Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyście wyrazić opinie o tych słuchawach ? Wiem że to nie są 5.1, ale czy uważacie że jak podłącze je do tv to będzie się dobrze na nich grało ? Co do słuchawek 5.1 to nawet nie wiem jak miałbym je podłączyć (grajac na ps3) żeby z nich korzystać w pełni. Pod sam tv chyba sie nie da, a zadnych sprzętów muzycznych nie mam;/

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi :) Wybieram te Ligitechy z-5500.. Szczerze mowiac na drozsze to mnie nie stac (wole cos innego kupic niz taka kase wydac na glosniki wiem ze pewnie lepiej by graly ale takie logitechy w zupelnosci jak dla mnie wystarcza). Moze z czasem kupi sie cos lepszego ale jak narazie to wybor padl na Logitech z-5500. Zamowilem juz na allegro za 850zl :)

Pozdrawiam i jeszcze 1 wielkie dzieki :)

Odnośnik do komentarza

Jackobs.. se uwazaj... to TY wyskoczyłeś z butami. Ty masz swoje zdanie i ja mam swoje. I żebyś wiedział ze sam mam logitechy na ktore sie przeniosłem po kilku miesiacach gry z dzwiękiem z TV :) wiec wiem co pisze. Nie mam kina domowego bo mnie nie stac. Jak już napisałem Logitechy sa dobre za ta cene ale nie przebija nawet taniego "prawdziwego" kina domowego. Jestem od lat muzykiem i wiem cos o głosnikach. Różnica miedzy Logtech a kinem domowym to taka jak miedzy głosnikami tv a logitech.

Zachowujesz się jak fanboy logitech a wiem ze Nim raczej nie jesteś :) ... sam polecam logitechy ale wyraziłem swoje zdanie na temat dźwięku i nie napisałem ze sie myslisz i jestes głupi jak TY wzgledem mnie wiec pochamuj.

 

Montray napisał ze chce poczuć duza różnice i usłyszeć super dzwięk w porównaniu do zwykłych głosników tylko dla mnie Logitechy to sa zwykle głosniki (i super dzwięku raczej z nich nie będzie)... moze dla Niego tez ??

 

Wiec na koniec po raz trzeci (bo chyba nie wszyscy zauwazyli) POLECAM równiez Logitechy.. nic lkepszego w podobnej cenie raczej sie nie znadzie a nie Wszytkim jest potrzebne Kino w domu.

 

 

ps. o dobrobytu sie przewraca ?? napewno to mi sie przewraca ?? odezwał się biedny :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Przymierzam się do zakupu nowego pc z monitorem, do tego monitora mam zamiar podłączyć PS3. Mam głośniki PC Creative T6100 (proszę, nie komentujcie) i chciałbym do nich podłączyć konsolę. I pytanie: jest to możliwe? Jak to zrobić, żeby działało w najlepszy możliwy sposób? Kupić amplituner czy jakąś przejściówkę?

Odnośnik do komentarza

Witam od dłuższego czasu posiadam logitech z-5500 ale dopiero teraz tak mysle co zaznaczyc..Chodzi dokladniej o to ze mam podlaczone je opticalem i gdy sie wybiera w opcjach ps3 sound>optical to wyskakuje takie cus

Dolby Digital 5.1 Ch.

DTS 5.1 Ch.

AAC

Linear PCM 2 Ch. 44.1 kHz

Linear PCM 2 Ch. 88.2 kHz

Linear PCM 2 Ch. 176.4 kHz

Linear PCM 2 Ch. 48 kHz

 

i ktore najlepiej zaznaczyc?

mam zaznaczone 1 2 3 i ostatnie

moze ktores jeszcze ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chyba niedługo kupię sobie te głośniki Elta, o których była mowa wcześniej.

Będę musiał zapłacić za nie ok. 380ZŁ z przesyłką do Polski, ale to lepsze niż 860ZŁ za Logitech Z-5500 :) a i tak nie miałbym gdzie dać suba w pokoju, bo nie mam miejsca na taką krowę :D

 

Jak już je dostanę (może za jakieś dwa tygodnie będę je miał), to opowiem czy są fajne :P Postaram się je porównać z Logitechami Z-5500, bo kumpel je ma.

Odnośnik do komentarza
Chyba niedługo kupię sobie te głośniki Elta, o których była mowa wcześniej.

Będę musiał zapłacić za nie ok. 380ZŁ z przesyłką do Polski, ale to lepsze niż 860ZŁ za Logitech Z-5500 :) a i tak nie miałbym gdzie dać suba w pokoju, bo nie mam miejsca na taką krowę :D

 

Jak już je dostanę (może za jakieś dwa tygodnie będę je miał), to opowiem czy są fajne :P Postaram się je porównać z Logitechami Z-5500, bo kumpel je ma.

