Skocz do zawartości

Final Fantasy Dissidia


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Zmien date w ustawieniach PSP ;) Oczywiscie to moze byc problem dla tych co chca miec aktualna date non stop... ale ta zmiana trwa jakies 10 sekund i wystarczy to zrobic przez zaladowaniem save.

 

Nie czytalem porad estela, ale widzialem ze dawal linki do youtube :) Wtedy jeszcze nie chcialem tego ogladac :P

 

Najpewniej jest to filmik o tym samym czyli mimic bravery na 9999, tylko trzeba miec farta i nie zginac ;)

 

Contentu jest od groma i wiecej, polecam sprawdzic jeszcze gamefaqs, sekcje cheats tam jest spis tego co mozna odblokowac i jak to zrobic, to jest malo wazne, ale sa hasla do friend battle, ktore odslaniaja fajne ghosty np Cloud ktory ma accessory 'Snowboard' :D Fajna rzecz ;)

 

8672142937 Yuffie -Cloud (Lv. 45)-Snowboard

 

To jest ten kod ;)

Odnośnik do komentarza

Wpisanie tego kodu doda ci do friend listy ghost card. TEn ghost card jest nazwany Yuffie. ma jakis tam swoj message wpisany, zazwyczaj zabawny, no i pozwala ci na granie z 45 lvl cloudem.

 

W przypadku walk online/ghost masz mozliwosc zrobienia battlegen DUZO wiekszej ilosci rzeczy, w tym akcesoriow ktore ghost nosi. Snowboard sam w sobie nie daje nic, oprocz smiesznego komentarza :) Ale fajnie jest miec takie accesory, wespol z setem itemow clouda z FF7 ktore nazywaja sie tak jak set zmuszajacy don corneo do wybrania Clouda zamiast Tify lub Aeris ;)

 

Generalnie takich rzeczy jest od groma... duchy to fajna sprawa, bija jak nienormalne i pozwalaja na zbattlegenowanie gemow... Kazdy gem ma swoj osobny acomplishment :o Wiec nie wiem jak zrobie 100% acomplishmentow z taka mala iloscia duchow ktora mam... Ale na pewno sie pobawie i zobacze co i jak.

 

Jezeli chodzi o Cosmos Report, to nie trzeba konczyc chapter 4 shade impuls, wystarczy skonczyc ktorykolwiek. KAzdy chapter liczy sie jako 'przejscie shade impuls' ja mam w sumie 8 razy zaliczone to, chociaz pierwszy raz zrobilem calosc cloudem, potem dwa razy chapter 3, a potem dwa chaptery bartzem zeby miec booster od roznicy lvl.

 

Jak ktos chce sobie wpisac kody to tutaj jest link :

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/code/939394.html

 

Kody z japonskiej wersji mi nie dzialaly... ale probujcie moze cos zle wpisywalem (trzeba uwazac na spacje). Fajnie by bylo bo w japonskiej wersji ghostow jest duzo wiecej, kazdy char ma swojego albo nawet po dwa, w innych wersjach az tyle kodow nie ma.

 

EDIT.

 

A tak w ogole to dissidia sprawia ze czlowiek ma ochote odswiezyc stare gry... bo to takie glupie zebym rozumial aluzje z nowszych finali (od 6 w gore) ale nie mial pojecia o co chodzi gdy gram pstaciami z wczesniejszych gier. Poza tym nasluchalem sie super akcentu gabrantha (glos podkladal pod niego koles ktory dal glos Bashowi w FF12 imo najlepszy glos w grze) i mam ochote zagrac w 12 :P

 

EDIT2. Pomylilem sie co do Cosmos Raport, faktycznie trzeba zbic chaosa zeby je dostac... Chyba bylo za wczesnie rano jak to pisalem ;p

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

W końcu znalazłem trochę czasu na pogranie. Zbiłem podobnie jak kolega wyżej Chaosa w Inward i zdobyłem lepsze akcesoria.

Też użyłem "nie do końca uczciwych technik" (Squallem można atakować przeciwnika cpu jednym atakiem aż do breaka)

+ Użycie na Chaosie technik z "planszy do gry" na obniżenie HP przez co pierwsza forma była na 2 strzały bez break'a

+ Karanie wszystkich jego nie trafionych ciosów

I dało rade go pokonać bez Arcane Resin.

Odnośnik do komentarza

Nom, spodziewalem sie ze kazda postac oprocz Gabrantha da rade. Ale Gabranthem bez Resina musialbym najpierw spedzic 20 sekund na zebranie EX Force... ciezka sprawa kiedy ataki tego wiesniaka maja zasieg polowy albo 3/4 ekramu :P

 

Na szczescie bydlak jest duzy, a sciany blisko, wiec sciaga go duzo combosow ktore bardzo ciezko jest przerwac (a sam Chaos na szczescie nie walczy na poziomie 'maximum' bo by byla kiszka ;p).

