Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam potrzebuję pomocy posiadam już dłuższy czas zestaw logitech z-5500(bass masakruje wnętrzności,drzwi-ściany itp),ale chciał bym podłączyć drugi subwoofer do tego zestawu wiec moje pytanie jak to zrobić,żebym mógł mieć w domu imprezę typu SENSATION BLACK.Planuje podłączyć identyczną tubę jak w zestawie logitech z-5500(może być innej firmy,ale nie z mniejsza mocą niż orginał).Więc proszę o podpowiedz jak to wszystko ze sobą podłączyć.Za wszelkie info z góry dziękuję

 

ps:nie pytajcie po co mi dwie tuby,poprostu jestem szalony:P

Odnośnik do komentarza

jak mozna Ci doradzic amplituner jak nie napisales do jakich kolumn, w gole nic nie napisales konkretnego

 

sam sub to kupujesz aktywny i może by nawet dalo rade i Zetkami to zgrac, tylko trzeba by sprawdzic czy zetki wywalaja na przednie stereo cale pasmo czy wycinaja, powinny wycinac ale kto wie...

Odnośnik do komentarza

tylko po co Ci najnowsze dekodery jak i tak nie beda wykorzystene w podlaczeniu z PS3

musisz miec uzasadnienie ze bedzie to wykorzystane z czyms innym np. stacjonarnym odtwarzaczem BD

najwazniejsze jest by przyjmowal dzwiek wielokanalowy PCM (bo DD5.1 i DTS to kazdy bedzie) bo to wysyla PS3 po zdekodowaniu...

druga wazna rzecz to by mial wejscie HDMI bo PS3 po HDMI tylko daje pelne spektrum mozliwosci dzwiekowych

czyli ampli musi miec wejscia HDMI i wyjscie HDMI aby wizje przeslac dalej

 

zetki maja z 70W ale chyba przy 4Ohm wiec praktycznie kazdy ampli je napedzi, wazne jest co bedzie docelowo...

 

ogolnie jak masz malo gotowki i nie jestes audiofilem to mozesz celowac nawet w tego fergusona, czyli dostaniesz jak najwiecej za jak najmniejsza kaseale jakosc oczywiscie pod znakiem zapytania...

jak określiłbyś precyzyjnie swoje wymagania i kupil to co Ci niezbedne a nie na wyrost to i w znanych sprawdzonych markach da sie zamknac cenowo...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ale chora akcja z której kompletnie nic nie kumam ale po kolei. Nagrałem dziś film w formacie x264 BRrip, 5.1. Wszystko ok odpalam go na PS3 film działa kopia żyleta ale dźwięku nie ma. Myślałem że, może coś z głośnikami nie tak ale na zwykłych filmach dvd czy grach wszystko działa, dźwięk jest. Ale co jest najdziwniejsze jak wezmę przewijanie na 1.5 to wtedy dźwięk jest ale nie 5.1 tylko zwykłe stereo itd. :huh: tego kompletnie nie rozumiem, dźwięk na przewijaniu :huh: . Aha jak coś to mam Logitechy Z-5500 podłączone optykiem, ktoś wie o co kaman?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem audiofilem i dźwięk z satelitek z-5500 jest dla mnie ok.W przyszłości jakieś w miarę konkretne kolumny by się przydały.Moim najważniejszym dokonaniem jest czysty dźwięk(satelitki z-5500) i mega konkretny SUBWOOFER(4-6 razy mocniejszy niż ten w z-5500).Więc jaki amplituner(myślę przyszłościowo) by był potrzebny do takiej operacji,żeby pociągnął konkretnie mocny SUB np ten: http://www.allegro.pl/item607509192_tuba_a...6000w_pmpo.html

 

Może być też inny byle by się ściany waliły i mógł zrobić w chacie balety

 

70 wat RMS jest na jedną satelitkę czyli na kanał

Odnośnik do komentarza

widze ze w gole nie kumasz nic

 

te amplitunery w gole nie "ciagna" suba

czyli pasywny sub w gole nie bedzie dzialac z tymi amplitunerami

a jakbys juz znalazl amplituner ktory ma koncowke mocy na suba to bedzie to bzdura, slabsza od Zetek

a aktywny sub bedzie dzialal nawet z mp3 ktora trzymasz w kieszeni

 

a z tego co piszesz ze chcesz 4-6 razy mocniej niz maja Zetki, to Ty puszczasz to ma maxa i jeszcze malo?

chodzi CI zapewne zeby mial nizsze zejscie,

a suba i same glosniki dobiera sie do kubatury pokoju a nie od tak, mzoesz miec 4-6 razy wiecej mocy a to bedzie jeden wielki jazgot i dudnienie-buczenie a nie bas, po za tym trzeba miec swiadomosc dlugosci fali, czyli jaka odleglosc jest potrzebna by uzyskac konkretna czestotoliwosc (im nizsza tym ta doleglosc znacznie wieksza)

 

a lnk ktory ciagle wklejasz to bzdura, to tuba do samochodu pasywna, nie dosc ze potrzeba do tego wzmacniacza to zapewne nijak sie to ma do warunków domowych, suba do domu to szukaj w dziale http://www.allegro.pl/20076_aktywne.html

 

PS.

za te 1000zl to nie kupisz nic znacznei lepszego niz juz masz w Zetkach

kup jakies uzywki estradowe kolumny jakis wzmacniacz do nich i juz beda wam bebenki pekac w uszach jak tak tego spragnieni :)

 

na koniec tylko mozna dodac by spelnic chociaz w czesci Twoje oczekiwania to B&W PV1, ma raptem 500W i jest uznawany za jeden z najpotezniejszych subow do systemu kina domowego a jak widac moca dla ciebie jeszcze by byl za maly :)

145_PV1%20negro.jpg

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

12m2?

i imreza jest w tym

zostan przy Ztkach i glowy nei zawracaj sobie niczym inny

najpierw zmien pokoj pozniej sprzet...

w tym pokoju juz Ci przeciez sub od Zetek dudni-buczy...

 

to co wyzej to koszt jakies 6tys...

 

jedno male info by byc swiadomym, dzwiek np 20Hz (ktorego i tak zapewne nie uslyszysz juz) potrzebuje dlugosci ok 17m by powstal, dobrym przykladem sa jezdzace suby, najnizszy dzwiek slysza wszyscy w kolo ale nie Ci co w srodku, podobnie zapewne masz u siebie na Zetkach, w sasiednich pomieszczeniach obrazy spadaja a Tobie wydaje sie w Twoim pokoju ze cicho...

 

ten paradigma na pewno bedziesz czul ze ma wiecej mocy tylko tak jak pisalem wyzej, jak w rezonans wpadnie to nie bedzie bas a buczenie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...