Skocz do zawartości

Final Fantasy Dissidia


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz max poziom to 100, a nie 120. Do Shadow Impulse możesz doliczyć też x10, bo za każdą postacią jaką przejdziesz odblokowuje ci się dodatkowy Acomplishment. Seph nie ma branchów? Sprawdź Air Aerial Wave, Octoslash albo Oblivion, dodge cancel, Octo. Materię możesz cancelować puszczając guzik. Właśnie ogarniam Jechta, może zaraz coś nagram ;) Na razie cienko, bo brakuje mi Rosetta Stones, żeby go jakoś zrobić (wszystko wpakowałem w Sepha ;) ).

 

A to taki mały replay na zachęte. Najszybsza walka w życiu, więc też nic specjalnego nie pokazuje, no ale tak jak mówię - na zachętę:

 

http://www.youtube.com/watch?v=wWZw36JJCWc

 

Branching to branching a nie atak, cancel, atak :P

 

Seph nie ma zadnego HP ataku z szarza do przodu, ani nic coby mu wychodzilo z bravery moves. Nie wiem co to jest air aerial wave, chodzi ci o to co puszcza bolty a potem moze szarzowac do oponenta. Ale to nie przechodzi w HP atak.

 

Seph ma przegiete bravery ataki, jedne z najlepszych w grze... Ale ma slabe HP ataki. Tzn slabe to zle powiedziane. Octoslash w odpowiednim miejscu robie miazge, ale mozna to spokojnie dodge'owac. Zreszt, zarowno ja jak i ty mowimy tutaj raczej o grze przeciwko komputerowi... A tutaj nawet lvl 90 ze sprzetem daje mocno po posladach. Proponuje wpisac pass i zagrac z jakims ghostem co ma rank SSS...

 

Seph jest/bedzie rewelacyjna postacia na VS, gdzie czlowiek nie czyta w myslach i nie bedzie w stanie robic dodge/block na kazdy jeden atak. Ale bez czegos co zbliza go do przeciwnika, jest ciezko zbic high lvl comp.

 

Rossete stone moza dostac ze skrzynek jak sie powtarza story mode. Wiekszosc wzietych skrzynek zostawia PP ale niektore zostawiaja inne itemki. Poza tym mozna to kupic w sklepie... wiec nie wiem co za problem to farmowac :P Ustawiasz quick battle, kupujesz w sklepie battlegen na max. Dajesz komputerowi lvl 100 i action na minimum, jak chcesz to mozesz sobie walnac itemy z podniesionym rankiem battle gen i w ciagu 10 minut mozna zfarmowac co sie chce :P

 

Szybciej jest walczyc z mega ghostami ktore sa w grze... bo po kupieniu opcji z PP catalogu masz szanse na zdobycie od nich accesory (ja np mam juz snowboard od cloud'a ;D ktorego ducha sie dostawalo od moogli).

 

Ja teraz mecze gabrantha... i powiem szczerze ze to bedzie najmocniejsza postac ze wszystkich dostepnych, jak juz zdobedize odpowieni sprzet... Jego EX mode morduje wszystkich i wszystko... nei ma mocnych :P

 

Ok, ide grac ;]

Odnośnik do komentarza

OK. Widze o co ci chodzi.

 

Wiec tak, filmik byl z japonca, w US mieli poprawic balans... i mam nadzieje ze tyczylo sie to rowniez ewidentnych naduzyc. Infinity przy scianie bo przeciwnik ma laga po ciosie jest idiotyczne... nie chcialo mi sie tego sprawdzac juz dzisiaj ale jutro przyjrze sie temu z bliska.

 

To samo z Iai Strike do octoslash, jezeli to w dalszym ciagu dziala to jest idiotyczne... Bo to jest ewidentny glitch... :(

 

Jezeli to dziala to seph faktycznie daje rade... ale osobiscie mam nadzieje ze da sie tam wcisnac dodge... Bo jak nie to jedyne co zostaje to zrobic EX'a..

 

Co do EX'ow to wlasnie Gabranth jest moja aktualna postacia i w sumie nim jako jedynym jestem w stanie ugrac cos wiecej w chaos inward. Aktualnie w trzecim chapterze chyba... duel colloseum lvl 60-90 juz za mna, zdobylem tam wszystko co bylo przydatne do drugiego tiera weapona, do maximiliana i zdobylem sobie dwa specialne itemy ktore okazaly sie byc o niebo lepsze niz sprzet dostepny w sklepie 'saucer' i 'torquise shield' ;] Gaby mocno daje w tych secie. Maximilian redukuje physical dmg o 20%, jego drugi tier weapona wydluza mu EX'a o 30% a EXP to EX Force sprawia ze nigdy nie konczy z mniej niz 50/75% paska EX.

