Skocz do zawartości

Final Fantasy Dissidia


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Estel dzięki za odpowiedź - nawet nie wiedziałem, że mam to czego szukam ;)

 

Ultimencja już na 100lvl i co mogę powiedzieć... CPU można bezlitośnie męczyć apocalypse, a time crush tylko do wykonania na większych planszach.

Ciekawa postać ale na mniejszych planszach nic praktycznie nie da rady zrobić. Pora na jakąś postać z combosami... może Firion hmm

Odnośnik do komentarza

Aby rozruszać temat postanowiłem napisać tekst piosenki, który znalazłem w swoim zeszycie od "Plastyki i muzyki" z gimnazjum. Uwaga!

 

Wsiąść do pociągu, byle jakiego,

 

nie dbaj o bagaż, nie dbaj o bilet,

 

wciskając w ręku, kamyk zielony,

 

patrzeć jak wszystko zostaje w tyle.

 

 

 

 

Dziękuję i życzę owocnej dalszej gry.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ta gra to chyba najlepszy szpil na PSP. Gram w to już dwa tygodnie, w to i tylko w to. Zdobyłem wszystkimi postaciami kryształy, teraz Chmurką przechodzę Shade Impulse i bawię się niesamowicie. Ile tutaj jest rzeczy, contentu, do roboty! Na dodatek opanowałem już system i coraz łatwiej i swobodniej mi się walczy, denerwuje mnie tylko czasami praca kamery przy walkach tuż przy sufitach.

Odnośnik do komentarza

Co znaczy bez trikow estel? Tzn uniknales kazdego jednego ataku ktory wykonywal? Bo jezeli nie uniknales kazdego to zginales. Ewentualnie jeden mozesz przezyc jak uzyjesz summona, no i jak bedziesz mial fart to w pierwszej fazie bije slabie i moze nie zrobi breaka.

 

Poza tym, musisz podac liste accesory jakie posiadasz :> Bo to tez 'triki' jezeli uzywales jakichkolwiek resinow.

 

W kazdym razie od poczatku pisalem ze da sie go zbic normalnie, tylko ze jeden blad oznacza koniec zabawy... no i styl bardzo mocno zalezy od postaci jaka grasz. JA grajac Gabranthem musialem korzystac z Arcane Resin bo nie ma szans na naladowanie EX'a na tej planszy, probowalem i nie jest to mozliwe, zawsze oberwiesz jakims atakiem. No chyba ze bedziesz ladowal po pol sekundy, ale wtedy to walka bedzie trwala godzine. Dodatkowo nei resetuje sie nam summon... co jest imo idiotyczne, juz pol biedy ze on moze sobie wzywac ile razy chce, ale powinno sie resetowac miedzy fazami.

 

Raven, ano jest. Aczkolwiek brak mozliwosci pogrania w normalny vs mocno boli :(

Odnośnik do komentarza

Coooo!? Nie ma trybu 1 vs 1 przez WiFi!? Nie mam co prawda kumpli z PSP grających w Dissidię, więc średnio bym z tego skorzystał, no ale kurde, bijatyka bez zwykłego versusa, nieźle ;].

 

Jeszcze pytanko: czy wystarczy, żebym Shade Impulse przeszedł jedną postacią czy tak jak z kryształami, da się to zrobić każdą postacią i dla każdej to wygląda inaczej i dostejmy inne nagrody? Nieźle się zdziwiłem, jak wyskoczył mi drugi chapter, myślałem, że to już koniec będzie opowieści a to ledwo początek.

 

A, jeszcze jedno. Fabuła wcale nie jest taka zła. Im dłużej siedzę nad tą grą, im dalej w las, tym lepiej. Nie da się połączyć fabularnie ponad 20 postaci tak, by może każda historia była epicka jak część odpowiadająca tej postaci, fabuła miała kupę nawiązań i w ogóle FF VII remake. Poszukiwanie kryształów ma ciekawe zwroty akcji, dużo filozoficznych rozkmin i jak się okazuje, cała historia ma chyba ze 3 dna ;]. Nie wiem jak wy, ale ja z ciekawością słuchałem każdego dialogu (genialnie, że każda postać ma swój głos!).

