Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może i mi się uda ;) Dawno temu oglądałam film jak jeszcze siksą byłam, którego drastyczne sceny pamiętam do dziś ale tytułu nijak nie mogę sobie przypomnieć. Kobieta - chyba matka, katowała swoją córkę, przypalała żelazkiem, lejkiem wlewała w nią wodę, a później wiązała do nogi fortepianu i grała na nim. Dziecko było tak uwięzione kilka dni, załatwiała się pod siebie, różne eksperymenty i tortury jej serwowała, obrazy były przerażające, patrzyłam na to przez palce. Dziewczyna przeżyła i opowiadała swoje dzieciństwo. Jak dotąd nikt ze znajomych nie trafił z tytułem.

Jestem pewien, że tutaj od razu ktoś skojarzy http://horror.widmo.biz/viewforum.php?f=14...55bbcd9ac7b6fdd

Odnośnik do komentarza

Dla mnie:

 

1. The Thing Carpentera. No nie starzeje się skubaniec. Świetny klimat, końcówka i ogólnie miażdży wszystko. Dla mnie najlepszy horror na świecie.

 

2. Silent Hill - Zdania podzielone, jednak ja uważam Silent Hilla za świetny horror, który działa klimatem, a nie szybkim montażem i znienacka wyskakującymi mordercami. Film rozwala audio-wizualnie. Fabuła jest niezła i ciekawa końcówka. Ktoś kto lubi film z gęstym klimatem, bez teledyskowości powinien obowiązkowo zobaczyć, ale chyba tutaj wszyscy go widzieli:D

 

3. Może to głupie, ale serial X-Files. Wybrane odcinki kładą większość tego gówna co się próbuje dzisiaj nazwać horrorem. Ostatnio odświeżam sobie serie. Nabyłem pierwsze 3 sezony i tylko się w tym utwierdziłem. Mega klimatyczne. X-Files zaliczam, więc to kultowych.

 

4. REC - chyba wiadomo. Jak się film już rozpędzi i dojdzie do końcówki to może serce dupą wyskoczyć;D Mega sugestywne i kupuję to w porównaniu do słabizny jaką jest Cloverfield, czy Blair Witch, które mnie zanudziło.

 

5. Hellraiser I oraz V. - pierwsza część nie przeszła próby czasu i niektórzy, którzy pierwszy raz go obejrzą teraz mogą być zawiedzeni. V całkiem udany horror, dużo nowszy od 1, klimatyczny, klaustrofobiczny bym rzekł. Przez wielu uważany za równy z 1. Mnie osobiście też przypadł do gustu, no bo jednak Hellraiser to Hellraiser:D

 

To tyle co mi w tej chwili przychodzi do głowy:)

 

Edytowane przez Re
Odnośnik do komentarza

Ale naprawdę mnie g.ów.no obchodzi co piszecie o Recu, bo dla mnie jest świetny. :) Rec nie ma niskiej oceny, ani na Imdb, ani filmwebie. A na rottentomatoes też ma wysoką, więc zwyczajnie pewnie macie z.j.e.b.a.n.e coś z gustem. :D Hehehe Film może się nie podobać, ale nie od razu pisać, że gówniany.

Edytowane przez Re
Odnośnik do komentarza
Ale naprawdę mnie g.ów.no obchodzi co piszecie o Recu, bo dla mnie jest świetny. :) Rec nie ma niskiej oceny, ani na Imdb, ani filmwebie. A na rottentomatoes też ma wysoką, więc zwyczajnie pewnie macie z.j.e.b.a.n.e coś z gustem. :D Hehehe Film może się nie podobać, ale nie od razu pisać, że gówniany.

 

 

 

obydwa portale filmowe, są dla mnie taką samą rekomendacją dla filmu, jak gala oskarów, czyli żadną. Ja preferuje kino azjatyckie również to grozy. Amerykańskie horrory skończyły się na połowie lat 90 tych, potem to już, albo dziecinada, bez treści, albo nieudane remaki.

Odnośnik do komentarza

Bo tysiące ludzi może się mylić co do filmu. Buahahaha. O ile Oscary to bzdury, o tyle porównywanie ich do portali gdzie glosują ludzie i jest masa recenzji zakrawa o de.bi.liz.m. Rec nie jest amerykański, więc nie wiem z czym tu wyskakujesz.

 

Tori nie nie jestem twórcą filmu. Napisałem jakie są dla mnie jest najlepsze i kultowe horrory. Potem poszły posty wielkich znawców kina jaki to Rec nie jest. To moje zdanie i naprawdę Przema nie musi każdemu kto wymienia Reca pod postem pisać, że Rec jest słaby i w ogóle do dupy. Bo to jest dopiero śmieszne. Chcesz czyjś gust na forum zmienić? Czy co? Wiemy, że dla Ciebie Rec jest słaby, ale nie musisz w jednym temacie za każdym razem tego pisać. Dla innych naprzykład jak ktoś pisze, że Rec jest słaby to jest dopiero śmiech na sali. Przema widzę, że w temacie w swoich postach nie błyszczysz postami, ani argumentami. Jak lubisz filmy klasy D i horrory z przed pół-wieku to daj se spokój.

Edytowane przez Re
Odnośnik do komentarza
Bo tysiące ludzi może się mylić co do filmu. Buahahaha. O ile Oscary to bzdury, o tyle porównywanie ich do portali gdzie glosują ludzie i jest masa recenzji zakrawa o de.bi.liz.m. Rec nie jest amerykański, więc nie wiem z czym tu wyskakujesz.

