Skocz do zawartości

Czy piractwo jest kradzieżą?


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

nie doczytałeś wyżej?? gdy na HDD nie moge sprzedac nic z nią nie mozna zrobić. praktycznie nie nalezy do mnie gdy ją skaskuje lub strace z HDD. 5 slotow to za malo, powinno byc dozywotnosc na sciaganie z tamtad. calej konsoli przecierz nie zabierasz to kumpla tylko sama plytke,

 

gra na HDD nie istniejej fizycznie, ja widze ze do konca swiata bedziecie podawac przyklady piractwo/kopie zapasowe ~ samochody motoryzacja <_< języka strzępić więcej nie będe. a korzystanie na wlasny uzytek z kopii zapasowych to nie jest nic zlego, nawet w polskim prawie nie ma takiego zapisu

Odnośnik do komentarza

Robisz problem... Dodatek do GTA jest narazie na Live juz z polroku lub ciut wiecej. Jakis czas temu zapowiedziano wydanie GTA z 2 dodatkiami na plycie dla 360. I wszyscy co kupili wersje DLC maja miec wyrzuty na Rockstara? Dodatkowo wiadomo ze jesli cos kupujemy przez net w postaci gry to sa male szanse na odsprzedanie tego, za wyjatkiem calego konta z grami jakie tam sa. Trzeba bylo petycje robic o wydanie Wajpalta na plycie a nie tylko w postaci "iso na dysku". Wystarczylo nie kupowac, znalesc sobie inna gre i moze przez ten czas bys sie nia zadowolil do informacji o wydaniu tego Wajpa na Blu... Jak widac, czesto lepiej poczekac poczekac niz sie rzucac na cos bo juz jest

Odnośnik do komentarza
nie doczytałeś wyżej?? gdy na HDD nie moge sprzedac nic z nią nie mozna zrobić. praktycznie nie nalezy do mnie gdy ją skaskuje lub strace z HDD. 5 slotow to za malo, powinno byc dozywotnosc na sciaganie z tamtad. calej konsoli przecierz nie zabierasz to kumpla tylko sama plytke,

 

gra na HDD nie istniejej fizycznie, ja widze ze do konca swiata bedziecie podawac przyklady piractwo/kopie zapasowe ~ samochody motoryzacja <_< języka strzępić więcej nie będe. a korzystanie na wlasny uzytek z kopii zapasowych to nie jest nic zlego, nawet w polskim prawie nie ma takiego zapisu

Stary, nie pogrążaj się.Na siłę chcesz coś udowodnić (zupełnie bezsensowną teorię)....tylko zastanów się najpierw co piszesz, a nie rzucaj tekstami typu "co Ty (pipi)", " nie rozumiesz" itp.

Każdy Ci tłumaczy, że zapłaciłeś dokładnie za to co miałeś zapłacić z własnej nieprzymuszonej woli, dobrze znając reguły.Dodatkowo tłumaczę ci jeszcze raz że właśnie dlatego że masz grę na dysku zapłaciłeś za nią mniej niż gdyby wyszła w postaci pudełkowej (jasne, teraz zaczniesz pisać, że mógłbyś kupić na allegro taniej, albo znajomy by odsprzedał i takie tam...)

Nie wiem,... pomnik ma Ci Sony postawić że kupiłeś Wipeouta bez pudełka i dożywotnią rente ?

No wytłumacz może o co ci chodzi z tekstem "Płacić dwa razy za to samo". Po jakiego masz kupować grę którą juz masz? Ludzie ,którzy kupili Wipeouta na hdd teraz muszą go kupować na płytce?

 

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza

dobra, skonczcie juz pier.dolic. Autentycznie

 

dyskusja juz sie dawno wypalila, jeden drugiego do swego nie przekona. Wyglada to tak jakbyscie chcieli sie nawzajem przekonac ktory kolor jest lepszy, bialy czy czarny i sprowadza sie to do dyskusji w takiej postaci

 

-czarny!

-bialy!

-czarny!

-biały no!

-wlasnie ze czarny!

-biały!

