Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

pytanko z troche innej beczki : jakie słuchawki polecacie, które dają wypasiony dźwięk i sa stosunkowo niedrogie. Kino domowe sobie podaruję ale też chciałbym przerzucić się z głośników w tv na cos lepszego a jako że mieszkam jeszcze ze starszymi to takie słuchawki uratują w pewnym stopniu mój tyłek.

Zapodajcie jakies niezłe modele- oczywiście współpracujące z ps3 i najlepiej bezprzewodowe.

 

Jeśli chcesz wypaśny dźwięk na słuchawkach bezprzewodowych, to zapomnij :P niestety :)

Jeśli wystarczą Ci po kablu, to szukaj słuchawek Sennheiser z serii HD. Wysoka jakość dźwięku, napewno nie pożałujesz zakupu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/item353657597_nowosc_log...lot_gratis.html

 

Działa ten zestawik z PS3? A jeśli tak, to czy jeśli go dostanę jutro do rąk to potrzebuje dokupić jeszcze jakieś kabelki? Jestem zielony w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość i dziękuję za odpowiedź..

 

a jeśli to jakaś lipa którą wybralem to możecie zaproponować coś do 400-500zł kompatybilnego z ps3? thx

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Zadziałąja ale tylko w stereo czyli lipa... i wątpie aby za 500 kupiłbyc co bedzie grało w DD 5.1

Jest taki zestawik... przeklejam swoje posty z poprzednich stron...

 

"Ja swojego czasu używałem (nadal mam ale w średnim stanie(dwa głoośniczki po upadkach więc trochę latają w środku) więc nie będę Ci wciskał ;) zestaw firmy ELTA (niemiecka). Zestaw 5.1 z aktywnym subwooferem kosztował mnie 450 zł, a wiem że potem widziałem go za niecałe 300zł Miał jedno wejście optyczne + coaxial + kilka wejść chinch. Dekodery DTS, DD5.1 oraz Dolby Pro Logic II... jak tylko znajdę numer zestawu to mogę Ci podać jeśli jesteś ciekaw...

 

EDIT: To Elta 8801 CLS. Tu masz np. za 380 zł z przesyłką: http://cgi.ebay.pl/Aktiv-5-1-Surround-Syst...1QQcmdZViewItem

Ja swój kupiłem w Conforamie ale dawno już więc wątpię żeby mieli."

 

Powiem szczerze że nie słyszałem o tej firmie za dużo, zadowolony byłeś z tych głośników??

"Ja byłem zadowolony bardzo... kupiłem sobie do PS2 jeszcze... nie jest to może topowa niemiecka firma ale i po jakości wykonania całego zestawu i po ilości wejść/dostępnych funkcji/ustawień, a także po całkiem niezłej grze tych głośników, czuć, że to niemiecki produkt. Jeżeli chodzi o "plastikowy" sprzęt grający to nie ma co wybrzydzać, słuchałem Logitechów w Electro World, były/są trzy razy droższe, a nie uważam żeby lepiej grały o ile w ogóle (zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek jakość-cena). Nie ma problemu z przebiciami itp.

W zestawie dostajesz cały pakiet kabli...oprócz kolumnowych, dostajesz coaxial, ze 3-4 chinche i chyba jeszcze euro-chinch z tego co pamiętam.

Typowy zestaw z dolnej półki ale trzymający pewien poziom, a za plastiki naprawdę nie warto przepłacać, a w tej cenie w ogóle w cenie tak do 1500 zł nie masz wielkiego wyboru... albo ta Elta albo Logitechy (na które jak mówisz nie masz kasy)... a jak już kupować to moim zdaniem nie oplaca się wydawać 1200 zł, lepiej dołożyć i kupić sobie ampli + stosunkowo niezłe drewniane głośniki wszystko za ok.2000zł, a do tego czasu masz budżetowy sprzęcik spełniający swoje zadanie na 5.

Podsumowując ... szczerze polecam."

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
pytanko z troche innej beczki : jakie słuchawki polecacie, które dają wypasiony dźwięk i sa stosunkowo niedrogie. Kino domowe sobie podaruję ale też chciałbym przerzucić się z głośników w tv na cos lepszego a jako że mieszkam jeszcze ze starszymi to takie słuchawki uratują w pewnym stopniu mój tyłek.

Zapodajcie jakies niezłe modele- oczywiście współpracujące z ps3 i najlepiej bezprzewodowe.

