Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jestem totalną pi.zdą jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, laptopy itp.. ale mam sporo w łapie, więc wysłuchajcie mnie. Trafiłem do dobrego tematu, bo szukam laptopa. Obecny (Samsung r540) ma swoje lata i mnie już denerwuje. Prawdopodobnie będę go zmieniał, najpóźniej w styczniu przyszłego roku. Mam określone wymagania, które ujmę hierarchicznie. Zatem:

1) Płynność działania- ma wszystko śmigać jak Douglas Costa na skrzydle. Szybciutko, bez zająknięcia. Może to zły przykład, bo Costa lubi wdać się w drybling, zatem niech chodzi jak Jacek Krzynówek! Szybko i bez zająknięcia, bez straty czasu na wdawanie się w niepotrzebne dryblingi. Chcę móc jednocześnie odpalić 5 kart w przeglądarce, w tym filmik YouTube, mieć otworzony tekst w Wordzie i otwierać prezentację w PP bez zwiechy.

2) Będzie mi służył głównie do nauki, poza tym dużo piszę, więc klawiatura ma chodzić S Z T Y... to znaczy płynnie. 

3) Chcę grać w grę. Nie gry, bo na PC nie ma gier. W FIFA 16 i kolejne edycje. Zatem potrzebuję laptopa, który pociągnie tę i kolejne FIFY. Czasami będę miał kaprys podłączyć lapka do TV, więc lepiej niech to chodzi ładnie. FIFA musi chodzić i ch.uj. Nie wiem czy na wysokich wymaganiach, niekoniecznie, ale żeby nie było siary, jak kumple kąsolowcy przyjdą, ja włączę FIFĘ a oni w brech, ja w brecht, a naprawdę mam łzy w oczach.

4) Nie chodzę z lapkiem na zajęcia, jak pozer-pi.zda, którym nie jestem. Nie używam w pociągu, bo ktoś może mi go ukraść. Używam go w domu. Ale jak mi coś strzeli, żeby użyć poza domem, to niech bateria wytrzyma z 2,5h, proszę. 

 

Teraz słuchajta. Chcę wydać pomiędzy 2k a 3k. Może być mniej, jak będzie śmigał. Dopuszczalne minimalne przekroczenie, no niech będzie 3,2k, ale to musi być ogień, to musi być Roberto Carlos wśród laptopów, Ferrari F40 notebooków. W cenię chciałbym się zmieścić z grą piłkarską FIFA 16 oraz padem Microsoft Game Pad. Takim jak ten od xbota 360, bo ten nowy jest za drogi. 

 

Teraz możecie mnie zadowolić. 

 

PS Najlepiej jakby jednak kosztował tak do 2,5 :(

PS2 Niech mi posłuży z 3,4 lata, tak żeby FIFA 20 jeszcze chodziła na nim spoko :/

Edytowane przez WiekszyZiemniak
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wynalazłem coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/275019/Elektronika/Laptopy_Tablety/ASUS_R301LJ_R4031H_240GB_SSD_8GB.html

 

 

 

przekątna ekranu LCD 13.3 cali

nominalna rozdzielczość LCD 1920 x 1080 pikseli

model procesora i5-5200U (2.2 GHz, 2.7 GHz Turbo, 3 MB Cache)

wielkość pamięci RAM 8 GB

rodzaj dysku twardego SSD (flash)

pojemność dysku SSD 240 GB

karta graficzna NVIDIA GeForce 920M

pamięć karty graficznej 2048 MB

wyjścia karty graficznej 1 x wyjście D-Sub 1 x wyjście HDMI

interfejsy 2 x USB 1 x USB 3.0

zainstalowany system operacyjny Windows 8.1 (64-bit)

szerokość 328 mm

głębokość 234 mm

wysokość 25 mm

waga 1.59 kg

materiał obudowy tworzywo sztuczne

Dobre to będzie?

 

Bo te zenbuki to mają kiepski stosunek ceny.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chcę do 23.12 wybrać jakiegoś nowego laptoka, skorzystać z PayU 10x0%. Obecnie używam Lenovo SL500 z Windowsem XP, więc sprzęt leciwy.

