Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co się ma po tym HDMI podłączone. Jeżeli jest to amplituner z prawdziwego zdarzenia to gra leci w LPCM 5.1 lub 7.1, czyli najlepszym bezstratnym formacie.

Co to kin "zabawek" z wej. HDMI się nie wypowiem bo nie posiadam http://www.psxextreme.info/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/wink.png

 

Co do DD i DTS, to oczywiście lepszy jest DTS ze względu na mniejsza kompresję.

Nie znam się na kinach. Kupiłem ostatnio głośniki 5.0 (subwoofer wkrótce) Jamo 606s czy jakoś tak i amplituner Pioneer VSX-422-K. Kabel hdmi z odtwarzacza blu ray podłączony pod wejście w ampli a z ampli hdmi do TV. Póki co w filmach się sprawdza. PS3 podłączam tak samo? Plus w ustawieniach konsoli coś zmieniamy?

Odnośnik do komentarza

 

Witam!

Mam problem z ustawieniem głośników 5.1 w moim ps3:

 

mam kartę dźwiękową podpiętą do PC (USB) oraz do TV (kabel optyczny), do karty dźwiękowej zestaw głośników 5.1 - filmy z telewizji cyfrowej, które są w 5.1 działają , tak samo filmy puszczane w mkv na pc.. Ale dźwięk w ps3 idzie tylko na 2.0. Próbowałem ustawiać w opcjach dźwięku żeby po HDMI szedł dźwięk 5.1 (DD i DTS), ale w grach słychać tylko pisk. Próbowałem podpiąć kabel optyczny z karty dźwiękowej do konsoli, ale  ta sama sytuacja w grach jak przy hdmi - pisk (oczywiście po zmianie w ustawieniach na optyka i wybraniu DD i DTS). 

 

\Jakieś pomysły? dzięki za odp. :)

 

Podłącz optyka bezpośrednio pod PS3  TV może być wąskim gardłem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czołem ludu,
Przegrzebałem temat na ile mogłem, ale nadal brakuje mi rozwiązania, toteż zgłaszam się do ludzi bardziej obeznanych.

Czy istnieje jakaś tańsza alternatywa dla zestawu Logitech Z-5500 lub jego młodszego brata. Starałem się wyguglować sprzęt z wejściem optycznym i DD/DTS do Playa, ale niczego nie mogę znaleźć. O tańsze rozwiązanie pytam nie z wysraństwa, lecz faktu, że w moim pokoju mogę mieć problem z sensownym rozstawieniem sprzętu, a co za tym idzie, może zaistnieć konieczność zastosowania patentów partyzanckich - dlatego nie chcę przepłacać.

 

Wariant drugi, to kupno słuchawek HD z (pseudo?) przestrzennym dźwiękiem. Zastosowanie do gier i filmów (PS3/PC). Nie mam gumowego ucha, a na jakość dźwięku jestem jestem całkiem wyczulony. Swoich faworytów do słuchania muzyki mam, ale jeśli chodzi o gaming lub kino, to nie jestem na bieżąco. Coś z Sennheisera, AKG lub innych do 500 - 600 zł polecicie?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Na ps3 używam starusieńkiego Creativa HQ-2300D. Dekoduje DTS, DD i DPrologic II, podpinam do niego Senki 555. Dźwięk przestrzenny symuluje całkiem dobrze, Scena z przodu i boki jest bardzo dobrze separowana, gorzej z rozpoznaniem np tył/tył skos ale z tego co doświadczyłem na różnych słuchawkach 5.1, nigdzie nie jest dobrze z tyłem. Słuchawki to zawsze tylko słuchawki lecz dla kogoś kto nie ma miejsca z tyłu na normalne kolumny z zestawu to rozwiązanie idealne. Senki + dekoder śmigają u mnie od czasów K2 i BC2. W multi, przestrzenny z takiego dekoderka działa idealnie, jedynie do słuchania muzy się nie nadaje (do muzy z lapka polecam prodigy cube).


Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

z tego co doświadczyłem na różnych słuchawkach 5.1, nigdzie nie jest dobrze z tyłem.

