Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laikowe pytanie warto dopłacić za ekran 144 hz? Widzę że na xkom mają takowego legiona właśnie z takim odświeżaniem. Zastanawiało mnie czy starsze gierki z goga nie będą miały z tym problemów? Gdzieś czytałem, że z jakimiś laptopami były, ze skalowaniem obrazu na pełny ekran ale nie pamiętam czy to z powodu samego odświeżania, g sync czy jeszcze innych bajerów.

Odnośnik do komentarza
Jeśli laptop ma być do szeroko pojętej rozrywki to szukałbym już z GTX1060 6GB, spokojnie znajdziesz w tej cenie, tylko uważaj jeszcze na procki (typu i5-7300), najlepiej szukaj czegoś z i7-8750H lub podobne.



Możesz podrzucić jakieś propozycje? Zależy mi na fajnym wykonaniu no i żeby nie był mega ciężki tylko w miarę poręczny i nie wyglądał jak np. Hp-Omen.
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.02.2019 o 17:50, Koleś88 napisał:

Przepraszam, czy to dobra cena za ten sprzęt:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7618970534 ?

czy znajdę coś lepszego w tym przedziale cenowym?

W tej cenie kupisz HP Omena z nowej serii, który wygląda genialnie ( mała ramka wokół ekranu, dużo mniejszy od starych modeli, klawiatura rgb itd.)wiem, że Lenovo się poprawiło ale do niedawna to był najbardziej dziadowski, awaryjny sprzęt na rynku..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Lenovo to dobry sprzęt pod względem wydajności do ceny, a przy tym wreszcie też nie wygląda jak sprzęt do piwnicy gracza (chociaż to kwestia gustu, zwłaszcza ekran, który wielu osobom się nie podoba, zwłaszcza do gierek, pytanie czy ktoś dużo gra na małym ekranie laptopa - ja nawet lubię takie ekrany). Chłodzenie działa dość dobrze, klawiatura jest bardzo dobra (do pisania), trackpad mi się podoba, głośniki są ok, laptop jest bardziej poręczny niż "gamingowe". Nie jest to sprzęt, który tylko stylówę ma swojej stronie.

 

Niestety czy stety, kto chce laptopa, który będzie ładnie uruchamiał najnowsze gierki na peceta w rozdzielczości 1080, ten wyda bardzo dużo pieniędzy. Dlatego nawet za sprzęt, na którym już teraz nie wszystko będzie ładnie działać,  faktycznie te 4 koła to nadal relatywnie dobra cena. 

 

Do porównania możesz użyć Dell G5, który ma podobną cenę - jest też sprzedawany z kartą 1060, ale wtedy jest znacznie droższy. Oba należą do rekomendowanych sprzętów tego typu. 

 

Nie będę komentował HP Omen, ale zważ, że ma znacząco inny ekran od nich (dla wielu znacznie lepszy, wyższe wyniki kolorów itp.).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Połasiłem się na Y530 z i7 i gtx1060 na pokładzie, do tego 500 giga samsung evo ssd. Okazało się do tego, że hdd ma 2 tb nie 1 :D.

Jestem pozytywnie zaskoczony jakością i wyglądem w realu, jest naprawdę śliczny, cienki oraz lekki jak na gamingowy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza

Mam już chyba 4-5 rok yoge, i  w zasadzie nie mogę znaleźc powodu by  wymienić, może poza polepszeniem karty graficznej.

Ładna,  swietna klawiatura,  wszystko nadal działa, ekran dotykowy daje rade, lekki i  cienki, dwoma palcami mozna go przenosic jak jest otwarty.

 

A,  słabe głosniki po  przejsciu  na w10

Odnośnik do komentarza

Bo niby "miałem dwa laptopy Lenovo" to się u was nazywa "argument" mdr. A cały świat miał miliony laptopów Lenovo, i średnia ocena jest najwyższa (np. w rankingu Laptop Mag). Apple było lepsze, było najlepsze... tak w 2015 r., jak jeszcze miałem włosy (swoją drogą trzeba mieć jaja, żeby w 2019 r. zachęcać do laptopów Apple, firmy, która od kilku lat nawet nie próbuje, kolejne laptopy robi tylko z rozpędu bez ulepszania i dosłownie sama stara się przekonywać ludzi, że po co komu laptop, jak jest telefon i tablet). Moje fanbojstwo Lenovo to nie do końca żart.

 

 

Do tej pory, nie polecałbym nawet żartem Lenovo do grania. Nie mieli z tym nic wspólnego, byli producentem sprzętu do biura i do pisania, ich "growe" laptopy miały różne wady, no i z wyglądu też prezentowały się jak sprzęt do piwnicy dla kolesia grającego na myszce mającej 20 przycisków. Ale firma z roku na rok robi ogromne postępy w tej dziedzinie i np. Y530 jest tego dowodem. Patrzenie na reputację marki zamiast po prostu danego modelu nie ma dziś wiele sensu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...