Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.morele.net/laptop-dell-vostro-3568-s064vn3568btspl01-1805-1670268/

 

ten jest za 2 k,

 

https://www.morele.net/laptop-lenovo-v310-15isk-80sy03rapb-1613754/

 

ten za 1.7k,

 

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-320s-14ikb-80x400lfpb-977300/

 

czy taki? 1.8k?

 

 

co myślicie?

DELL używam monitorów i naprawdę nic sie nigdy z nimi nie działo, wiec chyba porządna marka. Serwis gwarancyjny też OK?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Banny napisał:

Ok, a taki laptop do 2000 ?  : )

Tak szczerze? Z nowych to kompletnie żaden. Jeśli byś miał 2300zł to z 4GB RAM a z 2500zł to z 8GB RAM i slotem M.2 na dyski SSD.

 

Z prockiem i3-6006U kupować to aż szkoda, tak samo jak z matrycą 1366x768.

 

Dołóż trochę albo zostają ci laptopy poleasingowe (klasy biznesowej) ściągane z krajów europy zachodniej.

Edytowane przez FxJ
Odnośnik do komentarza

Kobieta poszukuje laptopa głównie do wygodnego projektowania w autocad, wiec jakiś pożądny procesor. Czy polecicie coś z dotykowym ekranem, 8 GB ram, niezbyt duży i ciężki, przekątna 14-15 cali. W jaki sposób obecne ekrany dotykowe w laptopach radzą sobie w przypadku cada? Łatwo się to obsługuje? 

 

Uda się kupić do 3k czy trzeba więcej inwestować?

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza
Cytat

W jaki sposób obecne ekrany dotykowe w laptopach radzą sobie w przypadku cada?

Daj spokój z z dotykowymi!

 

Cytat

głównie do wygodnego projektowania w autocad

Cytat

niezbyt duży i ciężki

Potrzebuje wydajnego procesora i5-8300H np. + 8GB w jednej kości i drugi wolny slot na kolejną + slot M.2 na dyski SSD. Oczywiście rozmiar 15,6" + GTX 1050 lub Vega 10 (ale obecnie takowych brak).


Czyli potrzebuje 3500-3600zł, a nie do 3000zł.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.09.2018 o 13:14, Kosmos napisał:

Kobieta poszukuje laptopa głównie do wygodnego projektowania w autocad, wiec jakiś pożądny procesor. Czy polecicie coś z dotykowym ekranem, 8 GB ram, niezbyt duży i ciężki, przekątna 14-15 cali. W jaki sposób obecne ekrany dotykowe w laptopach radzą sobie w przypadku cada? Łatwo się to obsługuje? 

 

Uda się kupić do 3k czy trzeba więcej inwestować?

Ja pracuje w domu na yodze z dodatkową kartą graficzną 940m dotykowym  ekranem,  8gb pamięci, dysk  hybrydowy hdd ssd przekątna 14 cali i w zasadzie jestem całkowicie zadowolony, procesor jedynie nie ogarnia jak mam bardzo duze mapy podpięte pod cada, przy czym ja robie w rzutach 2D, normalna grafika wektorowa bez animacji i  tekstur. Dałem 3 alta temu jakieś 3800, leciutki, wszystko do dzisiaj działa.

Ekran dotykowy w programach cadowskich to sci-fi. Jedynie gdy na spotkaniu chcesz przesunąć widok na ekranie. Za to fajny do innych rzeczy.

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja do Cada używam takiego:

 

Procesor Intel Core i7-3610QM

Pamięć 8 GB

Dysk HDD SATA 7200 obr. 750 GB

Miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk SATA Możliwość montażu drugiego dysku SATA

Grafika NVIDIA GeForce GT 635M, + Intel HD Graphics 4000

 

Tyle, że jest to 17.3''. Czasami muli i się obsrywa, ale podejrzewam, że to przez Win8, bo specyfikacja powinna być wystarczająca.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak to wygląda ze złączem HDMI w laptopie z takim dajmy na to gtx 1050ti/1060? Czy wersja wyjścia jest zależna od karty graficznej? Bo nawet w tych sprzętach za grubą kasę w opisach wskazują, że złącze są w wersji 1.4 co wygląda nieco jak wąskie gardło pod względem wyprowadzania obrazu 4k hdr.

Oczywiście wiem, że z usb c będę miał to tak jak pan jezus powiedział, ale mimo wszystko wolałbym mieć to hdmi 2.0 na pokładzie kupując laptopa za 4/5k

Odnośnik do komentarza

Znajomy poczatkujacy grafik szuka laptopa dla siebie, programy z ktorych korzysta to: Photoshop, Illustrator, InDesign, After Effects, 3ds max oraz zbrush. Wydac moze do ~4000zl i ja mu polecilem https://allegro.pl/lenovo-legion-y530-i5-8gb-1tb-gtx1050ti-fhd-zestaw-i7568568878.html, ale jesli tak wydajny sprzet to za duzo do tych programow i wystraczy cos slabszego (np z mx150 zamiast 1050ti) to prosze o info.

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurka fajny laptopik, pewnie w przyszłym roku wymienię swojego ze względu na nie wyrabianie jednak  w większych plikach cadowskich i widze ze moge liczyc na zamkniecie się w 4k i mieć karte graficzną dobrai  małą wagę, w sumie to wygląda nadal jak ultrabook. Tylko ten twardy dysk to już trochę niefajny.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Orzeszek napisał:

Nie znam się ale wypowiem.

bez ssd? Tylko 8gb ramu w 2018 roku?

I jeszcze te akcesoria dodatkowo podnoszą cenę.

 

Brak dysku SSD to nie problem, w końcu ma slot M.2 na dyski PCIe NVMe taki ADATA XPG SX8200 240GB kosztuje mniej niż 290zł

RAM jest wyjątkowo drogi, ~300zł za 8GB więc lepiej dokupić po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.10.2018 o 13:03, Qvstra napisał:

Znajomy poczatkujacy grafik szuka laptopa dla siebie, programy z ktorych korzysta to: Photoshop, Illustrator, InDesign, After Effects, 3ds max oraz zbrush. Wydac moze do ~4000zl i ja mu polecilem https://allegro.pl/lenovo-legion-y530-i5-8gb-1tb-gtx1050ti-fhd-zestaw-i7568568878.html, ale jesli tak wydajny sprzet to za duzo do tych programow i wystraczy cos slabszego (np z mx150 zamiast 1050ti) to prosze o info.

 

 

Fajna opcja biorąc pod uwagę, że ciężko znależć laptopa w tej konfiguracji, który byłby tak cienki, ale z drugiej strony za te kasę można znaleźć lepsze bebechy.. Chociaż w ogóle nie ma co liczyć na cuda, jak patrzę na ceny nowych Omenów to trochę porażka..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.