-czarny

 

no juz sie was czytac nie chce

Odnośnik do komentarza

nie doczytałeś wyżej?? gdy na HDD nie moge sprzedac nic z nią nie mozna zrobić. praktycznie nie nalezy do mnie gdy ją skaskuje lub strace z HDD. 5 slotow to za malo, powinno byc dozywotnosc na sciaganie z tamtad. calej konsoli przecierz nie zabierasz to kumpla tylko sama plytke,

 

gra na HDD nie istniejej fizycznie, ja widze ze do konca swiata bedziecie podawac przyklady piractwo/kopie zapasowe ~ samochody motoryzacja <_< języka strzępić więcej nie będe. a korzystanie na wlasny uzytek z kopii zapasowych to nie jest nic zlego, nawet w polskim prawie nie ma takiego zapisu

Stary, nie pogrążaj się.Na siłę chcesz coś udowodnić (zupełnie bezsensowną teorię)....tylko zastanów się najpierw co piszesz, a nie rzucaj tekstami typu "co Ty (pipi)", " nie rozumiesz" itp.

Każdy Ci tłumaczy, że zapłaciłeś dokładnie za to co miałeś zapłacić z własnej nieprzymuszonej woli, dobrze znając reguły.Dodatkowo tłumaczę ci jeszcze raz że właśnie dlatego że masz grę na dysku zapłaciłeś za nią mniej niż gdyby wyszła w postaci pudełkowej (jasne, teraz zaczniesz pisać, że mógłbyś kupić na allegro taniej, albo znajomy by odsprzedał i takie tam...)

Nie wiem,... pomnik ma Ci Sony postawić że kupiłeś Wipeouta bez pudełka i dożywotnią rente ?

No wytłumacz może o co ci chodzi z tekstem "Płacić dwa razy za to samo". Po jakiego masz kupować grę którą juz masz? Ludzie ,którzy kupili Wipeouta na hdd teraz muszą go kupować na płytce?

Założe się, ze znajdzie sie naprawde dużo ludzi, którzy kupią gre drugi raz. dlaczego? bo będa chcieli posiadać pełnowartościowy produkt. gry sciągnietej z psstore (czy jak to sie tam wabi) nie da sie postawić na półce, kumplowi nie ma sie jak pochwalic, czy wreszcie trudno ją odsprzedać. Sony wydając gre na poczatku tylko na psstore, a nastepnie normalnie na płytkach w moim mniemaniu wydymało lekko tych pierwszych. wyobraź sobie taka sytuacje- sony wydaje tylko na psstore gre na ktora czekales mnostwo czasu. bardzo chcesz pograc, wiec ja kupujesz. miesiac pozniej, ni stad ni z owad, ukazuj się wersja na plytce, w pudełku, z instrukcja i jakims tam dodatkiem. nie wkurzyłbyś się? bo ja tak.

Edytowane przez Tida
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie jest kradzieżą. W końcu dajemy zarabiać piratom :potter:

 

A tak naprawdę to nie warto o tym pisać, bo to jest oczywiste, chociaż wielkie firmy jak EA i tak swoje zarobią. A po przeczytaniu artykułu w najnowszym PE stwierdzam, że wcale jednak nie jest tak u nas źle :P w końcu czy 120 zł to tak drogo?

 

Chociaż, w sumie... :unsure:

Odnośnik do komentarza
nie doczytałeś wyżej?? gdy na HDD nie moge sprzedac nic z nią nie mozna zrobić. praktycznie nie nalezy do mnie gdy ją skaskuje lub strace z HDD. 5 slotow to za malo, powinno byc dozywotnosc na sciaganie z tamtad. calej konsoli przecierz nie zabierasz to kumpla tylko sama plytke,

 

gra na HDD nie istniejej fizycznie, ja widze ze do konca swiata bedziecie podawac przyklady piractwo/kopie zapasowe ~ samochody motoryzacja <_< języka strzępić więcej nie będe. a korzystanie na wlasny uzytek z kopii zapasowych to nie jest nic zlego, nawet w polskim prawie nie ma takiego zapisu

Stary, nie pogrążaj się.Na siłę chcesz coś udowodnić (zupełnie bezsensowną teorię)....tylko zastanów się najpierw co piszesz, a nie rzucaj tekstami typu "co Ty (pipi)", " nie rozumiesz" itp.

