Skocz do zawartości

Mafia 2


SNESiak

Rekomendowane odpowiedzi

Recka Eurogamera jest debilna, prawie wszystkie wymienione wady miało identycznie GTA IV, a dostalo tam 10/10. Lol koles narzeka na walke na piesci, a jaka ma byc inna w sandboxowej strzelaninie TPP ? Oczekiwal Street Fightera ? Generalnie od jakiegos czasu Eurogamer stara sie zablysnac, dajac bodajze 65% gier ( gdzie widzialem takie wyliczenia ) oceny nizsze od sredniej branzowej, i to nie malo nizsze, ale o srednio 9 pkt/100.

Odnośnik do komentarza

Recka Eurogamera jest debilna, prawie wszystkie wymienione wady miało identycznie GTA IV, a dostalo tam 10/10. Lol koles narzeka na walke na piesci, a jaka ma byc inna w sandboxowej strzelaninie TPP ? Oczekiwal Street Fightera ? Generalnie od jakiegos czasu Eurogamer stara sie zablysnac, dajac bodajze 65% gier ( gdzie widzialem takie wyliczenia ) oceny nizsze od sredniej branzowej, i to nie malo nizsze, ale o srednio 9 pkt/100.

 

 

Może zrobię lekki OT, ale muszę się zgodzić, podobnie było z AW i ocena 7/10, gdzie baba się przyczepiła, że Alan nie skacze uber pro :o

 

 

Ciekawe ile kosztowała produkcja Mafii, bo liczna Pre-orderów w USA nie zachwyca, a gra pewnie z 20-30 milionów baniek pochłoneła.

Odnośnik do komentarza

Co do ocen, grając w wersję X'o i PC można zrozumieć ten fakt

 

Mimo iz tekstury są takie same, to krawędzie etc... są średnie + HDR ubogi w wersji na konsole.

 

Muszę odpalić demko na PS3 aby porównać jeszcze tą "najsłabszą" wersję.

 

Gra czy ma klimat? nie taki jak Mafia 1 napewno nie ma takiego! Lecz jest dobra i ciekawa, znajde czas zagram, zrobię filmik z wersji PC i X360 w jakości 720p, sami zobaczycie.

 

edit: nawet nie trzeba się starać, już ktoś zrobił porównanie, przy tej dynamice rozgrywki, nie widziałem różnic między PC/X360 większych, dopiero na filmiku zobaczyłem ogromne "detale"

 

http://www.youtube.com/watch?v=qzkIhgp27r8&feature=player_embedded

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Nie, potem jest wiecej misji na chapter. Mi sie japa ucieszyla, jak wszedlem do jakiego sklepu z ciuchami i leciala z radia moja ulubiona melodia z Mafii 1 :D ale nie moge na nia trafic w radiu :( jestem chyba w 7 chapterze, na liczniku jakies 3.5 h gry, gra troche slabsza niz jedynka, ale historia zapowiada sie intrygujaco, zwlaszcza po tym

 

jak trafiamy do pierdla

 

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza
Grał już ktoś w wersję na X360? Chętnie poczytałbym jak się ma pełna wersja do dema(graficznie).

 

w koncu dostalem i tak. na poczatku jest wrazenie ze grafika jest lepsza niz w demie, miasto pokryte sniegiem, zima, no nie wyglada to tragicznie. tekstury sa na pewno bardzo ladne, postacie fajnie wygladają

razi bardzo dorysowywanie sie obiektow, czasem wrecz pojawianie sie, oraz brak AA

jak spr GTA 4, i mafię, to mafia lepiej wygląda w bezruchu, lepsze tekstury, zdecydowanie, ale ktos spaprał to bardzo na konsole.

miasto w cieplejszej porze roku jak na demie

 

najwiekszy minus. czyzby nie było tramwajow i kolejki nadziemnej??

no gra te 8 na pewno powinna dostać u każdego krytyka, fakt ... ta walka na pięsci faktycznie nie porywa, ale jest klimat

 

ale nie moge na nia trafic w radiu

a ja w radiu natrafilem

Edytowane przez Nitrom
Odnośnik do komentarza

Zgodze sie, ze to gra na 8, moze na 8+, ale to sie dowiem jak skoncze ;) Miasto zimą wyglada bardzo dobrze, potem juz troche gorzej, widac, ze zaczeli ja robic dawno temu niestety. Jak wydadza jakikolwiek free roam czy freeride extreme jako DLC osobiscie sie tam przejade i zostawie leb konia glownemu producentowi <_<

ps. Natrafiles w Empire Classic ?

