Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kompetentny może stwierdzić jak wygląda w końcu sprawa z tą wersją.

Chodzi o to czy w związku z tym że wersja ta nie pobiera patcha, gra na X360 wygląda gorzej (tekstury) od wersji na PS3?

Na PS3 nie ma trofeów, ale mi to nie przeszkadza, a jednak te tekstury na X360 (które poprawił patch-którego nie można pobrać [sIC!]) są nie do przyjęcia. A może polska wersja na X360 ma już poprawione tektury?

Mam oba sprzęty i nie mam pojęcia którą brać.

Odnośnik do komentarza
Gość krzychu_419

A wersja PS3 pobiera patcha? bo ja czytałem na polygamia.pl że jest mocno zbugowana i ma słabsze AA.

W wersji na X360 masz dodatki, do tego dojdzie możliwość grania po ukończeniu wątku, na PS3 tego nie ma, ale jeśli rzeczywiście wersja PL na 360 nie pobiera patchy to bez różnicy ;)

Odnośnik do komentarza

Wiecie ile mozna maxymalnie przylaczyc do siebie NPCów ?

Jest to tak jak w poprzednich czesciach zalezne od czegos?(np charyzmy)

 

Bo slysszalem ze jednego , sie zastanawiam czy obnizac sobie karme dla jericho , bo jak jednego to bym zabral supermutanta.

Edytowane przez zaqwsx
Odnośnik do komentarza
Co wy się tak rzucacie? W związku z ewentualnym brakiem kompatybilności patcha, który zmienił kilka tekstur na lepsze?

Nie no ale chyba patch 1.1 który pojawił się wcześniej poprawiał inne istotne sprawy.

Tekstury to jedno, ale ewidentne bugi to drugie. Jeśli jesteśmy pozbawieni w polskiej wersji możliwości poprawienia gry łatką dostępną dla całego świata to coś tu jest nie tak (sic!)

 

Być może 1.1 jest zaimplementowane do polskiej wersji, ale właśnie między innymi o to się pytam. Może ktoś wie?

Edytowane przez SpideyPL
Odnośnik do komentarza

Nic nadzwyczajnego. Poczytaj pecetowe fora na których ludzie co rusz wkurzają się na brak patcha do wersji PL.

 

PS: To, że wersja PL jest niekompatybilna z patchem angielskim jest normalnym zjawiskiem. Zarówno Cenega jak CDP wydają własne patche do lokalizowanych gier. W przypadku polonizacji konsolowych powinno byc tak samo.

 

Może ktoś wie?

Cenega wie ;) Wyślij do nich maila. Oni aż się palą do odpowiadania na pytania zadawane przez klientów.

 

EDYTA: Pamiętajcie, że Xbox Live jest w polsce nielegalny więc umieszczanie na jego serwerach specjalnego patcha dedykowanego polskiej wersji Fallouta mija się z celem. Skoro, w świetle przepisów, zabronione jest używanie XBL w polsce to dlaczego Microsoft miałby pozwolić na umieszczenie Patcha PL? Jakby się głębiej nad tym zastanowić, to jest dopiero chore.

Odnośnik do komentarza

moim skromnym zdaniem patch teksturowy jest na płytce PL(X360)

wiec nie sciąga gra niczego z netu bo to juz ma na płytce

widziałem zdjecia tekstur przed i po patchu i u mnie mysle ze są te z patcha

dodatkowo dzis z kolegą podpielismy do jednego telewizora wersje X360pl oraz PS3ang i róznic nie widać

 

jedynym problemem bedzie to czy kompatybilne bedą dodatki z wersją pl - napewno jezyk nie jest problemem - w Fable2 dodatek poprostu wyświetla słowa po angielsku

 

inne pytanko

gdzie znaleźć psa??

Odnośnik do komentarza

Wreszcie dorwałem w swoje ręce Fallout 3 (PC) i musze powiedzieć że mam baaaaaaaaaaaaaaaardzo mieszane uczucia . Z plusów właściwie można wymienić tylko grafike ( efekty , wybuchy i takie tam robią i to dobrze ) i VATS który robi walke dośc efektowną ( dlaczego dość ?? patrz niżej ) . No i jeszcze brak scalingu lvl do postaci co może skończyć sie źle jak sie zaplątasz gdzieś gdzie nie powinieneś ). Za to wad jest cała litania ( wszystkie ( prawie ) wady pisze w stosunku do Fallout 2 bo ta seria to klasa sama w sobie i nie powinno jej sie porównywać do innych rpgów , poza tym i tak za bardzo nie ma do czego :P )

 

- świat jest stanowczo za mały przez co lokacje sa dosłownie jedna na drugiej . Gdzie te ciągnące sie kilometrami pustynie ?? To ma byc PUSTKOWIE ( Wasteland) a nie market w niedziele .

