Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem. Do mniej więcej końca kwietnia net działał mi na PS 3 w porządku. Potem przestał. Ponieważ miałem GTA 4 to się nie przejmowałem, myślałem że może IP się zmieniło chociaż ma na stałe przypisany ale u mnie jest tyle sprzętu do sieci podłączonego że różne cuda się dzieją. No nieważne. W każdym bądź razie wygląda to tak widzi on neo i pisze że nie ma zabezpieczeń (nie są włączone) ale gdy prtóbuje przeskoczyć prośbę o WEP (czy jak to tam się zwie) to mi wyjeżdża że error 8013013E że muszę zmienić security settings w LANie. Ale żadne nie są włączone. Ktoś wie o co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Mam taki oto problem. Do mniej więcej końca kwietnia net działał mi na PS 3 w porządku. Potem przestał. Ponieważ miałem GTA 4 to się nie przejmowałem, myślałem że może IP się zmieniło chociaż ma na stałe przypisany ale u mnie jest tyle sprzętu do sieci podłączonego że różne cuda się dzieją. No nieważne. W każdym bądź razie wygląda to tak widzi on neo i pisze że nie ma zabezpieczeń (nie są włączone) ale gdy prtóbuje przeskoczyć prośbę o WEP (czy jak to tam się zwie) to mi wyjeżdża że error 8013013E że muszę zmienić security settings w LANie. Ale żadne nie są włączone. Ktoś wie o co chodzi???

1. Trochę nie czaję o co Ci chodzi ... czy masz ustawione jakieś zabezpieczenia na routerze?? Jeżeli tak to wybierz na konsoli takie jakie masz i wpisz hasło... :)

2. Lub nastaw na routerze konkretne zabezpieczenia np. WEP i jeszcze raz ustaw net na konsoli... oczywiście wpisz ustawione wcześniej na routerze hasło.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Właśnie w tym jest cały sęk że nie mam na routerze żadnego zabezpieczenia. PS 3 wykrywa sieć pisze security:none ale w chwili gdy próbuje dać auto wyskakuje mi ten error. Gdy próbuje dać custom i samemu wpisać to dochodzę do pytania o WEP i tam mi ten error wyskakuje. Nie potrzebuje zabezpieczeń bo mieszkam w domu jednorodzinnym.

 

Dodam że miałem podobny problem jak tylko kupiłem PS 3. Wtedy pomogło zainstalowanie nowego Firmware'u z memory sticka. Ale teraz mam najnowszy chyba (2.30, ściagnąłęm go jeszcze korzystając z PS 3). Wszystko działało tak do końca kwietnia.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Jestem w sieci osiedlowej (LAN).Nie mam routera, PS3 podlaczam do sieci kabelkiem od dostawcy netu. Moge sie polaczyc z netem przez przegladarke oraz posciagac gierki z PSStore, gdy uzywam proxy. O graniu nie ma mowy. Przy konfiguracji wyskakuje cos takiego NAT2 - The router is use may not support IP fragments,and yhe communication features of solme games may be restricted.

Konfiguracja auto, IP przyznane automatycznie przez dostawce - musialem podac adres mac konsoli.

HELP

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki sam problem jak Peptoonly :(

Tylko że ja jak podłaczam ps3 do sieci i w końcu mi się uda (bo musze próbować z 4 razy ) to jak chce wejść do przeglądarki internetowej (w ps3) to mi działa a jak potem chce wejść do ps store to mi nie chce wejść.No i odpuściłem sobie z PsStore narazie ale chciałem jeszcze raz zobaczyć przeglądarkę patrze a ona mi już nie chodzi.I jakiś błąd mi w kompie wyskakuje. Może wy mi pomożecie :unsure:

 

Jakby to pomogło to mam 1,2Mb/s w neti

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza

Z góry sorry za lamerskie pytanie ;)

 

Planuje zakupić ps3, i chciałbym jak najszybciej podłączyć ją do neta. Mam radiówkę, czy będzie to śmigać, jeśli kabel od neta będzie podłączony do karty sieciowej w kompie, a komp połączyłbym z routerem kablem rj-45 (wejście mam w płycie głównej)? Net do ps3 poleci przez wi-fi.

Czy będę jednak zmuszony kabel od neta podpiąć do routera?