Zależy mi na wydajności "biurowej" na najbliższe 5 lat (pakiet office, programy pocztowe, przeglądarka internetowa z wieloma kartami otwartymi, w tle antywirus, czasem filmy)

Rozważam sprzęt o takich parametrach

 

1) procesor przynajmniej Core i5, nie chcę celeronów

2) 8GB RAM DDR3

3) System: legalny Win 8.1 z możliwością updateu do 10

4) Ekran: preferowane 17", ale 15" też ujdzie

5) Dysk twardy: tutaj mam zagadkę. Brać klasyczny talerzowiec, SSD czy hybrydę? Prawdę mówiąc wolę szybko wczytujące się programy (SSD), a i tak do danych zapisywanych z neta mam na tę chwilę zewnętrzny 0,5TB. Odczuję realną korzyść z brania małego SSD np 250GB vs klasyczny bydlak magnetyczny 1TB?

6) Karta graficzna: grać nie będę raczej, ale z tego co widzę w linku powyżej, te dedykowane 920M nie są takie złe chyba? Jak odpali się Wasteland 2, Divinity czy Pillarsy to spoko :D

7) Dodatkowe peryferia typu: 3x USB (w tym 3.0), HDMI, kamerka, nagrywarka DVD-DL.

Myślę o budżecie do 3100zł jeśli opcja z SSD i 920M, ale też i po 1600 zł można mieć słabsze, ale też wyglądające nieźle jak np. http://allegro.pl/laptop-hp-gamer-4x2ghz-8gb-750gb-radeon-mega-bonus-i5603567744.html

Ten sprzedawca z powyższego linka ma olbrzymi obrót na tych laptopach, biorą jak wodę. Polecicie coś?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Thx, to ograniczam wyniki do SSD + na lolcontent będę miał swój 500GB USB.

 

Moim faworytem w kategorii cena vs parametry jest zatem to: http://allegro.pl/lenovo-b70-80-i5-5200u-8gb-240ssd-mat-gf920m-win10-i5851121978.html

 

Pros:

- 17 cali

- grafa dedyk gf920M

- Win 10 legal

- pamięć i procek wystarczający

Opyla się?

 

edit: dobra, jużlim podjął decyzję, będzie opcja z SSD i gf 920M.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Tylko napiszę że polecam laptopy z dotykiem a te w wersji yoga to jest czysta poezja, ten który mam chyba wychodzi poza budżet ale (pipi)a, jak sie raz skosztuje połaczenia:

 

panel dotykowy+myszka+ekran dotykowy to wydajnośc w pracy podskakuje kosmicznie,  a w podróży to już kompletnie mistrzostwo.

Ta świadomośc że zamiast najeżdzac strzałka na program albo okienko  w excelu wystarczy je kiknąć, ehhhh.

 

e: prpoponuje Ci go bo pisałeś  o pracy biurowej, a ta na takiej maszynie to jak wirtualna rzeczywistośc ;]

Edytowane przez ajebisty
Odnośnik do komentarza

No ja nim przed zakupem też gardziłem, "po co mi drugi tablet". Pomijam już że wyginki yogi są też nieocenione, ale dotyk to już mus, tydzien temu mój dyrektoryek pokazał mi najnowszego macbooka, grubosć chyba 2 mm ale bez dotyku, ni ch,uja bym sie nie wymienił ;]

 

przykładowe zastosowanie:

przewijanie dokumentów, trzymasz sobie ekran z boku i palcem przesuwasz,bez szukania tego paseczka z boku.

Zresztą windows 8.1 jest bardziej zjadliwy  z dotykiem.

Edytowane przez ajebisty
Odnośnik do komentarza

>paseczek przewijania

 

No błagam, przesuwanie dwoma palcami po touchpadzie + kinetyczne przewijanie robią robotę. Gładzik jest tak dokładny i ma tyle gestów, że jak chwytam myszkę to jak niepełnosprawny się czuję. Odrywanie łapy by pomacać ekran to musi być fantastyczna strata czasu.

Odnośnik do komentarza

Pisałem o podróży np. pociągiem, jestem może niepełnosprawny ale przewijanie dwoma palcami jest niedokłądne, można łatwo przelecieć, w ścisku trzeba też się wyginać , plus panel się kończy  a ty chcesz coś przeciągnąc, i ch,uj.

I tu przychodzi z pomocą dotyk.

Pisałem też o combo tych 3 elementów. jak wpadniesz w rytm to napierdalasz jak 30 combo  w tekkenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...