Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie wlasnie Logitechy Z-523 i podlaczylem je z PS3 poprzez chinche (te z zestawu PS3). I gdy je podlaczam juz do tuby lub konsoli wystepuje szum w glosnikach, nawet gdy konsola jest wylaczona. Czego to moze byc wina? Glosnikow? Kabla? A moze chinche poprostu tak maja?

 

Gdy podlacze te glosniki poprzez wejscie sluchawkowe w monitorze (monitor podpiety przez hdmi) to nie ma zadnych szumow.

Edytowane przez rapen
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/gl...1425020069.html

 

Mogę takie głośniczki za grosze wyrwać, ale nie znam się kompletnie i nie wiem czy będą działać z PS3 czy nie. Potrzebuję jakiś adapter albo inne coś, czy będą śmigać normalnie?

 

 

 

 

Bez dekodera nie pośmigasz w 5.1. PS3 to ODTWARZACZ multimediów bez dekoderów itp. Jak chcesz głośniki podłączać potrzebujesz wzmacniacz jakiś, najprościej amplituner jakiś. Poczytaj ten wątek parę/parenaście stron wcześniej...

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam dziwne problemy z dźwiękiem. Od kilku dni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem zestawu 5.1 Logitech Z5500. I o ile w przypadku podłączenia do komputera wszystko gra i buczy pięknie, tak już z konsolą nie jest tak dobrze. Po podłączeniu głośników i wybraniu w opcjach kabla optycznego… nie ma nic. Ustawiałem już przeróżne kombinacje, od zaznaczania pojedynczych opcji po wszystkie. I nic. A tego samego kabla optycznego używam do komputera i nie ma żadnych zgrzytów. O co chodzi?

 

Wszystko jest jeszcze dziwniejsze, bo raz udało mi się załączyć dźwięk – gdzieś przeczytałem, że powinienem zresetować konsolę. I zadziałało. Ale tylko raz – po ponownym podłączeniu dźwięku znowu nie było. I resetowanie też już nic nie daje.

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem trochę zielony w temacie audio i proszę o odpowiedź na moje pytanie. Otóż, planuję do PS3 nabyć nagłośnienie 5.1. Rozumiem, że zwykły zestaw głośników w systemie 5.1 nie starczy? Co trzeba jeszcze mieć? Chętnie ujrzę także jakieś polecane zestawy. Mogę przeznaczyć na to max 400zł. Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

Jestem trochę zielony w temacie audio i proszę o odpowiedź na moje pytanie. Otóż, planuję do PS3 nabyć nagłośnienie 5.1. Rozumiem, że zwykły zestaw głośników w systemie 5.1 nie starczy? Co trzeba jeszcze mieć? Chętnie ujrzę także jakieś polecane zestawy. Mogę przeznaczyć na to max 400zł. Z góry dzięki za odp.

 

400 zł na wszystko ? Znaczy się dekoder i głośniki ? Jeśli tak to zapomnij o pełnoprawnym zestawie i porozglądaj się za dekoderem słuchawkowym z dolby headphone i dobrymi słuchawkami stereo. A jeśli nadal chcesz głośniki i PRAWDZIWE 5.1 to odłóż kasę, dozbieraj 2-3-4 razy tyle na coś co można nazwać zestawem kina domowego. Za ok 800-1000 (nie wiem za ile teraz stoją) masz Logitech Z5500, co do grania i filmów na początek w zupełności starczy (bo rozumiem że audiofilem nie jesteś i o gry głównie Ci chodzi ?)

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam . Mam takie pytanko czy jest jakakolwiek możliwosc podłączenia głosników komputerowych 5.1 logitecha do TV badz ps3 i tak aby był efekt suround <chodzi mi o granie i filmy> ? Na innych forach wyczytałem ze ps3 daje głos w 2.1 .. czy to prawda? czy są jakieś przejściówki z hdmi na tego ,jacka, od głosników?