 

Tak wiec teraz musze sie udac do koloseum 90-120... ale nie chce tam bic chaosa... to bedzie chore lol.

 

OSobiscie myslalem ze gra jest prosta, kiedy sephem na 100 lvl robilem destiy odyssey na shantotto i gabrantha... ale chaos inward i koloseum zmienily moje zdanie. :] Szkoda tylko ze shade impulse nie mozna robic chaosowymi postaciami :(

Odnośnik do komentarza

No co tak słabo chłopaki z replayami? Kolejna rzecz na zachętę, tym razem mały pokaz przegiętości Jechta ;) Filmik nagrywany w Colosseum na 60 czy 90 lvl Bartza. Wiem, że szanse nierówne, ale tu chodzi o combo! ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sut01DqFhec

 

A farmowanie Rosetta Stones to nie jest taka łatwa sprawa, trzeba w Colosseum dużo siedzieć. Dopakowałem sobie teraz Cecila na 100 i też polecam. Fajnie się gra szczególnie, że potem dochodzą mu dwa ataki na Bravery, którymi można zmieniać klasę. Brakuje trochę branchów, ale jeżeli chodzi o counterowanie to chłopak zdecydowanie daje radę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Farmowanie rosetta stone jest banalne ;p Mozna to robic w koloseum 30-60... wiec nie ma problemu, najpierw czywiscie trzeba zrobic 999 medali (wystarczy black mage i 4 special karty x2, zazwyczaj zajmuje mi to od 10 do 15 minut) a potem trzeba zebrac ze dwoch thiefow i miec card luck na 5 (samo sie robi w czasie zdobywania medali) nastepne 20 minut grasz probujac pozbyc sie medali... zazwyczaj w okolicy 400 medali zwow masz x2 karte.

 

Potrzeba dwoch rzeczy, water stone ktore sa bardzo czesto, oraz life stone, te sa rzadsze... ale zazwyczaj na 999 medali zdobywam ze 3 albo 4 ;] Poza tym mozna przechodzic story mode innymi postaciami, no i skrzynki raz wziete moga miec w sobie rosetta stones, ja juz dotalem ze 3 albo 4 w ten sposob.

 

Mam chyba z 70 godzin na liczniku, najlepszy dostepny ekwipunek przed koloseum 90-120 ale bija mnei tam jak chca :S Czas odwiedzic story mode, zebrac zalegle skrzynki i przykampowac troche megaelixirow zeby wrzucic 3 tier weapona, champions belt i pare innych akcesoriow ;)

 

Trzebaby tez cos zagrac online... propnuje zrobic to przez PS3 (to jedyny sposob jezeli o mnie chodzi bo xlink nie chce dzialac :s ), w najnowszym PE jest opisane w jaki sposob to zrobic. Na japonskim ps store jest specjalna aplikacja ktora to umozliwia... ;p

 

Walki online sa o tyle fajne ze battlegen moze zrobic kazde accesory ktore przeciwnik ma na sobie :)

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Dwa pytanka:

Jaki efekt daje wyekwipowanie trzech części Adamant seta (Adamant chains bodajże)?

Co dostaje się za pokonanie Chaosa w ostatnim levelu (chaos inward)?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ogólnie mam Squalla na 100 lvl z Lionheartem (ostatni exclusive weapon) i takimi tam pierdołami. W colosseum lvl 90 - 120 dałem radę zrobić 32 chain więc chyba nie jest ze mną tak źle :rolleyes:. Najszybsza walka trwała wg. licznika 46 setnych (przeciwnik na 90 lvlu).

Dobra starczy chwalenia się ;)

Odnośnik do komentarza

Zabicie chaosa daje dostep do ostatniego coursa w koloseum - lvl 120-150...

 

Ja juz mam 30 chaina i nie moge ani razu zrollowac itemu na ostatni tier weapona od gabrantha :S Wkurza mnie to niesamowicie...

 

Nie wiem co daje ten bonus za set, ale mam nadzieje ze jest konkretny... bo itemy generalnie nie sa jakies super duper. Chest jest gorszy niz maximillian (ktory daje 20% wiecej defense na physical) a helm jest gorszy od tego ktory mozna wygrac w koloseum 60-90 lol.

 

Jak ktos skompletuje to niech da znac co to daje ;)

 

EDIT.