- tragiczne wręcz animacje postaci i voiceacting :/ no bez jaj :/ voiceacting stoi lata swietlne za nawet Farcryem że o perełkach takich jak GTA czy MGS nie wspomne nawet . A to ślizganie sie postaci sprawia że cofam sie myślami do czasów Hitmana 1 :/

- oj pokpiona sprawa ekwipunku . gdzie te m 16 , fn fale , P90 ( BOZAR FTW :( ) i reszta tego sprzetu ?? straszliwie okrojono bronie i pancerze . Poza tym broni ręcznych typu noże uzywa sie przez całe 5 minut bo znajdujesz gnata i praktycznie nie da rady żeby ci zabrakło amunicji ( no chyba że walisz w powietrze ) . Brakuje też tych drobiazgów które targało sie ze soba dla samego wyglad i klimatu ( kondomy , licznik geigera i takie tam )

- walka wygląda lekko idiotycznie . W trybie fps ( poza VATS ) zastosowano najgorsze możliwe rozwiązanie , zamiast skaczacego czy rozszerzającego sie celownika ( predkośc zalezna od umiejętnosci ) , celownik stoi w miejscu tylko kule latają wszedzie tylko nie tam gdzie celujesz . Można dostać szału jak sie strzela do kogos celownik masz jak przylepiony do niego a pół magazynka leci w pierun bo masz małego skila .

-VATS wygląda ładnie i efektownie ale walka z uzyciem go wyglada lekko głupio ( strzelimy dwa razy i skaczemy wokół przeciwnika az sie ap zregeneruja i tak w kółko )

- BUGI !!!! matko drugiej tak zbugowanej gry nie widziałem jeszcze nigdy ;/ no nie przepraszam jest ...Empire total war .

- jakoś ta nowoczesność z stylistyką lat 50tych troche mi sie kłóci . W poprzedniej części jakoś o wiele mniej było ją widac .

 

 

Żeby nie było niejasności - Gra mi sie podoba ja tylko wskazuje na to ze jest naprawde daaaaaaleko z tyłu za dwójka mimo wszystkich tych graficznych fajerwerków .

Odnośnik do komentarza
jakoś ta nowoczesność z stylistyką lat 50tych troche mi sie kłóci . W poprzedniej części jakoś o wiele mniej było ją widac .

Aha. Dobrze wiedzieć. Fajne masz te argumenty ale ten jest najbardziej idiotyczny. Nowoczesność kłóci ci się ze stylistyka lat 50'tych? To jak ty grałeś w jedynkę i dwójkę skoro w trójce te dwa aspekty się kłócą według ciebie? Jak chcesz mogę ci podać przykłady obalające twój argument.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Fajne masz te argumenty ale ten jest najbardziej idiotyczny

 

aha czyli mam rozumieć że to wszystko co wymieniłem ( bugi , wady VATS , brak 75 % sprzetu z poprzednich cześci itp ) to pure bulls,hit ?? Chyba gramy w dwie rózne gry .

 

To jak ty grałeś w jedynkę i dwójkę skoro w trójce te dwa aspekty się kłócą według ciebie?

 

normalnie . Pisze wyraźnie że w poprzednich cześciach o wiele mniej sie to czuło .

 

Jak chcesz mogę ci podać przykłady obalające twój argument.

 

jejku naprawde możesz ?? please podaj bo normalnie spac w nocy nie bede mógł .

Odnośnik do komentarza
Fajne masz te argumenty ale ten jest najbardziej idiotyczny

 

aha czyli mam rozumieć że to wszystko co wymieniłem ( bugi , wady VATS , brak 75 % sprzetu z poprzednich cześci itp ) to pure bulls,hit ?? Chyba gramy w dwie rózne gry .

