Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Street Fighter 4 vs Soul Calibur 4... obie w tej samej cenie więc mam dylemat, bo na chwilę obecną mogę wybrać tylko jedną:) Demo Calibura obczaiłem tak więc mniej więcej wiem co i jak [w poprzednie części także ciorałem], ale SF4 nie miałem okazji sprawdzić osobiście... może ktoś, kto grał w oba tytuły mógłby wypisać plusy i minusy tychże?

Edytowane przez pearlfan
Odnośnik do komentarza

Pearifan - Zależy czego oczekujesz od bijatyki :P.

 

SC IV to przede wszystkim sieka dla tych co lubią odkrywać różne ukryte duperele - od postaci, po przedmioty (bo w grze istnieje bardzo rozbudowany kreator postaci, i wg mnie jest esensją nowych Caliburów).

SF IV to ukłon dla fanów SF II poniekąd, jest to przede wszystkim bijatyka 2D tylko że w technologii 3D (w ogóle istnieje demo na PC bodaj, jak masz "jakiś" komputer to możesz obadać).

 

Zależy też czy będziesz grał z "kimś" (bo wtedy to nawet Marvel VS Capcom 2 byłby nawet lepszym wyborem XD) czy sam - jak sam to myślę że chyba SF IV da ci więcej zabawy, główny tryb w SC IV to kilka walk pod rząd (żałośnie krótki story mode, tak jak nowy KOF XII), poza tym tryb w którym łazimy po poziomach wierzy i niszczymy wrogów po drodze (piszę jedne z ciekwawszych ficzerów).

 

Jeżeli chodzi o online to obie gry "ssą pałę" ale SC IV raczej wychodzi tu lepiej.

 

Po prostu - jak chcesz 100% bijatyki w bijatyce to raczej SF IV, jak lubisz odkrywać ukryte duperele i bawić się w tworzenie nowych charakterów (ile przy tym funu ^^) i eksperymentować nowym uzbrojeniem to Soul Calibur IV.

 

Myślę że obie gry imo są dobre, chociaż SF osiągnął większy sukces.

 

Edit: Obie gry na dłuższą metę mogą znużyć :P.

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Pearlfan - Nie wiem, moze sie myle, ale do sfIV bez arcade sticka bym nie podchodzil po raz kolejny. Mozna ukrecic sobie kciuka od tych "krecen", albo rozwalic pada. Wiec jak nie masz AS, to przemysl czy dasz rade w sfIV ...mialem obie bitki i polecalbym jednak SC4. Bardziej zaawansowany system, postacie, wiecej duperelek do odblokowania (juz ktos to pisal wyzej ;) )

Odnośnik do komentarza

2razyjot - Ja polecam Resistance 2 - multi słabe, ale tryb single IMO lepszy niż w Killzone 2.

Dzisiaj skonczylem Resistanca2 i w 100% sie pod tym podpisuje.

 

Ej no chlopaki, ale malo tych eksluziwow na PS3 z tego, co widze, 10 gier max i po zawodach? o_O

Dokładnie tak, jeszcze trzy gry i masz już wszystkie exclusive'y na PS3...:lol:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

w Fallouta nie gralem, natomiast ciezko wyglada sprawa pomiedzy KZ2 a RE5. jesli mialbym doradzic to jesli masz znajomego z kim mozesz grac i masz headset to wzialbym RE5 dla coopa, jesli znow lubisz pograc czesto w multi to zdecydowanie KZ2. na poczatku bylem sceptycznie nastawiony do strzelanek wogole i do kz2, ale jak juz kupilem to dla mnie jedna z najlepszych gier na ps3. co do Fallouta to podobno fajny bo dlugi, ale z tego co slyszalem to jest za latwy i cos tam nie dopracowali, ale to moze ktos kto gral sie wypowie bo nie chce wprowadzac w blad.

Odnośnik do komentarza

Ok,1 gierka z tych tytułów: Killzone2, Fallout3, RE5. Kazda zupełnie inna, ale która zapewnia najwiecej frajdy??.

1. RE5 - jestem wielkim fanem RE4, gra w co-opie daje masę frajdy (jeśli odłożysz na bok uprzedzenia związane z brakiem symultanicznego biegu i strzału),

2. ex aequo F3 i K2 - pierwszy tytuł jako RPG jest bardzo obszerny ale też niestety nudny, drugi natomiast jest troszkę przekombinowany (wpjna z perspektywy nie do końca szarego żołnierza).

 

Oto moje zestawienie pod kątem frajdy. Dodam jeszcze, że K2 oceniam po zabawie w single player (online mnie nie interesuje) i dużo lepiej w moich oczach wypada Resistance2 :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Gralem we wszystkie trzy a wiec -

-jak bym mial kumpla do gry to wybieralbym bez dwoch zdan RE5

-jak nie mam kumpla to K2. Fajnie sie gra na singlu, a multi to dopiero fun :)

-na trzecim miejscu F3 - fajny rpg, ale tamte dwie wyzej imo sa miodniejsze...

A tak wogole to kup sobie RE5 i KZ2, bo te gry maja ogien :D (ktora kupisz pierwsza zadecyduj, czytajac dwa pierwsze myslniki)

Odnośnik do komentarza

Nie czaję. Podajesz dwie gry, które są od siebie całkowicie różne. Do tego obie te gry pretendują do miana system-sellerów i wiadomo, że fanboje się rzucą na taki temat. Uważam, że niepotrzebnie wpychasz kij w mrowisko.

 

A żeby nie było offa to powiem tak:

 

Halo:ODST to już kolejna część serii, jeżeli podobały ci się poprzednie to wcześniej czy później musisz sprawdzić ten tytuł, aczkolwiek głównie dla multi.

 

Uncharted to przygoda. Jest strzelanie, są zagadki (ponoć?) i jakieś tam zwiedzanie.

 

 

 

 

Wolisz 100% akcję, czy trochę akcji, trochę eksploracji? Nikt ci nie odpowie na takie pytanie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mordo ty moja- fanboy'em nie jestem, ale znasz moje zdanie. Unvharted 2 to będzie gra roku ! Zapowiada się świetny single i multi.

 

 

A od Games Radar ta gra dostała 10/10 (tak jak kiedyś Halo 3 od psx extreme :) ) :

 

http://www.gamesradar.com/ps3/uncharted-2-among-thieves/review/uncharted-2-among-thieves/a-2009091875511998094/g-200812159395546092

 

 

Powiem tak: obie gry będą świetne, jednak ja gdybym miał obie konsole, to wybrałbym jednak Uncharteda- a przekonasz się do zakupu przechodząc jedynkę

Odnośnik do komentarza

Co na tej jesieni zarządzi?

 

Bo pamiętam, że miała wyjść cała masa gier, ale jakoś to część poprzesuwano, to część cośtam... Co mi polecacie z rzeczy na listopad? Idą imieniny i mógłbym sobie coś wybrać :)

 

Unch 2 wychodzi?

Taaaaaaaaak!

U2 zapowiada się konkretnie, a obcenie trwająca beta multi, tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziła.

Samo multi fenomenalne nie jest, ale coop daje mase funu.

Odnośnik do komentarza
Wiem że dwa inne gatunki

Co nie przeszkadza mówić serwisom na oba tytuły FPS :P.

Generalnie zależy czy wolisz, oba tytuły mają multi co wydłuża całość.

 

Jak lubujesz się w singlu to raczej Uncharted (nie to żeby ten drugi miałby być gorszy, ale sami przyznacie że pod pewnymi aspektami przygoda Nathana wyda się ciekawsza od kolejnych skryptowanych potyczek ?).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...