Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro widzę nowe modele z 2015 roku - 11,6 cala za 3700, 13,3, czyli ta twoja czternastka za 3999. Specyfikacja jest zgodna z najnowszymi modelami na oficjalnej stronie, więc strzelam, że bardziej porządnego już nie kupisz.

 

Tylko to nadal nie jest full hd, a 900p.

 

No możesz mieć postawione 2 systemy i się między nimi przełączać przy restartowaniu komputera. O jednoczesnym korzystaniu nic nie wiem, ale nie siedzę w tym od 3 lat.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nic nie rootujesz, to jest oficjalna możliwość wspierana od apple. Tutaj masz nawet na oficjalnej stronie wytłumaczone

 

https://www.apple.com/pl/support/bootcamp/

 

Ja w taki sposób zainstalowałem sobie kiedyś piracką siódemkę do Diablo 3 i wszystko śmigało. Przy włączaniu laptopa wybierałem po prostu jedną z dwóch partycji, na których zainstalowane miałem 2 systemy - OSXa i 7.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

i5-5200U (2,2 GHz / 2,7 GHz Turbo), Intel HD Graphics 5500, 8 GB RAM i SSD 128. Ujdzie jeśli nie gram w gierki? Chciałbym móc otworzyć parę plików, do tego kilka kart przeglądarki, puścić film w 1080p i żeby wszystko śmigało bez zająknięcia.

A lapek z 6 GB RAM, ale za to GeForce 940M (reszta taka sama, tylko dodatkowo wbudowany HDD 1 TB poza SSD) byłby w praktyce zauważalnie szybszy, czy to bez znaczenia jeśli grywam tylko na konsoli? A może wręcz przeciwnie przez mniej pamięci RAM?

Odnośnik do komentarza

Jutro jadę właśnie po lenovo yoga 3 14 z gf940m i dyskiem hybrydowym 500+8, procek i5 5200u, i po analizach wiem że jest duża różnica między zintegrowana kartą a dedykowaną, przy czym na tej 940m można liczyć tylko na średnie ustawienia, ale wiesław 3 na youtubie śmiga ;)

 

nie doczytałem że nie cchesz na nim grać, to moja odpowiedź brzmi nie wiem.

Edytowane przez Toudi_89
Odnośnik do komentarza

Ale Wiesiek 3 jest chyba i tak rodzynkiem jeśli chodzi o optymalizację. Zastanawiam się czy ta karta coś da poza grami, czy lepiej oszczędzić i do tego mieć więcej RAM. Ciężko mi wyczuć jak te podzespoły ze sobą współgrają i co najbardziej przekłada się na komfort użytkowania. I tak jestem zdecydowany na SSD, zapewne stanie na procku i5-5200U, a co do RAM nie wiem w sumie czy tak naprawdę wykorzystam te 8. Poniżej 6 i tak odpada, 4 to mam aktualnie w lapku z 2010 i czasem wykorzystuje mi całość.

Odnośnik do komentarza

mnie przekonuje ta karta bo bedę używał jej do cada,  a tam zawsze to lepsze niż wbudowana.

Zresztą do wszystkiego bedzie lepsza niż zintegrowana.

Jeśli masz do zamiany 8 na 6 gb ramu, i za to lepsza karta i wiekszy dysk to nawet bym się nie zastanawiał.

Edytowane przez Toudi_89
Odnośnik do komentarza

mnie przekonuje ta karta bo bedę używał jej do cada,  a tam zawsze to lepsze niż wbudowana.

Zresztą do wszystkiego bedzie lepsza niż zintegrowana.

Jeśli masz do zamiany 8 na 6 gb ramu, i za to lepsza karta i wiekszy dysk to nawet bym się nie zastanawiał.

ultrabook znakomity, upewniłem się że do 3500 nic lepszego bym nie dostał, do niego wziąłem tą jakże wykwintną myszkę 2w1

n700.jpg

 

bardzo wygodna i mondra

Odnośnik do komentarza

Dla siostry lapka potzrebuje. Cos w cenie do 600-650 funtow. No i dostepne przez to na terenie UK. MOze cos ze strony http://www.novatech.co.uk/laptop/all/

No i bym zapomnial zstosowanie to rysowanie w photoshopie, reszta to juz zwykly standard filmy net itd.

Jakies rady?

 

Myslalem o http://www.novatech.co.uk/laptop/range/novatechnspiren1595.html

 

Tylko zmienilbym dysk na 500gb ssd

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

słaby procek , i5 4 generacja, teraz norma to 5 generacja,  a ten dysk jest spoko bo jest hybrydą.

Może wymień ram na lepszy procek.

 

Dodatkowo jak photoshop to chyba lepsza karta graficzna by sie przydała, a  najlepiej dedykowana.

Rozdzielczosc też minimalna.

Bateria 3000 - nędza.

 

 

Moje powyższe wynurzenia są na podstawie niedawnego riserczu rynku, nie znam się na laptopach, ale nieco sie zorientowałem, z doświadczenia mogę tylko powiedzieć że mam hybryde  i system w8.1 wstaje od zera w jakies 8 sekund.

Odnośnik do komentarza

No musi, musi. Lapek generalnie w domu wiec bateria nie jest priorytetem. Generalnie z novatechu mi dosc pasuje kupic, bo moge kupic go bez systemu i bez syfu calego. Do tego w tej cenie ciezko dostac cos na SSD z 16gb Ramu. Czy ta roznica generacji bedzie miala wielki wplyw? Siorka teraz na jakiejs starej toszibie z przed 4 lat jedzie. Mysle ze roznica bedzie dla niej i tak ogromna, a komfort znaczaco wzrosnie.

 

Przegladam strony della, lenovo i innych i dopiero od jakis 750-800 mozna mowic o czyms konkretnym.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Jak googlowałem to nie dosc że jest różnica wydajnościowa to jeszcze własnie 5 generacja jest mniej prądożerna.

Jesteś pewien że musi być 16 giga? bo trochę to fanaberia. Nie opreuję w Photoshopie ale wątpie żeby potrzebowała takie rzeczy, tym bardziej ze restza odstaje dosyć mocno.

 

Nie chcę pisać najgorszego tekstu:

 

" a  może dołóż te 200 funtów i kup ...." xD

Edytowane przez Toudi_89
Odnośnik do komentarza

Mam 16Gb w stacjonarce i w lalapku. PS przy dużej ilości skomplikowanych projeków, gdzie każdy ma zwiększony history states do 1000 potrafi wołać nawet o więcej ramu. Wszystko zależy co się robi, ja lubie mieć otwarte 20 projektów z mnóstwem warstw i efektów aby na każdym jednocześnie pracować i przenosić warstwy oraz mieć pełną historię zmian z ostatnich dwóch dni bo stacja działa w trybie hibernacji.

Odnośnik do komentarza

Jak googlowałem to nie dosc że jest różnica wydajnościowa to jeszcze własnie 5 generacja jest mniej prądożerna.

Jesteś pewien że musi być 16 giga? bo trochę to fanaberia. Nie opreuję w Photoshopie ale wątpie żeby potrzebowała takie rzeczy, tym bardziej ze restza odstaje dosyć mocno.

 

Nie chcę pisać najgorszego tekstu:

 

" a  może dołóż te 200 funtów i kup ...." xD

No 200 juz dolozylem, bo ona chciala za 300 xD ale jej wytlumaczylem ze szkoda kasy wtedy.

No dzieki anyway, cos sie wymysli.

 

@zaq no wiem ze drozsza, bol du.py mam zawsze o to hehe, zakupy w PL jednak tym razem odpadaja

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...