Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

prosto ze sklepu, aktualnie znalazlem firmware, zainstalowalem go z pendrive'a i zrobil sie format.

Niezle sie przestraszylem jak wszystko przyszlo od nowa. Zero kont niczego. Restore backupa wszystko mi przywrocil. Konta, friendow itp.

Aktualnie narazie nie mam trofeow, sprobowalem zrobic sync serwera ale stanelo na 6% to zaraz sprawdze na kazdej grze z osobna sync.

 

Edit: Wystarczylo zrobic sync serwer (troche musialem poczekac) i pokazalo mi wszystkie trofea nie wchodzac w zadna gre, wiec jest dobrze.

Nie moglem odpalic gier zadnych dlc, musialem dezaktywowac i aktywowac konta ponownie. Gorzej z tymi grami, gdzie ktos ma haslo zarzucone bo nie moge tego zrobic. Mam nadzieje ze znajde jeszcze te osoby ;P

 

Ogolnie rzecz biorac obylo sie bez wiekszych strat i problemow. Jezeli zdobede haslo do reszty kont to wszystko bedzie na swoim miejscu.

 

Teraz sie moge cieszyc moim nowym WD 250GB Scorpio Blue ;p

 

ten sam problem co i ty..miałem..u mnie działa wszystko ok teraz, lecz..gdy szukałem odpowiedzi na nurtujący mnie problem przeglądałem kilka forów obcojęzycznych....problem pojawiał się dość często, ale zdarzało się że update nic nie dawał.w takim przypadku należy sformatować dysk podłączając go do pc..jeśli dalej nic to nie daje...możliwe jest że mamy ,,wadliwą wersje konsoli,,..koleś z sony jednemu z klientów powiedział iż zdarza się to niezwykle rzadko..aczkolwiek się zdarza. Dodam do tego że nie było problemu z wymianą konsoli..

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Doradźcie koledzy...

 

Zmieniam w końcu dysk na większy. Na oku mam dwie firmy (wezmę 320GB albo 500GB):

 

znane i cenione WD . Są droższe ale stosuje WD-ki w stacjonarnym kompie i jestem z nich bardzo zadowolony (lecz kurna są droższe).

 

Lub tańsze Samsungi . W ps3 siedzą właśnie samsungi (przynajmniej w mojej 60) i wydają się równie bezawaryjne, nie słyszałem jakichś negatywnych opinii o tych modelach. (no i kurna jest tańszy) 

 

Samsung jest też (wg specyfikacji) o 2db cichszy i mniej sie grzeje. 2db różnicy bez problemu można wyłapać a moja konsolka stoi koło tv więc zalezy mi na jak najmniej głośnej pracy. (... i jest tańszy :) ) a i temperatura wpływa na pracę wiatraka w ps3

 

 

 

Druga sprawa to wybór 500 czy 320gb ? Pół terabajta to fajna liczba, starczy mi na wsze czasy i raczej dłuuugo nie będe potrzebował wiekszego w chlebaku (na ps3 trzymam, foty, filmy z kamery i muzę). Lecz piećsetki pracuja głośniej od swych mniejszych braci o 3db (lub 1 jeśli wierzyć stronom producentów, komputronik swoje a produceńci swoje hehe).

 

Od kumpla słyszałem że WD320GB pracuje nieznacznie głosniej od standardowego samsunga 60gb.

 

Raczej przechylam się w strone większych dysków lecz potrzebuję opinii posiadaczy tychże samsungów i wd. Jeśli konsola ma mi wyć to już wolę mniejszy hd (a 60 są niestety głośniejsze od 40sto gigabajtowych wersji chlebaków)

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Ja mam WD 250gb i jestem bardzo zadowolony.O dziwo wg mnie grzeje się mniej niż oryginalny dysk 40gb(ja miałem seagate) ale za to jest trochę głośniejszy.Ogółem o żadnej z tych firm nie słyszałem złej opinii o pracy ich dysków z PS3 i ja osobiście brałbym to co tańsze,kwestią pozostaje wybór czy 320gb czy 500gb.Tu już sam zadecyduj ,mi 250gb wystarcza dla moich potrzeb.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

A ja mam od 8 miesięcy TEN MODEL i także jestem bardzo zadowolony. Swojego czasu kosztował mnie 179zł i uważam go za doskonały wybór. Miałem także brać WB ale sprzedawca w sklepie powiedział że na Seagate mam 5 lat gwarancji a na WD "tylko" 3 lata :lol3: W sumie bierz najlepszy na jaki Cie stać (moim zdaniem). Mi tak samo jak Ficusiowi 250GB w zupełności wystarczy.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Szczerze,

 

Mam WD250GB 5400

 

Nie slysze konsoli jak pracuje.

