Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

Próbuję podłączyć PS3 do TV Samsung LE32R81B. Niestety - bez rezultatów. Próbowałem już wszelkimi możliwymi sposobami... Oprócz S-Video. Wszedzie czarny obraz i informacje o braku sygnału. HDMI - nic, chinche - nic, RGB - nic, Euro - nic... Podłączyłem do starego TV - włączył się tryb AV ale obraz wciąż czarny. W sklepie grali na tej konsoli i wszystko było ok. Jest możliwość, że pozmieniali coś w ustawieniach konsoli? Czy to raczej w gestii ustawień TV pozostaje? Dziwne to jakieś wszystko... Dzięki za pomoc z góry.

 

Prawdopodobnie w sklepie konsola była ustawiona w 1080p, a Twój telewizor nie hula w takiej rozdziałce,dlatego masz czarny ekran.Musisz zresetować jej ustawienia, odpali się ona wtedy w niskiej rozdziałce i tam juz sobie wszystko poustawiasz.

 

Odnośnik do komentarza

mam starego laptopa hp, bez hdmi etc, jedyne wyjście video to złącze vga z 15 pinami; telewizor który mam na oku ( LC-32D44E-BK ) ma chyba też takie złącze ( też żeńskie ), wystarczy więc taki kabelek żeby wszystko hulało http://www.mabitech.internetdsl.pl/img/km/km_5.jpg ? druga sprawa, jaką wyciągnę max rozdziałkę w takim zestawie? 1024x768 kwadrat lub rozciągnięty kwadrat do 16:9? czy są może jakieś ograniczenia na tym vga i będzie lipa?

 

---------------

 

dobra, tv mam na chacie, po podłączeniu laptopa jest 1360x768, czyli jednym słowem git :)

Edytowane przez palo
Odnośnik do komentarza

kolejne pytanie, dlaczego na tv lcd na filmie z wypożyczalni podczas oglądania są minimalne paski na górze i dołu ekranu? film jest 16:9, telewizor też 16:9, skąd pasy? film puszczony ze stacjonarnego dvd jak ps3 zachowuje sie tak samo, filmik 720p z 16:9 z dysku konsoli zajmuje ładnie cały ekran

Odnośnik do komentarza
kolejne pytanie, dlaczego na tv lcd na filmie z wypożyczalni podczas oglądania są minimalne paski na górze i dołu ekranu? film jest 16:9, telewizor też 16:9, skąd pasy? film puszczony ze stacjonarnego dvd jak ps3 zachowuje sie tak samo, filmik 720p z 16:9 z dysku konsoli zajmuje ładnie cały ekran

Bo TV jest 16:10, a film w 16:9 ;]

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem, kupilem wczoraj wreszcie TV LCD Full HD i do niego kabel HDMI-HDMI za 100zl firmy Arkas. No i mam taki problem, TV ma 3 wyjscia HDMI ale na zadnym nie ma obrazu, tzn. jak do konsoli jest podpiety zwykly AV , ten co sie dostaje z konsola to ZAWSZE jest obraz na zwyklym AV tylko ten SD, wiadomo. Ni jak konsola nie potrafi przeskoczyc na obraz HDMI, kiedy znowu odlacze kabel zwykly i zostawie tylko HDMI to konsola go nie wykrywa i wtedy nie mam wogule obrazu i nie moge kombinowac z ustawieniami. Niewiem o co chodzi, bo mam tez monitor HD Ready i jak jego podlacze (na innym kablu HDMI-DVI) to od razu go wykrywa i automatycznie zmienia rozdzialke na HD. Niewiem o co chodzi, wiem, ze mam 3 wjscia HDMI i moze trzeba znalezc to jedno na ktorym bedzie obraz, moze kiedy dam mu zeby zmienil obraz na HD to przez te 30 sekund kiedy jest proba powinienem powkladac kabel do roznych wyjsc zeby zlapac ten obraz?

