji iz sie kompletnie nie znam na tych sprawach to dla mnie one wszystkie takie same ;) ale moze ktos obeznany zauwazy w ktoryms z nich jakies ewidentne plusy/minusy.dodam,ze posiadam plazme Panasa 37",PS3 i dekoder Cyfry i z tymi sprzetami ktorys z powyzszych zestawow mialby wspolpracowac.Dziekuje za kazda rade

 

w mojej ocenie wszystkie te zestawy są tożsame. najlepiej byłoby się przejść do media marktów czy innych syfów i posłuchać nażywo - tutaj mogą być niewielkie różnice (czystość i barwa dźwięku). najlepiej wziąć ze sobą własną płytę cd którą się dobrze zna.

jeżeli nie masz takiej możliwości to wybierz ten zestaw, który ma największe głośniki - tutaj rozmiar będzie mieć znaczenie (prawa akustyki)

 

pozdro

waldi

Odnośnik do komentarza

w takim razie jak najbardziej warte. Wbrew pozorom tutaj jest sporo mocy (łacznie 300W muzycznej daje radę) więc będzie zadowolony. Wysokie tony będą super, niskie też, a braku w średnich nie usłyszysz.

Jeżeli ja miałbym wybierać w ciemno bez odsłuchu (brrr...) to pewnie strzelałbym w JVC lub Philips, z racji tego, że obie firmy mają za sobą bardzo udane konstrukcje audio. Dalej LG, a Samsung - cóż - LCD ma dobre :D

 

Zwróć tylko teraz uwagę na fukcje - nie znalazłem informacji, czy JVC odtwarza DIVXy, reszta jest taka sama (mają DTS i 1080p - to najważniejsze).

 

pozdro i nadal namawiam na wycieczkę do marketu w celu posłuchania

 

waldi

Odnośnik do komentarza

Jezeli chcesz do tego podlaczyc PS3 to odtwarzacza CD/DVD Divx wlasciwie nie potrzebujesz (w ogole co to Divx w dobie BD? :P). To co potrzebujesz to jak najwiecej dekoderow do sygnalu dzwieku, ktory wysyla PS3 i jak najwiecej wejsc hdmi.

Kluczem jest jak waldi napisal jakosc dzwieku. Faktycznie najczesciej jest tak, ze uznane marki zwykle lepiej sobie radza, choc niekoniecznie w segmentach rynku tak zwanych ekonomicznych (czyli tanich) oferuja najnowoczesniejsze rozwiazania.

Odnośnik do komentarza

wielkie dzieki panowie,wybiore sie do jakiegos sklepu posluchac troche i jeszcze sie zastanowie co wybrac.jeszzcze takie male pytanie:czy pod te zestawy moge sobie bezproblemowo podlaczyc rownoczesnie PS3 i dekoder Cyfry?tak cobym nie musial pozniej co chwila przelaczac jakichs kabli?a co do divx to jednak fajnie jakby byl,czasem by sie moze cos obejrzalo i w tym formacie :) pozdro

Edytowane przez przegraj_kowal
Odnośnik do komentarza

olałem jednak temat z zakupem gotowego zestawu kina domowego i nabyłem,dosc okazyjnie,amplituner Onkyo TX-SR506,do tego zestaw głośników Toshiby(troche pierdziawki,ale na razie moga byc) i zestawik daje rade.Ampli ma 3 wejscia HDMI,wiec PS3 i dekoder Cyfry podlaczylem bezproblemowo jesli chodzi o obraz,co do dzwieku musialem uzyc optyka do PS3 i koaksjala do dekodera.Cenowo ogolnie wyszlo mnie taniej niz planowalem

Odnośnik do komentarza

Mam male pytanko. Odpowiedz moze byc dla Was oczywista, ale dla mnie nie jest do gonca. Pytanie: Czy bedzie to dzialac prawidlowo: PS3 do TV za pomoca HDMI, a dzwiek do DVD za pomoca optical audio, cyfrowy polsat oczywiscie Scartem do TV i rowniez optical audio do DVD, a DVD polaczony z TV za pomoca HDMI. Czy wszystko bedzie ok? DVD, ktore planuje kupic ma jedno wyjscie HDMI, zero wejsc i jedno wejscie optical audio. Aby to wszystko dzialalo musze kupic rozgaleznik do sygnalu optycznego audio. Czy ten rozgaleznik nie pogorszy audio (w sumie leci to swiatlowodem, wiec nie powinno byc problemu)? Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
nie rozdzielacz, a raczej switch, bo na raz 2 sygnalow nie puscisz. te DVD ma wyjscie na kolumny? wedlug Twojego schematu wszystko powinno trybic.

 

No to sie ciesze. Moze nie mowi sie na to rozdzielacz. Tu u mnie nazywa sie to splitter. Zakupilem >>TEN<<. A sprzet to kino domowe firmy LG, a oto >>LINK<<. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez jedrzejzgierz
Odnośnik do komentarza
chcialbym,jednak ten model Onkyo nie daje dzwieku po HDMI.Dopiero od modelu 576 jest juz taka mozliwosc.Przyznam sie szczerze ze sam o tym nie wiedzialem przed zakupem...

 

A zapusc jakies pytanie do serwisu moze jest jakis cudowny update firmware'u...

 

Tak zrobie,jednak na dzien dzisiejszy to chyba nie ma nic takiego,bo gdy mocowalem sie z godzine z glosnikami by puscic dzwiek po HDMI i w koncu uzylem Google,to jedyne odpowiedzi na ten problem to uzycie innych rodzajow kabli

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem. Doszlo mi w koncu kino domowe do domu. Wczesniej rowniez >>TO<< urzadzenie (mam cyfrowy polsat i PS3, a DVD tylko jedno wejscie optical audio). Niestety splitter, albo nie dziala, albo kupilem nie to co trzeba. Cyfrowy Polsat dziala bez problemu na glosnikach od kina domowego, ale PS3 zadziala tylko wtedy jak odepne optical audio od polsatu. Prawdopodobnie nic sie nie da zrobic, ale mozecie mi powiedziec czy >>TEN<< switch da rade? Jezeli ten towniez sie nie nadaje, to poleccie mi jakies urzadzenie, ktore pozwoli mi na jednoczesne podlaczenie optical audio z PS3 i Cyfrowego Polsatu do jednego wejscia w DVD.

z gory dzieki i pozdrawiam

Licze na szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

To pierwsze co podałeś to splitter, czyli rozdzielacz sygnału, w sumie to była szansa że będzie działać również w drugą stronę ale widocznie coś się gryzie ... natomiast to drugie to switch i będzie działać na bank (podpinasz wszystkie źródła i przełącznikiem przeskakujesz pomiędzy nimi. Aha i radziłbym poszukać takiego switcha z pilotem dla ułatwienia, no chyba że cena odstraszy :)

 

EDIT: Nie widzę nic z pilotem więc bierz ten co wybrałeś...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

mam i używałem obu to pierwsze nie działa tak jak powinno bo miałem podłączone ps3 i xbox360.Działał tylko przez to badziewie xbox360 ps3 nie chciało ruszyć.Ten drugi rozgałęźnik działa bez problemu tylko trzeba go przełączać co nie jest takie wygodne jak coś mogę ci odsprzedać ale to już na priv.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...