Skocz do zawartości

Mafia 2


SNESiak

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo pozytywnie. Dodajmy do tego jeszcze zniszczalne środowisko gry, walące się kubły na śmieci, przelatywanie przez barjerki, skrzynki pocztowe, jakieś pudła, gdy za nami na pełnym pędzie siedzi policjant z Thompsonem dziurawiącym naszą brykę niczym otwieracz do puszek... puszkę. Może dla zwykłego gracza, który łyka wszystko co w oceniaczce jest powyżej 9/10 nie będzie to nic nadzwyczajnego, ale dla fanów gangsterki szykuje się naprawdę wyborna uczta. Miałem pewne obawy jeszcze przed demem, ale w chwili obecnej wszystko rozmyło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Takiej różowej z czerwoną główką ofkors :potter:

Odnośnik do komentarza

Grafa super? Grafa jest paskudna, ze 2 oczka niżej od leciwego GTA 4. Ogólnie to po ograniu demka wieszczę, Epic faila lub przynajmniej porażkę sezonu. Rzekłem

Paskudna? Bogactwo szczegółów powala, to w GTA IV grafika była dość umowna, a tu idzie bardziej w stronę realizmu. I ten klimat lat 50 wylewający się z ekranu, rewelacja. Porównajcie sobie o ile gorszy był Godfather 2, który i tak nie zasługiwał na miano crapa, a po prostu średniaka.

Odnośnik do komentarza

Jako fan jedynki ciesze się, że autorzy stwiają na to co w jedynce było najlepsze, czyli na fabułe, kilmat i rozbudowane misje.Pod tymi względami autorzy dlai radę i widać, że w pełnej wersji będzie gruubo.Męczy mnie jednak model jazdy, który jest średni, to ślizganie fur jest bardzo dziwne.Model jazdy jest sztywny i 'pudełkowaty', a w pierwszej części był wyśmienity.Do tego kamera lubi zwariować po użyciu handbrakea.Nie ma co nawet porównywac tego elementu do GTA4 bo to nie na miejscu.Grafa też troche gorzej wypada niz na trailerkach głownie dlatego, że rozdziałka jest dość niska i niestety brak AA podbija wrażenie 'brudu'.Gdyby nie to to gra wyglądałaby naprawde świetnie, bo architektura, teksturki, cieniowanie i różne efekty (np. odbica w felgach itp) to najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza

Co do grafiki to myślę, że pełna wersja będzie się prezentować lepiej. To demo to raczej jakaś stosunkowo wczesna wersja.

Dla mnie jest wypas- model jazdy mi się podoba- można pośmigać bokami co wymaga trochę wyczucia, przyjemnie się strzela bo czuć moc giwer.

W dodatku w grze będą pierwsze chyba w historii gier sensowne "znajdźki" których będzie chciało się szukać tzn. króliczki z okładek Playboya xD

Odnośnik do komentarza

Zagrałem w końcu. Niestety IMO w każdym aspekcie poza grafiką Mafia 2 jest słabsza od GTA IV. Mniej ludzi na ulicach (szczególnie gdzieś dalej w mieście), ogólnie ma się wrażenie większej pustki niż w GTA. Sterowanie mi nie odpowiada, jest takie sobie a sama kontrola postaci wymaga przyzwyczajenia się bo chyba trochę Vito za szybko się ogólnie porusza. Feeling strzelania jest dobry, całe szczęście. Cover system również jest troszkę gorzej zrobiony, zdziwiłem się że nie mogę zza przeszkody walić na ślepo. Jak zrobiłem lekką siekę na mieście to policjanci trochę głupieli - np. widziałem zachowanie gdzie glina wychylał się i chował i tak przez dłuższy czas póki go nie zabiłem. Jednak dwa największe minusy moim zdaniem to - framerate, nigdzie tam nie ma 30 klatek, 20-25, w GTA IV jest to samo ale cholera tam mi to tak nie przeszkadzało, nie wiem czemu? Chyba to jest kwestia silnika gry. Druga sprawa animacja, mimika postaci słabsza, a ogólnie animacja ludzi na ulicy jest średnia (niestety, ale dla mnie genialna Euphoria powinna być standardem w sandboxach), ale gangsterzy podczas tej misji ładnie padali mimo braku tej Euphorii.