Będziesz zadowolony :D, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość :)

 

EDIT: Dziwię się tylko skąd masz taką cenę? na Ebay'u zestawik jest z przesyłką za niecałe 300zł.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Tak mam 5400 ale to to samo... tylko inny wygląd.

W ostateczności nie zaznaczaj 176kHz bo lgitechy obsługuja dzwiek do 94kHz.

 

No, tu bym sie zastanowił czy Elty beda lepsze od Logitech a 5400 znajdziesz dużo taniej niz 800zł. Według mnie niczym znaczącym sie nie różniąd od 5500 ... tylko wygladem i wieksza moca na papierze.. aha no i 5400 ma więcej wejść cyfrowych niz 5500 co dla mnie jest wazniejsze bo wykorzystuje wszystkie.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Ja tez wsyztsko zaznaczylem i jest git wiec nie przejmuj sie( tez mam te Logitechy)

 

P.S. Szukam jakiejs wmiare taniej alternatywy do grania pozną nocą a mianowicie sluchawek:) Czy istnieje wogole cos takiego jak DOBRE( czyli nie takie komputerowe za 20 zeta bo takie to mam:) ) sluchawki z headsetem dzialajace pod ps3?? pytam bo oprocz tego chce/chcialem kupic sluchawke i troche by sie to mijalo z celem jak bym chcial komfortowo pograc w takiego resi i stawac przed wyborem albo mam komunikacje albo lepszy dzwiek..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
Ja tez wsyztsko zaznaczylem i jest git wiec nie przejmuj sie( tez mam te Logitechy)

 

P.S. Szukam jakiejs wmiare taniej alternatywy do grania pozną nocą a mianowicie sluchawek:) Czy istnieje wogole cos takiego jak DOBRE( czyli nie takie komputerowe za 20 zeta bo takie to mam:) ) sluchawki z headsetem dzialajace pod ps3?? pytam bo oprocz tego chce/chcialem kupic sluchawke i troche by sie to mijalo z celem jak bym chcial komfortowo pograc w takiego resi i stawac przed wyborem albo mam komunikacje albo lepszy dzwiek..

 

No rozwiązań może być kilka:

  1.  Kupujesz headset usb od np socoma na ps2, komunkacja jest ale... jest kabel no i dzwięk pozostawia wiele do życzenia (muza i reszta mocno przeciętna
  2.  Za ok 190zł możesz kupić creatiy aruvana live (jakoś tak) i headset bluetooth, dźwięk mają naprawdę dobry. Jedyny minus to małe muszle przez co po godzince bolą małżowiny uszne
  3.  Za ok 300 zł (ja wyrwałem nówki za 270 na allegro) możesz zaopatrzyć się w sennheisery hd 555 (jestem wprost zachwycony dźwiękiem, to mije pierwsze słuchawy za takie pieniądze i napiszę że lepszych w życiu nie miałem :), dźwięk 1 klasa, są duże, nie przygniatają uszu. Do tego także słuchawa bluetooth.
Z komunikacją w pkt 2 i 3 jest tak:
  1. Albo kupujesz słuchawkę BT wieszasz ją na kołnierzu koszulki w ustawieniach konsoli dajesz aby sound input (czy jakoś tak) był na słuchawce BT a sound output na słuchawkach stereo.
  2. Albo jeśli masz playstation eye możesz je także wykorzystać jako mikrofon (też w ustawieniach dajesz), podobno kamerka bardzo dobrze zbiera dźwięk i przesyła go w b. dobrej jakości.
Ja mam wariant nr 3 i sprawdza się on wyśmienicie. Dodatkowo zakupilem dekoder słuchawkowy creativa hd 2300 (DTS, DD, DPro Logic2). Wiadomo, prawdziwych kolumienek 5.1 nie zastąpią ale jak za takie pieniądze (280zł [w komplecie sa słuchawki, dobry bas ale reszta przeciatna], niestety ciążko go dostać, pozostaje raczej allegro) to jest to super sprzęt na nocne posiedzenia z konsolą (zwłaszcza w połączeniu z senkami hd555). Dekoderek pięknie rozdziela dźwięki w przednich i bocznych polach odsłuchu (gorzej z tyłami, słychać je jakby to były bardziej obydwa boki ale to problem każdych tańszych [nie piszę tu o wynalazkach za 1500zł :) ] dekoderów słuchawkowych 5.1), pozatym dzwięk staję się napradę duuużo bardziej przestrzenny. W CODzie bez problemu wyłapuję w której części planszy trwa szczelanina lub z której strony słychać kroki przeciwnika.

