Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 360 i ps3. Kupiłem nowy TV 3d jakieś 2 miechy temu i głosniki ma lekko mówiąc badziewne i teraz myśle, żeby jakieś kino domowe podłączyć do konsol. Jednocześnie chciałbym podłączyć i 360 i ps3- żeby z kablami się nie (pipi)ić za bardzo. jestem laikiem w tych sprawach. Te zestawy do 2000 pln co dawaliście linki mogłyby być? Pokój mam mały z 12 m2 max. 2000 PLN to jest max co mógłbym wydać. Wystarczą takiemu laikowi te zestawy, które linki podane były wczesniej? Tylko jak ja to ustawie w takiej małej klitce, heh....

 

A może z kinem poczekać do przeprowadzki a zakupić jakieś dobre słuchawki bezprzewodowe na teraz do podłączenia do TV czy do konsoli? Polecacie coś w tym klimacie?

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Nic nie jest koniecznością. Bardziej rozłożone głośniki dadzą lepszy efekt panoramy, stereo ale byleby nie za szeroko. Jeśli nie masz możliwości no to nie kombinuj i miej jak masz.

 

Za duży rozstaw może być dziwnie odebrany bo jednak akcja filmu dzieje się w TV a efekt skrajnie umieszczony np. na lewo byłby odebrany nienaturalnie czyli z dala od źródła tego efektu. Przeważnie głośniki rozstawia sie w pobliżu TV bo to co słyszysz musi grac z tym co widzisz.

 

 

Takie jest moje doświadczenie i zdanie... lecz jednak nie profesjonalne.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

troche poczytalem ten temat na wyrywki i dorzuce cos od siebie:

 

- jesli konsola jest podpieta do tv po hdmi, a od tv chcecie optykiem wrocic do zestawu kina, to na 99% mozecie zapomniec o dzwieku przestrzennym 5.1 czy 7.1 - to co uslyszycie to bedzie symulacja tego dzwieku, a nie rzeczywiste odtworzenie nagrania sciezki dzwiekowej; dzieje sie tak dlatego, ze tv na wyjsciu juz nie daje skompresowanego dzwieku, a jedynie jego wersje stereo, zdekodowana wczesniej z tego, co dostal po hdmi (wiem, ze bywaly telewizory potrafiace przepuscic dzwiek w niezdekodwoanej formie dalej, ale nie wiem czy ktokolwiek jeszcze to robi)

 

- co do rozstawienia glosnikow po bokach to proponuje pokombinowac przed ostateczna decyzja gdzie beda staly; dzwiek z tych samych glosnikow jest zupelnie inny w dwoch roznych pomieszczeniach, a nawet w identycznych pomieszczeniach, ale z innymi meblami; szczegolnie subwoofery sa na to podatne, przez co niektore sklepy audio daja najpierw do domu suba do przetestowania czy klientowi bedzie odpowiadac ta specyfika dzwieku, czy jednak powinien szukac dalej; pamietajcie, ze sila zestawu 5.1 to nie kolumny, a glosnik centralny!! wiele osob o tym zapomina, lub nie wie, ale najwazniejsze dzwieki plyna z glosnika spod/znad telewizora, fronty daja efekty wypelniajace ten pierwszy plan i nadają tylko "kierunek" dźwiękom słyszanym nawet z centralnego, a tyły tylko nam zamykają przestrzeń dźwięku; najczęściej sprawdza się rozwiązanie kolum blisko telewizora, ale pokombinujcie sami - wiele zalezy od ukladu Waszego pomieszczenia

 

Balon1984 pisal:

no mam na kino do 2 tys , nie musi miec BD bo mam w konsoli, więc lepsze kino za 2 tys jakis Denon czy te Logitechy?

 

jak masz 2 tys, to juz nawet kupisz fajny zestaw na kolumnach drewniany z podstawowym, ale nie szajsowym amplitunerem; osobiscie z tanich kolumn polece Jamo S426; dostaniesz je w cenie do 700zł w zestawie 5.0, a za 1300 kupisz dosc solidnego ampa;

 

dla tych którzy chcą głośniki 5.1 do 300zł - niemożliwe, ale wasze głośniki mogą udawać surround; kiedys jechalem na logitechach komputerowych, ktore trzema jackami mozna bylo podlaczyc do karty dzwiekowej pc i miec tam dzwiek przestrzenny; ja puszczalem do nich dzwiek jednym jackiem z tv i odpalalem tryb "Matrix" który w fajny sposob wypełniał tyły; było to stereo i nie było szans uslyszec w fpp ze ktos zachodzi mnie od tylu, ale juz brzmiało to duzo fajniej, bo odgłosy walki rozbrzmiewaly dookoła mnie; to chyba jedyna mozliwosc dla nie mających zbyt tlustej swinki skarbonki.

 

pierwszy raz tu zaglądam i nieco mnie ścięła z nóg ludzka niewiedza i problematyka (bez urazy dla nikogo) - może byśmy spisali jakiś poradniczek dla chcących zbudować sobie dźwięk przestrzenny w domu?

