Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Beka Wnusiu

Panowie mam pytanie, przymierzam się do kupna laptopa do wydania mam ok. 3000 zł, ale nie wiem czym się sugerować. Można za taką ilość gotówki kupić jakiś w miarę porządny sprzęt, aby też dało się w coś pograć. Z góry dziękuję.

acer vn7-591g, niby lepszy od lenovo y50.

 

sam rozgladam sie za nowym lapkiem i zastanawiałem się czy czy idzie normalnie kupic tansza wersje bez systemu i za.(pipi)ić windowsa z torrentow-wgrać jakis cd-key/aktywator z warezów? ostatni raz piraciłem winde z 10lat temu i nie wiem jak to teraz wyglada

Odnośnik do komentarza

Od pewnego czasu sam jestem szczęśliwym posiadaczem Macbooka z retiną. Do estetyki wykonania nie ma się do czego przyczepić. Oprogramowania bardzo szybko przyswajalne. Na plus darmowe aktualizacje. Mnóstwo aplikacji które bez większych trudności zastąpią ci programy z Windowsa które używałeś na co dzień. Rewelacyjna matryca. Jeśli do tego bawisz się w tworzenie muzyki obróbkę grafiki itp to nie widzę na rynku żadnej konkurencji. Jedyny minus to oczywiście cena.

Edytowane przez Frredy
Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

No przecież napisał, że do oglądania neta i filmów. Chodziło mu raczej o szybkość do takich zadań. Znajdziesz multum takich laptopów. Bateria 3-4h. Gorzej z ekranem, w tym przedziale cenowym nie robią szału ale zależy co dla Ciebie jest dobrym ekranem. Bo może siedzisz cały czas na jakiejś Retinie albo może masz 10 calowego netbooka? Rozglądałbym się za matową matrycą, to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Nie ma dobrch ekranow w takim budzecie biorac pod uwage reszte wymagan gdzie ma byc szybki i bateria ma trzymac. Budzetowe ekrany w lapkach sa w wiekszosci wszystkie takie same czyli marne katy widzenia, zaniebieszczony ekran, jedne ciemniejsze inne jasniejsze, matryce blyszczace, rzadziej matowe.

 

mozi drugi konkretny, i5 +ssd w lapku w kwocie 1600 zl lol


generalnie najslabszym ogniwem jest hdd, wiec w tej cenie wszystkie lapki bedzie ograniczal brak ssd -dopiero po jego instalacji jest duzy skok jakosciowy i nawet jakis mobilny celeron wtedy rozwija skrzydla w systemie, ktory chodzi zwinnie

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Dlatego zawsze byłem zdania i tak robiłem, żeby kupować używki na gwarancji. Jak jest ładny stan i przynajmniej z 10 miesiecy gwarancji. Czasami uda się wyrwać fajny sprzęt za nieduże pieniądze.

 

Najlepiej szukać serii biznesowych DELL lub HP.

 

Tutaj akurat maluszek ale... szybki procesor, bateria nieźle trzyma i dysk zwykly ale z dobrej serii Scorpio Black.

 

http://allegro.pl/hp-elitebook-2570p-i5-3360m-4gb-500gb-gw-06-2016-i5142930409.html

Edytowane przez mastafaker
Odnośnik do komentarza

Bo piszesz farmazony, i5 nie jest zadnym minimum, w pracy biurowej nie ma roznicy czy masz i5 czy i3 chyba ze ze stoperem bedziesz mierzyl czas renderowania efektu w photoshopie.

Nawet jakby kupil jakiegos mobilnego celerona to po dodaniu ssd bedzie smigal jak rakieta wiec opowiadasz bajki z tym i5.

 

@mastafaker: z używkami jest ten problem, że większość tych firmowych delli lub hp jest po jakichś pracownkach co przez 2-3 lata katowali baterie więc może być kiepsko jeśli chodzi o jej zywotność.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Niekoniecznie, trzeba po prostu szukać od normalnych ludzi a nie firm, które zajmuja się laptopami po "lizingu". Sam już przerobiłem kilka HP Elite i Pro, genialna jakosc wykonania, dobre parametry, czesto modem 3g, gwarancja 2-3 lata NBD. Trzeba poszukac. Jest ryzyko ale znam kilka osób, które sprzedaja takie laptopy sprowadzane z UK i bateria jest zuzyta na poziomie maksymalnie 10%.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

W tym przedziale cenowym nie zdecydowałbym sie na nic innego niż seria biznesowa DELL lub HP. Taki laptop pożyje 2 x dłużej od innych budżetowych laptopów z marketu.

 

Ten HP, który podałem wcześniej jest od sprawdzonego sprzedawcy, sprowadzony z UK. Po co wymieniac baterie, skoro jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

Jest sens brać procek i7 do karty gtx 850m? Szukałem czegoś na 860m ale wszystkie to grzejące się suszary to już wolę wziąć asusa r510jk ze świetnym systemem chłodzenia to chociaż teoretycznie pochodzi mi trochę dłużej(obecną toshibę mam 5 rok)

wezmę albo i7 z hdd albo i5 z ssd

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra, nadszedł dla mnie w końcu ten czas, by kupić porządnego laptopa, zamiast jakiegoś szajsu "byle było". Problem w tym, że niezbyt się już na tym znam a nie chcę wtopić z jakimś lipnym procesorem czy kartą graficzną zżerającą połowę pamięci. Liczę więc mocno, że mi coś doradzicie.

 

Potrzebuję laptopa głównie do pracy (a więc musi być na tyle szybki i sprawny, bym bez zwiechy poruszała się pomiędzy programami Adobe z włączonym Spotify w tle), ale dobrze by było też odpalić czasem Steama. Matryca koniecznie matowa, 15,6" i FHD. Dobrze by było, żeby był w miarę lekki i trwały, bo ma służyć jako komp mobilny a nie zastępstwo stacjonarki.

 

Możecie polecić jakiś konkretny model? Albo podpowiedzieć czego szukać/unikać? Rozglądam się głównie wśród lapów Lenovo i Fujitsu Siemens, rację mam?

 

Cenowo oczywiście im mniej tym lepiej, ale bez cebuli, przede wszystkim ma być dobry i starczyć na długo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...