Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Lśnienie z 1997 roku w formie mini-serialu. Tutaj akurat za caly scenariusz odpowiadal sam King. Film mnie przestraszył i bardzo mi sie podobal z tego co pamietam. Tylko ze wtedy mialem jakies 9lat ;] Ale kilka scen przez ktore nie moglem zasnac pamietam.

Jak ktos ma szybkie lacze moze sprawdzic jako ciekawostke.

 

 

 

wozek, co to jest: duze biale i lata po niebie?

narysuj.

 

Edytowane przez wozek
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

swietny ten inside, naprawde swietny horror, snejk, diobeł, dajcie mi spis francuskich, badz europejskich horrorow, ktore warto obejrzec, zauroczyly mnie.

 

do najpiekniejszych scen w filmie zaliczam:

 

-wiercenie nozyczkami w brzuchu

-przypalenie zdziry

-odstrzelenie polowy glowy, swietnie to wyglada na stopklatce

-ostatni przejazd po wypatroszonej bohaterce

- no i sccena poczatkowa, gdy widizmy dziecko ktore nagle doznaje wstrzasu, kto mogl wpasc na to by pokazac wypadek samochodowy z kamery wewnatrz matki ;]

 

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza
swietny ten inside, naprawde swietny horror, snejk, diobeł, dajcie mi spis francuskich, badz europejskich horrorow, ktore warto obejrzec, zauroczyly mnie.

No Fracja calkiem niedawno zaczela sie bawic w horrory na powaznie wiec za duzo takich produkcji sobie nie przypominam, ale tak ogolnie z europejskich wg mie wartych uwagi:

Ils - Francja

Haute Tension - Francja

Casa dalle finestre che ridono. Staroc Giallo ale warty uwagi, na pewno jeden z ciekawszych tego typu filmow ktory zjada Argento na sniadanie ;]

Angst - Austria http://www.imdb.com/title/tt0165623/ trudny do zdobycia

filmy Nacho Cerdy - Genesis, Aftermath, Abandoned

REC - hiszp

No i jeden z najlepszych horrorow ostatnich lat czyli Descent ale to chyba kazdy widzial :]

 

mimo, ze nie lubisz horroro komedii to jednak polacam Cotage bo jest zaje.bisty. Bardzo udane polaczeie filmu gangsterskiego, akcji, komedii, horroru z nawiazaniami do klasyki. Warto !

 

aaa, w Austrailii powstal najlepszy Animal Attack od czasu Szczek Spielberga, "ROGUE"! 33 lata trzeba bylo czekac na taki film. Warto zwrocic uwage na przecudowne zdjecia tragicznie zmarlego Willa Gibsona i muzyke, a krokodyl w zadnym filmie nie wygladal lepiej. Greg Mclean jest geniuszem. Polecam tez jego poprzedni film "Wolf Creek"

 

 

to tak pokrótce

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza

2 i pol minutowy making of Descent 2 http://pl.youtube.com/watch?v=PYl0L5myikY&eurl=

Za kamera Jon Harris, montazysta pierwszej czesci. Coz, watpie, ze przebije pierwsza czesc ale jako, ze to brytole robia to powinno byc przynajmniej dobrze. Choc uwazam, ze siklel jest zupelnie niepotrzebny.

 

aha, jak wiadomo Descent mial 2 zakonczenia. Jedyne, sluszne, za(pipi)iste europejskie, i kiepskie amerykanskie ( Sara ucieka z jaskini). Druga czesc to kontynuacja amerykanskiego zakonczenia.

Niekotre wstawki ma nakrecic Neil, chyba fleszbeki.

no nic, trzymam kciuki zeby nie zyebali ;]

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

ja widzialem wersje w ktorej:

 

 

laska ucieka z jaskini, wsiada do jeepa, jedzie sobie, prawie sie zderza z tirem, zjezdza na bok, bum raciataka, i tada:

 

 

spoiler:

 

okazuje sie ze nadal siedzi w jaskini miedzy stworkami ;]

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

"Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo" i "Obcy 2": to filmy które do tej pory mrożą krew w żyłach i jedyne, które po tylu latach nie są kiczowate.

