Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja laik , nie wiem jak to sprawdzić, ale po optylu wraca do kina, wszystkie kolumny grają, na PS3 mam zaznaczone na jasno czyli aktywną obsługę DTS itp .

 

Szczerze to po głośnikach z TV nawet nie wiem czy to stereo czy coś innego, taka różnica.

 

Aha w tv mi zmieniło się sygnał ze stereo na zestaw audio.

Odnośnik do komentarza

Sony kdl 46 HX 750

 

edit: mattaman, a wiesz jak to sprawdzić, jaki puszcza syg. z powrotem ? Kino nie ma osobnego amplitunera jak coś.

 

 

edit 2: no a co do DD to cyfra+ chyba nie ma go w swoich programach ? Chyba DD będzie działać tylko w grach i filmach na BD ?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

W cyfrze to zależy od dekodera jaki masz, nie wiem jak w tych z seri PVR, ale Philips i Sagem maja tylko DD po optyku z tego co kojarze (na stronie jest specyfikacja). No chyba że masz jakiś dekoder z poza oferty to wtedy w instrukcji.

Balon daj linka do kina które kupiłeś, to pomyślimy nad innym podłączeniem, bo szczerze wątpie aby w takiej konfiguracji było czyste DD czy DTS z konsoli. Jak masz WHD to tam sprawdź głośniki, bo PS3 nie ma wbudowanego testu dzwięku przestrzennego.

Odnośnik do komentarza

Whd ?

 

http://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-HX806TG-blu-ray

 

Wziąłem Lg bobjako jedyne z plastików miało wejście na surówki kable z instalacji ściennych do odtwarzacza. Niestety lg z drugiej strony majà tylko hdmi out bez in.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

"Mimo wielu szczerych chęci z gówna bicza nie ukręci"

 

No to jest właśnie typowy przedstawiciel crapowatych zestawów gotowych "kina domowego". Wierzę, że jesteś zadowolony (jak ktoś jeździ autobusem 2 godziny do roboty to będzie szczęśliwy jak będzie mógł dojeżdżać 30 minut Polonezem). Ale ja bym nigdy w życiu tego nie kupił, bo to nawet nie półśrodek. W każdym razie jak mówiłem, wierzę, że jesteś zadowolony i w sumie to jest najważniejsze. Szkoda tylko, że marnowałeś nasz czas ^_^

Odnośnik do komentarza

Albert wasz czas i mój ;) a tak na serio to przecież dziękowałem serdecznie i splusowałem za rady.

 

Co do głośników to tak jak mówię jak byście mi nie napisali nawet bym nie domyślił się, że to nie jest pełne dd czy tam dts. Poza tym za ten zestaw dałem ok 1000zł, za tyle bymi nie kupił nawet najtańszego drewne, gdzie np na hdtv tak samo jak plastiki odradzają takie najtańsze drewna za ok 2000.

Odnośnik do komentarza

Aaaa i sobie podłącze pod kino rozdzielnik i drugiego optyka bezpośrednio pod ps3. Powiedz i tylko jak ps3 wyłapie, który optyk ma dawać dxźwięk? (ten od tv czy ps3), czy może wtedy trzeba będzie za każdym razem do grania odłączać tego optyka z tv ?

 

 

Edit:

http://allegro.pl/rozdzielacz-optyczny-toslink-spliter-spdif-2-in-1-i2643254200.html

 

Taki może być, kurde on wejdzie do wejścia optycznego , jakiś taki płytki

 

.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

A mi, że jak będziesz miał rozdzielacz to masz podłączyć tak:

PS3 - obraz po HDMI do TV, dzwięk po optyku do kina. Tym sposobem masz czyste DD 5.1 i DTS

Cyfra - obraz po HDMI do TV, dzwięk po optyku do kina. Tym sposobem masz czyste DD 5.1

 

Nie musisz podłączać TV optykiem do kina.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wielki dzięki Square za pomoc! Tak jak mówiłem jestem laikiem audio. Powiedz mi jeszcze proszę czy ten konwerter wciśkam do kina czy czymś go trzeba przymocować bo nie wiem czy on wejdzie patrząc na fotki, aha no i czy možna kupić te rozdzielacze w media marktach itp?

 

 

Edit:

 

W sumie narazie w ogóle odepnę ten optyk od tv i podłącze go pod ps3. W takim układzie będę miał 5.1 pełne na filmach z kina i na grach ps3. Natomiast cyfre na głośnikach z tv, ewentualnie puszcze na stereo 5.1 przez chinche?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

W większości będziesz potrzebował 3 kabli (po jednym żeby podłączyć PS3 i Cyfrę do rozdzielacza i jeden żeby podłączyć rozdzielacz do kina). Wiedz jedynie, że im lepszy rozdzielacz tym wyższa cena.

Możliwe że najdziesz to w MM czy Saturnie, ale jak z jakością to nie powiem. Najlepiej niech ci poleci ktoś jakiś konkretny i sprawdzony model, żebyś potem nie żałował ;)

 

Tylko kup dobrze. Taki co ma dwa wejścia jedno wyjście, nie na odwrót :)

 

No ja tak mam podłączone. PS3 optykiem, a Cyfra stereo do TV (programy oglądam późnym wieczorem i to przewaznie w pozycji horyzontalnej więc więcej nie potrzebuje).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No dobra panowie, to pomóżcie z tym iksem. PS3 już śmiga, wipeout przetestowany i jest fajno. Teraz 360, rozebrałem ten oryginalny kabel od 360, żeby móc jednocześnie HDMI wsadzić i optyka. Gdzie w 360 zmienia się podawanie dźwieku i obrazu? Chciałbym osobno obraz po HDMI zaś dżwięk po tym optyku jak w ps3, ale jak wczoraj testowałem to wszystko szło po HDMI i w opcjach nie widzę. Czy ten kabel audio video, który musiałem rozebrać ma być cały podłączony czy tylko optyk przez przejściówke wystarczy? Są jakieś gry na 360 testujące 5.1? Zorientowany jest ktoś w temacie czy atakować forum 360? Najpierw chce wogóle uzyskać na 360 5.1 przez kino. A później połącze splitterem optyka ps3 i 360. Coś robię źle? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam gdzie ty ten tester widzisz :)

 

Ustawienie DD 5.1 (konsola sama uaktywnia dźwięk po optyku)

 

- Uruchom konsolę Xbox 360 bez dysku w szufladzie.

- Przejdź do koncentratora Ustawienia i wybierz System.

- Wybierz Audio.

- Wybierz opcję Wyjście cyfrowe , a następnie wybierz wyjście cyfrowe, używane przez audio system:

 

Cyfrowe Stereo

Dolby Digital 5.1

Dolby Digital z WMA Pro: to ustawienie umożliwia przekazujące WMA Pro, jeśli odbiornik obsługuje format WMA Pro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...