I czy wiadomo juz kiedy PSN zacznie działac?>

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam . Mam takie pytanko czy jest jakakolwiek możliwosc podłączenia głosników komputerowych 5.1 logitecha do TV badz ps3 i tak aby był efekt suround <chodzi mi o granie i filmy> ? Na innych forach wyczytałem ze ps3 daje głos w 2.1 .. czy to prawda? czy są jakieś przejściówki z hdmi na tego ,jacka, od głosników?

I czy wiadomo juz kiedy PSN zacznie działac?>

 

1 Tak

2 Nie

3 Nie

4 Nigdy

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

pytanie za 100 punktów :) głosniczki mają wejscie hdmi? Optyk?

nie mają.

na takim zestawie uzyskasz tylko stereo, chyba, ze dokupisz jakis dekoder dts (lub cos podobnego).

 

 

gdybym miał do wydania max 500zł na głosniczki to interesowałbym się czyms w rodzaju microlaba i seri solo np solo7c, a do malego pokoju 6c.

IMHO najważniejsza jest scena muzyczna, efekty to juz drugorzędna sprawa.

 

 

Odnośnik do komentarza

W sumie racja, jak mam kupić (pipi) to lepiej w ogóle tego nie kupować. Wychodzę z założenia że lepiej kupić coś raz a pożądnie. Czy w przedziale 1500-2000 zł (może być taniej ;P ) znajdę coś ''w miarę grającego''... Jeżeli to nie jest waszą tajemnicą pochwalcie się co wy macie w swoich domach podłączone do PS3 ( audio )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja sie wstydze.

 

 

ogolnie mam mocno przekombinowany setup :) z ps3 leci optyk do creative extigy, a z extigy na 5.1 (zmodowane stare cretive'y) i biorąc pod uwagę kubaturę pomieszczenia w którym jest konsola, to nie jest tak źle jak mogłoby sie wydawac

 

 

gdybym teraz miał cos kupowac to olałbym 5.1 i skupi się na porządnym stereo (wiecej słucham muzyki niz gram). Wzmacniacz/amplituner NAD (400-800zł za cos całkiem fajnego na allegro) + do tego kolumienki 2.0 (ostatnio testowałem fajne cantony i były dla mnie zadowalajace). ogolnie zestawik do grania mozna poskladac za 300 i 3000zł (i wiecej oczywiscie). ustal sobie próg cenowy, zadaj sobie pytanie czego tak na prawdę potrzebujesz i kup to.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Generalnie krótka piłka, z prośbą o Waszą radę.

Mam TV Samsung LE40A536

http://www.samsung.c...ame=LE40A536T1F

Do tego PS3 slimkę i Xboxa360 slim.

Pokój 4x5m

Moje Pytanie:

co byście doradzili zakupić do 400zł?

Domyślam się, że głośniki 5.1 odpadają, ponieważ nie zmieszczę się w kwocie z amplitunerem, a bez niego przysłowiowa dupa zbita.

W takim razie jak wygląda podłączenie głośników 2.1 do PS3?

Co powiecie na opcję zakupu dajmy na to logi x540, podłączenie do ps3 wstępnie jako 2.1 a z czasem dokupienie amplitunera?

Z góry dziękuję za rady.

 

 

Edit - znalazłem coś takiego.

Czy po połączeniu konsoli z tym zestawem http://www.neo24.pl/?p=samsung_ht_d_350&aff_id=101372 kabelkiem optycznym uzyskam 5.1?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Narian
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ano jest, ale chyba jakis "wynalazek". Caly dzien zmarudzilem na szukaniu jakis glosnikow. Chyba zrobie tak ze nabede teraz 5.1 a z czasem dokupie ampli. Koncze remont pokoju i zamontowac glosniki. Upatrzylem cos takiego -->

http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-auna-5-1-2-1-h-aktywny-gw24-i2037611982.html

chętnie przeczytam co o nich sądzicie.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...