Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr. Blue

Zanim kupię router, chciałbym podłączyć PS3 do neta, przez komputer, "po kabelku". O ile sama procedura nie jest trudna, to chciałbym się zapytać czy potrzebny jest kabel scrosowany?

Odnośnik do komentarza
Czy na ps3 można wpisac MAC alternatywny?

 

Raczej nie, mac "alternatywny" w routerze powinieneś wpisać. Chodzi Ci pewnie o klonowanie adresów mac, tak ?

 

 

Na xbox 360 zeby grac po sieci musiałem wpisać MAC alternatywny(bez routera,operator blokuje) jak to zrobic na ps3 bez MAC (00-12-67-5F-33) nie mam neta :/

Edytowane przez TEAM Dabrowa Tar.
Odnośnik do komentarza

A mam taką sprawę: mam dwa modemy i jeden z nich pracuje dla chlebaka. Teoretycznie powinny mieć taką samą prędkość, ale na komputerze 10mb ściągnęło się w ok. 5-6 min. Na konsoli ściąganie 13mb trwało pół godziny.

Sądze, że to wina modemu i dzisiaj sprawdzę, jak będzie z drugim, ale czy to może być wina konsoli :/

A, wczoraj łącze ( ale tylko to od konsoli ) kompletnie siadło.

Odnośnik do komentarza

Witam juz od paru godz probuje skonfigurować router D-linka Di-524 i za cholerę nie mogę. Na sam koniec jak juz jest sprawdzanie czy wszystko jest tip top wywala mi komunikat:

 

Error:Problem occurs an internet connection please ster over your WAN settings

 

i o co chodzi wpisuje podam ze takie dane wpisuje :

 

WAN IP adress : swój IP

WAN Subnet Mask: maske podsieci 255.255.224.0

WAN Getaway: oczywiscie brame domylsna 89.230..........

DNS primary i secondary wpisane

 

 

ip mam stałe

 

nie wiem za bardzo gdzie mam wpisać MAC adres modemu i czy w ogole gdzies go mam wpisywać.internet mam z kablówki

Edytowane przez paprot7
Odnośnik do komentarza

Czemu maska podsieci w trzeciej pozycji tylko 224? Po co ograniczasz zakres numerow? Tutaj mozesz miec konflikt jesli recznie przypisales adres konsoli. Dobra regula jest zawsze 255 dla kazdego zakresu. Najlepiej rozdzielaj adresy po DHCP i konsole ustaw na automatyczne wtedy problemy znikaja.

 

Jeszcze jedno nie rozumiem czy ustawienie podajesz dla konsoli czy dla routera?

 

Dla routera - IP takie jak dostales, brame domyslna powinienes tez dostac, DNS mozesz wpisac dowolny na swiecie badz taki sam jak adres bramy domyslnej. Secondary jakis DNS tpsa na przyklad.

 

Jesli mowisz o ustawieniach konsoli to najlepiej dziel po DHCP (jak pisalem wyzej) jesli jednak nie chcesz (bo na przyklad chcesz forwardowac porty) to musisz w podsieci uzywac zakres adresow, ktore skonfigurowales na routerze. Oznacza to ni mniej ni wiecej ze i brama i DNS to adresy routera w podsieci a nie adres zewnetrzny ktory dostales. Czyli na przyklad jesli zakres adresow dales na przyklad od 10.0.0.1 przy masce ktora podales to adres WAN gateway to najprawdopodobniej 10.0.0.1 podobnie DNS.

 

 

Inaczej mowiac w ustawieniach recznych konsoli brama domyslna powinna byc taka sama jak adres przypisany routerowi. DNS rowniez. DNS secondary niepotrzebne.

 

EDIT

 

Jeszcze jedno - po ustawieniach routera musisz zresetowac (wylaczyc z pradu) swoj modem kablowki zeby przyjal adres MAC routera jako domyslny odbiornik.

