Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli miałbym używać lapka za 1800zł to bym się wolał pochlastać. Za 3000 też, gdy patrzę na samsunga znajomego. Macbook kosztuje swoje, bo ma zaje,bistą jakość wykonania, ekran, klawiaturę, baterię i touchpad. Gdyby inne laptopy oferowały to samo, to pewnie by staniał. No ale nie oferują.

 

I to już nawet nie chodzi o system. OSX czy W8.1, dla mnie jeden chu,j, oba dobre. Po prostu nie wyobrażam sobie brać innego laptopa niż macbooka właśnie ze względu na jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza

Nom, niestety, ale tak jest. Od kiedy mam stareńkiego Macbooka to muszę powstrzymywać wymioty przy kontakcie z moim lapkiem Samsunga z 2009 roku, inne sprzęty nie lepsze.

ogólnie ajfon gó,wno obesrane (i tak używam :lapka:), ale laptopy to macbook >>>>>>>>>>>> wszystko

Odnośnik do komentarza

no nie pyerdol że 5000 sztuk złota za lapka o parametrach peceta za 1500zł to jest adekwatna cena podyktowana "niesamowitą jakością" ....

litośc.

 

może i maki mają dobrą jakość ale oprócz tego ceny mają z dupy i to mocno. najwyraźniej świecące japko serio kosztuje 3000zł

 

 

 

btw widzieliście to? tak podobno wygląda najnowszy macbook air od środka - czyli bebechy wzięte z komórki a cała reszta miejsca wypełniona przez baterie

PZGqj3A.png

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

problem w tym że za cene maka mógłbym kupić 3 mocniejsze pecety i więcej  z nich wyciągnąć niż z maka

 

 


No i wstawiłeś zdjęcie które pokazuje, jaki to jest dobry sprzęt. Brawo Yano.

 

wcale nie jestem przekonany że chciał bym kupić komórkę w obudowie laptopa za cene 4 laptopów

także tego..

 

 

 

dobra ragus, bulbazuar - odpowiedzcie mi na jedno pytanie - jeśli nie jesteś hipsterem z kartą kredytową tatusia - jaki jest jeden sensowny powód żeby kupić maka?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Cena nie ma nic do znaczenia macbook jest marketingowym gównem a ich właściciele tylko kupują je dla szpanu, ifixit nowego maca oceniał 1/10 co znaczy że jest to jednorazówka praktycznie nie do naprawienia. ALE MASA GŁĄBÓW jak mac padnie po dwóch latach z uśmiechniętą gębą poleci po nowego, i biznes się kręci.

Odnośnik do komentarza

Lenovo naprawiało mi nowego laptopa (zepsuty w momencie wyjęcia z pudła) 54 dni. W międzyczasie twierdząc, że nie ma ograniczenia czasu naprawy. Zdecydowanie odradzam. Jakość serwisu powinna mieć duże znaczenie przy wyborze komputera. Samsung za to podmienił w serwisie dysk twardy na mniejszy u mojego brata.

 

Co do apple to mam powerbooka 12 i Aira 13 i nie narzekam :-) Choć OSX to badziewie straszne moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Macbook tylko i wylacznie do pracy, jak ktos jest grafikiem albo web-devem i potrzebuje solidnej, nie zawodnej i szybkiej konkstrukcji przystosowanej wlasnie do takich rzeczy z dobrym wyswietlaczem retina to jest to najlepszy wybór.

 

Do przegladania gierek, internetu, czatowania z kolegami mozna sobie kupic 3x tanszego standardowego lapka.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

problem w tym że za cene maka mógłbym kupić 3 mocniejsze pecety i więcej z nich wyciągnąć niż z maka

 

 

 

No i wstawiłeś zdjęcie które pokazuje, jaki to jest dobry sprzęt. Brawo Yano.

 

wcale nie jestem przekonany że chciał bym kupić komórkę w obudowie laptopa za cene 4 laptopów

także tego..

 

 

 

dobra ragus, bulbazuar - odpowiedzcie mi na jedno pytanie - jeśli nie jesteś hipsterem z kartą kredytową tatusia - jaki jest jeden sensowny powód żeby kupić maka?

Również odsyłam do mojego posta wyżej. Jeżeli nadal nie rozumiesz, że ekwiwalencja na linii cena-laptop jest odczuciem subiektywnym, to dyskutować z tobą o tym nie będę, bo możesz być na to za głupi.

 

Ty socjologię kończyłeś, ta? Jak ty żeś to uczynił, skoro nie potrafisz zrozumieć tak oczywistych rzeczy jak potrzeba ludzka i chęć jej zaspokojenia?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No jak mamy porównywać laptopy na poziomie tego, jaki model procesora w nim siedzi i który ma więcej czegośtam, to możemy sobie darować. Rok starszy macbook śmiga całkiem znośnie w porównaniu do całkiem drogiego wtedy Szajsunga, chociaż parametry ma śmiesznie niższe. Do gier sie nie nadaje, ale system nie zostawia żadnych zastrzeżeń. Do tego jakość wykonania jest fenomenalna, a bateria do dzisiaj trzyma dłużej niż w Samsungu na starcie.

 

No i jak znam życie w życiu nie używałeś touchpada na Macu. To są zupełnie dwa światy, tego nawet nie da sie porównać. Na Macu masz absolutną kontrolę nad kursorem, na innych laptopach to jest nieustanna walka, by trafić w cel. Fuj.

Odnośnik do komentarza

Nie żebym się nie cieszył że z mojego postu wyszła taka zażarta dyskusja o trzeszczących laptopach, ale... co z tym Asusem którego linkowałem? Nada się czy jednak za 3 koła znajdę coś lepszego? W gry z nią też chce grać więc dziwne OSy raczej odpadają.

No i te 17 cali matowej matrycy chciałbym zatrzymać.

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Za ~3k kupisz coś z gtx860m. Np:
http://www.x-kom.pl/p/215060-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i5-4210h-8gb-1000-gtx860m.html
Lub coś koło tego - raczej wolałbym jednak zamiast 1tb dysk ssd 256 gb.
Z tego co czytam to na takim lapku pograsz spokojnie w Wiedzmina 3 (tym bardziej że nie ma on matrycy FHD) :
I'm running an acer vn7 with 860m and an i7 with 1080p, and everything on high except AA, hair, vsync and motion blur and it really is totally playable, everywhere. Highly recommended :)

Są też za podobne pieniądze lenovo ale ponoć wadą jest throttling więc raczej ten acer jest lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza

Ten powinien zrobic robote?

 

Procesor Intel Core i5-4210M 2x2.6GHz

Technologia Intel Turbo Boost 3,2GHz

Wyświetlacz 15,6 cala LED - Matowa

Wbudowany napęd DVD-RW

Szybki dysk SSD 240GB !

Wbudowane porty USB 3.0

Grafika nVidia GeForce GT820M 2GB!

Wbudowany port HDMI,

 

http://allegro.pl/msi-cx61-i5-4210m-8gb-240gb-ssd-gt820m-2gb-matowy-i5380675322.html#

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...