Skocz do zawartości

Mafia 2


SNESiak

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze spodziewałem się czegoś więcej - takiego (pipi)nięcia, którego niejednokrotnie doświadczałem w pierwszej części. Kto wie może w pełniaku będzie mega wspaniale i wogóle za(pipi)ongo, ale demo jest tylko i aż dobre. 8/10

 

Czy po przejechaniu na czerwonym goniła już was milicja ? Jestem ciekaw czy przenieśli ten pomysł z jedynki.

Odnośnik do komentarza

Podobna do GTA jest tylko w otwartym świecie. W GTA masz więcej swobody, Mafia narzuca bardziej liniową rozgrywkę.

W GTA masz mnóstwo różnych zadań pobocznych które odciągają od głównego wątku fabularnego, Mafia skupia się głównie na nim.

 

To jest tylko różnica w jaki sposób poprowadzono fabułę. Czy to już dyskwalifikuje takiego GTA do porównywania do Mafii?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy po przejechaniu na czerwonym goniła już was milicja ? Jestem ciekaw czy przenieśli ten pomysł z jedynki.

 

Było już dawno temu mówione, że w dwójce policja nie zwraca uwagi na to gdy przejeżdżamy na czerwonym świetle. Jak dla mnie to akurat dobrze bo to tylko wkurzało, w końcu to gra, a nie rzeczywistość, równie dobrze mogli odpuścić to ściganie nas przez gliny gdy przekroczymy prędkość.

 

Im więcej gram w demo tym więcej bugów odkrywam, mam nadzieję, że pełna wersja będzie bardziej dopracowana. BTW po co jest tankowanie na stacji benzynowej? Nie zauważyłem żeby w samochodach się benzyna kończyła :P

 

To może pochwal się co to za bugi :P Jak wyjdzie pełna to obadam ile z tych niedoróbek z dema poprawili.

No właśnie mi też się jeszcze benzyna ani razu nie skończyła w demie... albo to kolejny błąd albo poprostu nie jeździłem wystarczająco długo jedną furą. Na pewno nie są dla picu te stacje benzynowe, bo już w pierwszej części paliwo się kończyło...

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim...Mafia to nie sandbox...Dwójka jeszcze w jakimś stopniu stawia na otwartość świata, ale 'jedynka' była liniowa niemal jak Call of Duty czy Gears of War. Były jedynie króciutkie zadania poboczne polegające na buchnięciu jakiegoś ciekawszego cacka, a coby jakimś gruchotem na akcję się nie trzaskać. No, ale po prostu krew mnie zalewa jak widzę masę "znawców", którzy nawet nie widzieli pierwszej Mafii na oczy i zupełnie nie rozumieją swego rodzaju fenomenu czy przełomu tej gry. I porównują tę grę do zupełnie odmiennego w charakterze GTA.

Kolejna sprawa to dzieci nie czytające nawet postów do końca i ze zrozumieniem. Uwaga cytuję własne słowa:

Dobra...zgodzę się w GTA IV fabuła była ciekawa i było sporo ciekawych zwrotów akcji

A następnie słowa małolata który postanowił coś wtrącić bez przeczytania wcześniejszych postów:

GTA nie ma fabuly i klimatu?

Szóstka z Polaka za czytanie ze zrozumieniem. Brawo!

 

Ta gra jest chyba zbyt oldschool'owa żeby niektóre osoby pojęły jej wielkość. Bo tanie efekciarstwo i grafa to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza

nie sciagnalem jeszcze dema, zreszta z reguly dema mnie nie wciagaja, ale z tego co wyczytalem, rozgrywka Mafi jest o wiele bardziej liniowa niz GTA, co akurat mi sie bardzo podoba. Lubilem GTA, ale jakos za kazdym razem w ktoryms momencie na moment mnie nuzylo i pozniej duzo czasmi minelo zanim znowu wrocilem do tego tytulu. Dlatego mam nadzieje, ze jak wsadze krazek z Mafia to przejde ja od poczatku do konca za 1 zamachem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
To może pochwal się co to za bugi :P

 

- czasami kiedy wyceluję w człowieka za kierownicą to ten wchodzi na dach samochodu i na nim kuca lol

- czasami po wycelowaniu w człowieka ten stoi jakby nigdy nic.

- po zastrzeleniu człowieka w barze reszta nic sobie z tego nie robi.

- nie można sprowokować walki gdy ktoś siedzi.

- autobusy zatrzymują się na przystankach ale nikt na nich nie wsiada ani nie wysiada.

- po rozwaleniu maszyny grającej w barze muzyka gra dalej.

- po wrzuceniu monety do maszyny muzyka przestaje grać albo gra dalej (ciągle ta sama).

- policja zatrzymuje się obok ciała na ulicy po czym chwile stoi i jedzie dalej.