 

A grafika jest lepsza - tekstury sporo lepsze, wykonanie postaci również, ale z drugiej strony przeszkadza też słabszy niż w GTA IV AA, sporo ząbków widać. Niestety też podczas eksploracji miasta w dalszej części jest lekki blur jak w GTA, ale to nie jest jakiś problem. W pomieszczeniach za to jest gitara. Uważam jednak też że RDR wygląda ładniej, chociaż to zupełnie inne klimaty.

 

Mimo tego fajna gierka z tej Mafii. O ile dla mnie GTA IV czy RDR to gry na 9+, o tyle Mafię oceniam na 8. Dawajcie znać potem jak z pełną wersją, bo jeżeli build demka jest jakiś starszy, to może ten framerate będzie lepszy w pełniaku, wtedy to będzie giera na 8+.

 

P.S. Aha, jedna sprawa - można strzelać z auta będąc za kierownicą?

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Ludzie! Porównania z GTA IV są nie na miejscu! GTA to GTA, a Mafia to Mafia...to nie jest typowy sandbox...gra posiada własny i niepowtarzalny charakter i nie próbuje naśladować GTA, a już tym bardziej nie jest jego "klonem", a już na pewno nie uboższym. Cover system akurat wypada lepiej niż w GTA:

a) że bardziej realistycznie

b) że w ogóle nie zdarzają się pomyłki że Vito przyczepi się nie do tej ściany co trzeba

 

Ja zamierzam zainwestować w grę, ale poczekam z 3 miechy jak nieco stanieje. Bo nie mam kasy na pre-order, a chętnie bym się skusił.

Odnośnik do komentarza

Tak...GTA nie stawia na fabułę. Dobra...zgodzę się w GTA IV fabuła była ciekawa i było sporo ciekawych zwrotów akcji, jednak gra jest nie liniowa...czyli oprócz wątku fabularnego mamy całe mnóstwo zadań pobocznych i innych rozpraszaczy co powoduje że fabuła tak naprawdę nie jest tutaj najistotniejszym punktem. A siłą Mafii będzie fabuła i genialny klimat. I pod tym względem grze już bliżej do BioShock'a niż GTA.

Odnośnik do komentarza

GTA to komedia, komiks, groteska otaczajacego nas świata. Miejsce gdzie pojęcie numerów rejestracyjnych nie istnieje. Sandbox zabawy i nieskrępowanej rozwałki. Mafia uderza w zupełnie inne klimaty prezentujac jak najwierniejsze oddanie ówczesnych realiów gangsterki lat 50 i 60 ubiegłego wieku. I chwała za to, bo nie chcę grać w klona Gta tylko w Gta, tak samo nie chcę klona Mafii, tylko Mafię właśnie. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza

GTA to komedia, komiks, groteska otaczajacego nas świata. Miejsce gdzie pojęcie numerów rejestracyjnych nie istnieje. Sandbox zabawy i nieskrępowanej rozwałki. Mafia uderza w zupełnie inne klimaty prezentujac jak najwierniejsze oddanie ówczesnych realiów gangsterki lat 50 i 60 ubiegłego wieku. I chwała za to, bo nie chcę grać w klona Gta tylko w Gta, tak samo nie chcę klona Mafii, tylko Mafię właśnie. Koniec kropka.

No wreszcie ktoś gada do rzeczy! Piwa chłopu nalać!

A Mazzeo...jak można porównywać coś co jest nowatorskie i nie ma drugiej takiej gry jak Mafia...dopiero dwójka idzie podobnym śladem. A nie znam żadnej innej gry, która byłaby podobna koncepcją do Mafii. Owszem...uczepiliście się GTA bo to gra o gangsterce i mamy otwarty świat. Ale zrozum wreszcie że siła Mafii nie tkwi w dużym rozbudowanym mieście, a w fabule i klimacie. To tak jakby do, powiedzmy, Max Payne'a wrzucić freeroam...Tyle że tam byłby mało atrakcyjny, a tutaj mamy namiastkę sandbox'a i do tego świetnie opowiedzianą historię z niepowtarzalnym klimatem.