 

Jeśli chcesz wypaśny dźwięk na słuchawkach bezprzewodowych, to zapomnij :P niestety :)

Jeśli wystarczą Ci po kablu, to szukaj słuchawek Sennheiser z serii HD. Wysoka jakość dźwięku, napewno nie pożałujesz zakupu :)

Podepne sie pod temat słuchawek bo tez chciałbym sobie kupić a sie na tym nie znam.Naprawde nie ma jakiś dobrych słuchawek bezprzewodowych w cenie do 500zl, moze jednak ktoś cos poleci? Jeżeli jednak nie warto to czy lepiej np.takie http://www.allegro.pl/item364076075_tm_slu..._gwarancja.html

czy moze 5.1 np.takie http://www.frazpc.pl/artykuly/471/Blizej/d.../51/i/nie/tylko

Odnośnik do komentarza

Od paru dni jestem posiadaczem słuchaweczek Creative HQ2300D.

Nie ma sie co oszukiwać głośniów 5.1 to one nie przebiją jednak za ok 300zł dostejemy naprawde ładnie brzmiący dzwięk 5.1. Te pieniądze płacimy właściwie za dekoder (zasilany 2xAA, przydaje sie ładowarka i akumulatorki NiMh), słuchawki sprawiają wrażenie tanich i plastikowych.

Nie grają tragicznie, filmy a zwłaszcza gry brzmią naprawdę super jednak audiofilskich muzycznych purystów dzwięk może nie zadowolić. Nic nie stoi na przeszkodzie aby dokupić (lub podłączyć już posiadane) lepsze słuchawy, na których również uzyskamy dzwięk 5.1. Duzym plusem jest możliwość podłączenia dwóch par słuchawek jednocześnie. Kabel ma długosć ok 2,5m co wraz z kabelkiem z konsoli do dekodera w zupełności wystarcza

Aby usyskać DD lub DTS należy podłączyć konsolę przez optyczny kabelek (toslink) z przejściówką 3,5mm (coś jak jack z tym że ma dziurkę na czubku :) i przekazuje sygnał cyfrowy )

Suma sumarum w grach czy filmach słuchawy te wraz z dekoderem spisuję się naprawdę dobrze. Po odpaleniu CODa czy Uncharted (DTS !!) kopara mi lekko opadła (do tej pory miałem pseudo quattro na głośnikach logitecha 5.1 bez dekodera :) ) Dzwięk jest napawdę przestrzenny i jak by to ujać... wielowymiarowy. Nie ma kłopotu z lokalizacją źródła dzwięku w grze, np. przejeżdżający ambulans w GTA 4 czy przeciwnik w CODzie.

 

+  niewygórowana cena, DolbyDigital, DProLogicII, DTS na uszach, dobra jakość dzwięku w grach i filmach, możliwosć podłączenie 2 słuchawek jednocześnie

 

-  słuchawki mogły by być lepszej jakości, brak zasilacza (trzeba się zaopatrzyć w akumulatorki)

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

witam mam pytanie odnosnie głosników, czy np takie wynalazki http://allegro.pl/item389006689_zestaw_5_k...kosc_115cm.html beda dawały efekt 5.1? i jak nalezało by je podlaczyc narazie nie mam konsoli ale mam juz w planach, chcialbym aby tv, konsola i komputer odtwarzał dzwiek przez te same glosniki ale aby mozna bylo przelaczac ktory sygnal ma aktualnie leciec w glosnikach, co by potrzeba bylo do tego ?jakis wzmacniacz jako master a przed tym mixer na którym bym ustalał co ma wychodzic na głosniki??

Edytowane przez Mane_TA
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie.

Szukam sluchawek z 5.1 ktore chce podlaczyc of course pod ps3. Jestem lekko zielony w temacie stad moze i dziwne pytania:

- czy sluchawki z USB podlaczone do ps3 nie beda sprawiac problemow jesli chodzi o dzwiek?

- czy lepiej podlaczyc sluchawki przez usb do konsoli, czy przez jack'a do tv ( kwestia dziweku )? Domyslam sie ze przez USB, a jesli tak, to dlaczego ?

- Czy mozecie polecic jakies sluchawki z 5.1 ktore sa w przystepnej cenie i warte uwagi (przewodowe) ?

Bede wdzieczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Witam panowie.

