Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Ktora wersje brac - PL czy ANG? Jak wiemy gry dubbingowane u nas maja wyciety dostep do Live (POP/F3 PL, inne gry EA czy MS maja jezyk PL ale rowniez i live). Dodatki mnie nie interesuja bo i tak ich nie kupie bo szkoda MSP. Preferuje po cichu jezyk PL bo nie trzeba zagladac do slownika czy uzywac google jak sie czegos nie wie/nie moze zrozumiec ;). To jakie sa wieksze roznice miedzy tymi wersjami?

Odnośnik do komentarza

Na początek proponuje zapoznać się z tym filmikiem : http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=232

 

Ja dla odmiany jestem wyznawcą angielskiej wersji, gdyż wersja PL jest całkowicie wyprana z klimatu (jak już kiedyś pisałem dubbing w F3 to nieporozumienie, można było zrobić kinówkę), jeśli jesteś za pan brat z angielskim to wybór jest oczywisty. Natomiast wersję PL traktował bym jako ostateczność, rozumiem, że nie wszyscy lubią/znają angielski (ja osobiście nie cierpię niemieckiego :catfight: ), w takiej sytuacji w F3 (potencjalnie) zagra każdy (ale żeby zachwycać się tą PLką, pisać, że daje radę... to już przesada Panowie).

Odnośnik do komentarza
Wersje PL polecam. Wlasnie sie wkrecam - swietna lokalizacja, wszystko po polsku i generalnie luuuzik. Jak masz poblemy z anglikiem nawet sie nie bierz za wersje w oryginalnym jezyku - zakopiesz sie w dialogach. ;]

 

Nieprawda do przejścia f3 nie potrzeba biegłego angielskiego, podstawa wystarczy ( a nawet śmiem twierdzić że osoba nie znająca języka skończy tą grę przez tą kures*ką strzałkę ), co do dialogów to wcale nie są jakieś rozbudowane. Wiadomo jak się zna dobrze język to można cieszyć się różnymi smaczkami gry i to tyle. Różnica jest na pewno w cenie między oboma wersjami + dodatki i patche dla anglika.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy nie mają problemów ze zrozumieniem gry w oryginale, co pozwala na bardziej obiektywna ocenę PLki (co nie przeszkadza mi zarazem w zrozumieniu racji użytkowników tejże wersji, nie zgadzam się jedynie z pochwałami, gdyż po prostu nie ma czego chwalić)

 

Prawda. Ale gdy chcesz sobie poczytać notatki, lub logi w komputerach i nie znasz angola to du.pa zbita. Nie jesteś wstanie zrozumieć co bethesda chciała graczowi przekazać. A w wielu przypadkach informacje tam zawarte są bardzo ciekawe i budują klimat.

 

Dokładnie, a Fallout (nieważne czy 1sza czy 3cia część) to przynajmniej w 50% klimat, i właśnie pod tym kątem oceniam obie wersje (stąd taka a nie inna opinia). Pierwszą część można było ukończyć w ~10min, czy świadczy to o tym, że gra była krótka? Nie. F3 można przejść bez znajomości fabuły, podążając jak ten ślepiec za markerem, to fakt, ale traktowałbym to jako ciekawostkę, bo naprawdę wiele tracimy grając w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Ale wiekszosc lubi sie zaprzec rekami i nogami, ze "wersja angielska jest lepsza, lepszy voice acting itp." No fajnie chlopaki, zachwycajcie sie tym, z czego 90 % sensu nie rozumiecie.

To, że ty nie znasz angielskiego nie znaczy, że inni nie znają. W moim przypadku raczej było na odwrót. Z 10% nie zrozumiałem i głównie chodzi o niektóre wyrażenia w logach kompów.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

JJ, you're overgeneralising, mate. Your incompetence in English doesn't mean that the whole Polish gamers' community suffers from the problem :D I'd go for the original version over Polish one every time I could (with a tiny exception, being Planescape: Torment - that game's translation was done simply flawlessly).

Odnośnik do komentarza
JJ, you're overgeneralising, mate. Your incompetence in English doesn't mean that the whole Polish gamers' community suffers from the problem :D I'd go for the original version over Polish one every time I could (with a tiny exception, being Planescape: Torment - that game's translation was done simply flawlessly).

:lol:

 

JJ przetłumaczyć? ;)

 

PS: Fakt w Tormencie dubbing jest znakomity. I pomyśleć, że taki dubbing odwalili na przełomie lat 1999/2000, gdy lokalizowanie gier, powiedzmy szczerze, dopiero raczkowało w PL.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dlugo czekalem na polska wersje F3, z racji ze z angielskim u mnie slabo, to granie w F3 odpadalo bo nie ropzumialem polowy tego co mowili przez co nie moglem sie wczuc w fabule, najpier gierke sciagnalem pogralem pareminut i przekonalem sie ze te stopare zloty to nic w porownaniu z tym co mi ta gra da, wiec zamowilem ja na aledrogo.

 

powiem wam ze wkrecilem sie niesamowicie w klimat i fabule, nie ma rzeczy ktora by mnie jakos denerwowala, no moze pozatym ze tak wolno koles chodzi w poronaniu z oblivionem i nie ma jakis srodkow transportu przez co podroze zajmuja sporo czasu. ale to tez wychodzi na plus bo zagladanie do kazdego domu, do kazdej skrzynki na listy i poznawanie histori ludzi i swiata zamieszkujacych pustkowia sa wspaniale :) side questy tez wymiataja, naprawde ciekawie zrobione i daja niezly klimat. kurde jak dla mnie giera 10/10, tak samo sie bawie przy niej jak przy oblivionie :)

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem :) na GRY ONLINE wyczytalem ze tworcy beda dawac jeszcze wiecej dodatkow na Live i PC (tutaj za free), my zas musimy placic kolejne 800msp dla pare godzin zabawy. Cos szybko te dodatki wychodza - w ciagu polroku beda juz trzy (w kwietniu ma wyjsc ten 3) zas do L4D problemem jest wypuszczenie 2 lekko przemodelowanych mapek do versus (premiera Lefta to grudzien)...

Odnośnik do komentarza

Musicie miec ip z tego kraju na ktore macie konto (uk na uk, usa na usa). Da sie to zrobic ale trza troche pokombinowac. Ja niedawno wlasnie dzieki temu sciagnalem mapki flasbacka do gow2, ale musialem zabulic 7zl (za ip nie za mapy)

 

http://forum.onlinecenter.pl/showthread.ph...851&page=30

 

Tylko zeby to zadzialalo musicie chyba miec polaczonego x0 do kompa, ja przynajmiej tak mialem, moze da sie inaczej ale nie wiem.

 

No i pewno da sie znalezc jakis darmowy sposob ale mi sie nie chcialo kombinowac ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...