Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, moje pytanie mogło wydać się śmieszne :P . Ale źle je napisałem. Mój laptop ma takie parametry, ale jest to jakiś składak, w dodatku przegrzewa się często, więc być może nie chodzi tak dobrze jak powinien w założeniach. Np. obczaiłem jeden trailer, który dał dla przykładu gość recenzujący tego Samsunga, i u mnie chodzi on chyba jeszcze mniej płynnie, na dodatek pojawiają się jakieś zielone przekłamania... Chciałem ogólnie dowiedzieć się, jak głównie grach prezentują się te malutkie notebooki (nie musi być koniecznie ten Samsung, chociaż przyznam - on jest najładniejszy. Ale wiadomo, jakość ponad wygląd ;) ). Hm, w co ja grałem na swoim, dużym... Demo BioShocka chodzi u mnie wg FRAPSa w domyślnych ustawieniach w ok. 9 klatkach, po maksymalnym obniżeniu wszystkiego (rozdziałka, cienie etc.) zapieprza w 50-70. The Suffering chodził mi bardzo dobrze, praktycznie jak na PS2 (jakieś tam przekłamania były, ale ogólnie OK). Chciałbym wiedzieć, jak te wyżej wymienione gry śmigają (jeśli w ogóle) na tych maleństwach, ew. każda inna gra z epoki powiedzmy PS2 ;) . Oczywiście bez żadnego podkręcania procka, bo w tym jestem zupełnie zielony.

 

 

Na tym kompie na minimalnych będziesz miał w BS ok 10-15 fps [zgaduję]. Integry Intela NIE NADAJĄ SIĘ DO GIER [nie licząc pasjansa i gier sprzed 2004 roku może.

 

Zielone przekłamania to pewnie symptom przegrzewania się grafiki :(

Odnośnik do komentarza

Moja siora ma w lapie grafę od intela i powiem Ci że BF:H na min detalach potrafi ciąć strasznie.

Jeśli chcesz grać, nawet w takie gry, nie bierz integry od intela.

 

W Drift City grałem kiedyś nawet [nie na lapie] ;)

Odnośnik do komentarza
Mój laptop ma takie parametry, ale jest to jakiś składak, w dodatku przegrzewa się często, więc być może nie chodzi tak dobrze jak powinien w założeniach.

 

na moje oko to jakis kadlubek VBI (strzelam na hel80/compal fl90) jezeli mam racje to zaleca sie ich czyszczenie (odkurzanie) w celu zmiejszenia temperatury/poprawienia osiagow. Polecam rozkrecic lapa od spodu tam gdzie masz wiatraczki i przeczyszczenie je dokladnie odkurzeczem. Sam mam IFL90 i robie to raz na miesiac/dwa.

 

Odnośnik do komentarza

Witam, wiec planuje kupić laptopa, mam na niego 2800zł i znalazłem w vobisie fajnego [akurat taka cena] o konfiguracji

 

intel duo core 2ghz

4gb ram

grafa to chyba nvidia jakas 512mb

dźwiek 7.1

blue-ray i inne przydatne pierdoły, kamerka, bluetooth wi fi itp

 

i tutaj mam rozkminy- otóż są inne firmy, typu toshiba, asus, ale one są nie dość, że droższe np o 150-300zł, to mają słabsze rzeczy w środku [na przykład tylko 3gb ramu].

 

I nie byłoby problemu, gdyby nie zdanie kolegi, że ciężko jest ze sterownikami w laptopach i są problemy.

 

i teraz prosiłbym kogoś kumatego w temacie, żeby mi wyjaśnił, jak to jest z laptopami mniej więcej jak wyglądają sprawy.

 

pozdro

 

 

edit: zapomniałem napisać - firma to fujitsu-siemens.

 

jutro jadę oglądać laptopy, trochę psx18 mi pomógł [dzieki] no i jutro moze wiecej coś się dowiem w sprawie ; o ale troche mnie zakręciło z tym, to nie stacjonarny, że bierzesz se różne podzespoły, mixujesz, wkładasz do pudła i działa ;]

Edytowane przez Ak0nia
Odnośnik do komentarza

A ten laptop to Acera czy jakiejs niszowej firmy ze tanszy ale lepsza podzespoly ma od Asusa? Popatrz lapka o podobnej specyfikacji, mozne bedzie taniej niz w tym w sklepie w dodatku flagowych firm jak Asus, HP,itp. Teraz to zazwyczja Viste daja do niej wiec stery sa zapewnie pod ten system, dlatego moga byc problemy dla XP jesli ktos chce zmienic OS.

Odnośnik do komentarza

w dobrych laptopach placisz glownie za wykonanie, nie za bebechy.

 

dlatego np w moim lapie bateria trzyma ponad 4,5h, prawie sie nie nagrzewa, jest cichy, nie rusyje sie, ma metalowe zawiasy, zdarzylo mi sie usiasc na niego, a tytanowa obudowa zapobiegla polamaniu czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam pytanie do specjalistow.

Co lepsze: GF 9200 GS z 512 MB czy GF 9300 GS z 256 MB. Obie karty w laptopie samsunga i jest roznica w cenie ( ten z 9300 jest drozszy ).

 

Laptop na pokladzie z Centrino 2, 3 GB, BR, 17" monitor, BT i caly inny stuff ( jakies kamerki, mikrofony, czytniki kart pamieci ). Glownie do netu i filmow ( wyjscie HDMI x 2 - akurat do TV ) jednak moglbym w cos zagrac ( jesli nie bedzie skakac ). No i niechciana Vista Home Premium.

 

 

Pozdrawiam.

 

Artur

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...