Szukam sluchawek z 5.1 ktore chce podlaczyc of course pod ps3. Jestem lekko zielony w temacie stad moze i dziwne pytania:

- czy sluchawki z USB podlaczone do ps3 nie beda sprawiac problemow jesli chodzi o dzwiek?

- czy lepiej podlaczyc sluchawki przez usb do konsoli, czy przez jack'a do tv ( kwestia dziweku )? Domyslam sie ze przez USB, a jesli tak, to dlaczego ?

- Czy mozecie polecic jakies sluchawki z 5.1 ktore sa w przystepnej cenie i warte uwagi (przewodowe) ?

Bede wdzieczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam.

Nie da się podłączyć żadnych słuchawek przez USB do PS3, ponieważ PS3 nie wysyła dźwięku przez USB.

Na "jacku" nie da się osiągnąć efektu 5.1, tylko zwykłe Stereo.

Jeżeli chcesz osiągnąć dźwięk 5.1 na PS3 w słuchawkach, to potrzebujesz słuchawek z dekoderem oraz wyjściem optycznym.

 

Słuchawki, które taki dekoder posiadają i dobrze się sprawują z konsolami, to przykładowo:

 

Sharkoon X-tatic

Creative HQ 2300

 

Oraz mam kolejne pytanie.... : jesli glosniki to jakie i w jakiej cenie (tak aby dzwiek byl naprade super i mozna bylo czuc roznice od zwyklych glosnikow)

Cóż, można polecić znane już wszystkim głośniki Logitech Z-5500.

 

Posiadają dekoder DTS i DD, są bardzo dobre jak na tą cenę - jeżeli do tej pory jechałeś na zwykłych głośnikach, to kiedy je odpalisz, możesz spaść z krzesła/fotela/kanapy - oraz trzeba dodać, że wielokrotnie konkurowały z zestawami o wiele droższymi.

Odnośnik do komentarza
Z tym spadanie z krzesła/fotela/kanapy to przesadzasz... Creativy sa dobre za ta cene ale bez przesady.. nadal to pierdziawki, ktore głosno grają i tyle. Dopiero kino domowe za kilka patyków moze spowodowac zachwyt :P

Ale fakt ze taniej nie kupisz zestawu 5.1 z dekoderem DD DTS więc polecam.

Wypisujesz bzdury, na dodatek chełpisz się tym, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. I nie Creativy, a Logitechy :).

 

jesli glosniki to jakie i w jakiej cenie (tak aby dzwiek byl naprade super i mozna bylo czuc roznice od zwyklych glosnikow)

 

Teraz rozumiesz dlaczego piszę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Żeby było czuć różnicę od zwykłych głośników.

 

Albo jesteś tak ograniczony, albo tak głupi, że nie wiesz ilu ludzi jedzie przez lata na zwykłym stereo z TV. Myślisz, że im jest potrzebne - do spadnięcia z krzesła - kino domowe z kilka patyków? Nonsens.

 

Takim jak ty, to się po prostu w głowach od dobrobytu przewraca, bo mówisz tak, jakby tylko super-duper-hiper kino domowe potrafiło kogoś wzbudzić w zachwyt. Chodzę do kina często i mimo tego, zwykłe Logitech x-530 w połączeniu z kartą dźwiękową creative, potrafią me mnie wzbudzić zachwyt. Po prostu wielu z nas nie jest audiofilami, więc dużej różnicy między wypas kinem za kilka patyków, a Logitechami z-5500 się nie usłyszy. A normalny człowiek nigdy nie wyrzuci kilku tysięcy euro/złoty, tylko po to, aby w fikcyjnej grze/filmie, muzyczka trochę lepiej brzmiało. Dlatego z całego serca polecam Logitech Z-5500.

Odnośnik do komentarza

Jacobss spokojnie Li ma trochę racji... wiadomo, że lepiej do tego 1000 za Logitechy dołożyć kilka stów więcej i kupić coś w drewnie... bez suba, potem jak będzie kasa dołożyć... można wyrwać fajne ampli za ok. 500 zeta i do tego kolumny za 700 i ten Logitech się chowa. Oczywiście zgodzę się z tobą, że na pweno jeżeli ktoś grał tylko na dźwięku z TV (ja to ciągnąłem przynajmiej czinczami do wieży) to prawie każdy rozsądny zestaw 5.1 zrobi wrażenie.

 

EDIT:Proszę jaki ładny zestawik (10 min allegro): Ampli używany Yamaha Rx-V361 (630 zł) + JBL SCS 178 (1100zł) = 1700 zł - wyszło trochę więcej ale jest już sub!! Poza tym myślę, że jakby poszukać to gdzieś jakąś stówę może dwie można by było zgubić.

