Skocz do zawartości

Final Fantasy Dissidia


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zabieram się za kupno tej gry, niedługo wyjazd nad jeziorko na sam koniec wakacji to obok FF VII będę młócić w Dissidię (a jeszcze Crisis Core czeka ^_^).

 

Po demku jestem bardzo pozytywnie nastawiony, mam nadzieję, że wraz z całą otoczką pełnej wersji walki są jeszcze ciekawsze i lepsze.

Odnośnik do komentarza

Customize -> R (Change playing plan)

 

Znalazłem fajny sposób na AP:

1. Kupujemy w sklepie Diamond Ring (Ap*3, 100% break)

2. Jeżeli możemy to ekwipujemy Set Diamond (Diamond do zdobycia w Falcon Colosseum)

3. Walczymy z Chaos.

 

Jeżeli po drodze wypełniamy AP Chance to bez pkt. 2 zdobywamy 78 AP za walkę. Miłego maksowania skilli ;)

Odnośnik do komentarza

Mi Seph mega podszedł. Cloudem się fajnie gra, bo ma ataki na Bravery, z których można od razu przejść do ataków na HP. Jecht jest też mega na(pipi)iaczem i imo to najbardziej przegięta postać w grze. Koleś ma ultra blok, który niszczy nawet ciosy na HP + możliwość wyprowadzenia takiej kontry, że bania mała + przejście od razu do ataku na HP. Masakra.

 

Edit: Na co ustawiliście swoje postaci? Mój Seph to typowo Ex-critical mada faka ;] Czyli zdobywa dużo Ex za każdy cios + ma mega możliwości zasadzenia Criticala, co przekłada się na jeszcze szybszy wzrost paska Ex. Tym sposobem mój Sephik jest deadly ;p

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o ten blok to pisałem o Jechcie i jego Jecht Block, który blokuje prawie wszystko (chyba poza atakami z góry).

 

Scilla Sepha też jest fajna, tylko blok przy tym ciosie jest mega krótki, a poza tym idzie się przez niego przebić atakami na HP (tak mi się wydaje). Podoba mi się za to bardzo Black Materia. Genialny atak, którym łatwo można kogoś u(pipi)ć.

 

Właśnie staram się zdobyć jakiś dobry equip w Colosseum, ale tego jest tyle że zupełnie nie ogarniam. Przecież, żeby dobrze się dozbroić to trzeba z 20h poświęcić...

 

PS: Jak wymasterujesz EXP to HP/BRV/EX to zajmuje to 0 AP. Także polecam ;)

 

PS2: To ty masz identycznego Sepha jak ja ;)

Odnośnik do komentarza

Black materia jest wypas jak sie zamelinujesz w jakims kaciku trudno dostepnym i bedziesz ja walil w przeciwnika np zza sciany ;D

 

Zrobimy test na xlinku ktory seph lepszy jak masz opcje. Jak nie masz to trudno. Uznam walkowera ;D

 

W sumie to znajac lagi na xlinku to sie troche boje ze ta gra moze byc na nim nie grywalna ;/ Sprawdze i dam znac.

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza

Moja opinia, którą dałem na deesowiec.info, troszkę się rozpisałem i nie chce mi się drugi raz tego przeredagowywać :P.

 

Final Fantasy Dissidia to mix bijatyki z action RPG w którym główną rolę grają wszystkie ważniejsze postacie z uniwersum Final Fantasy. Pojedynek Cecil vs Sephiroth? Firion vs Tidus? Squall vs Zidane? No problem! Wszystko jest tutaj możliwe.

 

Jak to się sprawdza? Przede wszystkim system walki. Dysponujemy tutaj dwoma rodzajami ataków: odbierającymi Bravery i odbierającymi HP. To, ile HP zabierzemy przeciwnikowi zależy od naszego Bravery. Tak więc najpierw należy odebrać mu jak najwięcej Bravery a następnie zaatakować i odebrać jak najwięcej HP. Niby to tylko dwa typy, ale każdy ma całą masę ciosów zależnych od postaci. Uderzenia krótkie, długie, o małym i dużym zasięgu, używające magii, uderzające raz, wiele razy... nie da się ich wykorzystywać na raz, ale zależne od kombinacji wychylenia gałki i naciśniętego przycisku (oraz naszej pozycji) zaatakujemy innym atakiem. Do tego należy dodać kilka różnych uników i sposobów poruszania.

 

Wiele osób ma pewnie opory przed bijatykami - tak jak ja. Nikt nie ma zamiaru uczyć się setek ciosów i setki godzin trenować by wsadzić skomplikowanego juggle'a. Mamy tutaj do czynienia z prostym, acz bogatym sposobem walki oraz masą elementów ze zwykłego Finala. Mamy tutaj całą kupę ekwipunku, akcesoriów, summonów, przedmiotów, są sklepy, kupa różnych opcji (można np. walczyć za pomocą komend). Można różne akcje podporządkować pod różne przyciski, ekwipować masę różnych abilities itd. itd. Dosyć powiedzieć, że mamy tutaj zwykły system levelowania i statsów (tak więc jest to zdecydowanie bardziej RPG niż bijatyka).

