Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdza sie to sprzetowe dekodowanie dźwięku 5.1? Czy warto wtedy kupować logitehy z5500?

 

 

Eeee ale że o co chodzi ? Sprzetowe dekodowanie dźwięku 5.1 ?? Przez co ? Konsole czy dekoder dołączony do tych głośniczków ?

Konsola daje dźwięk przestrzenny ale go nie dekoduje, dekodowaniem zamą sie te logitechy.

 

Jak nie masz jakiegoś dużego pokoju i chcesz wydać max 800-900 zł na fabrycznie nowy zestaw 5.1 z dekoderem to bierz śmiało. Słyszałem te logitechy wiele razy w akcji i grają napawdę fajnie.

Zaraz się tu znowu rozlegną dyskusje na temat tego sprzętu hehe, wiec dodam, że oczywiście dużo lepszy dźwiek uzyskasz na "prawdziwych", dużych, drewnianych głośnikach (no ale za to zabulisz adekwatnie większą sumkę). Z5500 to nadal sprzęcik "komputerowy", jednak z wysokiej półki, z którego na bank bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Niezman sie na tym za bardzo, ale chodziło mi o konsole. Teraz juz wiem ocb. Melomanem jakimś specjalnym nie jestem więc nie widzę póki co sensu wydawać 1500-2000zł na drewniane góśniki itp. Póki co zadowolesię tym, a jak gusta mi siewyostrzą to moze moze :) Z tego oc szperałem po internecie to z zestawów to jest jedyna opcja by mieć tanio dźwięk 5.1 na konsolach.

Odnośnik do komentarza

prosze mnie potraktowac jak mopmletnego idiote i wszystko mi łopatologicznie wytlumaczyc

posiadam sharpa lc-32D44e i do niego podlaczone ps3 kablem hdmi

z tego co tu wyczytalem to najtanszym rozwiazaniem sa same glsniczki logitecha za ok 800-900zl

no ale widze np cos takiego

http://allegro.pl/item529753748_promocja_k...ht_x30_5_1.html

teoretycznie (prosze pamietac, ze macie do czynienia z kompletnym idiota) jest to lepsze od samych glosniczkow wiec skad taka roznica w cenie? gdzie tkwi haczyk? da sie to podlaczyc pod ps3? bedzie prawdziwe 5.1?

dodam jeszcze ze pokoik mam malusienki do tej pory gralem tylko na glosniczkach z tv wiec nie potrzebuje jakichs mega wypasionych drewnianych glosnikow

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Bezprzewodowe mają bardzo słabą jakość dźwięku więc sobie odpuść. A co do kabli to tak naprawdę im grubszy tym lepszy... oczywiście do małego głośnika nie ma co pakować 3mm kabla. Co do wejścia optycznego to zawsze można kupić splitter - ze 2 strony temu są linki do takich urządzeń.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czołem brać konsolowa! Niedługo wracam z pięknego Afganu. Planuję zakup PS3, TV i jakiegoś zestawu kina domowego... O ile w wyborze PS3 filozofii nie ma, TV-KDLW4000, to z zestawikiem mam problem. Byłbym rad gdyby ktoś podsunął mi jakiś dobry zestaw: najlepiej SONY (jak już się trzymać firmy to na max'a) tak do 3.000 pln. Z góry dziękuję ;) ( dosłownie bo jesteśmy na wysokości 1640m:)

piciu

Odnośnik do komentarza

Mi się udało wyrwać zestaw kina domowego (dużo powiedziane ;)) samsung HT-DS400 za 200zł :) Taka cena bo ma walnięty napęd - czyta tylko oryginalne dvd. Divx i mp3 już nie - ale co tam jak to do playa 3 będzie podłączone?

Ogólnie jestem zadowolony za taką cenę - ładnie grają w trybie stereo (naprawdę bardzo ładnie - choć oczywiście do mojej wieży Onkyo daleko ;)) a i 5.1 w niedużym pokoju daje radę.

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez jestem w posiadaniu Z-5500 i dzwiek w tej cenie jest rewelacyjny. Czasem mi brakuje srednich tonow ale jakos to przezywam ; p

Sub pomimo swoich wielkich rozmiarow nie jest taki jaki sobie go wyobrazalem. Sub na bass testach sprawuje sie swietnie ale podczas gier/muzyki/filmow nie jest juz taki potezny. Tak jak wiekszosci kin domowych, sub jest tlumiony przez satelitki i na wyzszych obrotach po prostu go przegluszaja.

 

Moj pokoj to okolo 16m2 a nigdy grajac nie mialem ich na polowie glosnosci. No, 1/2 glosnosci mam grajac w rock banda(lub minimalnie troche glosniej), a w inne gry sciszam do poziomu 3/4 na 10. Grajac za glosno, przeszkadza mi to. Nie moge sie skupic na rozgrywce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...