Więc myśląc o Mafii II wymarzcie z pamięci GTA bo gra nawet nie chce naśladować tej, już legendarnej, serii. Oczywiście nie brakuje zapożyczeń od R*, ale gra nie kopiuje założeń GTA nawet w 40%.

Odnośnik do komentarza

Oto moje wrażenia po ok. 2h obcowania z xboxowym demem.

 

- grafika trochę nierówna, momentami wygląda naprawdę super, a momentami jest się do czego przyczepić - znany już z GTA IV cholerny blur który tylko wszystko rozmazuje i zauważyłem, że wybuchy aut są bez rewelacji (wydaje mi się, że w IV były lepsze), a jeśli jestem już przy wybuchach to muszę wspomnieć, że jest jest pewien bug w demie (nie tylko ja go mam) - po uderzeniu w dystrybutor na stacji benzynowej nasze auto nie wybucha, a Vito nie ginie... Będąc przy grafice wspomnę jeszcze o roślinności (na którą tak narzekają właściciele PS3) na Xie trawa, krzewy czy inne drzewa w przeciwieństwie do GTA wygląda naprawdę świetnie, a wiem co mówię bo do dziś w pamięci mam te okropne tekstury drzew z IV... szkoda tylko, że przejeżdżając autem przez krzaczek/żywopłot to kompletnie nic się z nim nie dzieje, poprostu przenikamy.

- szkoda, że nie można pływać, woda wygląda tak ładnie, że aż się prosi, żeby można było się w niej ochłodzić, wykonać jakiś skok na główkę z pomostu czy coś :D a tak to będąc na pomoście pozostaje mi jedynie wepchnąć wędkarza do wody.

- fajny patent jest jak zastrzelimy sprzedawcę broni (tylko uważajcie bo jak w niego pocelujecie z giwery to jesteście martwi) - wówczas wywieszają żółtą taśmę i sklep jest zamknięty - http://img801.imageshack.us/img801/958/12548341.png ale i tak można tam wejść wyważając/otwierając drzwi i przechodząc przez taśmę zrywając ją w ten sposób.

- fizyka niestety gorsza niż u konkurencji - przechodniów nie przejeżdża się tak fajnie, ciała nieraz dziwnie upadają i kompletnie nic się z nimi nie dzieje gdy zaczniemy w nie strzelać albo na nie wchodzić...

- fajnie, że można otwierać maski aut czy bagażniki tylko zastanawiam się czy ma to jakieś zastosowanie, otworzyłem bagażnik i giwery tam nie mogłem schować (pewnie to tylko na potrzeby, którejś z misji, żeby trupa przewieść), a co do maski to niby jak nam się uszkodzi auto to możemy je sami naprawić na tyle, żeby dojechać do warsztatu, raz próbowałem to uczynić ale się nie dało, widocznie może za mocno rozdupcone auto było. Ale jest błąd trochę irytujący - gdy podejdziemy do gościa, który naprawia auto na ulicy i mu zamkniemy maskę to on dalej naprawia silnik pomimo zamkniętej maski.

- strasznie irytuje mnie muzyka lecąca z radia... większość kawałków zupełnie nie w moim typie, przez co co chwilę muszę zmieniać stację radiową albo całkowicie wyłączać radio, tylko nieliczne kawałki wpadły mi na razie w ucho.

- również i mi nie podoba się ten beznadziejny celownik, przez 8 lat mogli go jakoś zmienić...

- policja momentami jest nieco dziwna - potrafią przyjść w miejsce zbrodni, popatrzeć się na trupa i odejść, w ogóle jest błąd w demie bo jak jedziemy powyżej 40km/h to policja nas zacznie gonić tylko wtedy gdy jedziemy w tą samą stronę co oni (jak jadą z naprzeciwka to możemy grzać autem do woli). I w ogóle nieraz reagują jak wyciągnę broń na ulicy i dają mi za to mandat, a nieraz zero reakcji z ich strony, to samo z przechodniami/kierowcami - możemy im celować w twarz, a oni kompletnie mają to gdzieś...

