Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

hej mam problem, a mianowicie

chce podłączyć PS3 i kino domowe Sony Dav dz560 do telewizora, tak, żeby możliwe bylo granie i oglądanie telewizji na wszystkich 5 glośnikach a nie telewizja na glosnikach kina, a plejak na glosnikach telewizora[tak jest teraz;/]

i nie mam pojęcia co robię zle, a podlączoe jest:

plejak hdmi do telewizora

dvd[kino] do tv za pomoca hdmi

i czy to wystarczy czy laczyc jakos plejaka z dvd?

czytalem w instrukcji ze mozna podlaczyc plejaka do dvd od razu ale dvd ma jedno wyjscie HDMi wiec nie moge podlaczyc do niego i tv i ps3.

jak to wszystko po kolei podlaczyc i jakimi kablami?

prosze o rade.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poszukuję kina domowego do konsoli w cenie do 1500 zł. Wiem, że za to cudów nie ma i na porządny sprzęt tego typu trzeba wydać conajmniej 3x tyle, ale środki mi na to nie pozwalają, a chciałbym się cieszyć dźwiękiem przestrzennym w grach na PS3. Poszukuję najlepszego rozwiązania w tym przedziale cenowym. Lepiej kupić zestaw kina domowego czy głośniki Logitech Z-5500? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a wręcz jestem delikatnie głuchy ;)

 

EDIT: Czy zestaw Sony HT-SF1300 to dobry wybór? A może Pioneer DV-310-K VSX-418-K Amtech HTS?001?

Edytowane przez Look4z
Odnośnik do komentarza
Poszukuję kina domowego do konsoli w cenie do 1500 zł. Wiem, że za to cudów nie ma i na porządny sprzęt tego typu trzeba wydać conajmniej 3x tyle, ale środki mi na to nie pozwalają, a chciałbym się cieszyć dźwiękiem przestrzennym w grach na PS3. Poszukuję najlepszego rozwiązania w tym przedziale cenowym. Lepiej kupić zestaw kina domowego czy głośniki Logitech Z-5500? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a wręcz jestem delikatnie głuchy ;)

 

EDIT: Czy zestaw Sony HT-SF1300 to dobry wybór? A może Pioneer DV-310-K VSX-418-K Amtech HTS?001?

Tonsilki

http://www.allegro.pl/item666495772_tonsil...at.html#gallery

 

Soob

http://www.allegro.pl/item660995318_yamaha...cz.html#gallery

 

Ampli

http://www.allegro.pl/item664766850_onkyo_...er.html#gallery

 

Jak weźmiesz ampli używkę to nawet wyjdzie taniej niż 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Poszukuję kina domowego do konsoli w cenie do 1500 zł. Wiem, że za to cudów nie ma i na porządny sprzęt tego typu trzeba wydać conajmniej 3x tyle, ale środki mi na to nie pozwalają, a chciałbym się cieszyć dźwiękiem przestrzennym w grach na PS3. Poszukuję najlepszego rozwiązania w tym przedziale cenowym. Lepiej kupić zestaw kina domowego czy głośniki Logitech Z-5500? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a wręcz jestem delikatnie głuchy ;)

 

EDIT: Czy zestaw Sony HT-SF1300 to dobry wybór? A może Pioneer DV-310-K VSX-418-K Amtech HTS?001?

Tonsilki

http://www.allegro.pl/item666495772_tonsil...at.html#gallery

 

Soob

http://www.allegro.pl/item660995318_yamaha...cz.html#gallery

 

Ampli

http://www.allegro.pl/item664766850_onkyo_...er.html#gallery

 

Jak weźmiesz ampli używkę to nawet wyjdzie taniej niż 1500zł.

 

A co z zestawami, które ja zaproponowałem? Reprezentują one coś sobą czy to zwykły szajs?