 

Moj brat ma w konsoli 320GB samsung a ja mam 250GB WD

 

Oba absolutnie bezawaryjne,

320GB starczy Ci w zupelnosci, mi zostalo nadal 174GB na dysku , wszystkie gry mam zainstalowane (a mam ich raczej sporo) sciagniete i zainstalowane 95% dodatkow do tych gier.

 

Miejsca tu mi chyba nigdy nie zabraknie.

 

Filmy co obejze to wyrzucam bo i tak rzadko ogladam film wiecej niz 2 razy.

Odnośnik do komentarza

@Welna

 

Samej muzy na stacjonarnym mam z 200 giga a może jeszcze więcej (mój katalog i żonki razem wzięte), filmy z kamerki cyfrowej też potrafia troche zajmować (a synek się urodził więc filmów będzie full hehe). Zdjecia przy tym to pryszcz :)

 

60-tka już mi ledwo przędzie, a mam tylko instalki gier i dodatków jak Ty, dem mam z 5 i to nie dużych (w wiekszość pogram i wywalam), muzy chyba max 1 gb. Wiec myslę że 500 by bardziej styknęła, nie chcę wymieniać znowu dysku za rok/dwa.

 

Tylko szukam właśnie opinni o tych pojemnosciach (jak z decybelami i temperaturą)

 

 

PS. Kumpel mi poradził nie wierzyć w specyfikacje na stronach producentów, podobno samsungi mają tendencje do mocniejszego grzania się niż wd. (??)

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To chyba taki sposób jak opisałem też powinien działać. Podłączyłem tak i nie działa.

Może też być problem w tym, że ten dysk, który mam w kompie nie można podłączyć poprzez usb. Musi być połączenie bezpośrednie konsola->kabel->dysk. Ja to łącze konsola->kabel->wyjście usb w kompie.

Edytowane przez Tomek P.
Odnośnik do komentarza
To chyba taki sposób jak opisałem też powinien działać. Podłączyłem tak i nie działa.

Może też być problem w tym, że ten dysk, który mam w kompie nie można podłączyć poprzez usb. Musi być połączenie bezpośrednie konsola->kabel->dysk. Ja to łącze konsola->kabel->wyjście usb w kompie.

Tak nie zadziała nigdy. Możesz jedynie połączyć konsolę kablem modemowym lub poprzez router wi-fi i z pc zrobić mediaserwer, zaznaczyć jakie foldery ma ps3 widzieć i w ten sposób komunikować się z kompem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Raczej nie ale głowy nie dam. Ja mam dysk zewnętrzny podzielony na dwie partycje - NTFS i FAT32 - i konsola widzi partycję FAT32 i wszystko śmiga bez problemu.

 

FAT32 jest pierwszą, czy którąś z kolei partycją? Podstawową czy rozszerzoną? I aktywną czy nie?

Yyy nie mam pojęcia o czym mówisz :) Dysk był w formacie FAT32, zrobiłem konwersję na NTFS (tym sposobem http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456984.aspx), a następnie (jak zobaczyłem, że PS3 nie widzi dysku) użyłem Partition Magic do zrobienia partycji FAT32.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Szkoda bo już miałem się zapytać czy na MBR czy GPT. ;P

 

Ściągnij jakiegoś Linuksa livecd/dvd/usb i odpal w nim manager dysku. Będzie tam szczegółowe info. Albo np. gparted (ostatnio też chyba jako niezależny bootowalny program).

 

---

 

Po co to komu? Ano po to, że różne sterowniki w urządzeniach mają różna tolerancję na powyższe, nazwijmy je, parametry. Ciekawi mnie jak sprawa wygląda z PS3. Szczególnie istotny jest typ zapisu info o partycjach na dysku (MBR/GPT) i ich kolejność. Najczęściej można spotkać obsługę wyłącznie FAT32 jako pierwszej, podstawowej partycji.

 

Sprawdziłbym to sam, ale nie nalezę do najbogatszych Polaków i tak się składa, że nie mam żadnego hdd na usb (pendrive'a też nie, a kupować specjalnie mi się nie chce).

Odnośnik do komentarza

Ja bym celował bardziej w wielkość cache, a nie prędkości. A i nie wiem czemu tak zachwalacie WD? WD to są może i dobre ale Raptory. Ja tam byłbym za Seagate'm. Są ciche i zimne. Do tego 5 lat gwarancji.

 

Jak ktoś nie ma co z walutą robić to może SSD wrzucić. //prawdopodobnie ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...