 

Poki co nie chce mi sie isc na najwyzszy poziom koloseum, wiec robie sobie story dla roznych postaci, a gdy tylko mam exp bonus x5 to wlaczam quick battle i podciagam jakas postac do 97 lvl ;p

 

Wlasnie mialem napisac o tym, ze najprosciej jest bic tego expa na gabranth'cie bo dopoki nie zrobi EX to nie ma nas jak zabic. Wiec jak ktos chce bic exp w quick play, to poziom maximum (10 x wiecej expa niz za minimum) lvl 100, mimic, gabranth jako przeciwnik i w 3 minuty mozna zmaksowac postac. Ale nie polecam jak sie nie umie grac, bo ciezko potem to ogarnac :P

Odnośnik do komentarza

Albo te aplikacje z japonksiego PS Store. Tylko do tego trzeba miec ps3. Zreszta, jest tylko kilka osob ktore sie udziela :P Jak juz zdecyduje sie na druga postac ktora chce grac, to nie zapomne zrobic replay z Chaos Inward i tym razem go wrzuce :P

 

Poza tym, w dalszym ciagu gra jest swieza. Ja np nie pisze o wszystkim nie chcac spoilerowac co jak i z czym. Watpie zeby byl ktos kto widzial juz true ending, chyba ze mozna to odblokowac w PP Store...

 

Aby zobaczyc true ending trzeba przejsc kazda postacia ze strony cosmos shade impuls (tylko ostatni chapter) a potem kazda postacia ze strony chaos wygrac w koloseum ze swoim 'counterpart' z danej gry. wymaga to dosc wysokiego lvl u wszystkich postaci. A zeby postac wyposazyc w dobry sprzet potrzeba troche czasu, to samo zeby sie nauczyc grac...

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Zabraniam Jechta. To mój miś ;) I polecam Cecila, jego Bravery att. nie mają branchingów, ale jeden łączy się w 99% z HP (to co wyrzuca taki dysk, który sam strzela łączy się z Paladin Force). Na wyższych lvlach dostaje też ataki na Bravery, które pozwalają mu zmieniać klasy (jeden z ziemi, drugi z powietrza). Jedyne co boli to to, że Cecil jest cholernie CPo żerny. Same jego ataki to z ~250 Cpków jak nic przez co jest mało miejsca na inne skille.

Odnośnik do komentarza

Gdzie mozna zdobyć lepsze itemy i uzbrojenie? Jak zdobyć nowe ghosty?

Ja narazie przechodze story postaciami, jeszcze mi chyba z 3 od cosmos zostały. Póki co to chciałem grać tidusem ale chyba go zmienie. NArazie nie wiem na kogo jak odkryje wszystkie postacie i przejde wszystkimi to zdecyduje. Gra jest wy(pipi)ista, ciagle o niej myśle, ciągle bym w nią grał, system walki mi sie w (pipi) podoba. No po prostu świetna.

Odnośnik do komentarza

No to Dissidia zakupiona, czekać teraz na paczkę tylko. Nie mogę się doczekać ;p

 

Co sądzicie o Kefce? Po demie już widzę w tej postaci potencjał, na necie ludzie go różnie widzą - raz jako low tiera, a niektórzy znacznie wyżej. Na dystans wygląda bardzo dobrze, a podczas ex burst jeszcze lepiej. Jego namierzające przeciwnika ataki i ich nieprzewidywalność, kojarzy mi się z takim dissidi'owym Voldem z SC. No i w sumie przeciwnik w demie zasadził mi glitch walla, gdzie użył tego ataku z pociskami generującymi się z powietrza, i przy ścianie potrafił mi zeżreć masę energii, bo atak trwał, a ja nie mogłem się uwolnić, ani nawet zdodge'ować.

 

Jecht serio wygląda na przepakowanego, ma ciosy które przebijają ciosy przeciwnika :)

Odnośnik do komentarza

Ano dokladnie to co napisal estel.

 

Niemniej jest kilka wyjatkow. Atak HP Chaosa Soul of Oblivion mozna przerwac atakiem na HP dlatego ze wieksza czesc ataku to charge, ktory trwa ze 3/4 sekundy. Cloud w swoim EX nie moze zostac zguardowany wiec jego ataki sie przebijaja przez blok. A Jech to przegiety glupek ktory ma blok na wszystko i wszystkich oprocz jak to wspominal estel Flooda od Terry i Starfall od Emperora ;p

 

Praktycznie kazda postacia mozna cos zrobic pytanie tylko ile czasu chce sie na to poswiecic. Niektore postacie sa proste w obejsciu (np cloud ktory ma w sumie 4 HP ataki z czego dwa z branching... lol w czym niezwykle oszukany braver) a inne sa trudniejsze (Jecht). Ale praktycznie kazda ma w sobie cos.