Odnośnik do komentarza

Zawsze, zapamiętaj zawsze ;) taki sprzęt jak podał Gooralesko będzie lepszy od "plastików" :) Jakość dźwięku będzie lepsza nie mówiąc o tym, że taki sprzęt z ampli jest bardziej uniwersalny, a w miarę upływu czasu i przypływu pieniędzy masz szansę go rozbudowywać (o lepsze przody, tyły, ampli itp.).

 

PS: Ja od siebie dorzucę zestawik żebyć miał wybór: Amplituner PIONEER VSX-418 - ok. 900zł na allegro + JAMO S406 HCS1 - ok. 700 zł (http://www.ceneo.pl/409331 lub na allegro też po 7 stów). Suba możesz dokupić później.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Poszukuję kina domowego do konsoli w cenie do 1500 zł. Wiem, że za to cudów nie ma i na porządny sprzęt tego typu trzeba wydać conajmniej 3x tyle, ale środki mi na to nie pozwalają, a chciałbym się cieszyć dźwiękiem przestrzennym w grach na PS3. Poszukuję najlepszego rozwiązania w tym przedziale cenowym. Lepiej kupić zestaw kina domowego czy głośniki Logitech Z-5500? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a wręcz jestem delikatnie głuchy ;)

 

EDIT: Czy zestaw Sony HT-SF1300 to dobry wybór? A może Pioneer DV-310-K VSX-418-K Amtech HTS?001?

Jak nie jesteś audiofilem to w zupełności wystarczą Ci Logitechy Z-5500, grają naprawdę bardzo ładnie i na pewno będziesz zadowolony :) I kupisz je za mniej niż 1500zł, za resztę jakieś gierki :P

Odnośnik do komentarza

Przestańcie wciskać ludziom te Logitechy... chryste Panie. Wiem, że 3/4 ludzi na tym forum je ma ale są lepsze rozwiązania za podobną cenę. I nie trzeba być audiofilem żeby poczuć różnicę.

 

PS: Look4z - ten zestaw co podałeś z Ampli Pioneera też może być tylko DVD jest Ci zbędne więc poszukaj tego zestawu bez DVD to oszczędzisz kasę lub dorzucisz na Suba.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Ma gość 1500zł i ten zestaw co mu podałem można za tyle dostać, a bije na głowę te Logitechy i to bez suba. Nawet ten zestaw co on sam podał z Pioneerem jest bardzo dobry, a kosztuje 1499 w EURO i jeszcze może potem za 200zł sprzedać niepotrzebne mu DVD na allegro i wychodzi mu zestawik za 1300zł więc w tej klasie cenowej jest lepsze rozwiązanie niż Logitechy.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
A co, źle grają? W tym przedziale cenowym nie kupisz nic lepszego.

Na pewno nie grają tak dobrze jak tonsilki, sub yamahy zakąszane tym ampli Onkyo (bardzo dobra konstrukcja jak za te siano) więc tak - przetańcie ludziom wciskać te Logi. Jak ma więcej niż 1000zł to czemu nie kupić kolumn plus ampli? O ile więcej możliwości rozbudowy takiego zestawu czy ilości sprzętu jaki możemy podłączyć. Logi Z-5500 ci aż tyle nie oferują.

 

EDYTA: Wie ktoś gdzie kupić w sieci tonsile duety bez satelitek widocznych w linku, kgóry podałem? Bo się czaję na te tonsilki i nie mogę ich samych znaleźc w dobrej cenie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Ma gość 1500zł i ten zestaw co mu podałem można za tyle dostać, a bije na głowę te Logitechy i to bez suba. Nawet ten zestaw co on sam podał z Pioneerem jest bardzo dobry, a kosztuje 1499 w EURO i jeszcze może potem za 200zł sprzedać niepotrzebne mu DVD na allegro i wychodzi mu zestawik za 1300zł więc w tej klasie cenowej jest lepsze rozwiązanie niż Logitechy.

 

 

To co w końcu wybrać: proponowany przeze mnie Pioneer, zestaw od Gooralesko czy od Incognitos? Teraz to mam mętlik, chociaż już wiem, że nie ma co się pchać w Logitechy.

