Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na jaką grę się zdecydować. Szukam action-RPGa, lub RPG-a w stylu Diablo 2 albo BG2. Zależy mi na rozległym świecie, pogłębionej możliwości kreowania i rozwijania postaci oraz na bogatym ekwipunku. To co mnie kręciło w D2 to właśnie niewyczerpane mozliwosci zbrojenia postaci. Nie wiem czy jest gra oferująca to na PS3. Myślałem o Sacred 2 lub Dragon Age. Demon's Souls kupię na pewno, ale dopiero gdy wyjdzie w Europie. Zastanawiałem się też nad Darksiders, ale w tej grze chyba elementów RPG jest stosunkowo mało. Jeśli macie do polecenia jakieś inne gry, które mogą spełnić moje oczekiwania, to proszę o sugestie.

 

 

Na 99% DS nie wyjdzie w ogole w Europie,tak wiec lykaj to jak najszybciej i ciesz sie gra;)

Odnośnik do komentarza

Poczekam może jednak aż Demon's Souls trochę stanieje i wtedy zamówię ne ebayu albo kupię import w sklepie. Na razie z dostępnością gry w polskich sklepach słabo, wiecie może gdzie ją można dostać w jakiejś w miarę ludzkiej cenie ?

 

Jeśli nie Demon's Souls to zdecyduję się pewnie na Dragon Age, chyba że mi odbije i wezmę Darksiders. Tak czy inaczej, dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na jaką grę się zdecydować. Szukam action-RPGa, lub RPG-a w stylu Diablo 2 albo BG2. Zależy mi na rozległym świecie, pogłębionej możliwości kreowania i rozwijania postaci oraz na bogatym ekwipunku. To co mnie kręciło w D2 to właśnie niewyczerpane mozliwosci zbrojenia postaci. Nie wiem czy jest gra oferująca to na PS3. Myślałem o Sacred 2 lub Dragon Age. Demon's Souls kupię na pewno, ale dopiero gdy wyjdzie w Europie. Zastanawiałem się też nad Darksiders, ale w tej grze chyba elementów RPG jest stosunkowo mało. Jeśli macie do polecenia jakieś inne gry, które mogą spełnić moje oczekiwania, to proszę o sugestie.

Jako, że znam większość wymienionych przez Ciebie tytułu postanowiłem naskrobać coś od siebie.

 

D2 i BG2 prezentują zupełnie inne spojrzenie na szeroko pojęty gatunek cRPG ;) Przedstawię zatem sprawę w ten sposób:

- jeśli szukasz gry z rozbudowaną fabułą, licznymi dialogami, relacjami w drużynie prowadzonej przez Twojego śmiałka (gameplay a la BG) to jedynym słusznym wyborem jest Dragon Age: Origins.

- jeśli szukasz gry z posępnym ciężkim klimatem, gdzie za każdym rogiem czai się śmierć, z możliwością gry w kooperacji (klimat a la Diablo) to kupuj Demon's Souls.

- ciekawą alternatywą może być Borderlands (jeśli pisząc o Diablo miałeś na myśli rodzaj rozgrywki znany z Bnet) mamy 4 klasy postaci - niby czarka, prawie paladyn, nowoczesny baba oraz hunter (brak skojarzeń z Dia :P), mamy współprace w team'ach, mamy losowo wypadający loot, mamy multum quest'ów oraz lekką historię w tle. Jedynym mankamentem może być zgoła odmienny klimat ;)

 

Ja osobiście jako wielki fan Diablo oraz BG (ale nie NWN) najlepiej bawiłem się przy DS oraz Borderlands, gdyż obydwie te gry prezentują wysoki stopień innowacyjności, natomiast DA postrzegam jako popłuczyny po BG (w sumie bardziej NWN).

 

P.S. Sacred 2 to po prostu kolejna kopia dzieła panów z Blizzard'a i jeśli już masz w nią grać to jako platforme polecam pc.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dragon Age nie ma multi w ogole na konsolach

Sacred 2 ma coop ale na PS3 chyba nie ma online (do potwierdzenia)

Demon Souls ma dosc specyficzne multi. Trzeba najpierw troche w gre wsiaknac by w ogole miec szanse. Potem trzeba miec odpowiednie artefakty, by przyzywac innych graczy, badz ich odwiedzac w ich swiatach (pomagajac badz by ich stluc). No czasem niechcacy, ktos nam zladuje by nas stluc.