 

No i najwazniejsza sprawa to miec dobry sprzet. Bez sprzetu ani rusz. O ile zwykly equipment jest praktycznie taki sam dla kazdego, a bron exclusive na najrozniejsze efekty (lepsze lub gorsze) to najwieksza tajemnica tkwi w akcessory. Znalezienie kombinacji boosterow i basic accesory (ile jakich) to najwazniejsza sparawa, tym bardziej ze trzeci rodzaj itemow jest przegiety (Closer To You) ale w zaden sposob nie da sie go dalej zboostowac. Kazda postac potrzebuje innych bonusow, ja chcialem Closer To YUou dla gabrantha ale w sumie mu to niepotrzebne do niczego, bo jego ataki nie z EX sa tak zalosne ze 100x bardziej oplaca sie latac po ekranie az nie bedzie EX. Z kolei itemy ktore wydluzaja mu EX to prawdziwe artefakty, a skill EXP to EX Force po prostu masakruje.

 

Ostatnio zdobylem sobie Mallet (jeden z bonusow za chaos inward), dzieki czemu mam go w battlegenie. I mallet daje przedziwne itemy do zrobienia. Bron, shield, helm i chest. Kazdy z nich z bonusem 5% accesory breakability, najpewniej zwieksza szansa na to ze rozwala nam sie accesory. Ale kazdy z nich z bardzo przegietym bonusem w postaci +30# dmg albo cos takiego. Caly set nazywa sie machine gun i wymaga Chemist Lore (w skrzynce w chaos inward) aby moc to wyekwipowac. JEst tez accesory ktory zmniejsza breakbility o 20% ;p Ciekawy jestem czy to sie zsumuje i koniec koncow bedzie 0... Jakby ktos mial wiecej info to pisac :P

 

Hero's Bone mozna zdobyc w 90-120. Wszystkie itemy potrzebne do zrobienia gearu sa na tym colosseum, dlatego ze w wersji japonskiej colosseum 100-150 nie bylo w ogole. Tak wiec milej zabawy, ale uwazaj bo bossowie z maximum na 120 lvl to ciezki kawalek chleba. To samo special cardy ;p

Odnośnik do komentarza

Poszukaj na Dissidia Wikipedia. Ona jest robiona pod wersję jap., ale chyba sety się nie zmieniły.

 

@Trzcina

 

No jak na razie wytrzymałem 20 walk w tym Colosseum. Tzn. wytrzymałbym więcej, ale jak mam mniej niż 3 sloty, bo przegrałem i nie miałem Knighta, to resetuję. Największy problem to Chaos, bo mam tylko jeden sposób na ziomka. Jego ataki mogę sobie guardować blokiem Jechta, tylko że one trwają tyle, że pierwsze 5 ciosów zablokuje, ale następne 15 wejdzie ;) No i nie mogę ogarnąć Onion Knighta, a z kolei Seph jest dla mnie najprostszy. Pewnie dlatego, że grałem nim najwięcej ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Onion Knight jest jedna z najbardziej irytujacych postaci, gdy komputer nia gra. MAsa branchingow, najszybszy maly skurczybyk, bardzo bardzo irytujacy... Chaosa najlepiej jest nie bic w ogole i czekac na karte samuraja. Probowalem go zbic 3 razy Gabranthem, majac zawsze pelen pasek EX i sie nie dalo. Ale teraz po zbiciu chaos inward mam pewna oszukana 'strategie' na niego, wiec moze byloby inaczej.

 

Sety sie roznia w wersji JAP i US. Sam mam troche setow zebranych wiec jakby co moge zerknac, ale generalnie mozna to znalezc albo na forum gamespot (mala czesc) albo na gamefaqs, albo w innych miejscach.

 

Najwazniejszy set dla kogos kto chce lvlowac to diamond bo daje 100% wiecej AP ;p W ten sposob mozna zbierac po 90 AP za jedna walke, pod warunkiem ekwipowania accessory z +300% AP (zaden problem kosztuje 10k).

 

Ale tak na dobra sprawe to zaden set nie jest na tyle dobry zeby sie go oplacalo ekwipowac. Maximillian jest tak nieprawdopodobnie potezny ze swoim +20% physical defense, ze kazdy kto moze uzywac armora po prostu musi z nim chodzic.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie! Dzisiaj cały dzień siedziałem nad tym jak połączyć ataki na BRV z ziemii z Ultimate Jecht Shot, no i w końcu się udało. Teraz już jestem wymiataczem ;)

 

Kupiłem sobie Maximilliana, ale okazało się że Jecht nie może tego używać. Jest jakiś itemik co to umożliwia nie?

 

no Tome of costam ;b do zdobycia w story shantoto albo gabrantha w skrzynkach

Odnośnik do komentarza

Tak jak Pit mowi. Ale nie Tome of Costam tylko Costam Lore ;). Sadze ze bedzie to Knights Lore albo cos w ten desen. Aby moc to kupowac w sklepie, musisz to najpierw znalezc chyba w shantotto story albo gabranth story, nie pamietam juz teraz.

 

Po kupieniu tego bedziesz to musial wyekwipowac w skillach. Byc po wymasterowaniu bedzie za darmo, nie wiem bo nie kupowalem nikomu jeszcze skilla, kazda moja postac mogla maximilliana nosic normalnie ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...