 

"Wzgórza Mają Oczy": Przez wielu krytykowany za zbyt duże podobieństwo do "Złego zakrętu", przekonał mnie do siebie przestraszeniem w pełnym świetle, klimatyczną atmosferą i bohaterami którzy nie stoją w miejscu ale walczą. I to nawet skutecznie.

 

"Egzorcyzmy Emily Rose": Bardzo realistyczny horror, po którego obejrzeniu człowiek czuje się naprawdę nieswojo.

 

"Misery" na podstawie powieści Stefana Króla; pierwsze wrażenie: to nie horror. Drugie wrażenie: Nigdy w życiu nie będe pisał taśmowych, romantycznych powieści.

 

"Martwica Mózgu" - ten film trzeba zobaczyć. Scena "koszenia" zombi jest niezapomniana... :wkurzony: :teehee:

Odnośnik do komentarza

Przed chwila na moim hdd wyladowal Shutter made in usa. Z ciekawosci poskakalem troche po scenach i pierwsze co juz mnie zniesmaczylo to glowny aktor. Ja nie wiem, ale ten typ juz chyba zawsze bedzie mi sie kojazayl z rola pedala ze "Szkoly uwodzenia". No ale ok, przewijam dalej co do mocniejszych scen i co? I kupa. Totalny brak napiecia czy grozy. W koncu wrzucilem "la grande finale" i tez sie rozczarowalem. Niby to samo co w oryginale ale jadnak zupelny brak mocy. Nie wiem czy to kwestia tego, ze wczesniej widzialem koeranska produkcje czy tego, ze po prostu przeskakiwalem po scenach ale mnie amerykanska wersja Shuttera odrzucila. I w sumie nie polecam jej ludziom, ktorzy wczesniej mieli stycznosc z oryginalem.

Odnośnik do komentarza
jeszcze trafilem z malym pisiorem.

Tutaj też jest pudło. Niestety, -1 punkt dla ciebie. Ale próbuj dalej, masz potencjał zostać świetną wróżką.

 

HikiQmori, albo naprawdę udajesz kozaka albo po prostu nie widziałeś żadnego horroru i bawisz się z nami w głupiego Jasia. Inaczej nie mogę nazwać tego, że tykasz legendy, każdy horror opisujesz jako film ze słabiutkimi motywami... to może napisz nam TWOJE top 5 horrorów. Naucz nas co to jest dobry horror, co to jest strach, bo coś czuję, że choć większość tu zebranych a) dobrze się bawiła na seansie (cokolwiek to znaczy), b) jedzie po Tobie a twoją jedyną odpowiedzią jest ,,kontratak" albo ,,zwisa mi to" , c)lubi horrory i sądzę, że nomen omen mają prawo do wypowiedzi; to i tak próbujesz ,,naprawić świat". Dlatego napisz krótko, tylko o tyle proszę, jaki tytuł jest ,,madafuckin' horror", żebyśmy mieli o Tobie jakiś punkt widzenia, jakiś punkt zaczepu. Bo póki co, kreślisz sobie słaby wizerunek. A! Tylko nie mów mi proszę, że ,,Ptaki", ,,Omen", ,,Thing" albo ,,Egzorcysta" były słabe bo a) klasyki - chociaż przez szacunek - nie wypada tykać b) to już całkowicie Cię przekreśli (o ile jeszcze ktokolwiek uważa, że rozmowa z Tobą to poważna rzecz).

BTW Twoja ksywka zdradza nam dlaczego niczego się nie boisz :lol3:

 

"The Thing" jest i dobry i przerażający, na tym filmie naprawde się bałem. Cała reszta którą wymieniłeś jako filmy nie są złe, powiedzmy nawet, że są dobre, z tym, że...no, zgadłeś, nie są straszne. Nic, a nic. Sorry, ale naprawde nie wiem jakim trzeba być zje'bem, żeby bać się na tym filmie kiczkoka, w którym głównym motywem straszącym są ptaki czy na innym gdzie opętana laska obraca sobie łeb o 360 stopni. Może kiedyś to straszyło ludzi, ale teraz to już jest żal. I nie pisz mi, że nie moge ich tykać tylko dlatego, że to klasyki, prosze.

 

Teraz jestem już całkowicie przekreślony, smutno mi z tego powodu nieziemsko.