Odnośnik do komentarza

Czas na moje wrażenia. Jak się dosiałem to łyknąłem od razu 9 chapterów. Po demie miałem mieszane odczucia, ale pełna wersja mnie oczarowała! KLIMAT, misje i fabuła no poprostu coś pięknego, majstersztyk, nie ma drugiej takiej gry! Tego się poprostu nie da opisać to trzeba zobaczyć na własne oczy delektując się powoli każdym smaczkiem w grze. Miasto zimą wygląda naprawdę obłędnie i takie GTA IV graficznie to się przy tym chowa. Grafika w pomieszczeniach też bardzo dobra, a na cut scenkach to już w ogóle mistrzostwo świata jak to wszystko wygląda. Potem dotarłem do scenerii bodajże wiosennej i też wyglądało to dosyć dobrze, po przeskoku z zimy czułem się jakbym grał w nową grę, zmieniły się czasy, fury i cała kolorystyka. W lecie niestety nie wygląda już to za dobrze (patrz demo). Gra potrafi przyciąć podczas jazdy na 1-2 sekundy, no ale można to jakoś przeżyć. Momentami teksty i humor miażdżą, tak samo jak niektóre mega klimatyczne kawałki sączące się z radia. Mam 43% i 7,5h na liczniku (wydaje mi się, że jest to czas podany bez cut scenek), więc gra zapewne pęknie w ok. 10h.

 

A na deser zostawiłem Wam news dnia - w pełnej wersji na Xboxa nie ma trawy!!! oO Myślałem, że takie rzeczy to tylko w erze, ale się (pipi) grubo przejechałem, a najlepsze jest to, że jak pierwszy raz wyszedłem z domu i była już zieleń na dworze (skończyła się zima) to na jednym trawniku była normalnie elegancka trawka (obok już jej nie było - wyglądało to identycznie jak na PS3, pomyślałem, że może skosili :P), ale potem jeżdżąc po mieście już jej nigdzie nie dostrzegłem, nawet w tym miejscu, w którym ją widziałem za pierwszym razem przed domem. No jak dla mnie SKANDAL! Dobrze, że chociaż żywopłoty i drzewa wyglądają ładnie.

 

Słupek - człowieku wciągaj tą grę bez zastanowienia, zdecydowanie warta jest tych 216zł. Im więcej osób kupi tym większa szansa na trzecią część! Polecam zdecydowanie, nie wiem jak nazwać ludzi, którzy oceniają ten tytuł na "7", gra zasługuje minimum na 8+, a myślę, że i 9 też można dać.

Odnośnik do komentarza

Czas na pierwsze wrażenia po dotarciu do 6 rozdziału (ale wspaniały zwrot akcji, mniami!). W kwestii trawy się nie wypowiadam bo do wiosny nie dotarłem.

 

Mafia 2 z tego co do tej pory pograłem nie jest grą na 10/10, nie jest GOTY ani arcydziełem. Pierwszej części nie dało się przeskoczyć, choć widać że twórcy dali z siebie wszystko. Zaskakujący jest początek, wspaniały jest filmowy klimat i spokojne prowadzenie akcji. Muzyka jest miodzik, zarówno ilustracyjna jak i radiowa. Zrobił mi się banan na ryju gdy usłyszałem charakterystyczny utworek z jedynki. To z resztą nie jedyne nawiązanie do gry z 2002.

 

Misje są fajne, zróżnicowane i czasem jest w nich jakaś dodatkowa opcja nagradzana osiągnięciem. Niektóre rzeczy pominąłem więc będzie motywacja do drugiego przejścia. Fotki z laseczkami są śliczne, zbieramy też listy gończe, a na najwyższym poziomie jakieś pin-upy. Lubię zbieractwo w grach tego typu, ale ten element spaprano tu całkowicie ponieważ niektóre rzeczy trzeba zbierać na bieżąco podczas misji. Można na szczęście wczytać dany rozdział. Oprawa graficzna która rzekomo na konsolach jest paskudna i biedna, bardzo mi się podoba. Grafa z klasą. Animacja nie jest płynna, ale mam to gdzieś. Nawet gdyby mi ktoś za darmo dał odpowiedniego kompa to i tak wolę starego klocka. Komfort grania jest na konsolach nie do pobicia. Ale to wszyscy wiemy i bez sensu powtarzać.

 

Idę grać, z gry jestem bardzo zadowolony i 215zł nie poszło na marne.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

tez nie wiem co to za bzdury z tym brakiem trawy :), owszem sa miejsce gdzie jest jej znacznie mniej ale...sa tez takie gdzie jest jej pelno ;p

 

Człowieku za kogo Ty mnie masz? Podaj mi jakiś argument dla którego miałbym kłamać. Nie ma trawy, nawet w tym miejscu gdzie była ona w demie, na dowód zdjęcie zrobione telefonem: http://img709.imageshack.us/img709/8658/dsc008761280x768.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.