Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanie- jak jest z poziomem trudności? W rpg nigdy nie grałem, ale Fallout kusi mnie klimatem dość mocno, z drugiej strony nie chciałbym się z tą grą jakoś mocno męczyć. Łatwo jest czy trudno?

Gram na hardzie i jakoś specjalnie trudno nie jest. Z początku miałem troche problemy - kwestia przyzwyczajenia się i objęcia odpowiedniej strategii , zarówno w walce , jak i pakowaniu umiejętności. W chwili obecnej , czyli po 18h gry i osiągnięciu 8levelu byle leszcz mi nie podskoczy :P

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jest tak jak Bestia mówi. Ja obecne podejście jadę na Very hardzie od samego początku i nie powiem, było ciężko. Ale tylko do 3,4 poziomu pozatym mając tak nierozwinięta postać nie rzucam się na tereny na których latają szpony śmierci czy yao guai. Raz tak zrobiłem i niedźwiadek zabił mnie na dwa pacnięcia pazurami ;) Ogółem nawet na najwyższym poziomie trudności gdy wymaksujemy interesujące nas umiejętności oraz dojdziemy do 20 poziomu (najlepsze perki) nie powinno się mieć jakichkolwiek problemów w czasie walki.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Z Yao Guai czy Deathclawami jest tak, ze to zalezy chyba od levelu. Jak mialem nizszy, to byli gdzies daleko od Megatony, jak mam 20. to sa praktycznie wszedzie na pustkowiach (podobnie z Giant Radscorpionami, juz nie spotykam zwyklych malych scorpow, tylko te najmocniejsze wersje).

 

Odpowiadajac zas na post kolegi o poziomie trudnosci Fallouta, to gra jest jednak dosyc latwa. Owszem, mozna sie wladowac w miejsca, w ktorych prawie od razu slabsza postacia giniemy, ale nie jest ich za duzo i trzeba sie troche nalazic, zeby je znalezc.

Odnośnik do komentarza

a mam pytanko:

Czy robiac questa "To tylko interes" w ktorym musim,y zlapac dla straznika w paradais falls kilku niewolnikow, czy da sie ich zlapac tak zeby cale miasto na nas sie nie rzucalo? probuje zlapac ta z tenpeny towers i nie daje rad:/ za kazdym razem jak zzaloze jej obroze i wychodze z pokoju, to mnie atakuja, prowabawlem juz z stealth boyem ale tez jak tylko mnie zauwazyli to atakowali.

Odnośnik do komentarza
a mam pytanko:

Czy robiac questa "To tylko interes" w ktorym musim,y zlapac dla straznika w paradais falls kilku niewolnikow, czy da sie ich zlapac tak zeby cale miasto na nas sie nie rzucalo? probuje zlapac ta z tenpeny towers i nie daje rad:/ za kazdym razem jak zzaloze jej obroze i wychodze z pokoju, to mnie atakuja, prowabawlem juz z stealth boyem ale tez jak tylko mnie zauwazyli to atakowali.

Tu masz jak załatwić Lancasterówę:

 

Susan Lancaster

 

Susan Lancaster may be found on the top floor of Tenpenny Tower in her penthouse suite (at night). Simply shut the door, mez, and collar. If you take her stuff while on the top floor, only the guard up there in the hall will attack; the other denizens of the tower will not. However sometimes at night she will travel quite far northwest in sexy sleepwear. If you've gotten the ghouls into Tenpenny Tower, chances are they've killed all the smoothskins (even with the diplomatic approach). Simply wait a bit northwest from Tenpenny Tower and wait an hour at a time until you can intercept her travels, mez, and collar. (Don't take her stuff or everyone goes Rambo on you.) If you have found the note left in her room revealing the possible affair between her and Edgar Wellington II and then shown it to Millicent Wellington, she will be killed and you will not have to enslave her. This is only confirmed if done before the quest is triggered.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Nie prawda, aczkolwiek rozumiem skąd całe zamieszanie, nie można sprawdzić wartości szansy na trafienie krytyczne w pipboy'u no i sam opis perka jest dwuznaczny (chłopaki z Beth niepotrzebnie namieszali ze Szczęściem w opisie). Jest to po prostu odpowiednik perka "More Criticals" z F2, dający dodatkowe 5% szansy na trafienie krytyczne, cecha ta nie ma żadnego progu (teoretycznie nie jest ograniczona), więc z powodzeniem może przekroczyć wartość 10. Czyli w skrócie warto wziąć tego perka (po pierwsze 5% piechotą nie chodzi i różnica jest zauważalna, a po drugie praktycznie nie ma żadnej konkurencji wśród perków na tym lvl)

Odnośnik do komentarza
Nie prawda, aczkolwiek rozumiem skąd całe zamieszanie, nie można sprawdzić wartości szansy na trafienie krytyczne w pipboy'u no i sam opis perka jest dwuznaczny (chłopaki z Beth niepotrzebnie namieszali ze Szczęściem w opisie). Jest to po prostu odpowiednik perka "More Criticals" z F2, dający dodatkowe 5% szansy na trafienie krytyczne, cecha ta nie ma żadnego progu (teoretycznie nie jest ograniczona), więc z powodzeniem może przekroczyć wartość 10. Czyli w skrócie warto wziąć tego perka (po pierwsze 5% piechotą nie chodzi i różnica jest zauważalna, a po drugie praktycznie nie ma żadnej konkurencji wśród perków na tym lvl)

Pytanie zachodzi czy Betha namieszała tylko w opisie czy również w statystykach żądzących szansą trafienia i zadawanymi obrażeniami. Może już nie ma po wzięciu perka Finezja plus 5% do szansy na krytyczne obrażenia tylko jest dosłownie tak jak w opisie czyli przy strzale szczęście wzrasta o 5pkt a i tak nie przekracza 10pkt. GDyby było tak jak piszę,nie widzę sensu brania tego perka (Przy moich 8pkt szczęścia).

Odnośnik do komentarza

Może to Cię przekona:CLICK :potter:

 

Swojego czasu sam się zastanawiałem nad efektywnością tego perka. Według oficjalnego Guide Book'a Finesse wymaga 6 luck (może ktoś sprawdzić w grze?) więc matematycznie coś tu nie gra, wymaga 6 a daje 5 (gdzie maksimum to 10) więc jeśli odnosiłoby się do inteligencji to w takim razie faktycznie daje tylko 4 pkt... same problemy z tym perkiem ;)

 

gra jest WIEEEEEEEEELKAAAAAA!!! a side questy niszczą!!!!

 

 

tylko tyle chcialem napisac :)

 

Tak z ciekawości... który Cię tak zniszczył?:>

Odnośnik do komentarza
Według oficjalnego Guide Book'a Finesse wymaga 6 luck (może ktoś sprawdzić w grze?) więc matematycznie coś tu nie gra, wymaga 6 a daje 5

Niemożliwe, że wymaga 6 bo ja Finezję brałem, ze szczęściem na dwóch lub trzech punktach (a być może na jednym - piszę z pamięci ale z przekonaniem, że kreowałem postać oszczędzając jak się da na szczęściu i charyzmie)

Odnośnik do komentarza

Jako kompletny rpgowy żółtodziub powoli zaczynam przyzwyczajać się do mechaniki zabawy. Po stertach fpsów dobrze jest sobie pokonwersować z ludźmi zanim się ich zabije(lub nie) xD Headshoty za pomoca VATS też wypadają nieźle :) Bardzo podobają mi się side questy i klimat tej gry-znakomite. Tylko mam jeden problem- rozwalić tą Megatonę czy nie :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...