 

MMO to jeszcze dlugo nie.

Pierwsze pewnie bedzie Agency ale inny styl (nowoczesne czasy) Edit:

aa i jeszcze DC Universe - z postaciami z komiksow

Ma byc Everquest na PS3 ale nie wiadomo kiedy i

Final Fantasy XIV

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

to ja odrazu podepnę się do pytania.

 

A jak w powyższych erpegach wygląda sprawa multi ? ... szczerze mówiąc marzy mi sie na konsole mmo w stylu WOW`a.

 

 

pozdrawiam

Demon Souls ma dosc specyficzne multi. Trzeba najpierw troche w gre wsiaknac by w ogole miec szanse. Potem trzeba miec odpowiednie artefakty, by przyzywac innych graczy, badz ich odwiedzac w ich swiatach (pomagajac badz by ich stluc).

Specyficzne owszem ale wcale nie trzeba specjalnie wsiąkać. Prosta sprawa - po zabiciu Phalanx'a i rozmowie z Monumental, od Maiden In Black otrzymamy niebieski i biały Eye Stone, służące kolejno: do przyzywania innych graczy oraz do odsyłania BP. Po zgładzeniu pierwszego BP otrzymamy czarny Eye Stone, dzięki któremu nawiedzimy innych graczy. Ostatni, czerwony Eye Stone dzięki któremu powalczymy PvP, znajdziemy przy zwłokach Maiden In Black - bad ending :diablo:

 

No czasem niechcacy, ktos nam zladuje by nas stluc.

Huh? :huh:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dragon Age nie ma multi w ogole na konsolach

Sacred 2 ma coop ale na PS3 chyba nie ma online (do potwierdzenia)

Demon Souls ma dosc specyficzne multi. Trzeba najpierw troche w gre wsiaknac by w ogole miec szanse. Potem trzeba miec odpowiednie artefakty, by przyzywac innych graczy, badz ich odwiedzac w ich swiatach (pomagajac badz by ich stluc). No czasem niechcacy, ktos nam zladuje by nas stluc.

 

MMO to jeszcze dlugo nie.

Pierwsze pewnie bedzie Agency ale inny styl (nowoczesne czasy) Edit:

aa i jeszcze DC Universe - z postaciami z komiksow

Ma byc Everquest na PS3 ale nie wiadomo kiedy i

Final Fantasy XIV

 

 

wielkie dzieki za odp ... a FF planowany jest jako mmo ?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza

Ja obecnie stoję przed wielkim dylematem. Mam trzy tytuły na myśli. Uncharted 2 (mam U:DF i już nawet 87% trofeów zrobione :rolleyes:), Assassins Creed 2 oraz InFamous. Nie wiem który wybrać. Chciałem poczekać do marca na Bad Company 2 ale to za długo trochę. Najchętniej kupiłbym Assassina bo jestem cholernie ciekawy tej gry. Co doradzacie?:yes:

Odnośnik do komentarza

Jeżeli spodobało Ci się Drake's Fortune, a wnioskuje że tak, to łykaj kontynuacje. inFamous też jest polecane przez większość graczy, sam też go polecam, dodatkowo jest o wiele tańszy niż dwa pozostałe tytuły. W AC2 nie grałem i nie ciągnie mnie specjalnie do tego tytułu, ale podobno też jest bardzo dobry.

Osobiście polecam zakupić U2:AT / inFamous -> AC2.

Odnośnik do komentarza

No to poszło, Infamous zamówiony :teehee: Za 68zł nową, w foli, full pl, wersja platynowa to myśle, że się opylało. A jak jest ze sterowaniem w tej grze? Nie miałem okazji grac nawet w demo, a na jutubje widziałem filmiki, że tam się lata, strzela tym prądem i w ogóle. Jest tam jakiś celownik do tego strzelania? Jak tak to automatyczny czy manual?

Odnośnik do komentarza

No to poszło, Infamous zamówiony :teehee: Za 68zł nową, w foli, full pl, wersja platynowa to myśle, że się opylało. A jak jest ze sterowaniem w tej grze? Nie miałem okazji grac nawet w demo, a na jutubje widziałem filmiki, że tam się lata, strzela tym prądem i w ogóle. Jest tam jakiś celownik do tego strzelania? Jak tak to automatyczny czy manual?

 

sterowanie nie powinno sprawic cI problemow. Tak - jest celownik. Post raczej do tematu Infamous niz tutaj :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...