 

Jeśli szukasz tańszych słuchawek, to mogę polecic sennheisery 201 game (ok 110zł)  lub droższe hd 515 game (ok 230zł), na firmie AKG też się nie zawiedziesz ale to też już raczej słuchawy powyżej 200zł.

 

Z własnego doświadczenia wiem że bardzo ważna jest wielkość słuchawek, za małe (jak creativy aruvana lub te z kompletu od dekodera) po godzinie bardzo cisną w uszy a nie ma nic bardziej wku...wiającego jak myśl o bolących małżowinach podczas klimatycznego posiedzenia z fajną gierką (nie mówiąc o np rozkoszowaniu się muzą w łóżku).

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
Tak mam 5400 ale to to samo... tylko inny wygląd.

W ostateczności nie zaznaczaj 176kHz bo lgitechy obsługuja dzwiek do 94kHz.

 

No, tu bym sie zastanowił czy Elty beda lepsze od Logitech a 5400 znajdziesz dużo taniej niz 800zł. Według mnie niczym znaczącym sie nie różniąd od 5500 ... tylko wygladem i wieksza moca na papierze.. aha no i 5400 ma więcej wejść cyfrowych niz 5500 co dla mnie jest wazniejsze bo wykorzystuje wszystkie.

 

A kiedy ja napisałem, że są lepsze?

Napisałem, że lepsza jest cena Elta niż cena Logitech'ów :)

 

EDIT: Dziwię się tylko skąd masz taką cenę? na Ebay'u zestawik jest z przesyłką za niecałe 300zł.

 

Na tych aukcjach jest napisane, że to modele powystawowe, a ja chcę kupić nówkę :)

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Lebi dzieki za wyczerpujaca odpowiedz c ahyba tez zdecyduje sie na pkt numer 3 ale jeszcze pomysle i dam znac co i jak:D

 

A co do tego dekodera to nie wystarczy mi ten co mam do Logitechow 5500??

 

To zrobimy tak: Ty mi dasz Logi 5500 a ja Tobie ten dekoder hehe ;)

 

A tak na poważnie to nie mam pojącia, prawdopodobnie wystarczy jeśli ma wyjście słuchawkowe. Nie wiem czy on daje na wyjścu słuchawkowym dzwięk przestrzenny czy tylko stereo, na chłopski rozum to powinien to robić i na słuchawach i na głośnikach. Podłącz byle jakie słuchawki nauszne i sprawdz, zresztą dekoder do słuchawek zawsze możesz dokupić potem (choć wydaje mi się że ten od kolumienek powinien wystarczyć).

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Wejscie cyfrowe - IEC 60958"

 

Zdaje sie ze ktoras tam wersja tego (z odpowiednim zlaczem) to wlasnie Toslink (czy S/PDIF) - czyli wejscie optyczne.

 

Patrzac jednak na Twoj sprzet obawiam sie ze to nie to (wszedzie widze analog audio) i moze nie dekodowac dzwieku przestrzennego z zewnatrz. Raczej pomyslalbym o innym rozwiazaniu. A proponowany konwerter to wydatek, ktory moim zdaniem nie pomoze Ci.

 

Strzel fotke tego zlacza to rozwiejesz watpliwosci.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Niestety w manualu na oficjalnej stronie Philips - http://www.p4c.philips.com/files/l/lx7000s...25s_dfu_eng.pdf nie jest nic wprost napisane. To wejście Digital In może być wejściem Coaxial, ponieważ na stronie 30 w specyfikacji podali, że Digital Out to Coaxial więc myślę, że In też musi być. Tym bardziej że Wg. tego http://en.wikipedia.org/wiki/AES3 widać, że to IEC 60958 to albo XLR albo Coaxial albo Optyczny, oczywiście po zdjęciu które zamieściłeś widać, że to Coaxial ... pytanie tylko czy to DVD na 100% przyjmie DD5.1 i puści go na głośniki przez to złącze (nie mam takiej wiedzy żeby to zagwarantować tym bardziej że w instrukcji nic o tym nie napisali - mój ampli nie ma z tym problemu). Masz może jakiś dekoder TV?? Może Nki albo Cyfry plus (np. Dekoder HD Philipsa) z wyjściem Coaxial wtedy bez problemu byś to sprawdził np. na kanale NG HD, który nadaje cały czas DD5.1?

 

EDIT: Ja bym dryndnął do tego sklepu co to sprzedawał i się zapytał może trafisz na kogoś w porządku to Ci powie :) - http://www.allegro.pl/item430050342_kino_p...a_gwar_f_v.html

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...