 

Tori nie nie jestem twórcą filmu. Napisałem jakie są dla mnie jest najlepsze i kultowe horrory. Potem poszły posty wielkich znawców kina jaki to Rec nie jest. To moje zdanie i naprawdę Przema nie musi każdemu kto wymienia Reca pod postem pisać, że Rec jest słaby i w ogóle do dupy. Bo to jest dopiero śmieszne. Chcesz czyjś gust na forum zmienić? Czy co? Wiemy, że dla Ciebie Rec jest słaby, ale nie musisz w jednym temacie za każdym razem tego pisać. Dla innych naprzykład jak ktoś pisze, że Rec jest słaby to jest dopiero śmiech na sali. Przema widzę, że w temacie w swoich postach nie błyszczysz postami, ani argumentami. Jak lubisz filmy klasy D i horrory z przed pół-wieku to daj se spokój.

 

 

ale mnie opinia tysiąca ludzi nie interesuje wogóle, czytaj wcale. A czy ja karze komuś oglądać co innego ? Forum jest od wyrażania opinii a nie od argumentowania za każdym razem. Dla mnie film REC jest gów**m klasy Z, podobnie jak blair witch i mam prawo wyrazić swoją opinie na forum gdzie ktoś go zachwala, mam prawo się z nim nie zgodzić i nie muszę podawać argumentów dlaczego. REC nie jest amerykańśki ale jest na amerykańską modłe robiony.

 

 

 

jeżeli temat jest o najlepszych horrorach według nas to należy też wyrazić opinie o tym, że nie każdemu dany film może się podobać.

 

co by nie robić samej bełkotliwej przepychanki. Ostatnio obejrzałem "Piętno" Takashi Mike, to jest horror wart obejrzenia, a nie komercyjna papka, udająca ambitne kino

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza

Ja oglądałem REC w kinie i srałem w portki. Ogólnie z horrorów wielką miłością darzę zombiaki, stąd REC jako innowacyjne rozwiązanie filmu z zombiakami był dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Jak komuś się nie podobało to trudno, nie mam zamiaru teraz wyzywać Was na internetowy battle o to.

Odnośnik do komentarza

Spoko Przema szanuje Twoje zdanie i podejście. I muszę przyznać racje co do jednego:

 

Amerykańskie horrory skończyły się na połowie lat 90 tych, potem to już, albo dziecinada, bez treści, albo nieudane remaki.

 

Yep ciężko coś znaleźć co rozwala.

 

A do Horrorów kultowych, czy może raczej z pogranicza nawet thrillerów dodaje Drabinę Jakubowa. Zabija klimatem, ogólną schizą i paroma scenami, oraz końcówką. Wstyd przyznać, ale dopiero ostatnio obejrzałem go całego.

Edytowane przez Re
Odnośnik do komentarza

Według mnie rec jest bardzo dobrym filmem, to ten z tych które odświerzają w jakiś sposób gatunek.28 dni i tygodni później robi to samo z filmami o zombiakach.

Zgadzam się że amerykańskie horrory się skończyły. Europa teraz górą. Ciekawe jak będzie z francuskim Horde?

Edytowane przez damian80j
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Oglądałem wczoraj Ostatni dom po lewej. Do pewnego momentu ten film rozwija się aż do bólu schematycznie, ale fakt faktem ostatnie 20 minut daje radę.

Bandyci giną w naprawdę wymyślny sposób. Temu pierwszemu typowi to prawdziwa masakrę urządzili

. Później zobaczyłem, że za tym Was Craven stoi.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_
Oglądałem wczoraj Ostatni dom po lewej. Do pewnego momentu ten film rozwija się aż do bólu schematycznie, ale fakt faktem ostatnie 20 minut daje radę.

Bandyci giną w naprawdę wymyślny sposób. Temu pierwszemu typowi to prawdziwa masakrę urządzili

. Później zobaczyłem, że za tym Was Craven stoi.

 

 

no i dobry music na koniec.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Egzorcyzmy Dorothy Mills. (pipi) ale nudy. Dawno nie widziałem filmu, który byłby tak pozbawiony jakiegokolwiek napięcia. Cały ciężar w takich rolach spoczywa na głównej bohaterce więc jeśli ta daje d.upy to cały film daje du.py. Tutaj tytułowa Dorothy rozpadła się na czterdzieści osobowości, z których każda ma straszyć a wychodzi, że raczej śmieszy. Największą beke daje

stara babka grajaca na gitarze elektrycznej, ktorej nikt nie slyszy. Ze niby szatan pogrywa diabelskie nuty.

Obiektywnie 1/6

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho
Egzorcyzmy Dorothy Mills. (pipi) ale nudy. Dawno nie widziałem filmu, który byłby tak pozbawiony jakiegokolwiek napięcia. Cały ciężar w takich rolach spoczywa na głównej bohaterce więc jeśli ta daje d.upy to cały film daje du.py. Tutaj tytułowa Dorothy rozpadła się na czterdzieści osobowości, z których każda ma straszyć a wychodzi, że raczej śmieszy. Największą beke daje

stara babka grajaca na gitarze elektrycznej, ktorej nikt nie slyszy. Ze niby szatan pogrywa diabelskie nuty.

Obiektywnie 1/6

trailer jest lepszy od filmu. totalne badziewie. nie oglądać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...