Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Na takim sprzęcie:

Intel Core i5 4210U 1.7GHz
GeForce 840M (1029-1124 MHz), 2048 MB (1000 MHz) DDR3, ForceWare 344.11
4 GB RAM

TEW chodzi w 1024x768 na low w 30 fps.

Więc nie wiem czy to takie "spokojnie da radę".

 

Laptop nie jest do grania, koniec kropka.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Jest kolosalna różnica między i5-4210U, a i5-4210M - wszystkie procesory z dopiskiem U są energooszczędne i nie są w ogóle przeznaczone do grania (w dodatku nie obsługują szeregu instrukcji, które dają w grach kopa). Tutaj akurat to właśnie ten komponent jest wąskim gardłem, stąd taka wydajność.

 

Ale tak czy inaczej, w tej cenie ciężko będzie coś znaleźć. Gdyby dołożył do 3000, to moglibyśmy zacząć rozmawiać o laptopie na którym w coś można przyzwoicie pograć ;)

 

http://www.vobis.pl/laptop-lenovo-y50-70-59-433479-2-130354.html#specyfikacja

 

Na tym już można coś odpalić w przyzwoitej jakości ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Dane wziąłem z testów, a wymagania się zawyżone zawsze, natomiast i5 w zupełności wystarczy jeśli mowa o PC, natomiast z tego co pamiętam w laptopach i5 jest dwurdzeniowy, a dopiero i7 ma 4 jajeczka.

Ale z tego co widzę to ten laptop Macia byłby ok, ale to nie za 2,5k. ;)

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, szukam laptopa/ultrabooka do 3 koła. Ma być solidny i dobrze wykonany.

 

Ekran nie więcej niż 14 cali. Moim typem do tej pory był Asus Zenbook

 

Coś innego?

 

Nie chce japka i nie łudze się, że jakikolwiek laptop uciągnie Evil Within

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Laptop do grania do 3000 zł, max 4000?

 

Lenovo Y50-Y70, Asus G550J, czy MSI GE60 ?

 

Z laptopów do gier, tylko MSI przy takim budżecie :)

 

http://www.x-kom.pl/p/213877-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-pro-i7-4710hq-8gb-1000gb-gtx860m.html?partnerid=100898303&sm12=MzA=&ts=1415958099&token=b6030525add8484539caf7b02aa7233a

 

Procesor i grafa poradzą sobie z wieloma zadaniami - może nie będzie to taki demon szybkości, jak stacjonarka którą poskładałbyś w tej cenie, ale i tak będziesz zadowolony :)

 

Słuchajcie, szukam laptopa/ultrabooka do 3 koła. Ma być solidny i dobrze wykonany.

 

Ekran nie więcej niż 14 cali. Moim typem do tej pory był Asus Zenbook

 

Coś innego?

 

Nie chce japka i nie łudze się, że jakikolwiek laptop uciągnie Evil Within

 

Uciągnie, do 3000 zł dostaniesz np. taki sprzęt :)

 

http://www.x-kom.pl/p/203271-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009-i7-4710hq-4gb-750-dvd-gtx850.html?partnerid=100421822&sm12=NTM=&ts=1415881620&token=54c44f86190792f21493ddb356ee82f5

 

Na tym można coś rzeźbić. Procesor z bardzo wysokiej półki jak na laptopa, grafika tez sobie poradzi z wieloma różnymi zadaniami - dobry stosunek jakości do ceny. ALE ma 15,6 cala.

 

Do 14 cali będzie trudniej...

 

http://www.x-kom.pl/p/202059-notebook-laptop-14-1-asus-r453ln-wx087v-8-i5-4200u-8gb-500gb-7hp64x-gt840.html

 

Przy tej wielkości, do środka wchodzą znacznie słabsze komponenty (bo jest nie tylko mniej miejsca na to, ale też np. nie ma jak odprowadzić ciepła). Nie jest to duża różnica w liczbie cali, a jednak wydajnościowo niemal przepaść.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Acer był dobry jeszcze do roku 2010, później coś zaczęło się psuć wewnątrz tej firmy i ich laptopy mają takie budżetowe materiały, wykonane są dosyć przeciętnie i zazwyczaj są opóźnienia w dostarczaniu sterowników czy aktualizacji. Zwykle polecam omijać ich laptopy szerokim łukiem, bo już kilkukrotnie się przejechałem (np. mój znajomy kupił laptopa Acera, który od nowości miał uszkodzony głośnik, a serwis pieprzył się z tym prawie miesiąc).

 

W przypadku Acera Black i całej tej edycji - komfort użytkowania takiego sprzętu jest dosyć wątpliwy. Klawiatura ma słabe mocowania, nie pisze się na niej zbyt wygodnie, bo klawisze mają zbyt miękki wcisk, a jednocześnie przyciśnięcie któregoś na krawędzi sprawia, że naciska się on pod pewnym kątem i daje to takie mało przyjemne uczucie. Touchpad jest okropny, sama matryca ma gorsze odwzorowanie kolorów od MSI. Komponenty są te same co prawda, bo też i7-4710HQ, też 8GB RAM i też GTX860. To oczywiście dobry sprzęt, ale w tej cenie są lepsze.