Wersja PC jest bardziej zabugowana i cholernie niestabilna. Wersje konsolowe nie mają takich akcji jak zawieszki co kilkadzisiąt minut lub wywalania do dashboarda. W związku z tym w du.pie mam fakt, że wybrałeś pecetową wersję i musisz znosić jej humory. Bullshitem bym twoich wypocin nie nazwał ale uznawanie za wadę braku zaje.bistego Bozara czy innych rozpoznawalnych broni uważam za idiotyzm. Dlaczego się zapytasz. Ano dlatego, że nie potrzebuję Bozara czy innego M16 by widzieć, że gra dzieje się w świecie F oraz aby docenić pracę Bethsy. Pisanie, że przez brak kilku broni została pokpiona sprawa ekwipunku to zwykłe sranie w banie byle tylko srać. Są za to nowe itemy, bronie (ze schematów i kilkanaście innych) oraz zbroje (przebudowany Tesla Armor, T-45b czy odmiany PA Enklawy oraz cała masa nowych fajnych zbroi pod tytułem "zanim-założymy-power-armor") więc bilans zysków i strat jest zrównoważony.

 

-VATS wygląda ładnie i efektownie ale walka z uzyciem go wyglada lekko głupio ( strzelimy dwa razy i skaczemy wokół przeciwnika az sie ap zregeneruja i tak w kółko )

VATS to jest tryb insta kill i to jest jego jedyna wada. W tym trybie dostajesz 1/10 obrażeń więc to taki swoisty godmode. Gdy mówimy o twojej du.piastej taktyce w stylu "Strzelam w VATS, potem latam wokół przeciwnika czekając na odnowienie się pkt akcji, znowu strzelam w VATS i tak w koło macieju aż do momentu zabicia wroga" to ona faktycznie wygląda lekko głupio. Spróbuj strzelac w trybie rzeczywistym i wspomóc się raz na jakiś czas VATSem a być może ujrzysz lepszą stronę walki w F3.

 

normalnie . Pisze wyraźnie że w poprzednich cześciach o wiele mniej sie to czuło .

 

jejku naprawde możesz ?? please podaj bo normalnie spac w nocy nie bede mógł .

Chciałeś powiedzieć, że "napisałeś wyraźnie". No cóż, skoro się "o wiele mniej to czuło" to zostawię cię z takim przeświadczeniem i nie będę dyskutował, bo znowu wyjedziesz z jakimś gówniarskim tekstem jak ten w cytowanym fragmencie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Gooralesko

 

Dziwi mnie trochę to Twoje nastawienie do usera Canaris i do tego co on wypisuje. Trochę za ostro. Jak dobrze pamiętam to Ty też jako wielki fan Falloutów bardzo krytykowałeś grę przed premierą, czy po premierze nawet w nią nie grając (np. kwestia ghuli-zombie). Przyznaj sam, że w stosunku do Fallouta 2 mamy pewien regres. Nie oznacza to wcale, że gra jest zła, ale fanom czasami brakuje tego czegoś. Sam też byłem zawiedziony (albo po prostu się tego nie spodziewałem po doświadczeniach z F2), że np. broń energetyczna to praktycznie „ładna zabawka”, że tylko 20 leveli, że jest za łatwo i krótko itp itd.

 

Canaris

 

Ja zalecam podejść do tej gry jak zupełnie do czegoś nowego. I tak w gruncie rzeczy jest. To jest gra, która korzysta tylko z marki Fallout. Gdyby gra się inaczej nazywała to pewnie też nie dało by rady uniknąć porównań do Falloutów. Jednak Fallout to znana marka co napewno jest już darmową reklamą. Nie wszystko jest tak jakby chcieli tego fani starych Falloutów, ale widocznie nie dało się tego zrobić, albo twórcy mieli inną, swoja koncepcje. Też miałem wersję na PC i o dziwo nie jest aż tak źle. Przewagą tej wersji jest scena moderatorów, którzy już robią F3 takim jak chcą fani. Miałem tą wersję po to by się wkręcic w swiat i koncepcje autorów więc bez fajerwerków. Do fajerwerków mam wersję na x360. Nie mogę się zgodzić, że jest za ciasno na mapie. Wg mnie jest całkiem dobrze – to w końcu ruiny dużego miasta – a znowu takie podróże jak w F2 odbywały się na planie (no czasem się kogoś spotkało) to można było sobie pozwolić na takie pustkowia. Tutaj dla mnie czasami było aż za daleko. Co do kwestii stabilności F3, Empire, czy Gothica 3 to polecam poczytać fora piratów, którzy nie mają większych problemów z grą, szczególnie z empire, które wg mnie jest wersją beta.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...