Odnośnik do komentarza

zestaw kompletny juz w domu, sub JBL ktory pokazywalem jzu wczesniej, oraz dojechaly 5x Jamo z sestawu A300, wszystko za 600zl....

 

..ale, musi być jakieś "ale". JBL ESC ma to do siebie ze ma jakieś typowe tlyko dla siebie wtyki głośnikowe : / ( http://static.frazpc...1_s_%281%29.JPG )

[/code] i w związku z tym jeszcze nie przestestowałem w praktyce sprzętu, ale te wtyki są jakoś do obejścia, sprawa w toku.

 

A pytanie mam innej natury - ten subo-amplituner wyposażony jest w 1 wejście optyczne, wiec naturalnie mam zamiar podlączyć tam PS3. Jednak chciałbym też podłaczyć TV ( filmy oglądam z pendriva pod usb w tv). Sęk w tym ze tv z audio out ma tylko optyka.

 

Wiem że są rozgałęziacze optyki, a raczej łaczniki, 2 w 1, jesli takie coś bym wpiął pod sub i do tego PS3+TV to zda to egzamin? Tzn nie bardzo wiem jak by to było, skoro wtedy dziwięk by plynął i od konsoli o d tv, hm? Czy rozwiązaniem bedzie konwerter optic - > coaxial i w ten sposób podlaczyc tv? [ 80pln taki konwerter :confused: i to jeszcze z osobnym zasilaniem sieciowym wtf]... nie wspominając o przejściu digital / chinch (DAC), dupa.

 

ed.

a jeszcze znalazłem wyjście chyba :) z samego tv dzwiek puscic tylko na stereo (i tak jak ogladam film przez tv to divix) i przez scart'a.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Co może być przyczyną buczenia głośników? Nawet samego Suba, cicho, nawet gdy nic nie jest podłączone (ale mniej). Po wciśnięciu Mute cisza. Zmieniąjąc tryby dzwięku buczenie lekko sie zmienia. (subwoofer z ampli w jednym). Przy ps3 jest tak ze nic nie buczy, ale jak wcisne jakis przcisk na padzie [np przemiszczanie sie miedzy menusami] to włącza sie buczenie razem z dźwiękiem menu, cichnie po chwili gdy nie ruszam = nie płynie dzwiek z konsoli.

 

Czy PS3 ma jakieś preferencje co do kabli optycznych, czy jeden pies? Ogólnie głośniki przy innych źródłach brzmią ok [poza lekkim buczeniem] ale z PS3 na optyku sateliki trzeszczą po podgłoszeniu. To kwestia ustawień konsoli? Mybralem, w opcjach optical > dd 5.1 + dts 5.1.

 

I pyt. nr 3. - Sub ma wejscie pod "remote controle recevier", ja dokupie sobie oryginalnego pilota [oryginalnie w zestawie jest, ale mam sam sub] to bedzie dzialac jak dokupie osobno jakiś reciever?

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Co może być przyczyną buczenia głośników? Nawet samego Suba, cicho, nawet gdy nic nie jest podłączone (ale mniej). Po wciśnięciu Mute cisza. Zmieniąjąc tryby dzwięku buczenie lekko sie zmienia. (subwoofer z ampli w jednym). Przy ps3 jest tak ze nic nie buczy, ale jak wcisne jakis przcisk na padzie [np przemiszczanie sie miedzy menusami] to włącza sie buczenie razem z dźwiękiem menu, cichnie po chwili gdy nie ruszam = nie płynie dzwiek z konsoli.

 

Czy PS3 ma jakieś preferencje co do kabli optycznych, czy jeden pies? Ogólnie głośniki przy innych źródłach brzmią ok [poza lekkim buczeniem] ale z PS3 na optyku sateliki trzeszczą po podgłoszeniu. To kwestia ustawień konsoli? Mybralem, w opcjach optical > dd 5.1 + dts 5.1.

 

I pyt. nr 3. - Sub ma wejscie pod "remote controle recevier", ja dokupie sobie oryginalnego pilota [oryginalnie w zestawie jest, ale mam sam sub] to bedzie dzialac jak dokupie osobno jakiś reciever?

 

Słabo ekranowane kable? Sprawdź czy kabli nie masz poprowadzonych za jakimiś sprzętami lub razem z kablami od zasilania. Poodsuwaj je od wszelkich źródeł prądu, innych kabli itp i sprawdź czy buczy nadal.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Nie to nie chodzi o kable głośnikowe, tak jak pisałem, sam sub bez zadnych glosników buczy :confused: wlasnie kombinuje jak moge i mam juz tego (pipi)a troche dosyć. Głosniki buczą i do tego przy wyższych dźwiękach trzaskają, tyły chyba w ogóle nie grają. Kombinacje alpejskie jak optical konsola / kabel AV konsol / optical tv / scart tv / nawet słuchawkowe tv. I albo wcale nie gra albo gra głośno i wyraźnie ale ze słyszalnym buczeniem i trzaskami na wyższych dźwiękach. Jak sie w(pipi)ie to puszcze dalej tego JBL i dokupie normalnego sub i osobno ampli. Tylko czy to na pewno rozwiąże problem? i juz troche kasy mało na inwestycje mam teraz a sprawa tych (pipi)&*ych głośników ciągnie się juz tydzień ponad. fuck. :wallbash:

 

sprawdzałem też na pc. Pod optykiem gra ok [poza tym buczeniem/szumem], nie ma zadnych trzasków przy wyższych dźwiękach. Jutro pakuje wszystko (głośniki+konsola) i jade chyba do brachola sprawdzić jak to sie bedzie zachowywać na jego kinie domowym.