 

Kuzwa, pomozcie, a to jest najlepsze ze na 10 minut UDALO MI SIE TO JAKOS PODLACZYC w 1080p, potem po resecie wrocilo do normy i juz tak zostaje. Kombinowalem juz z przytrzymywaniem power, resetowaniem ustawien video, poprostu pytanie moje brzmi:

 

CO MOZNA JESZCZE SPROBOWAC i czy jest taki PEWNY sposob , zebym to zrobil i jesli mi nie przeskoczy na HD to znaczy, ze kabel z(pipi)any, bo coraz bardziej jestem tego pewny ale kupilem nowke za 100zl wiec czemu niby, prosze o pilna pomoc bo kupilem TV HD i juz pierwsza nocke mialem przez to z(pipi)ana.

 

A TV taki http://www.ceneo.pl/1365595

Edytowane przez Hastla
Odnośnik do komentarza

kabel <_<

 

podącz sobie drugi monitor innym kablem hdmi/dvi i ustaw w settings konsoli zeby wyswietlalo wszystkie rozdzielczosci jakie tam sa. jak nie pomoze to sprawdz kabel w jakims sklepie.

 

wystarczy kablem spiąc konsole i tv oraz ustawic w tv kanal HDMI jesli to 1 wejscie to HDMI 1 i musi zadzialac. jesli to zdecydowanie wina kabla

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam problem... może ktoś się już z czymś takim spotkał... spróbuję opisać co się dzieje... mam sony bravie kdl 32U3000 od kwietnia tego roku.... ostatnio zauważyłem [nie tylko ja - żona także więc to nie moje omamy;)] że przy ciemnych scenach np. akcja w nocy [gra/film] w momencie pojawienia się jaśniejszego elementu na ekranie [źródło światła, cokolwiek jasnego] czerń ekranu blednie... jak zimniejsze kontrast i jasność to w pewnym momencie przestaje to być widoczne ale wtedy na ekranie jest za ciemno :\... jest to nieco irytujące kiedy ciemna scena jest długa i co chwila obraz miga [nasycona czerń/wyblakła czerń - i tak na zmianę]... czyżby coś się z matrycą poyebało? w dodatku przez środek ekranu idzie pionowy szeroki pas [widoczny także przy ciemnych scenach - przy jasnych i kolorowych nic nie widać].. spotkał się ktoś z was z czymś takim? bo rozważam oddanie lcd do reklamacji ale nie chciałbym wozić go 30 km na próżno.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Mam problem... może ktoś się już z czymś takim spotkał... spróbuję opisać co się dzieje... mam sony bravie kdl 32U3000 od kwietnia tego roku.... ostatnio zauważyłem [nie tylko ja - żona także więc to nie moje omamy;)] że przy ciemnych scenach np. akcja w nocy [gra/film] w momencie pojawienia się jaśniejszego elementu na ekranie [źródło światła, cokolwiek jasnego] czerń ekranu blednie... jak zimniejsze kontrast i jasność to w pewnym momencie przestaje to być widoczne ale wtedy na ekranie jest za ciemno :\... jest to nieco irytujące kiedy ciemna scena jest długa i co chwila obraz miga [nasycona czerń/wyblakła czerń - i tak na zmianę]... czyżby coś się z matrycą poyebało? w dodatku przez środek ekranu idzie pionowy szeroki pas [widoczny także przy ciemnych scenach - przy jasnych i kolorowych nic nie widać].. spotkał się ktoś z was z czymś takim? bo rozważam oddanie lcd do reklamacji ale nie chciałbym wozić go 30 km na próżno.

 

Oddawaj do reklamacji. U mnie jest to samo, mam lcd od 2 tygodni, szlak go trafil. Na kolorze czarnym dzieje sie cos dziwnego, na tv mam istny matrix. O_O Monitor to polecany samsung t260hd - niestety ja sie zawiodlem, wioze go do reklamacji jak najszybciej. Dlugi weekend a ja bez tv zostaje. ;/ Szukalem w necie ale nikt podobnego problemu nie mial.