 

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Ja natomiast mam problem troche innego rodzaju. Mam internet z Astera (kablowka) rozdzielony na 2 kompy. Z tego co wiem, pan w centrali przypisal naszemu laczu 2 adresy ip tych kompow. Przez to nie moge podlaczyc innego kompa, na ktorym dzialalby internet. Wlasnie odebralem nowiutkie PS3 ze sklepu no i chcialem je podlaczyc do neta. Jak zapewne sie domyslacie, nie udalo sie. Czy jest jakis sposob, zeby obejsc ograniczenia milego pana z centrali, czy musze tam zadzwonic i sie z nimi jakos dogadac?

 

Drugie pytanie, zastanawiam sie nad kupnem routera, zeby obejsc w/w problem. Jaki router polecacie?

Odnośnik do komentarza

wciaz malo informacji, jaki to modem, i czy adresy sa przydzielane przez dhcp ? ile to ma kosztowac

 

poza tym uwazam ze i tak Cie nie minie telefon do BOA, bo jednoczenie nie bedziesz mogl korzystac ze wszystkich urzadzen nawet jesli sklonujesz adres mac

 

uniewerslanym routerem bedzie wrt54gl, kosztuje ok 170 zł, ale uzyskanie adresow zewnetrznych na podlaczonych komputerach bedzie wiazalo sie z wprowadzniem odpowiednich skryptow i wgraniem alternatywnego fw do niego,

 

a ze skryptami nie pomoge, ja bym poprzestal na jednym ip

 

gdyby chodzilo o jedno ip to tylko tzreba zrobic co nastepuje :

 

Internet ustawiasz na " Automatic Configuration DHCP" oraz włączasz "MAC address clone" i klikasz na "Clone Your PC's MAC". Tyle żeby ruszyło a potem już jak chcesz z WiFi i resztą.

 

mozesz pocwiczyc tu http://ui.linksys.com/files/WRT54GL/4.30.0/Setup.htm

Edytowane przez krzynek1
Odnośnik do komentarza

Witam mam stałe łącze i nie zmienne IP i chciałbym pograć w necie na PS3 jednak wpierw muszę jakoś się do tego zabrać.

 

1. nie mogę ot co podpięć konsoli bo komp w jednym pokoju a PS3 w drugim.

2. Musiałbym zakupić ROUTER by zrobić w całym domu bezprzewodowego neta.

3. Czy PS3 to odbiera i będzie wszystko działać.

4. Nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać.

 

HORROR :mellow:

Edytowane przez Baton_Forever
Odnośnik do komentarza

Mam D linka 524...

Dodałem wszystkie porty wg instrukcji dostępnych na kilku stronach np. tu http://www.portforward.com/english/routers...Type_3_to_2.htm

Dałem Static IP dla konsoli

I nadal mam Nat Type 3

 

Wie ktos może czego jeszcze mogę spróbować??

Czy problemem może byc to, że nie mam zewnętrznego IP??... bo moge go wykupić za piątaka tylko czy to coś zmieni??

Odnośnik do komentarza

Incognitos też mam ten router ^_^ i też miałem problem z tymi NAT'ami ( u mnie wyglądało to tak ,że w niektóre gry mogłem grać online np. Motorstorm ,a np. CoD4 wogóle mi nic nie wykrywało).

 

Gdzieś wyczytałem ,że poprostu trzeba wpisać w zakładce DMZ adres IP konsoli i dać Enable i to wszystko działa ,że aż miło 8)

Odnośnik do komentarza
Dałem to DMZ i też dupa. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że to przez to, że nie mam zewnętrznego IP.

 

PS: Ja mogę grać we wszystko bez żadnych problemów mimo tego Type 3 :)

 

to ze u siebie przekierowales porty to dopiero poczatek

 

a ze jestes za podwojnym NATem to jak widzisz nadal masz nat type 3 i dmz w tym przypadku nic nie da, co innego jak bys mial zew ip

Odnośnik do komentarza
Dałem to DMZ i też dupa. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że to przez to, że nie mam zewnętrznego IP.

 

PS: Ja mogę grać we wszystko bez żadnych problemów mimo tego Type 3 :)

 

to ze u siebie przekierowales porty to dopiero poczatek

 

a ze jestes za podwojnym NATem to jak widzisz nadal masz nat type 3 i dmz w tym przypadku nic nie da, co innego jak bys mial zew ip

No to kupię to zewnętrzne ip i nie będe sie szczypał 5 zeta nie boli :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...