 

Ponoc ten set daje 30% bravery na dodge. Ekhem... mocne, ale tez i niebezpieczne bo musisz dodge robic ;) Z doswiadczenia wiem ze jak juz raz oberwiesz na wyzszym lvl to dostajesz break i maja po 5/6k bravery, ciezko potem sie wyrwac z tego. Aczkolwiek nie niemozliwe, wszystko dzieki snooze and loose ;) To jest chyba najlepszy skill z grupy extra.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o snooze and loose, to mniejwiecej 10 sekund jest ptorzebnych na to aby skill zaczął działać. A nastepnie mniejwiecej co 3, 4 sekundy spada bravery. Około 200 na każdy tick. Tak więc jeżeli schowasz sie za ścianę i poczekasz troche to na pewno mocno ci to pomoże. Oczywiście oznacza to trochę kampowania... no ale podczas walki z kompem można robic takie rzeczy.

 

Próbowałem zabic chaosa na 100 lvl i nie dało rady. Pierwszy HP atak ktory mi zrobił walnął mnie za 6k plus wal rush... :(

 

Ale jestem już bardzo blisko zrobienia sobie champions belta or 'close to you' :D

Odnośnik do komentarza

No ja wlasnie na golden hourglass zbieram matsy ;) Ale ciezko to troche idzie... zrobilem 60 walk w koloseum 90-120 i nie dostalem ANI JEDNEGO gatesa... ktory mu potrzebny na bron jest, wiec calosc megaelixirow bede chyba na to musial poswiecic. No i zrobilem blad bo kupilem item up tylko na 40 walk... a powininiem byl na conajmniej 100 ;p

 

W sumie to Hourglass materialy juz mam... ale nie wiem czy nie zostawie ich na ten item ktory daje Absorb EX na atalach, obrywaniu dmg i summonowaniu ;]

 

Tak z ciekawosci jakis boosterow uzywacie? Ja dla gabrantha mam w sumie jedyne sensowne czyli 'EX Mode' kiedy jestesmy w ex, mam to razy dwa i daje mnoznik 1.3. Potem lvl 100 za 1.2, nastepnie mam After Summon za 1.5 i HP = 100% za 1.5. Wiekszosc walki biegam z 4.5... ale moze cos lepszego ktos ma? Jakis pomysl ktory przegapilem? ;p

Odnośnik do komentarza

Ja u Squalla mam

lvl 100 - x1.2

level = Multiple of 4 - x1.2

after summon (oppenet) - x1.5

after summon (player) - x1.5

in Midair x2 - x1.2

level = multiple of 5 - x1.2

 

razem to 5,8 prawie cały czas

 

do tego Gaia Ring, Defense Cuff i Elven Mandle (BRV boost on Dodge + 6%)

 

(Nie chciało mi się lepszych zbierać ekwipunków)

 

btw. Gab w alternatywnym stroju wygląda kozacko ;)

Odnośnik do komentarza

Taster duzo lepiej wyjdziesz jezeli zamienisz jeden z midair na +15% physical dmg... item zdobywa sie w prostacki sposob, a bedziesz mial z tego MASE wiecej dmg zadawanego.

 

Sephem mozesz EX nie uzywac, ale grajac gabranthem nie mozna inaczej, wiec ja mam wymowke ;)

 

Ae tak na powaznie, to mam wrazenie ze nie biles sie z ludkami maximum na 120 lvl estel, bo nie mowilbys ze cos jest 'za proste' ;p dissidia cierpi na te sama przypalosc co kazda bijatyka, koputer przewiduje twoje ruchy. Dodge na 90% atakow a potem kontra, trzeba grac bezpiecznie jak nigdzie indziej. Kampowac na missa albo liczyc na glupote komputera (ktora jest ogromna jezeli chodzi o unikanie atakow gabrantha - innocence to najlepszy HP atak w grze ;]).

 

Teraz bede robil shade impuls dla bartza zeby zdobyc booster 'difference of 20 lvls' co da mi pelen zestaw dla gabrantha :

2x EX Mode

Summon Used (moj)

lvl 100

H= 100%

 

Moge sobie pozwolic na HP 100% bo wiekszosc walki i tak spedzam w EX mode i sie regeneruja ;]

Odnośnik do komentarza

No Jecht jest mocno przegietym kolesiem. Jego combosy z bravery mozna kontynuowac kwadratem, ale jest to bardzo, bardzo ciezkie do wykonania. Dodatkowo jak ten ziom wejdzie do EX'a to kiszka... Moze laczyc swoje combosy jak chce, a Triumphant costam to po prostu chory atak, wespol z Jecht blade. Niemniej ciezko sie go uzywa.. :(