 

Grafika i dźwięk rozwalają - wygląda to niesamowicie. Szkoda tylko, że gra jest trochę trudna i czasami irytująca oraz mało czasami widać, ale ogólnie jest to gra na długie, długie tygodnia z masą, całą masą contentu. Polecam z całego serca :).

Odnośnik do komentarza

Ok. W koncu spedzilem troche czasu nad gra wiec moge conieco powiedziec.

 

Najbardziej przegieta postacia bedzie firion, jego EX burst odnawia mu tyle HP ile zadaje dmg. Gdyby nie to ze nie znam kolesia i nie gralem w FF2 to pewnie wlasnie nim bym stukal ;) Ale co tam.

 

Seph jest swietny, ale bylby jeszcze lepszy gdyby mial jakis branching. W sumei to bylby wtedy nie do zbicia... Brakuje mu tez HP attack ktory zblizalby go jakkolwiek do przeciwnikow... Black Materia wydaje sie byc fajna, ale obrzydliwie dluga animacja daje znac o sobie... A jezeli walic z ukrycia to latwo sie ja dodguje ;p Co wiecej mozesz oberwac ze trzy hity ale nie stracisz HP jezeli krzywo wejdzie.

 

Jecht to wyzsza szkola jazdy ale koles wydaje sie byc mocno przesadzony...

 

Niemniej jednak poki co Cloud wygrywa w kwestii prostoty obslugi i otrzymanych efektow. Jego Braver to chyba najbardziej przesadzony HP atak w grze. Homingowy charge, mega szybki i z wall rushem, lol... Praktycznie zawsze sadzi 1.5 dmg.

 

Anyway, wlasnie odkrylem sobie gabrantha i musze powiedziec ze gra sie nim fenomenalnie... zupelnie inaczej niz ktorakolwiek z postaci... Bo ziomek nie ma w ogole HP atakow dopoki nie uruchomi EXa ;) Jego HP ataki w zwyklej formie po prostu napelniaja mu pasek EX... Ten ziom bedzie potrzebowal dluzszego czsu trwania EX oraz dobrego poczatku z EXem i bedzie zabijal ;]

 

Sotry wcale nie jest takie zle... skonczylem je kazda postacia. Jest... naciagane, ale w sumie nie temu ma sluzyc. Niemniej jednak slyszac tektsy do garlanda ze byl on poczatkiem wszystkiego, czlowiek sie usmiecha jak sprytnie square umiescilo odnosniki do poprzednich finali w grze ;] Teksty sepha rozwalaja (polecam posluchac tekstow podczas walki seph na seph, albo posluchac firiona gdy sami gramy sephem...) Historia tidusa jest fajna, historia cloud'a jest fajna... Voice acting wcale nie jest zly. Jedynie lektor czytajacy wstawki przed i po story mode zasysa. Cala reszta jest rewelacyjna. Claude i seph i tidus to ci sami aktorzy, ktorych znamy i lubimy, to samo z gabranthem a male rymujace taru taru po prostu mnie zmiazdzylo :D

 

Nie ma gry z wieksza iloscia contentu. Story mode x 10, potem shade impuls, destiny odyssey x 2, a potem chaos bla bla... samo duel colloseum dostarcza takiej ilosci grania ze glowa mala... Polecam sprobowac gry z konsola na wysokim poziomie action, albo z bossami w colosseum na 120 lvl (sami mamy max 120) ktorzy maja poziomi trudnosci 'maximum' lol...

 

Jestem dissidia zachwycony, zaluje ze nie ma postaci z FF12 (tych grywalnych z FF12 bo gabranth jest) ale co tam... wiem ze wydadza kolejna czesc predzej czy pozniej.

 

Warto byloby podzielic sie co lepszymi replay'ami z walk ;] Ktos ma cos ciekawego?

Odnośnik do komentarza

Nasz max poziom to 100, a nie 120. Do Shadow Impulse możesz doliczyć też x10, bo za każdą postacią jaką przejdziesz odblokowuje ci się dodatkowy Acomplishment. Seph nie ma branchów? Sprawdź Air Aerial Wave, Octoslash albo Oblivion, dodge cancel, Octo. Materię możesz cancelować puszczając guzik. Właśnie ogarniam Jechta, może zaraz coś nagram ;) Na razie cienko, bo brakuje mi Rosetta Stones, żeby go jakoś zrobić (wszystko wpakowałem w Sepha ;) ).

 

A to taki mały replay na zachęte. Najszybsza walka w życiu, więc też nic specjalnego nie pokazuje, no ale tak jak mówię - na zachętę:

 

http://www.youtube.com/watch?v=wWZw36JJCWc

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...