Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

yo, podłączam Xboxa 360 Arcade componentem do Panasonica Viery i nie widzę żadnego obrazu ani nie słyszę dźwięku. Jeśli zaś podłączę pod Euro to po zmianie rozdzielczości na wyższą niż 480p znika mi obraz... co jest? Nie mogę sobie pograć na tym gigancie kurde :/.

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki problem ze swoim telewizorem. To chyba zwykły CRT, ale z płaskim ekranem. Nie znam się na tym zupełnie ;)

 

Anyway, telewizor mi dzisiaj w pięknym stylu upadł na ziemię. Ekranem do dołu. Na pierwszy rzut oka niby nic się nie stało, ale teraz próbowałem go włączyć. Telewizor reaguje na komendy z pilota, wydaje z siebie ten charakterystyczny dźwięk włączonego telewizora (tylko ja to słyszę? ;p ), ale... nie ma obrazu! ;] Tzn. ekran jest czarny niezależnie od wybranego programu, czy AV.

 

Zakładam, że kineskop padł. Ktoś może wie ile może kosztować ew. naprawa tego cuda?

 

PS: Wiem, że to forum o HD, ale nie znalazłem innego o SD ;p

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam kilka pytań:

 

1. Jaki jest optymalny czas reakcji matrycy w LCD, aby w przypadku grania w jakąś dynamiczną grę nie smużyło?

2. O co chodzi z odświeżaniem w TV LCD? Czy jest to ważny parametr? Jaka jest różnica między odświeżaniem rzędu 50Hz a 100Hz i czy jest ona zauważalna?

3. Czy to prawda, że w TV <40" nie ma różnicy (widocznej dla oka) między HD Ready, a Full HD?

 

Naczytałem się na różnych forach opinii pseudo-ekspertów i teraz sam już nie wiem zwłaszcza, że jestem laikiem jeśli chodzi o HDTV.

 

Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

1. Jaki jest optymalny czas reakcji matrycy w LCD, aby w przypadku grania w jakąś dynamiczną grę nie smużyło?

 

mam 2 lcdki i jeden ma 8 ms a drugi 4 - dużej różnicy nie ma. Optymalnie to by był czas na poziomie 0ms :> ale już 4 ms + 100hz jest jak najbardziej wystarczające.

 

2. O co chodzi z odświeżaniem w TV LCD? Czy jest to ważny parametr? Jaka jest różnica między odświeżaniem rzędu 50Hz a 100Hz i czy jest ona zauważalna?

 

widać ale podniecac sie imo nie ma czym

 

3. Czy to prawda, że w TV <40" nie ma różnicy (widocznej dla oka) między HD Ready, a Full HD?

 

Jest różnica - nie słuchaj innych :>- zachce ci się popdpiać kompa do tv to docenisz. Przy tvkach powyżej 42 cali full hd to już imo mus. Generalnie szukaj czegoś dużego 100hz i mpeg4 i min 4 hdmi. Dlaczego duże? Pierwszy tv miałem 32" teraz mam 52 a siedze od niego ~3m - i jest ok.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

1. Zdecydowałem się na kupno monitora z HDMi (http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-215-lcd-e2200hd.0.343599.html)

2. Mam konsolę z HDMI, więc i kabel HD mam - ten z sześcioma wtykami. Do TV HD moge podłączyć X'a tymi sześcioma wtyczkami jak mniemam, ale jak to ma się z monitorem HD? Potrzebna jest mi jakas przejściówka? Jak tak to jaka i czy marka gra rolę?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio kabel HDMI firmy Arkas, w miarę tani, choć pewnie i tak przepłaciłem. Mam teraz problem. Kiedy podłączyłem ps3 z jednym z samsungów serii 5 w full HD, pojawiły mi sie na ekranie artefakty (chociaż bardziej to wygląda na zakłócenia). Wygląda to tak jakby kilkadziesiąt/kilkaset pojedynczych randomowych pikseli nie otrzymywało danych i pozostawało białych co daje taki śnieżek zauważalny nawet z odległości 2 metrów.

Widoczne to było w menu konsoli, a także w tekkenie który chodzi w 1080p (dodatkowo gra miała strasznie niewyraźną grafikę jakby była skalowana). Natomiast w innej grze 2D która chodzi w 720p wszystko było ok, grafika była ostra i bez zakłóceń.

Żeby było zabawniej nie miałem też dźwięku, choć przy pierwszym włączeniu tej gry 2D był.

 

I teraz ocb:F?