Odnośnik do komentarza
Mam problem... może ktoś się już z czymś takim spotkał... spróbuję opisać co się dzieje... mam sony bravie kdl 32U3000 od kwietnia tego roku.... ostatnio zauważyłem [nie tylko ja - żona także więc to nie moje omamy;)] że przy ciemnych scenach np. akcja w nocy [gra/film] w momencie pojawienia się jaśniejszego elementu na ekranie [źródło światła, cokolwiek jasnego] czerń ekranu blednie... jak zimniejsze kontrast i jasność to w pewnym momencie przestaje to być widoczne ale wtedy na ekranie jest za ciemno :\... jest to nieco irytujące kiedy ciemna scena jest długa i co chwila obraz miga [nasycona czerń/wyblakła czerń - i tak na zmianę]... czyżby coś się z matrycą poyebało? w dodatku przez środek ekranu idzie pionowy szeroki pas [widoczny także przy ciemnych scenach - przy jasnych i kolorowych nic nie widać].. spotkał się ktoś z was z czymś takim? bo rozważam oddanie lcd do reklamacji ale nie chciałbym wozić go 30 km na próżno.

 

Oddawaj do reklamacji. U mnie jest to samo, mam lcd od 2 tygodni, szlak go trafil. Na kolorze czarnym dzieje sie cos dziwnego, na tv mam istny matrix. O_O Monitor to polecany samsung t260hd - niestety ja sie zawiodlem, wioze go do reklamacji jak najszybciej. Dlugi weekend a ja bez tv zostaje. ;/ Szukalem w necie ale nikt podobnego problemu nie mial.

Nie mów, że się zawiodłeś na monitorze, bo sam piałeś z zachwytu nad jakością obrazu w stosownym temacie, po prostu pechowo trafił ci się kiepski model, ale to nie powód, żeby generalizować o zawodzie na całej serii.

 

@pearlfan - zawieź, sam nic z tym nie zrobisz.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

no wlasnie Crazy, cosie z nim stalo. ja tez mam T260 i póki co zadnych nieprawidlowosci nie stwierdzielem. a opisywany problem to jesli dobrze rozumiem ciemniejacy obraz przy ciemnych scenach ?? mam tak jak ustawiam obraz na dynamiczny ale to nie jest moja ulubiona opcja wiec niemal zawsze jak ogladam tv i gram to korzystam z wlasnych ustawien. uzytkownika

Odnośnik do komentarza

 

 

Jestem w posiadaniu Samsunga z serii R8.

 

Mam jednak dość nietypowe pytanie. Jak sprawić bym mógł "obracać" ekran na podstawce?

Boję się czegokolwiek robić na siłę by czegoś nie urwać.

 

Z góry dziękówa

Odnośnik do komentarza
no wlasnie Crazy, cosie z nim stalo. ja tez mam T260 i póki co zadnych nieprawidlowosci nie stwierdzielem. a opisywany problem to jesli dobrze rozumiem ciemniejacy obraz przy ciemnych scenach ?? mam tak jak ustawiam obraz na dynamiczny ale to nie jest moja ulubiona opcja wiec niemal zawsze jak ogladam tv i gram to korzystam z wlasnych ustawien. uzytkownika

 

A ja nie moge ogladac nawet. Wlaczam tv, mija kilka minut, czasem godzina i bach - kolory po prostu sie zlewaja, nie ma czarnego, zastepuje go jakis swiecacy bialy - dlugi weekend i pograc nie mozna. ;/ Oddaje do serwisu, szkoda, ze dzisiaj jest zamkniety. -__-

 

@Hela - no zle mnie zrozumiales, zawiodlem sie nad okresem, ktory minal od zakupu do 1 usterki. ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...