 

A teraz speszyl for ju, moje top 5 straszaków. Tutaj od razu mała uwaga - to nie są moje ulubione horrory, to są po prostu filmy którym autentycznie udało się mnie przestraszyć:

1. Ukryty Wymiar

2. Krąg (wersja amerykańska)

3. The Thing

4. www.strach

5. Dom na przeklętym wzgórzu

Oczywiście jest tego więcej (nie moge się powstrzymać, żeby nie wymienić jeszcze "Doliny cieni" czy "Dziewiątej sesji"), ale chciałeś tylko moje top.

Odnośnik do komentarza

A czy ja powiedziałem, że Cię przekreślam? Powiedziałem jedynie, że kreślisz sam sobie odpowiedni wizerunek.

Co do klasyków, widzę, że nadal nie pojmujesz ale to już twoja sprawa jak się wypowiadasz na nie; nic mi do tego. A to, że Cię dziś nie straszą? Ekhem... zaraz dojdziemy do tego zagadnienia.

 

Tadam! Oto i 5 horrorów, na których bał się pan HikiQmori. Teraz ludzie mogą spać spokojnie. Wiesz po co kazałem Ci napisać ową listę? Bo wyszło szydło z worka:

 

,,Krąg (wersja amerykańska)" ja nie wiem co Cię w tym filmie przeraziło. OK, film BARDZO klimatyczny i IMO naprawdę mi się podobał ale jak naoglądasz się pierwowzorów to raczej nie masz szans się przestraszyć. BTW to chyba jeden z nielicznych przykładów jak Amerykanie nie spartoili remeak'a

 

,,www.strach" - hmm... to ty chyba boisz się grać w Silent Hill'a. Film obejrzałem, spodobało mi się, ale skoro to Cię przeraża, to chyba za mało oglądasz wiadomości. Życie jakoś pozwala nam widzieć gorsze obrazy (no chyba, że mówimy o końcówce :) ).

 

,,Dom na przeklętym wzgórzu" - obie wersje ('99 i '59) są średniakami. Już pomijam oś fabuły i miejscówkę (który to już raz?); poza paroma scenami, nijakie.

 

Tak tylko przeleciałem odgórnie twoje ,,wybory". Widzisz tak samo można powiedzieć, że twój wybór jest ch**owy, bo ,,ja się akurat nie bałem". I co teraz? Powiesz, że ja kłamię? Czy może, że są to niepodważalne wybory i nie ma sprzeciwu? Oto mi właśnie chodziło. Skończ te zabawy w ,,znawcę horroru" albo krytykę wszystkich dookoła. Bo może i część twej listy jest dobrymi tytułami to część tytułów jest dość średnia.

Z biegiem lat coraz mniej przeraża ludzi ale czy to powód by zaraz krytykować wszystkich wkoło za ich wybory? Znam ludzi których do dziś straszy Omen, którzy boja się filmów gore, którzy odczuwają lęk na jp horrorach; suma sumarum, każdego przeraża co innego i każdy ma ,,własny zakres lęków". Więc nie twórz sztucznych wojenek ani tym podobnym swymi komentarzami. BTW nie udawaj ważniaka, bo to powoli wszystkim wpływa na nerwy i - bądź co bądź - po entym poście staje się już żałosne.

Odnośnik do komentarza

Żaden z horrorów jakoś spacjalnie nie zapadł mi w pamięci oprócz jednego. Niestety nie pamiętam tytułu, może ktoś kojaży. Akcja z duchem dziewczyny, który siedział na karku jej ukochanego. Dziewczyna popełniła samobójstwo z jego powodu. Moze i nie był zbyt straszny ale kilmacik całkiem niezły :)

Plus "oszukać przeznaczenie 2" i akcja z kolejką górską - brrr

Edytowane przez MoniqaPS2PSP
Odnośnik do komentarza
"Wzgórza Mają Oczy": Przez wielu krytykowany za zbyt duże podobieństwo do "Złego zakrętu", przekonał mnie do siebie przestraszeniem w pełnym świetle, klimatyczną atmosferą i bohaterami którzy nie stoją w miejscu ale walczą. I to nawet skutecznie.

Przecież to remake horroru Wesa Cravena z lat 70, więc conajwyżej Wrong Turn może być podobne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...