Odnośnik do komentarza

Dialogi były dla mnie strasznie denne. Czuć było ten japoński patos i rozkminę typu "czy jak zasadzę kwiatka i on zwiędnie to znaczy że nie mam uczuć, och".

 

Co znaczy bez trikow estel? Tzn uniknales kazdego jednego ataku ktory wykonywal? Bo jezeli nie uniknales kazdego to zginales. Ewentualnie jeden mozesz przezyc jak uzyjesz summona, no i jak bedziesz mial fart to w pierwszej fazie bije slabie i moze nie zrobi breaka.

 

Nie no, ataki na BRV przyjmowałem na klatę bo plansza jest tak mała, że ciężko jest w ogóle nie oberwać. Natomiast odnośnie ataków na HP to jeden obroniłem wchodząc do EX, a drugi zminimalizowałem odpalając Omegę, która zabrała troszkę BRV i dzięki temu przeżyłem. Poza tym to unikałem jak szalony ;) Wcześniej, jeszcze na planszy z figurkami, zarzuciłem mu skille co zmniejszyły HP o 50% w pierwszej turze, więc ją przeszedłem bez straty HP. W drugiej EX, a w trzeciej summon. Miałem też jeszcze EXa w pogotowiu, bo mój Jecht strasznie szybko go nabija. Moje acc:

 

Gaia Ring dmg+15%

 

Champion Belt +25% dmg

 

Muscle Beltx2 +15% dmg

 

Pearl Necklace +30% EX absorbtion

 

Close to You

 

Hero's Essence +40 CP (muszę się tego pozbyć, ale ni chu chu nie chcę rezygnować z niektórych skilli ;) )

 

i 3 boostery - Full EX, Summon Unused (mój), Level*5

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zle sie wyrazilem. Oczywisice VS jest, ale w przeciwienstwie do vs z innych bijatyk na duze konsole, nie da rady go zrobi bez 2 PSP. Co znacznie ograniczna mozliwosci. ;) Ale oczywiscie grac mozna, mozna tez po necie za pomoca tej japonskiej aplikacji ktora sony wypuscilo na ps store a i pewnie z apomoca xlinka.

 

Shade impulse jest dla kazdego takie same, ale jest dluzsze niz stroy mode. Kazda z postaci musisz przejsc ostatni rozdzial jezeli chcesz dostac Cosmos Report ktory jest potrzebny do zobaczenia 'true ending' :) Ale po przejsciu Shade Impulse pojawia sie... well nie powiem, ale to jeszcze nie koniec :]

 

@estel

 

Hehe, no to widze ze wybrales ciezka taktyke ;) W sumie to ona sie rozni od 'mojej' tylko tym ze musiales unikac atakow na HP, a ja chainowalem atak na bravery do wall rusha, dopoki nie dostal 2x brake (jeden z atakow Gabrantha na to pozwala jezeli sie zrobi dodge cancela) i wtedy walilem mu HP atakiem za 9999 albo za troche mniej + wall rush, ale ZAWSZE odpalalem tez ex bursta zeby doklepac kolejne 1.5k dmg. Poniewaz Arcane Resin daje 100% EX na kazda z faz ;)

 

W sumie to to accessory bylo takie przegiete, bo i bez chainowania teog bravery ataku dobilem do 3 fazy kilka razy, ale nie chcialo mi sie uczyc jego atakow ;p

 

Chcialbym pelnego RPG z systemem walki i zarzadzania postacia (basic accessory i booster) takim jak tutaj... i to najlepiej na duza konsole. Widowiskowosc walk zabilaby wszystko inne :D