 

Jednym z nich jest właśnie MSI GE60.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siema, coś na windowsie klasy wykonania Apple? To co mnie wkurza z tymi lapkami na Win że żadna firma nie ciągnie tego nie wydaje lepszych bardziej dopracowanych modeli tylko raz tak raz tak. Sony już poszło do piachu ledwo Samsunga kupiłem to samo. W maku jakoś to bardziej ogarnięte jest. Więc pytam jeszcze raz coś na Windowsie klasy MBPro?

Odnośnik do komentarza

Siema, coś na windowsie klasy wykonania Apple? To co mnie wkurza z tymi lapkami na Win że żadna firma nie ciągnie tego nie wydaje lepszych bardziej dopracowanych modeli tylko raz tak raz tak. Sony już poszło do piachu ledwo Samsunga kupiłem to samo. W maku jakoś to bardziej ogarnięte jest. Więc pytam jeszcze raz coś na Windowsie klasy MBPro?

Asus Zenbook z dyskiem SDD chyba tylko

 

dla mnie genialna sprawa, miałem wcześniej wiele sprzętu, ale tylko ten dorównuje macbookowi

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szukam czegos do $1000... znalazlem to... 

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834152646

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834152668

 

Moze byc? Jest cos lepszego w podobnej cenie?

 

Dzieki

Sugeruję odżałować i przymierzyć się do :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834232202

Wiem że to sporo więcej niż podałeś ale gtx850 a gtx980m dzieli przepaść. GTX980m to pierwsza karta która powiedzmy że ma wydajność desktopową - po za tym ten asus ponoć cichutko pracuje. Sam kupiłem dopiero co (wczoraj) takiego asusa więc jak chcesz to za jakiś czas mogę Ci coś napisać więcej.

Edit źle spojrzałem - ten co dałem link to 970m ale też sporo wydajniejsza karta od tego 850. Poczytaj w necie o tych układach.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

kurde kolejna osoba sie mnie pyta o porade w sprawie laptopa, ja kurde nie siedze w tym..

 

tym razem chodzi o coś taniego i niezbyt wymagającego, głownie internet jakieś ewentualne biurowe sprawy office itp. znajoma napewno nie bedzie robić jakichś wymagających rzeczy.

wiec w sumie głównie sie rozchodzi jaka firma bedzie w miare bezawaryjna itp, żeby pochodził jej na spokojnie pare lat. polecacie jakiś konkretny model?

przedział cenowy dosyć niski chociaż wiem że zbyt nisko nie można zejść bo sie jakiś szajs kupi

 

a i jesli chodzi o wielkość to 15 cali chciała

Odnośnik do komentarza

Jezeli nie ma minimum 2300 aby kupic najtanszego probooka, to wtedy bez roznicy co kupi, moze isc do mediamarktu bo wszyscy maja tak samo badziewny serwis. Probooki maja serwis HP z sekcji dla firm, a wszystkie inne envy albo pavulony maja serwis realizowany przez zewnetrzna firme z trójmiasta która zwykle celowo zalewa laptopy sama kawą i potem wysyłają kosztorys na wymianę pół laptopa na 1600 zł.

Odnośnik do komentarza

Jezeli nie ma minimum 2300 aby kupic najtanszego probooka, to wtedy bez roznicy co kupi, moze isc do mediamarktu bo wszyscy maja tak samo badziewny serwis. Probooki maja serwis HP z sekcji dla firm, a wszystkie inne envy albo pavulony maja serwis realizowany przez zewnetrzna firme z trójmiasta która zwykle celowo zalewa laptopy sama kawą i potem wysyłają kosztorys na wymianę pół laptopa na 1600 zł.

Przy czym tańsze probooki to też nie są jakieś specjalnie udane komputery. Posiadam 4540 i o ile da się tego jakoś używać, to jednak przez cyrki ze sterownikami do grafiki czy beznadziejny dźwięk (lepszy to już mam w telefonie) raczej bym go nie polecił.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Co lepsze:

 

Lenovo G50-70

. Procesor: Intel Pentium i7-4510U 4 x 3.1 GHz
. Matryca: 15.6" HD LED
. Pami RAM: 16GB RAM DDR3
. Dysk twardy: 1TB HDD
. Grafika: Radeon R5 M230 2GB

 

czy:

 

Lenovo IdeaPad Z50-70

Procesor Intel Core i5-4210U 2x 1,7-2,7GHz

Dysk Hybrydowy 1000GB z modułem 8GB SSD

8GB pamięci operacyjnej RAM

Karta graficzna nVidia GeForce GT840M 4GB

Technologia NVIDIA Optimus

Matryca 15,6" FullHD 1920 x 1080

 

Gdyby nie Radeon to bym się nie zastanawiał.

Laptop do codziennego użytkowania, edycji video i czasami pogiercowania w coś. Może jakieś inne propozycje do 2600zł?

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...