Tutaj winne jest chyba to, że twórcy nie przykładają takiej wagi do dzwięku na słuchawkach. Na zwykłych słuchawkach stereo da się zrobić takie cuda jak to, tylko wymagane jest wtedy dużo więcej pracy, środków i technologii.

Odnośnik do komentarza

w z-5500 masz dekoder dts w zestawie :) i raczej nie opłaca się kupować czegoś jeszcze do zestawu, tylko zeby podłączyć słuchawki i zagrać w gierkę.

 

jak tylko do gier, to nie siliłbym się na jakies słuchawki Hi-end tylko coś pośredniego czy tam pretendującego do wyższej półki. 

 

- Superlux HD681 albo lepiej w wersji evo (100~170zł)

- Creative Aurvana Live! (110-150zł) lub 200+zł jeśli ktoś się nad nimi zlitował i wstawił lepszy kabel

- wspominane wcześniej Sennheiser HD 555 (nie mam pojecia ile teraz to kosztuje)

etc. 

 

osobiście celowałbym w te pierwsze. ze słuchawkami za 500+zł lepiej się bawić mając lepsze źródło ;)  

Odnośnik do komentarza

No napisałem wam obu na pw, że słyszałem sporo o tych pulsach od soniacza i zastanawiam sie poważnie nad ich kupnem. Namieszałem swoim poprzednim postem bo nie dodałem, że to taki poważniejszy zakup na lata i mają służyć także jako porządny headset a jeśli będzie taka potrzeba to i zainwestuje z czasem w jakiś dekoder czy amplituner jeśli zajdzie taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Ważne pytanie, pilna sprawa. Kupiłem niedawno monitor Samsunga, o taki: http://www.komputery.portalisko.pl/index.php/action,product,nr,111.html , z myślą o PS3, tzn. podpięciu go kabelkiem DVI-HDMI do konsoli i szpilaniu. Problem pojawił się jeśli chodzi o dźwięk. Otóz monitorek nie posiada wbudowanych głośników, więc musiałbym jakieś podpiąć. I tu pytanie : jak to najlepiej rozwiązać? W monitorze zostało mi wolne wejście RGB, w PS3 też jakieś tam są (mam wersję fat 40gb). Nie znam się na tym kompletnie, może ktoś z was by mi pomógł z tym? Jakość dźwięku nie musi być najwyższa, ważne by grało.

Za każdą dobrą odpowiedź oferuję plusa :D

Odnośnik do komentarza

jeżeli monitor nie ma głośników to wejście RGB do niczego Ci się nie przyda.

 

potrzebujesz dwa kable

1 do obrazu: tak jak wspominałeś DVI-HDMI (monitor-konsola) ; w ustawieniach konsoli obraz po HDMI

2 do dźwięku: dołączany do konsoli kabel z trzema czinczami:

9036500500_1310495916.jpg

i teraz (jeżeli masz możliwość bezpośrednio) to wpinasz w głośniki/amplituner biały i czerwony (lewy i prawy kanał stereo ; albo odwrotnie nie pamiętam czy  biały to lewo czy prawo, ale żółty to na 95,67 % to sygnał video ) i ustawiasz w konsoli wyjście dźwięku RGB (czy jakoś tak)

 

najprostsze głośniki mają wejście jack, więc gdybyś nie mógł podłączyć tych czinczy z kabelka z zestawu bezpośrednio to potrzebować będziesz jeszcze

przejściówki: czincze-jack

5716662900_1335176887.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Panowie planuje rozbudowac troche kacik giercowy. Chce zainwestowac w projektor i naglosnienie. Projektor upatrzony ale ciagle szukam jakiegos ampka. Troche buszujac po necie na razie przekonany jestem do onkyo tx sr304. Co o nim myslicie? Ktos bylby w stanie doradzic mi jakie kolumny do niego dobrac? Jaka moc szczegolnie, bo generalnie to ja sie w ogole nie znam. Czytam w jednym miejscu ze ma koncowki 100W a w drugim ze ludzie podlaczaja do tego sprzetu kolumny co maja 50W.

 

No i rozumiem ze z zwiazku ze posiada dekodery DD, DTS nie bedzie problemu zeby wyciagnac z ps3 5.1.

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...