Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Ano, ale z tym ampli historia byla taka - ze po podlaczenu w domu 1szy raz, nie gral mi tylni lewy kanal, pomimo roznych kombinacji pozostawał głuchy [sprzedający idzie w zaparte ze wszystko sprawne] . Wkurzony zawiolem na 2gi dzien do serwisu i o dziwo dostaje telefon - ze wszystkie kanaly grają ok, dostałem kwitek "sprzęt sprawny" :confused: przywoże do domu - nie gra mi ten sam. Polawirowalem kablami i glosniki, podlaczalem pojedynczo i w koncu zagral ten kanał też, ostatecznie - wszystko bylo podlaczone tak jak na początku i grało !! myślałem ze tylko przy kompach dzieją się takie absurdy. Może coś nie tak z kablami? Kupowałem "z metra" w sklepie koles dobral mi takie pod nieduże głośniki. Fakt - były tanie, cos ok 1zl/m moze to byc przyczyna? Głośniki 6 Ohm, czyli kompatybilne [w instrukcji ampli "6 Ohm min.]

 

ed:

 

przewertowałęm neta i to podobno bardzo popularna usterka w tych modelach : / rzekomo rozchodzi się o pamięć LC372100PT, którą należy wymienić. W sklepie taka płytka to jakies 30-40zł, tylko nie sądze zebym sam zabierał się takie wymiany, jeśli w ogóle zdecydowałbym się z tym coś robić..

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Nie są to jakieś "mega" okazje, ten JBL kupilem z aukcji, ale poza allegro - my bad [btw: sprzedany i koles mial jakies problemy z nim [inne niż ja! :unknown: ] ale dzisiaj wystawił pozytywny komentarz czyli jakos sobie poradził]. A co do tego Onkyo - kilka minut wczesniej przegralem licytacje identycznego modelu - ten kupilem niewiele drożej za kup teraz. Zawsze sprawedzam sprzedających, jak ktos ma stosunek pozyt/negat 200:1 to wydaje mi sie wiarygodny.

 

Anyway, troche nie wiem co teraz zorbić, bo w zasadzie moge go uzywać i wszystko gra ładnie, no ale wymaga "rozgrzewki" zeby tak było. Inna sprawa no ze kur.. mialo być ok bez rozgrzewki i nie wiadomo jak sie bedzie zachowywał w przyszłości. Chyba uzależniłem się od allegro :) właśnie rozpocząłem poszukiwania innego ampli.

Stara prawda, że chcesz zaoszczędzić - to zapłacisz x2.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

He, koles ni ch*&a raczej go nie wezmie, juz jak mi nie gral ten 1 kanal to do niego pisalem. Poza tym, juz go wtedy informowalem i przepraszalem po tym jak serwis mi wystawil kwitek "sprzęt sprawny". No i prawde mówiąc.. tego porblemu z opóźnionym włączaniem nie było chyba od początku. Znalałem na elektrodzie info co nalezy wymienić zeby bylo ok, zobacze, moze napisze do serwisu i sie spytam ile by za to chcieli.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A obsłuży to DTS, PRO LOGIC i resztę formatów? Czy poprostu to będzie zwykłe 5.1 stereo czy coś w tym stylu?

Jeszcze jedno pytanko, czy ten cały zestaw da się wogóle jakoś sensownie połączyć.

 

Edit:

 

Trochę poszperałem na allegro i chyba jednak się zdecyduję na głośniki Genius SW-HF5.1 4000.

Edytowane przez cwieri
Odnośnik do komentarza

A obsłuży to DTS, PRO LOGIC i resztę formatów? Czy poprostu to będzie zwykłe 5.1 stereo czy coś w tym stylu?

Jeszcze jedno pytanko, czy ten cały zestaw da się wogóle jakoś sensownie połączyć.

 

Edit:

 

Trochę poszperałem na allegro i chyba jednak się zdecyduję na głośniki Genius SW-HF5.1 4000.

 

jesli amplituner ma dekodery DTS i PL to obsłuży te formaty. Co do podłaczenia tego typu głośników, da rade, bo ten Genius nie ma wtyków tylko zaciski wiec glosniki do ampli podłaczysz bez kombinowania. Jak bedzie grało - to się okaże. Ile chesz dac za te glosniki? Ja dalem 300 za 5 satelitek Jamo na alle. moze warto poszukać.

Nie jestem pewien jak z podłaczeniem suba ktory sam w sobie jest wzmacniaczem..

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. jako, że mieszkanie już na mnie czeka, teraz pytanie. Wstawiłbym tam chętnie jakiś zestaw kina domowego czy głosników samych, ale najlepiej żeby było 5.1 i pytanie czy taki zestaw mogę podłączyć jednoczesnie do 360 i ps3 czy będe musiał przełączać kable między konsolami? Nie wiem ile kasy zosatanie mi po umeblowaniu i pralkowaniu mieszkania ale chyba nie dużo - czy do 3000 czy 4000 warto kupić jakiś zestaw kina domowego? Co polecicie?