Każdy Ci tłumaczy, że zapłaciłeś dokładnie za to co miałeś zapłacić z własnej nieprzymuszonej woli, dobrze znając reguły.Dodatkowo tłumaczę ci jeszcze raz że właśnie dlatego że masz grę na dysku zapłaciłeś za nią mniej niż gdyby wyszła w postaci pudełkowej (jasne, teraz zaczniesz pisać, że mógłbyś kupić na allegro taniej, albo znajomy by odsprzedał i takie tam...)

Nie wiem,... pomnik ma Ci Sony postawić że kupiłeś Wipeouta bez pudełka i dożywotnią rente ?

No wytłumacz może o co ci chodzi z tekstem "Płacić dwa razy za to samo". Po jakiego masz kupować grę którą juz masz? Ludzie ,którzy kupili Wipeouta na hdd teraz muszą go kupować na płytce?

Założe się, ze znajdzie sie naprawde dużo ludzi, którzy kupią gre drugi raz. dlaczego? bo będa chcieli posiadać pełnowartościowy produkt. gry sciągnietej z psstore (czy jak to sie tam wabi) nie da sie postawić na półce, kumplowi nie ma sie jak pochwalic, czy wreszcie trudno ją odsprzedać. Sony wydając gre na poczatku tylko na psstore, a nastepnie normalnie na płytkach w moim mniemaniu wydymało lekko tych pierwszych. wyobraź sobie taka sytuacje- sony wydaje tylko na psstore gre na ktora czekales mnostwo czasu. bardzo chcesz pograc, wiec ja kupujesz. miesiac pozniej, ni stad ni z owad, ukazuj się wersja na plytce, w pudełku, z instrukcja i jakims tam dodatkiem. nie wkurzyłbyś się? bo ja tak.

Tida, taki mały szczegół.Od wydania Wipeouta na PSStore do wydania w wersji pudełkowej minie ile czasu? 2 lata około?Więc nie mozna powiedzieć "wydali grę na PSStore, a póżniej nagle wydaja pudełkową".Czekałbyś 2 lata?

Poza tym juz tyle czasu zapowiadaja ta grę w wersji na płytce, że jeśli komuś zależy, żeby mieć taka wersję to się po prostu wstrzymuje.

Poza tym cały czas jakoś nie odnosicie się do tego co kilka razy pisałem-przez to że kupując grę online, zapłaciliśmy mniej, więc raczej nikt nie powinien poczuć się wydymany.

I tak jak pisałem, grę ściągniętą na dysku możemy odsprzedać nawet 4 osobom.

Wogóle najbardziej śmieszne jest to że zdecydowana większość osób na tym forum na wipeouta się składała ,przez co na jedną osobę wychodziło po kilkanaście pln, więc jeśli ktoś nadal czuje się wydymany to sorry, ale to już trochę bezczelne...

No, ale skoro "Sony was do czegoś zmusiło..." to gratulacje ;)

Odnośnik do komentarza

skoro minely dwa lata to sprawa prezentuje się zupełnie inaczej. trudno w takiej sytuacji stwierdzic, ze Sony kogos wydymało. nadal jednak uwazam, ze osoba która kupiła sobie grę przez psstore mogła się wkurzyć. głównie z tego powodu, że jeżeli chcialaby miec pudelkowa wersje gry, musialaby dwa razy zaplacic za to samo. inną sprawą jest, że w takim wypadku, nie powinna swoich emocji uzewnętrzniać (w kierunku sony ;p)a juz na pewno nie powinna przyjmowac postawy roszczeniowej. a jak juz składa się z innymi na grę to juz w ogole powinna cicho siedzieć ;D

Odnośnik do komentarza
nie doczytałeś wyżej?? gdy na HDD nie moge sprzedac nic z nią nie mozna zrobić.

Zaskocze cie, ale odsprzedawanie gier tez jest nielegalne.

Zaskocze cie, ale odsprzedawanie domów/samochodów/rowerów/motorów/ubrań/ podzespołów komputerowych tez jest nielegalne.

 

i co zdziwko?? nabywając coś na właśność masz pełne prawo odsprzedać to dalej, za dowolną cene. jesli bym słuchał ludzi op twojej wiedzy to należało by pozamykać allegra/ ebaye i wszystkie inne sklepy internetowe, bez żadnego wyjątku.

Odnośnik do komentarza
nie doczytałeś wyżej?? gdy na HDD nie moge sprzedac nic z nią nie mozna zrobić.

