Skocz do zawartości

.:MGS2:SoL/Substance:.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr. Blue

To żaden spoiler. La Li Lu Le Lo to tak naprawdę słowo Patrioci.

 

Każdy człowiek, który posiada nanomaszyny kontrolowane przez patriotów, nie może wypowiedzieć ich nazwy. Zamiast niej (czyli: Patrioci), powie La Li Lu Le Lo.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Przechodzę właśnie MGS2 po raz drugi w swoim życiu. Niestety zaciąłem się na(SPOILER) tych 3 metal gearach. Kiedyś je tam jakoś zabiłem ale nie pamiętam jak. Więc jak można je zabić ? Bo jak wale do jednego to zawsze mu się ten pasek zdrowia odnawia.

Edytowane przez Gromi
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam około 4h i gra jest trudna... :P Kamera psuje całą przyjemność ze skradania, choć nie ma to jak schować się do małego korytarzyka i strzelać w nogi przechodzącym obok :).

Próbuję wejść do tego Big Shella (albo pomylilłem nazwę) ale jeden most jest urwany, a po drugiej stronie potrzebuję jakiegoś key'u... Help.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Mr. Blue

Czy nie zastanawiało was jak to jest z Vampem w dwójce? Kiedy pierwszy raz się pojawia, jest on tak szybki, że Raiden nie nadąża za nim pistoletem. Także Snake daje się chyba trochę za łatwo podejść... (Zważywszy na późniejszy wygrany pojedynek Raidena.)

 

I interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, pojedynek Snake'a z Lacky Lady. (Którego nie ma oczywiście ukazanego w grze) Czy Snake się podłożył czy naprawdę przegrał? Podobno jest on ukazany w Graphic Novel 2, w którą nie grałem. Może arcy fan Grigori rozjaśniłby mi trochę sytuację. ;)

Odnośnik do komentarza

Z Vampem to nie wiem o co pytasz. Filmiki filmikami, a bossa i tak trzeba pokonać nawet jak się gra blond-sierotą bez żadnych super mocy.

 

W Graphic Novel 2 ciężko żebyś grał, bo to nie gra, tylko dvd. :P

Sam pojedynek nie był specjalnie pokazany, ale nikt się chyba nie podkładał. Nie ma co się doszukiwać głębi, zwyczajnie tak zakładał scenariusz. A sam DGN nie zalicza się do kanonu, bo takie cuda wianki jakie się tam pojawiały to głowa mała - zamiast Raidena każdą walkę toczył Snake etc. Daleko temu do przedstawienia wydarzeń z MGS2 z perspektywy Snajka, to raczej zwykła zamiana miejsc obu bohaterów, na dodatek w niekonsekwentny sposób.

 

I możesz już skończyć z tym ironicznym "arcy fanem". ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Nie. Chodzi mi o przestawienie Vampa jako nadczłowieka, który w kilka chwil potrafi się rozprawić nawet z Solidem, co kłóci się z późniejszymi wydarzeniami. (Pojedynkiem w dalszej części gry, pojedynkiem w części czwartej)

 

Albo być może po prostu przesadzam.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

To samo mógłbyś odnieść do prawie każdego bossa w serii. W mniejszym lub większym stopniu, ale zawsze. A to że Vamp i Snake mieli małą konfrontacje w filmiku niczego nie przesądza, zwłaszcza że to wciąż gra a nie życie. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

I tym mnie przekonałeś. Ale czy nie uważasz, że wygrana Fortune jest z deczko dziwna? W końcu, miała do czynienia z Legendary Hero. Dlatego też, często kołota mi się po głowie myśl, że Snake jednak się podłożył. (Z drugiej strony, czy miało by to jakiś sens?)

Odnośnik do komentarza

Oj tam, w jedynce ten legandary hero dał się zamknąć w celi trzem kolesiom co zjechali na linach z balkonu powyżej i pani Snajper. Nawet bohater ma słabości - MGS1 Meryl. Natomiast w MGS2 Lady Luck była dużo bardziej zmotywowana by mu dowalić niż on, zresztą grał tylko na czas.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

No i mimo wszystko nie grał tu głównej roli. I znowu masz rację; scenariusz jest po prostu bardziej życiowy i np. nie trzyma się odgórnie wyznaczonych ram schematów dotyczących siły bohaterów. Na prawdziwym polu walki, twoja wygrana nie zależy jedynie od twoich umiejętności - ważna jest też masa innych czynników.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.