 

EDIT2: Jest!! http://www.ceneo.pl/106832 JBL za 900 czyli mamy już 1500 zł "tylko".

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Kolejny. Tu nie chodzi o to co jest najlepsze.

 

Ja po prostu odpowiadałem na pytanie.

 

Wy wskakujecie z butami i zaraz próbujecie mnie uświadomić co jest najlepsze. Nie, tu nie o to chodzi. Tutaj nie było mowy o najlepszych zestawach do słuchania, tylko o takim, w którym da odczuć dużą różnicę, w porównaniu do zwykłych głośników. Jeżeli mi teraz zaprzeczysz, to znaczy, że nie ma sensu z tobą gadać.

 

Jeszcze podajesz mi jakieś info z allegro. Sorry, ale co mnie to obchodzi? Nie dość, że zestaw używany, to na dodatek niczego nie wnosi do tematu.

 

Nowe L5500 - 1000 zł, zestaw używany i podany przez ciebie - 1700 zł. Rzeczywiście, warto dać 700 zł więcej, bo to nic takiego dla kogoś, kto chce poczuć różnicę ze zwykłych głośników. Rzeczywiście. :lol::rolleyes:

 

Moim zdaniem, w szkołach powinno się kłaść większy nacisk na czytanie ze zrozumieniem. Nie wiem czemu się tego nie robi. <_<

 

Edit: Mam pomysł, zabawię się teraz w was.

 

Ech, co ty mi tu podajesz za głośniki-pierdziawki z allegro. Moim zdaniem warto dołożyć te 3000 zł (w końcu co to takiego, każdego z nas stać przecież) i kupić coś takiego:

 

http://www.teufel.de/de/THXsysteme/System-5-THX-Select.cfm

 

A i pewnie dałoby się o jakieś 300 zł taniej kupić !!!11111

 

Tylko na takich zestawach poczujesz co to dźwięk. W ogóle nie powinno się schodzić poniżej pułapu 3500 zł, bo tylko na takim jest prawdziwy dźwięk, a nie na jakiś pierdziawkach za 1700 zł z allegro.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Człowieku Ty czytaj ze zrozumieniem,czy ja gdzieś napisałem co jest najlepsze??? - ... mój post miał pokazać, że są alternatywy, bo wszyscy wciskają tego Logitecha! TYLE ... ale skoro się przyczepiłeś to zapytam dlaczego założyłeś że 1000 zł to przystępna cena, a 1500 już nie i ją wyśmiewasz?? Idąc teraz Twoim tropem... żeby poczuć różnicę wystarczy zestaw za 350 zeta który podałem 2 strony wcześniej w tym wątku jakiś czas temu - "Rzeczywiście, warto dać 700 zł więcej, bo to nic takiego dla kogoś, kto chce poczuć różnicę ze zwykłych głośników. Rzeczywiście." - pasuje jak ulał.

 

PS: Nie poznaję Cię od jakiegoś czasu Jacobss - zgredziejesz chyba ... ;)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Człowieku Ty czytaj ze zrozumieniem,czy ja gdzieś napisałem co jest najlepsze??? - ... mój post miał pokazać, że są alternatywy, bo wszyscy wciskają tego Logitecha! TYLE ... ale skoro się przyczepiłeś to zapytam dlaczego założyłeś że 1000 zł to przystępna cena, a 1500 już nie i ją wyśmiewasz?? Idąc teraz Twoim tropem... żeby poczuć różnicę wystarczy zestaw za 350 zeta który podałem 2 strony wcześniej w tym wątku jakiś czas temu - "Rzeczywiście, warto dać 700 zł więcej, bo to nic takiego dla kogoś, kto chce poczuć różnicę ze zwykłych głośników. Rzeczywiście." - pasuje jak ulał.

To co, miałem mu polecić jakieś logitech X530? Poszedłem już trochę wyżej, ale znowu bez przesady typu głośniki 1700 zł. Wszyscy polecają Logitechy, bo grają dobrze w swoim przedziale cenowym, i dla zwykłego kowalskiego taki zestaw styknie.

PS: Nie poznaję Cię od jakiegoś czasu Jacobss - zgredziejesz chyba ... ;)

Nie wiem, może. Chyba potrzebuje wakacji :mellow:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...