 

Jezeli chodzi o kolesi na 120 lvl, to problem pojawia sie w bonusowym bravery ktore oni maja na starcie. 2.5k robi swoje i cholernie ciezko sie to breakuje. Bez snooze and loose nie widze szansy na zrobienie tego. Dodatkowo nie mozna oberwac ani razu bo kroja taki dmg ze glowa mala :(

 

Najgorsze jest to ze maja kosmiczne ilosci defense (okolice 200) i wcale jakos duzo sie im nie zabiera, no ale to jest w sumie indywidualne dla kazdego zioma z osobna. Gabranth tutaj kuleje i dopoki nie wejdzie w EX to w sumie nic nie bije tyko glaszcze ;p Reszta moze bic troche mocniej.

 

Jezeli chodzi o koloseum, to w sumie przy special card da sie wygrac z praktycznie kazdym o ile nie jest to stage chaosa, oprocz terry i jechta wlasnie... Jechta mialem na 1 hp, samemu majac full, ale trafila sie plansza emperora (z kolcami z ziemi), kamera dala dupy i 10 sekund pozniej obejrzalem swoj zgon nie wiedzac co sie dzieje :( W kazdym razie dociagnalem do 999 medali w 90-120 course. Mialem potem 4 sloty (dwoch knightow) ale niestety walka z terra, potem walka z terra drugi raz, a potem jakis glupkowaty bartz lvl 120 na low equipment mnie zbili... i zostala tylko karta chaosa :P (samuraj sie nie chcial zrollowac w ogole..) A chaos na 100 morduje :P Przynajmniej mnie ;]

 

Na liczniku mam w sumie 70h a tak na dobra sprawe to nie osiagnalem nic. Jedna postac z drugim tierem weapona, calkiem fajnymi ale nie najlepszymi armorami. Accesory w sumie niespecjalne bo tylko champions belt z tych naprawde fajnych. Chaos inward nie jest skonczony i tylko 55% acomplishmentow (ale nei chcialo i sie shade impulse robic) a przeciez jest jeszcze taka masa innych reczy do zrobienia :S Jak chociazby maxowanie story mode ;p

 

Dobrze ze istnieja triki na szybszy/wiecej exp/ap bo inaczej to by mi sie nie chcialo mowiac szczerze... za duzo tego jest. Dlatego zatrzymalem sie w miejscu jezeli chodzi o moogle net na moim bonus day i jakos niespieszno mi do kolejnego dnia :P

Odnośnik do komentarza

Łączenie combosów Jechta nie jest takie trudne wbrew pozorom. Cały bajer polega jednak na tym, żeby udało się połączyć combo, gdy w trakcie niego nagle przeciwnik dostaje breaka/odpala summona. To jest dopiero hardcore, bo totalnie wybija cię z rytmu. No i wiadomo, dokładny timing przy takim poziomie rozpierduchy (i czasem walki o życie) jaki jest z cpu na 95+ to nie taka prosta sprawa ;)

 

Edit: Trochę się zaprzeczyłem w tym poście. Chodzi mi o to, że technicznie nie jest to nie wiadomo co, gorzej z psychicznym aspektem (nerwy).

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Ja teraz probuje od godizny zbic chaosa na lvl 110... w chaos inward. Poki co doszedlem do drugiej fazy. Juz dwa razy uciekalem z walki zeby zmienic skille, Soul of Oblivion to najbardziej przesrany atak, jezeli trzymasz sie na odleglosc (a moja psotacia tak wlasnie jest :S)... Ciezki koles, ale przynajmniej kroje niezgorszy dmg mu i daje sie on breakowac czasami.

 

No i nauczylem sie unikac 3/4 jego atakow poki co ;p

Odnośnik do komentarza

Ahahaha, Chaos pekl :D Nie powiem zebym go zabil w uczciwy sposob (nie powiem tez jak to zrobilem ;p) ale szczerze mowiac jezeli nie tak jak ja to zrobilem... to nie wiem jak mozna to zrobic :P

 

Niemniej jednak Arcane Resin to absolutny mus na te walke, co wiecej za kazdym razem sie odnawia :> Bez tego nic bym nie zdzialal, przynajmniej Gabranthem ;]

 

Anyway, da sie go zbic kazda postacia, ale unikanie jego atakow to ciezki kawalek chleba, jeden blad i 7/8k hp idzie sie kochac.