Odnośnik do komentarza

Jak kupisz ampli z kilkoma wejściami to możesz podłączyć obie konsole jednocześnie (ewentualnie jakiś rozgałęziacz). Zawsze warto kupić jakiś zestaw grający, za taką kwotę na pewno wyciągniesz coś fajnego, ale co to już nie polecę czegoś konkretnego bo sam też szukam. W tym temacie już nieraz padały jakieś zestawy, ewentualnie sprawdź tutaj http://www.psxextrem...o/forum/157-hd/

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jak kupisz ampli z kilkoma wejściami to możesz podłączyć obie konsole jednocześnie (ewentualnie jakiś rozgałęziacz). Zawsze warto kupić jakiś zestaw grający, za taką kwotę na pewno wyciągniesz coś fajnego, ale co to już nie polecę czegoś konkretnego bo sam też szukam. W tym temacie już nieraz padały jakieś zestawy, ewentualnie sprawdź tutaj http://www.psxextrem...o/forum/157-hd/

 

A co to a przejściówka bo nie mogę takiej znaleść. No i czy da rade narz mieć podłączony tv, ps3 i x360 ? A może odrazu podłączyć kino pod tv , a nie pod konsole ?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Ja mam aplituner Denona i w nim tylko dwa wejścia HDMI, dwa componenty i dwa wejścia optyczne. Podłączone do niego cztery sprzęty: Wii, X360, PS3 i dekoder z Nki, a sam amplituner jest podłączony do TV przez HDMI i component. O ile z video nie ma problemu, bo Nka i PS3 idą po HDMI, a X360 i Wii po componencie, to do dźwięku musiałem kupić rozgałęźnik na allegro (trzy sprzęty z optyką). Jak nie miałem amplitunera to używałem też rozgałęźnika na componenty (jedne wejście w TV). Zwykłe z allegro po 30-40 zł. Działały i działają bardzo dobrze. Ten z optyki już 4 lata, a był za parę złotych. Więc chyba nie warto bać się rozgałęźników.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nie ma głupich pytań.

 

Do ampka mam podłączone: Wii, X360, PS3 i dekoder z Nki. Sam amplituner jest podłączony do TV przez component i HDMI. Bezpośrednio do TV nie mam podłączonego nic oprócz amplitunera. I teraz: obraz z Nki i PS3 leci po HDMI, obraz z X360 i Wii leci po componencie. Dźwięk z Wii też leci po componencie. Dźwięk z Nki leci po optyku bezpośrednio do amplitunera, z PS3 i X360 też po optyku poprzez rozgałęźnik do aplitunera. Rozgałęźnik nic nie przekłamuje, wszystko działa łącznie z Dolby Digital, DTS i co tam jeszcze mój Denon obsłuży, a sprzęt poda. Głośniki też są podłączone obv do amplitunera. Jak coś chcesz jeszcze wiedzieć to wal, bo wiem ile się męczyłem sam z ogarnięciem i skonfigurowaniem tego wszystkiego

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wielki dzięki wiszę plusa jak się odnowią :) a powiedz mi tylko, czy obraz z X360 mógłbym puścić też przez hdmi ? Na dniach będę to ogarniał to ewentualnie pozwoliłbym sobie jeszcze Ciebie "poatakować" :)

 

@Square a co to jest dźwięk HD DTS itp ? czy co ? No chciałbym mieć wszystko jak najlepsze kisiłem się w mieszkaniu ile lat i nie miałem jak porozstawiać głośników (wynajmowane mieszkanie itp), teraz wykańczam wymarzony domek i sobie poszaleję :)

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Square, niestety, ale ampli nie puszcza mi dźwięku po HDMI (albo nie wiem jak to zrobić, skonfigurowałem to parę lat temu i od tej pory się tym nie zajmowałem). Gdyby to robił to puściłbym dekoder z Nki przez HDMI tylko, a konsole optykami.

Balon, mógłbyś. Ja też bym mógł, ale mój X360 z 2007 roku nie ma HDMI ^_^ Nawet gdyby miał to i tak puszczałbym po componencie, rozgałęźnik HDMI jest drogi.

Odnośnik do komentarza

Kilkuletnie amplitunery nie puszczają dźwięku przez hdmi, chyba ze jakies super wysokie modele. Sam jakis czas temu szukałem ampli "byle miało hdmi!" i odpuściłem bo ku mojemu zdziwieniu dźwięk i tak szedłby po optyku. Ale jak ktos ma kupe kasy to zapewne dostanie jakiś nowy wypasik z taką opcją [i pewnie dodatkowo z upscalowaniem obrazu do 1080p]. Ja wylicytowałem Onkyo z 2 optykami i DTS za jakieś 500 i jestem 100% happy ;)

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Heh, tego akurat nie wiedziałem że nie wszystkie wspierają dzwięk po HDMI (zdawało by się że to standard).

Balon, nie każdy ampli obsłuży sygnał 3D. Jakbys chciał mieć obraz stereoskopowy to musiał byś podpiąć konsole bezpośrednio do TV, a dzwięk po optyku do ampli. PS3 po optyku puszcza maksymalnie DTS'a (ten standard chyba nie pozwala na więcej).

 

Btw. Przed premierą Chlebaka, były ploty że Sony wpakuje do konsoli dwa wyjścia HDMI, jedno do obrazu, drugie do dzwięku. Wtedy nie było by problemu z 3D i dzwiękiem HD.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kilkuletnie amplitunery nie puszczają dźwięku przez hdmi, chyba ze jakies super wysokie modele. Sam jakis czas temu szukałem ampli "byle miało hdmi!" i odpuściłem bo ku mojemu zdziwieniu dźwięk i tak szedłby po optyku. Ale jak ktos ma kupe kasy to zapewne dostanie jakiś nowy wypasik z taką opcją [i pewnie dodatkowo z upscalowaniem obrazu do 1080p]. Ja wylicytowałem Onkyo z 2 optykami i DTS za jakieś 500 i jestem 100% happy ;)

 

 

Nie przesadzaj z ta kupa kasy :P

 

Dzwiek po HDMI przyjmnie najniższy model Onkyo za ok 1tys co raczej nie jest jakąś kosmiczną kwotą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...