Odnośnik do komentarza

Zdradzę ci sekret, że jak walczysz z Chaosem Jechtem i zrobisz air BRV -> JF BRV -> JF BRV -> Jecht Blade i rzucisz go na ścianę to będziesz zaraz obok niego i możesz zacząć znowu robić tego combosa. Rzadko się wyrywa, ale jak już cię walnie to masz na 100% brake'a, bo po atakach na HP masz przecież 0 BRV ;)

 

JF - Just Frame, chodzi mi o te najmocniejsze kontynuacje.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jecht zaliczył mały upgrade. Zdobyłem jeszcze Center of the World (ex intake range +2m, ex force/core absorb +15%), które zastąpiło Pearl Necklace oraz Sturm und Drang (phys dmg +20%, wall rush brv dmg +10%, chase brv dmg +10%), a z Hero's Essence pożegnałem się na rzecz Phoenix Pinion, którego planuję jeszcze zmienić na jakiegoś fajnego boostera jak już go znajdę ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

W pełni zgadzam się z tym co napisał Raven o fabule. Nie wiem czego spodziewaliście się po mega-crossoverze (mordoklepie w dodatku). :P Damn, nawet scenarzysta nie był ujawniony przed premierą gry a to o czymś świadczy. Pewnie, jest trochę patosu tu i ówdzie (może nawet więcej niż trochę), a scenariusze niektórych postaci były nudne, ale da się to spokojnie przełknąć w ostatecznym bilansie. Widzę nawet pewnie nawiązania do Fabula Nova Crystallis, ale nie wiem nie przeintelektualizowałem swoich interpretacji scenariusza, bo jestem dopiero po pierwszym rozdziale Shade Impulse (gram Bartzem). :P

 

A poza tym to gra jest świetna. Im wyższy level twój i przeciwnika, tym ciekawsze walki.

Odnośnik do komentarza

Jecht jest przesadzony - tzn ilość poświęconego mu czasu cholernie szybko przekłada się na efekty.

Jak ktoś grał w bijatyki* wcześniej i miał styczność ze wspomnianymi wyżej JF'ami to postać dla niego. Ja

już dobiłem 4 postacie do 100 lvlu i muszę powiedzieć, że ta najbardziej mi odpowiada. Jeszcze Cecila wymasteruję i może Tidusa.

 

A myślałem że przez Scribblenauts odejdę od tej gry a tu proszę nie minęły 3 dni :-)

 

*Tak się zastanawiam dissidia to bijatyka tak? Gdyby nie itemy i lvl to byłby chyba zły temat :-)... anyway gdzie tier listy i frame data? ;)

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszym poscie o dissidi napisalem ze historie wcale nie sa takie zle. Niektore gorsze inne lepsze, ale bardzo fajnie nawiazuja do gier z ktorych dane postace pochodza :]

 

Tier lista -

S+ - Chaos

S - cala reszta oprocz emperora

D - emperor

 

:P

 

PS. Najwazniejsza sprawa to naumiec sie dodge cancela zeby lagow po ciosach nie miec ;)

 

EDIT.

 

Enkidou takie cos zauwazylem przegladajac vgchartz :

 

PSP] Dissidia: Final Fantasy - Universal Tuning (Square Enix) FS 70K-100K / TF 110K-150K (Dissidia - FW 504K / LTD 898K)

 

To sa przewidywania famitsu co do sprzedazy gier w japonii. Wiadomo co to bedzie? Zwykla amerykanska wersja (ktora byla wzbogacona wzgledem pierwotnej japonskiej) tylko ze po jap (albo nawet z opcja ang VA) czy moze cos nowego tam dodadza?

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

tier lista by me myself and I:

 

S+ - Chaos

 

S - Cloude, Jecht, Warrior of Light (tak!), Kuja, Shantoto, Tidus, Golbez

 

A - Squall, Sephiroth, Onion Knight, Bartz, Cecil, Firion, Gabranth, Garland, Zidane, Terra

 

B - Cloud of Darkness, Kefka

 

C - Emperor, Ultimecia, Exdeath

 

edit: w sumie zastanawiam sie czy garlanda tez nie wrzucic do S ;b

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...