Odnośnik do komentarza

HeHe :) Ja bym darował ten twój zestaw bo moim zdaniem lepiej zagrają Jamo, a ampli ten sam jest Pioneera w obydwu zestawach. A czy mój czy "Górala" to musisz wybrać :) Jeżeli powiedzmy za rok/półtora będziesz miał 3/4 stówy na suba to polecałbym swój - nie wiem czy Gooralesko się zgodzi ...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
HeHe :) Ja bym darował ten twój zestaw bo moim zdaniem lepiej zagrają Jamo, a ampli ten sam jest Pioneera w obydwu zestawach. A czy mój czy "Górala" to musisz wybrać :) Jeżeli powiedzmy za rok/półtora będziesz miał 3/4 stówy na suba to polecałbym swój - nie wiem czy Gooralesko się zgodzi ...

 

 

Jakby odłuchał obydwa zestawy do mógłby żałować, że kupił Logi

Amen ;)

 

Twój pomysł Inco świetny tylko już bez suba budżetu mu nie starczy.

 

Czyli lepiej teraz zainwestować w dobry ampli i głośniczki, a powiedzmy za pół roku dorzucić suba? Czy w zestawie bez suba dużo tracę z dźwięku w grach? Bo jak wspomniałem nagłośnienie będzie głównie służyło do PS3, a filmy to tylko sporadycznie

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy Incognitos się zgodzi ale ja osobiście byłbym za wywaleniem ampli (tak wiem, że jest "fajny") za 900zł i wstawieniem tu takiego za 600zł (może być używka) plus sub, powiedzmy, ten Yamahy, który podałem. Dzięki temu miałbyś mocny zestaw grajek plus w miarę porządnego ampli z wieloma wejściami optycznymi, switchem component (do xklocka czy odtwarzacza DVD jak znalazł) oraz porządnym dźwiękiem. Czyli kolumny 5.0 Yamo plus sub yamahy plus ampli Onkyo i gra gitara ;)

Odnośnik do komentarza

Problem jedynie z wyrwaniem czegoś konkretnego za 600zł. Tego ampli co podałeś ma jeden gość tylko w takiej cenie i do tego tylko 11 komentarzy.

 

Podsumowując zostają dwie opcje:

1. Pioneer VSX-418 + Jamo 406 HCS1 = ok. 1500-1600zł + sub za jakiś czas

2. Ampli za ok. 600zł + Jamo 406 HCS1 + Yamaha YST-SW012 = ok. 1600

 

PS: Rozejrzę się jeszcze za jakimś tańszym ampli do zestawu 2 i dam znać.

PS2: Look ten zestaw bez suba zagra bardzo dobrze w grach i nawet bez suba granaty w COD4 będą Cię ściągały z fotela ;)

Odnośnik do komentarza
Problem jedynie z wyrwaniem czegoś konkretnego za 600zł. Tego ampli co podałeś ma jeden gość tylko w takiej cenie i do tego tylko 11 komentarzy.

 

Podsumowując zostają dwie opcje:

1. Pioneer VSX-418 + Jamo 406 HCS1 = ok. 1500-1600zł + sub za jakiś czas

2. Ampli za ok. 600zł + Jamo 406 HCS1 + Yamaha YST-SW012 = ok. 1600

 

PS: Rozejrzę się jeszcze za jakimś tańszym ampli do zestawu 2 i dam znać.

PS2: Look ten zestaw bez suba zagra bardzo dobrze w grach i nawet bez suba granaty w COD4 będą Cię ściągały z fotela ;)

 

Czyli pozostaje tylko wybór ampli. Znajdę coś jeszcze wartego uwagi za 600-700 zł? Przydałaby się jakaś alternatywa, bo ten co podał Gooralesko jest chyba trudno dostępny (jedna oferta na allegro).

 

EDIT: Przyszła mi do głowy jeszcze trzecia opcja: Pionier VSX-418 + Tonsilki polecone przez Gooralseko no i sub jeśli zostanie kasy. Zda to egzamin?

Edytowane przez Look4z
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...