Zaskocze cie, ale odsprzedawanie gier tez jest nielegalne.

Zaskocze cie, ale odsprzedawanie domów/samochodów/rowerów/motorów/ubrań/ podzespołów komputerowych tez jest nielegalne.

To jest akurat prawda dla niektorych krajow, ale nie popadajmy w skrajnosc.

Odnośnik do komentarza

Jak wiemy ściąganie/udostępnianie gier czy programów z torentów nie jest zgodne z prawem. Często na torentach można spotkać pozycje typu TV. Ludzie nagrywają seriale puszczane w telewizji, wydarzenia sportowe czy programy publicystyczne i podpinają to pod torenty.

Czy ściąganie/udostępnianie takich pozycji jest również zabronione?

Odnośnik do komentarza

Tak, jest zabronione. Było ostatnio w gazetach o tym. Ostatnio nawet telewizję satelitarne polskie patrz "n" dekoder z dyskiem tak zablokowany, że nie da się z nim zrobić pod podpieciu pod komputer. Oraz cyfra plus która z nowym softem zablokowała oglądanie telewizji przez kabel component, przez który udawało się materiały z dysku wrzucać na kompa.

Odnośnik do komentarza
nie doczytałeś wyżej?? gdy na HDD nie moge sprzedac nic z nią nie mozna zrobić.

Zaskocze cie, ale odsprzedawanie gier tez jest nielegalne.

Zaskocze cie, ale odsprzedawanie domów/samochodów/rowerów/motorów/ubrań/ podzespołów komputerowych tez jest nielegalne.

 

i co zdziwko?? nabywając coś na właśność masz pełne prawo odsprzedać to dalej, za dowolną cene. jesli bym słuchał ludzi op twojej wiedzy to należało by pozamykać allegra/ ebaye i wszystkie inne sklepy internetowe, bez żadnego wyjątku.

Podaj mi jakis dowod na to ze nie moge sprzedac np samochodu, albo mieszkania xD Zastanow sie co piszesz.

Co do gier to wystarczy ze przeczytasz co masz napisane na plycie i oczywiscie sprzedawanie gier na allegro, czy ebay jest nielegalne, tylko nie ma jeszcze nikogo kto by tego mogl zabronic.

 

Czy ściąganie/udostępnianie takich pozycji jest również zabronione?

nie nie jest. programy emitowane w TV tak jak i seriale można udostępniać i ściągać bez strachu.

Nieprawda.

 

 

Piszesz tylko zeby pisac? Myslisz ze jak odpiszesz na posta i rzucisz stekiem kłamstw to juz kazdy Ci przyzna racje?

Odnośnik do komentarza
Piszesz tylko zeby pisac? Myslisz ze jak odpiszesz na posta i rzucisz stekiem kłamstw to juz kazdy Ci przyzna racje?

po pierwsze nie słucham sie ludzi którzy o temacie nie mają pojęcia i udają że coś wiedzą. po drugie wiem co pisze, ściąganie posiadanie i emitowanie treści nie objętej prawami autorskimi bądź za zgodą autorów nie jest karalne. tak więc wszystkie seriale emiotwane przez stacje TV są legalne tak samo jak programy dostępne przez internet. czy to na TVN czy TVP 1 i 2

 

sprzedawanie gier na allegro, czy ebay jest nielegalne, tylko nie ma jeszcze nikogo kto by tego mogl zabronic.

hahahahahahahahah wysmiewacz.gif to co teraz napisałeś nie ma totalnie sesu to jest nielegalne ale nikt nie moze tego zabronic ??? WTF człowieku???? myśl zanim coś napiszesz, prosze cie. gdyby to była prawda to allegro i ebay i swapzilla nie miały by miejsca bytu w internecie.

 

no i na koniec zastanów sie gdzie ty żyjesz?? to ja ci powiem ze w polsce, a teraz masz przykład działania polskiego prawa. od uzytkownikow allegro mozna pobierac prowizje od sprzedazy, ludzie prowadzący internetową działalność muszą płacić podatki bo mają dochód na nielegalnym handlu wysmiewacz.gif a wszystko to jest całkowicie legalne dopóki szmal płynie do państwowej kasy. i co tu jest wg ciebie nielegalne.

Edytowane przez nWo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...