Skocz do zawartości

Soul Calibur IV


Aramis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasandra
W nocy znaleźliśmy z Resetem kosmosy dla Ivy... będzie to zdecydowanie najbardziej rozbudowana postać w tej grze!

 

 

Jeśli ta zmiana postaw to bug i nie spodoba się twórcom, to przy okazji łatki może to się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Zrobią tak, jeśli... są głupi.

 

No ja w sumie nie widziałem jak to wygląda, samej gry tez jeszcze nie mam. Ale z tego co zrozumiałem, to można błyskawicznie przechodzić do różnych postaw (animacja jest cancelowana?).

Rzuty specjalne dalej wykonuje się z określonej postawy?

Jeśli tak, to można by błyskawicznie przejsc do postawy, wbuferować rzut i przeciwnik nie dałby rady rozpoznać postawy i ewentualnie zareagować.

 

Fakt faktem, wymagałoby to wielkiego skilla.

Odnośnik do komentarza
No ja w sumie nie widziałem jak to wygląda, samej gry tez jeszcze nie mam. Ale z tego co zrozumiałem, to można błyskawicznie przechodzić do różnych postaw (animacja jest cancelowana?).

Nie, nie cancelujesz ciosów. Ivy po prostu po ciosie ląduje w innej postawie (SW, WP albo CL). Chodzi po prostu o sposób trzymania broni.

 

Rzuty specjalne dalej wykonuje się z określonej postawy?

Jeśli tak, to można by błyskawicznie przejsc do postawy, wbuferować rzut i przeciwnik nie dałby rady rozpoznać postawy i ewentualnie zareagować.

CS jest teraz tylko z SW, a SS tylko z WP. Nie dość, że mają zmieniony input na niewygodny (3214391 lub 1236173, zależnie od rzutu), to jeszcze w SC4 okno bufferingu jest dość małe.

 

Da radę rozpoznań, do której postawy wchodzi. Trzeba tylko nauczyć się tamtego wykresu i wiedzieć, kiedy pojawia się niebieskie kółeczko, a kiedy czerwone.

 

Fakt faktem, wymagałoby to wielkiego skilla.

Riiiiing :whistling:

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Nie, nie cancelujesz ciosów. Ivy po prostu po ciosie ląduje w innej postawie (SW, WP albo CL). Chodzi po prostu o sposób trzymania broni.

 

Wiem z czym się wiąże zmiana postawy u Ivy.

Czyli podsumowując po każdym ciosie (pełna animacja) Ivy może przejsc do dowolnej postawy (wyjątek SW -> WP), a nie tylko do postawy przewidzianej przez twórców, czyli w każdej chwili Ivy ma do dyspozycji cały command list. Moim zdaniem jest to trochę przegięte, ale ja piszę to z perspektywy ewentualnego przeciwnika Ivy.

 

Zasadą postaw jest to, że zestaw dostępnych ciosów się zmienia, każda postawa ma swoje dobre i złe strony. Jeśli dana postać ma dostęp do całego arsenału, po każdym ciosie, to coś jest jednak nie tak. Bo może używać tylko tych bezpiecznych z danej postawy, a negatywne skutki pozostawania w aktualnym stance przestają mieć znaczenie.

 

Pisząc poprzedniego posta też pomyślałem o Ringu :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co na razie zaobserwowaliśmy, to Ivy bez tego będzie po prostu słabą postacią, bo po raz kolejny jej najważniejsze zagrania zostały osłabione, a te nowe posysają. O tym jednak więcej napisze innym razem Reset. W każdym bądź razie nie ma na razie o co się bać, a wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza

To jest tak naprawdę Xian z wersji automatowej z SC3 z dodaną postawą (naprawdę fajną!). 1A ma karalne, 3A jest wolniejsze (kontynuacja w postaci nogi na high jest baaardzo wolna), 3B bez CH nie pozwala na gwaranty, bo za nisko wybija, po 33B chyba nic już nie siedzi a cancel można robić tylko po pierwszym ciosie, 66A+B idzie na high, BT B+K daje wyrywalnego stuna. To tylko kilka ze zmian, trzeba będzie poczekać na Frame Datę.

Odnośnik do komentarza

Ktoś na forum gamefaqs napisał.

 

"PS3 is impossible to play online - too much lags. I got both copies so I can say this without fanboy crap. "

 

 

Wersja na ps3 wyszła? Sądziłem, że tylko lewe wersje na xa są.

W każdym razie warto tę informację brać pod uwagę. Jeśli to prawda, to dla mnie wersja na ps3 mogłaby nie istnieć. Szkoda by było.

Odnośnik do komentarza

Yoda to śmiech na sali (takiej postaci nie można nie banować). Vadera nie mieliśmy jak sprawdzić, ale za to przejrzeliśmy command list Apprentice'a. Ma kilka ciekawych zagrań (w tym Stalkera od Taki oraz Levitation, które trochę przypomina jej Hovera), jednak ciężko powiedzieć, jak będzie się sprawował w walce. Na pewno walczy efektownie i przyjemnie się na niego patrzy.

Odnośnik do komentarza

Sorki za głupie pytanie ale jak odblokować Apprentice'a.? Brat miał go mieć za Yode ale nie mogę go zdobyć...