 

ps. mówiąc buczenie mam na myśli taki dźwięk, jakby co było bardzo mocno podgłoszone, szum.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Moje propozycje co mozesz zrobic zeby buczenie ustalo. Obie przerabialem u siebie, jezeli buczy sam sub (czyt. nie sa do niego podlaczone zadne kable, tylko zasilajacy) to poluzuj sruby od radiatora z tylu i lekko go rusz - 1-2mm w którąś strone). Jak przestanie to po kolei dokrecasz srubki az do tej ktorej dokrecenie powoduje buczenie i jej nie dokrecasz. Pisales cos o sklejonym kablu, mozesz go zlutowac, tylko porzadnie i zaizolować, a najlepiej wymienic na nowy. Drugi pwood buczenia moze byc spowodowany brakiem lub slabym ekranowaniem kabla doprowadzajacego sygnal o czym wspomniano juz wyzej. Ale ja obstawiam cos z pradem, skoro buczy ci nawet sam subwoofer.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Cereb za rade ale nie pomogło, radiator jes chyba jakoś podklejony, a nie chciałem go na chamca odrywać. Kabel zasilający wymieniłem cały - nie pomogło.

 

Testowałem różne kombinacje u brata na kinie domowym Onkyo. Niestety żadnych wesołych wniosków nie mam.

W skrócie - moj kabel optyczny jest ok, konsola podlączona nim do Onkyo emitowała dźwięk bez zastrzeżeń. Moje satelitki podłączone do Onkyo też grały bez zastrzeżeń.

Mój sub podłaczony innym optykiem do brachola tv brzęczał jakby mniej, ledwo słyszalnie przy ciszy.

 

Wydaje mi się jakby sub nie bardzo ogarniał dźwięk z konsoli, satelitki brzęczą przy wyższych dźwiękach, ale co dziwne nawet przy filmie puszczanym z pendriva na tv, bez udziału konsoli - dolegliwości te same. Niezależnie od sposobu podłączenia.

Przy dźwięku puszczonym z pc nie ma brzęczenia w satelitkach na wysokich dźwiękach, ale słyszane jest owo buczenie/szum.

 

Eh, chyba puszcze tego JBL'a dalej i sprubuje uppolować osobno ampli i zwyklego suba. Tylko biorąc pod uwagę budżet, pewnie bede musiał odpuścić DTS. Ku$wa.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Mam problem z dźwiękiem, a mianowicie nie ma go w ogóle. Mam konsolę podłączoną kablem optycznym do karty dźwiękowej w komputerze i sprawowało się to bez zarzutów aż do formatowania komputera i postawienia nowego systemu. Kable podpięte prawidłowo, sterowniki do karty zainstalowane, w konsoli opcja kabel optyczny wybrana. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

to tak jak z przetargami na cokolwiek w polsce :) byle najtaniej, a potem wychodzi z tego suma 2x wieksza niż mozna było dać na poczatku :)

 

ture story. Na dokładke doszła moja niewiedza [5.1 bez ampli :whistling: ]. Paczke z Onkyo wlasnie odebralem, dziś w końcu głośniki zagrają, puki co 5.0, bo sub niebawem.

ps.

licytować sub m-audio czy brać Jamo od zestawu z satelitkami ktore juz posiadam?

Odnośnik do komentarza

Jest komplecik :) od wczoraj gdy dojechal sub.

sprawa zakonczyla sie na zestawie - ampli Onkyo 575 + zestaw Jamo A310 5+1.

Jednya sprawa która jeszcze troche mnie korci to wymiana centralnego, w zestawie Jamo za centrale robi zwykła satelitka i chyba byloby milo gdyby stalo tam coś większego. Ta sprawa bedzie do rozpatrzenia po załatanu dziur powstałych na koncie : /

 

Pytanie mam takie - sub ma 2 wejscia left(mono) + right. Wg instrukcji jesli w ampli jest tylko 1 wyjscie na sub to nalezy podlaczyć go do mono. Nie ma wiec chyba sensu podłaczania go kablem typu Y pod oba kanaly skoro w ampli jest tylko 1 wyjscie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sorry za post pod postem, ale chce odświeżyć temat.

 

Ogólnie sprzęt dzaiała ok, ale jedna sprawa mnie zastanawia. Mianowicie, po wlaczeniu ampli [caly dzien off] musi minąć troche czasu zanim głośniki ruszą, zajmuje to dobre kilka minut. Nie wiem czy to normalne. Jak ruszą to nie wszystie na raz i nie wszystkie z pełną mocą. Po jakims czasie dopiero wszystko gra jak należy. Dziwne to troche, nie wiem od czego to może zależeć..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...