Odnośnik do komentarza

Ta gra mnie zachwyca totalnie, jest prze-mega-zaje,bista. Tak rozbudowana, tak kolosalna, tak gigantyczna i wciągająca! Siedzę nad tym już 10 dni i od włączenia tej gry jak na razie grałem tylko w FF7. Ostatnio nie mam za dużo czasu, ale właśnie na chwilę w tramwaju, w łóżku czy w oczekiwaniu na autobus gra jest idealna. Szybkie, proste walki, fajnalowa stylistyka, kupa rzeczy do okrycia... masakra, ile tu jest do roboty! I w ogóle się to nie nudzi.

 

Mam pytanko, czy po skończeniu Story Mode mam jakieś inne tryby odblokowane? Gdzie najlepiej pakować postacie? Bo jakoś nie podoba mi się Arcade Mode, zaś plansze w Story Mode i skipowanie ciągle cutscenek oglądanych po raz 3-4 mi też nie pasuje.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktos to uwaza za spoiler czy nie, ale uprzedzam ze to bedzie maly spis tego co sie dzieje po zrobieniu story mode ;)

 

Po skonczeniu story mode jakakolwiek postacia odslania ci sie Shade impuls. 4 chaptery, jest to fabularna kontynuacja story mode, dostepna dla bohaterow defaultowych.

 

Po skonczeniu shade impuls odslaniaja sie dwa dodatkowe chaptery Destiny Odyssey, z dwoma dodatkowymi postaciami. Mozna je robic kazdym bohaterem. Odslania sie takze Duel Colloseum cos ala karcianka w ktorej walczymy z bohaterami a nie z manikinami.

 

Po skonczeniu oby Destiny Odyssey odslania sie Chaos Inward, najtrudniejsza czesc story mode, ale calkowicie opcjonalna... glowne story mode konczy sie na shade impuls. Tutaj spotkasz najbardziej przepakowanyh bohaterow (oprocz koloseum) i bedziesz probowal zbic final bossa.

 

Po zabiciu go, mozesz dokupic dodatkow tryb do koloseum gdzie walki sa z bohaterami lvl 100 do 150... Nie wiem czy mozna tutaj jakikolwiek gear znalezc, bo calosc ekwipunku na lvl 100 jest dostepna z poprzedniego poziomu koloseum 90-120.

 

Anyway, duel koloseum ma 5 poziomow trudnosci i jest to glowne miejsce gdzie mozna zdobyc sprzet i akcesoria.

 

Arcade mode ma trzy tryby normal, hard, time attack i walczysz tutaj przeprogramowanymi postaciami! Nie da sie bic expa w arcade mode, nagrada za przejscie jakies sa pewnie, ale nie wiem bo nie robilem ;p

 

Tak wiec jest tego od groma. Duza czesc rzeczy odblokowywuje sie poprzez PP katalog, ale czesc rzeczy mozna odblokowac poprzez granie online albo z ghostami.

 

Najlepszy sposob na exp? Bierzesz lvl 1 postac, dajesz jej summona Mimic. Nastepnie kupujesz lvl 100 kompa z PP katalogu. Wchodzisz do quick play, ustawiasz mu poziom maximum, strategie cautious. Musisz oczywiscie miec bonus exp x5 i najlepiej jakies accessory z wiekszym bonusem (np 100% za hardcore battle plan). Gdy koles juz natlucze sobie 9999 bravery robisz mimic (kopiuje bravery od niego), potem musisz juz go tylko walnac z HP ataku... Mozna dostac 100 lvl w ten sposob za jedna walke :)

 

Alternatywnie po zbiciu shade impuls mozna bic final bossa na lvl 1, oczywiscie trzeba miec bonus day i wykupiony mnoznik expa (tanio mozna to zrobic) a takze itemy na bonus exp za battle plany, oraz bonus z battle plan ;) Brzmi to skomplikowanie ale nie jest.

 

Jeydne o czym nalezy pamietac. Po ustawieniu bonus day, zmieniac date w psp tak aby miec bonus day non stop. Inaczej robienie czegokolwiek trwa KOSMICZNE ilosci czasu. Zamiast 4 AP dostaje sie 1, 2x mniej expa i 4 razy mniej PP... Nie polecam, naprawde :) Ta gra i tak jest wystarczajaco dluga i obszerna. Nie trzeba dodatkowych komplikacji ;p

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest przezarąbista, naprawdę :). Chyba naprawdę ma więcej contentu niż MHFU :P. Nie mogę ile tutaj jest możliwości, kombinacji i rzeczy do odkrycia! Z tym Mimic to banalny sposób, nie wpadłem na to :).

 

W jaki sposób zmieniać tę datę? Dzięki za porady Trzcina :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...