 

Co do gry grafa fajna muza słaba.Ciosy wolniejsze (plus minus nie wiadomo ale idzie się przyzwyczaić) brak trybu story (plus minus?) NIE MA innych stylów broni tak jak to było w sc3 (nie mogę uwierzyć w to) tak wiec możemy edytować styl ale tylko tych podstawowych wojów. Dal mnie robienie postaci na stylu który już jest to żadna frajda. Dodali parę bajerów takich że strój może dać np10 do power lub w HP itd. Ogółem słaby ten soul dałbym mu ocenke 8,5.

 

Co do pada... ja grałem w DOA4 I VF5 na tym padzie i nie narzekam.

Edytowane przez animemang
Odnośnik do komentarza
Sorki za głupie pytanie ale jak odblokować Apprentice'a.? Brat miał go mieć za Yode ale nie mogę go zdobyć...

Przejdźcie Arcade (nie Story) Yodą. Apprentice będzie jako siódmy lub szósty przeciwnik. Po pokonaniu Algola (8. stage) Apprentice pojawi się na ekranie wyboru postaci.

 

Ogółem słaby ten soul dałbym mu ocenke 8,5.

Nie ma to jak wystawiać ocenę grze po kilku/kilkunastu godzinach grania...

Odnośnik do komentarza
W każdym razie warto tę informację brać pod uwagę. Jeśli to prawda, to dla mnie wersja na ps3 mogłaby nie istnieć. Szkoda by było.

Raczej wszyscy sa zgodni, ze zarowno na x360 i ps3 nie bedzie sie dalo raczej grac na powaznie online, przynajmniej na razie. Lagi są na obu wersjach.

Edytowane przez R!NG
Odnośnik do komentarza
Co do gry grafa fajna muza słaba.Ciosy wolniejsze

 

mi sie grafika kompletnie nie podobala,postacie wygladaja jak mega zabawki ze sklepy wszystko po 2 zl,przy nich postacie z doa wygladaja jak zywe,areny tez srednie mam nadzieje,ze tekken wyglada lepiej,bo sc4 definitywnie wyglada gorzej od vf5,ale zgodze sie,ze jest wolny nawet zabardzo....

Odnośnik do komentarza
W każdym razie warto tę informację brać pod uwagę. Jeśli to prawda, to dla mnie wersja na ps3 mogłaby nie istnieć. Szkoda by było.

Raczej wszyscy sa zgodni, ze zarowno na x360 i ps3 nie bedzie sie dalo raczej grac na powaznie online, przynajmniej na razie. Lagi są na obu wersjach.

 

Ja słyszałem, że na Xa są minimalne.

Jeśli jest to choć trochę podobne do VF5 na Xa, to jest świetnie.

Odnośnik do komentarza

C1REX, wejdz na sc.com w temat o online. Wielu ludzi juz testowalo obie wersje,ale opinie glownie dotycza X360 bo podobno online w SC4 na PS3 nie byl dostepny przez dluzszy czas :huh: opinie bardzo sie roznia, no w kazdym razie online jest raczej blizej DRO niz VF5 na chwile obecna, ale moze sie to poprawi :P z tego co pamietam, to jeszcze przed premiera namcock udostepnil patch ktory poprawil online (teraz obok nickow pojawiaja sie jakies wskazniki ktore maja nam powiedziec, czy gra z dana osoba bedzie sie dalo grac czy cos w tym stylu)

Odnośnik do komentarza
C1REX, wejdz na sc.com w temat o online. Wielu ludzi juz testowalo obie wersje,ale opinie glownie dotycza X360 bo podobno online w SC4 na PS3 nie byl dostepny przez dluzszy czas :huh: opinie bardzo sie roznia, no w kazdym razie online jest raczej blizej DRO niz VF5 na chwile obecna, ale moze sie to poprawi :P z tego co pamietam, to jeszcze przed premiera namcock udostepnil patch ktory poprawil online (teraz obok nickow pojawiaja sie jakies wskazniki ktore maja nam powiedziec, czy gra z dana osoba bedzie sie dalo grac czy cos w tym stylu)

Z tego co ja czytam, to na xa jest nieźle, nawet jak ma się połączenie 3/5.

Na ps3 podobno natomiast nie da się grać nawet z połączeniem 5/5.

 

Tyle, co wyczytałem. info z sc.com

Jak jest naprawdę z lagami przekonam się w najbliższym czasie osobiście.

Odnośnik do komentarza

Troche zejde z tematu: orientuje sie ktos gdzie mozna dostac Soul Calibur IV w Polsce, w Warszawie (w wersji na PLAYSTATION3)? Niektore sklepy podaja 30.07, inne 31.07... Jak to w koncu jest? Odwiedzil ktos ktorys ze sklepow, a moze ma jakies dokladniejsze info? Nie chodzi mi o date premiery w Polsce (ponad 2 tygodnie "po", no comments...), niektorzy po prostu sprowadzaja gre wczesniej...

 

PS. Sorry za brak polskich znakow ;).

Odnośnik do komentarza
Co do gry grafa fajna muza słaba.Ciosy wolniejsze

 

mi sie grafika kompletnie nie podobala,postacie wygladaja jak mega zabawki ze sklepy wszystko po 2 zl,przy nich postacie z doa wygladaja jak zywe,areny tez srednie mam nadzieje,ze tekken wyglada lepiej,bo sc4 definitywnie wyglada gorzej od vf5,ale zgodze sie,ze jest wolny nawet zabardzo....

 

Postaci ze sklepu po 2zł? LOL Pewnie grałeś w wersję na pegasusa. SC4 to najlepiej wyglądające mordobicie obecnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...