Odnośnik do komentarza

Tak jak w życiu he he

 

Uwaga przepowiednia !

Ogólnie podsumowując miałem obawy co do powtórki z rozrywki. Pecet pod względem strony wizualnej dostanie góry ( gamerankings pewnie to "doceni")a my tak jak przy jedynce pomyje, z tym że różnica pozostanie zauważalna w naszej kieszeni i podobnych ocenach jak przy M1 na poziomie 6-7

:potter:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Mnie gra troszkę rozczarowała - grafika wnętrz i postaci jest o 2 klasy wyżej niż w GTA IV, ale już samo miasto nie zachwyca. Sterowanie postacią jest dosyć drętwe i nieprecyzyjne (dobrze chociaż tyle że nie laguje jak w GTA). No i te tragiczne spadki framerate'u. Może kupie pełną wersję jak będzie już po 80-100zł.

Odnośnik do komentarza

Mam trzy rzeczy do powiedzenia odnośnie dema:

 

1. Strzelanie i chodzenie/bieganie jest o wiele lepiej ustawione niż w GTA IV

2. Oprawa jest znacznie lepsza niż w GTA IV więc osoby piszące w tym temacie, że jest na odwrót powinny się udac do okulisty lub kupić GTA IV i porównać. Tak się składa, e ja dopiero teraz "odkryłem" fajność tej gry i łupię w nia praktycznie codziennie. Mam więc bezpośrednie porónanie z demem Mafii II.

3. Dostępny quest jest intensywny i bardzo, bardzo klimatyczny.

Edytowane przez Gooral
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kto wie, może nie będzie tyle sidquestów, może jest mniej detali, przechodniów niż w GTAIV, ale przypomniało mi się jedno, gdy kumpel mówił kiedyś o jedynce. To była w zasadzie jedna z pierwszych, jak nie pierwsza, gra w której pojawiła się możliwość odwiedzania wnętrz budynków. Tknęło mnie co napisał PePeP

grafika wnętrz (...) jest o 2 klasy wyżej niż w GTA IV
. Ciekawe co byście powiedzieli gdyby wszystkie główne budynki były możliwe do zwiedzenia w grze (szpitale, szkoły, różne biura, część mieszkań, wille itp.) i większość z nich zostałaby użyta w misjach? Właśnie może chodzi o to, że to czego nie dostrzegamy w demie, będzie widoczne w pełnej wersji... W mieście nie działo się nic specjalnego, za to już w destylarni, mocno sypię się otoczenie, jest sporo detali i prezentuje się nieźle. Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

w pierwszej części było dość podobnie: były odpicowane lokacje z misji[nawet trasy przejazdu w mieście podczas misji były dodatkowo urozmaicone różnymi pozornie randomowymi wydarzeniami typu samobójca na moście] a miasto było tak naprawdę wypełniaczem, tłem dodającym klimatu a nie pełonprawnym sandboxem, który ma dawać radość z samej zabawy w piaskownicy. W drugiej części pewnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza

duży zawód, to raczej nie będzie gra roku

jedyne co ładne to woda. reszta wygląda słabo, bo brakuje jakiegoś filtra, razi brak AA, nie wyorbazam sobie zeby tak miała wygladac finalna wersja. grafa-jak ktoś wspomniał b dobre wykonanie postaci, z resztą gorzej. gra powinna wyjsc 2 lata temu-i tak by nie rządziła.

 

nie bedzie lepsza od gta4 pod tymi wzgledami,(o klimat i scenariusz akurat się nie martwie)

durna policja z kanciastymi ruchami, ptaki w locie znikają bardzo nagle, horyzont się dorysowuje, widać rażąco gdy pojawiają się samochody, ludzi faktycznie jakoś malo na tych ulicach, przerwy w grze gdy się tankuje, wjezdża do garazu.

 

liczę na nie rażącą w oczy grafikę, Myszaq w końcu testował chyba coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

SłupekPL to chyba zawału dostanie, aż mi żal chłopa.

 

Gdybym wiedział ile mi jeszcze z 31Gb limitu transferu zostało to bym sobie obadał demo na X360. Na screenach widziałem, że aliasing jest tragiczny, a ciekaw jestem jak framerate wypada.

 

PS. 2K powinno się uczyć od takich masterów jak twórcy Kingdom Under Fire 2 :D

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

W takim razie czas podjąć decyzję - Mafię II biorę na PC i olewam wersje ana Xboxa 360. Już dawno minęły czasy jarałem się wysokimi detalami i grafiką a kompa nie modernizowałem od 3 lat, ale strona techniczna Mafii II mi przeszkadza. Wszystko w mieście "pływa" przez brak AA, z(pipi)any v-sync daje po oczach, no i jeszcze framerate tak na oko 25 klatek praktycznie CIĄGLE. Sorry ale jak mam za to wydawać 200 zł to ja podziękuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...