 

Czy kabel może być uszkodzony, czy po prostu nie obsługuje za dobrze najwyższej rozdzielczości?

 

Nie wiem, przed zakupem kabla poszperałem trochę na necie i tak naprawdę nigdzie nie było do końca napisane jak bardzo ważny jest kabel i jego jakość. Jedni piszą że te droższe dają lepszą zauważalną jakość, przepustowość, parametry itp. Inni znowu że to jest tylko kabel, przesyła cyfrowo, że te droższe to czysty marketing itd.

 

Kabel kosztował 39 zl, niby w standardzie 1.3b.

 

Jeżeli to jednak słaba kompatybilność z 1080p to niech ktoś kto grywa w tej rozdzielczości poleci jakiś kabelek który dobrze się sprawuje.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza
Kupiłem Panasonica Viera z wejściem na karty SD. Wkładam kartę SD z kamery do plasmy i nie mogę odtworzyć filmu, widniej napis - "Brak możliwości otwarcia pliku". Co robic??

sprawdz w instrukcji jakie formaty obsluguje tv i czy na karcie musza byc jakies specjalne foldery np jak to jest w psp/ps3 [foldery typu video, photo].

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Trafił mi się <a href="http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE32B450C4WXXH&fullspec=F" target="_blank">SAMSUNG LE32B450</a> (pełna specyfikacja pod linkiem).

 

Podłączyłem przez HDMI z X360 i tu pytanie.

 

Jako rasowa lama lubię sprzęt, który włączam i działa idealnie.

Jak ustawić opcje obrazu w klocu by obraz był idealny pod tym TV?

 

Mam taki sam TV i ustawiam w konsoli 1080i ponieważ TV ma 726 a nie 720 i skalowanie w dół wygląda lepiej niż przy ustawieniach na 720. Ale najlepiej sam odpal jakąś grę i porównaj. Ja grając w RE5 zauważam minimalną różnicę, przy 1080 niektóre tekstury z bliska wyglądają jakby ciut lepiej, ale może to moja autosugestia :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Kalinho

mam monitor acer AL1716s. sprzęt posiada jedynie wejście VGA. proszę o podanie najefektywniejszego sposobu podłączenia PS3 do tegoż monitora. dodatkowo, proszę o podanie czy monitor wyświetli mi obraz 1080p, 720p.

proszę o jak najszybszą odpowiedź - zbroje się przed zakupem konsoli :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho

Nie podepniesz go bo nie posiada HDCP

no bez jaj! czyli, że co? w ogole co to te HDCP?

 

przecież Xkolca 360 podpiąłem bez problemu i nawet kabelek miał odgałęzienie w które wtykałem kabel od komputerowych głośniczków. ps3 jest jakieś inne czy jak?

 

EDIT

 

czyli reasumując

 

czy jeśli zakupie takie cudo:

 

http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2KHD2VGA&sid=31735803

 

to podepnę bez przypału ps3? muszę oczywiście dokupić kabel COMPONENT (YPbPr), si? czy kabel component da identyczną jakość jaka daje kabel hdmi? czy konwerter obniża jakość obrazu? no i gdzie mam podpiąć sowje poczciwe głośniczki kreatiwka, które posiadają zwykłe pecetowe wyjście jedynie. w dupke sobie?

 

najłatwiej byłoby kupić nowy monitor albo w ogóle hdtv.. ale nie ma takiej opcji, bo nie ma kasy.

 

zatem pomocy

Edytowane przez Kalinho
Odnośnik do komentarza

yo pipul

chcę sobie kupić 42-46 calowy telewizor fullHD i znalazłem coś takiego: http://www.ceneo.pl/2286511s - LG 42LH4000

3ms, 100hz, 80000:1

2 lata temu wiedział bym co wybrać, teraz tylko mi się wydaje że jest ok

nie miałem nigdy LG-ka, więc zdam się na wasze rady i opinie

 

jeśli to ważne to przesiadam się z 32 calowego hd ready samsunga, a na nowym tv mam zamiar głównie grać, i ewentualnie podłączyć pod pc dla filmów HD

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem.X0 mam podłączonego do plazmy Panasonica TX-P42V10E i o ile w menu konsoli nic się nie dzieje to jak włącze demo Forzy 3(na razie mam tylko to :P ) obraz zaczyna mi strasznie skakać, ale tylko przy ustawionej rozdzielczości 1080p, jeśli ją zmienie na 1080i lub 720p problem znika, nie wiem o co chodzi a denerwuje mnie to trochę, może ktoś coś poradzić :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.