Odnośnik do komentarza

mam kilka pytan odnosnie polączenia tego czarneo kloca do netu. Raz już przemaglowałem setki stron, tematów itd. przy łaczeniu x360 do neta no i jakos mi sie to w koncu udało zrobic.

terazm mam innego laptopa z ang. winem i blueconnectem ery (działa mi z predkoscią 3.6) podłączam wszystko a gdy robie test connection to mi na kompie pisze ze kabel odłączony i za chwile znow ze niby podłączony, wogole to co połączenie to mi sie restartują te ustawienia ip itd.

CZY KTOKOLWIEK NA TYM FORUM NA PS3 POŁĄCZONE PRZEZ KOMPA DO BLUECONNECTA?(mam karte psimcia hauwei)

gdzie do (pipi) podziała sie prostota obsługi konsol? niech mi teraz przyjdzie Kaz z inny kuternoga i podłączą mi 3 do netu!!!

a tak powaznie to czy zwykly informatyk z gazety mi to podlączy za drobną oplatą czy tez rozlozy ręce? bo ja juz nie mam sily (pipi)ac sie ktorys dzien z rzędu z tymi (pipi)ymi skrzynkami, w dupe niech se wsdadzą taki net na konsoli, powinno byc plug and play

 

jaesli ktos jest w temacie to prosze o pomoc (nie znam sie jakos super na pctach i ustawieniach ale z udostepnianiem polączenia i wpisywaniem IP jakos sobie dalem rade na xboxsie , tyle ze teraz wszystko po ang mi pisze, z ang jestem ok ale bez przesady nie wszystkie chore techniczne terminy potrafie przetlumaczyc na polski)

ktokolwiek wie jak wyjsc z tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
mam kilka pytan odnosnie polączenia tego czarneo kloca do netu. Raz już przemaglowałem setki stron, tematów itd. przy łaczeniu x360 do neta no i jakos mi sie to w koncu udało zrobic.

terazm mam innego laptopa z ang. winem i blueconnectem ery (działa mi z predkoscią 3.6) podłączam wszystko a gdy robie test connection to mi na kompie pisze ze kabel odłączony i za chwile znow ze niby podłączony, wogole to co połączenie to mi sie restartują te ustawienia ip itd.

CZY KTOKOLWIEK NA TYM FORUM NA PS3 POŁĄCZONE PRZEZ KOMPA DO BLUECONNECTA?(mam karte psimcia hauwei)

gdzie do (pipi) podziała sie prostota obsługi konsol? niech mi teraz przyjdzie Kaz z inny kuternoga i podłączą mi 3 do netu!!!

a tak powaznie to czy zwykly informatyk z gazety mi to podlączy za drobną oplatą czy tez rozlozy ręce? bo ja juz nie mam sily (pipi)ac sie ktorys dzien z rzędu z tymi (pipi)ymi skrzynkami, w dupe niech se wsdadzą taki net na konsoli, powinno byc plug and play

 

jaesli ktos jest w temacie to prosze o pomoc (nie znam sie jakos super na pctach i ustawieniach ale z udostepnianiem polączenia i wpisywaniem IP jakos sobie dalem rade na xboxsie , tyle ze teraz wszystko po ang mi pisze, z ang jestem ok ale bez przesady nie wszystkie chore techniczne terminy potrafie przetlumaczyc na polski)

ktokolwiek wie jak wyjsc z tej sytuacji

po pierwsze, to nie wiesz o czym piszesz. to nie od konsoli zalezy jak sie udostepnia net - a ty udostepniasz go najtrudniejsza metoda (gdybys mial stale lacze + router to wtedy jest plug&play ;P ). po drugie to nie wina sony ze protokoly na ktorych oparty jest net sa tak pochrzanione :] anyway, to normalne ze podczas testu rozlacza i podlacza "kabel sieciowy" - tak sie dzieje nawet jesli wszystko jest ok i wezmiesz test. a ci nie dziala pewnie dlatego ze skopales cos z konfiguracja... informatyk sobie powienien poradzic jesli sie na zna na sieciach. rodzaj polaczenia ktore udostepniasz nie ma zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Ja mam innego typu pytanie, po paru godzinnych męczarniach z Liveboxem i PS3 udało mi się uzyskać połączenie przeglądarka PSN itd działa bez zarzutu.

Zrobiłem to w sposób następujący, w konfiguracji livebox na stronie odblokowałem poszczególne porty oraz dopisałem adres MAC PS3'ki, w konsoli wpisałem klucz WEP a reszta auto i działa.

I teraz moje pytanie, czy jeśli wyłącze komputer to internet w PS3 będzie nadal działał ?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...