- wkurza mnie też to, że będąc w sklepie z ciuchami, nie mogę ich przymierzyć i zobaczyć jak Vito się w danej odzieży prezentuje tylko muszę je od razu kupić.

- sama misja, cut scenki, klimat to wszystko wygląda super. Dlatego jestem niemal przekonany, że fabuła i klimat to najmocniejsze strony tej gry!

 

Z grubsza to chyba tyle, chociaż pewnie i tak o czymś zapomniałem. Podsumowując jest naprawdę dobrze, ale nie ma jakiegoś większego pier-dol-nięcia.

 

Jeszcze mam jedno pytanie, jest taka opcja w menu jak "unit system" można ją ustawić na metric albo imperial, o co z tym chodzi? ;>

Odnośnik do komentarza

Ja tylko napiszę, że dalej do końca nie rozumiem oburzenia niektórych co do porównywania Mafii do GTA (chociażby pod względem poza fabularnym - otwartości świata), ale nie chcę wchodzić w dłuższą polemikę bo klimat i fabuła gry rzeczywiście jest totalnie inna niż w GTA 4 (co nie znaczy że w GTA była zła czy gorsza). 

Odnośnik do komentarza

To nie do końca jest tak, że Mafii 2 nie można porównywać do GTA IV... jednak bardziej słusznym porównaniem byłoby tutaj porównanie jej do poprzedniej części. Nie pod względem technicznym (grafika, animacja, fizyka itp.), lecz pod względem twórczości autorów. Co tak naprawdę względem jedynki wnosi dwójka? Ja choć nie grałem w pierwszą część, to opowiadając znajomemu demo (on miał styczność z jedynką), nic go nie zaskakiwało w mojej opowieści. Mandaty - były w jedynce, możliwość wstąpienia do mieszkania/budynku - to było w jedynce (nie zapamiętałem już o czym mówiłem, ale było kilka rzeczy, które ja widziałem pierwszy raz, a dla niego to schematy powtórzone z jedynki)... czym ta Mafia nas zaskoczy poza głównym wątkiem fabularnym (o ile zaskoczy)? Dla mnie ta gra to bajer, ale nie dziwię się tym osobom, które miały dużo styczności z sandboxami.

Odnośnik do komentarza

GTA to komedia, komiks, groteska otaczajacego nas świata. Miejsce gdzie pojęcie numerów rejestracyjnych nie istnieje. Sandbox zabawy i nieskrępowanej rozwałki. Mafia uderza w zupełnie inne klimaty prezentujac jak najwierniejsze oddanie ówczesnych realiów gangsterki lat 50 i 60 ubiegłego wieku. I chwała za to, bo nie chcę grać w klona Gta tylko w Gta, tak samo nie chcę klona Mafii, tylko Mafię właśnie. Koniec kropka.

 

Sorry, ale tu bardziej opisałeś Saint's Row, ewentualnie starsze GTA III albo VC... głównym atutem GTA IV była fabuła i dobrze poprowadzona historia, świetne miasto Liberty City itd itp Nieskrępowaną rozwałkę i zabawę masz w Just Cause albo Crackdown...

 

No wreszcie ktoś gada do rzeczy! Piwa chłopu nalać!

A Mazzeo...jak można porównywać coś co jest nowatorskie i nie ma drugiej takiej gry jak Mafia...dopiero dwójka idzie podobnym śladem. A nie znam żadnej innej gry, która byłaby podobna koncepcją do Mafii. Owszem...uczepiliście się GTA bo to gra o gangsterce i mamy otwarty świat. Ale zrozum wreszcie że siła Mafii nie tkwi w dużym rozbudowanym mieście, a w fabule i klimacie. To tak jakby do, powiedzmy, Max Payne'a wrzucić freeroam...Tyle że tam byłby mało atrakcyjny, a tutaj mamy namiastkę sandbox'a i do tego świetnie opowiedzianą historię z niepowtarzalnym klimatem.

Więc myśląc o Mafii II wymarzcie z pamięci GTA bo gra nawet nie chce naśladować tej, już legendarnej, serii. Oczywiście nie brakuje zapożyczeń od R*, ale gra nie kopiuje założeń GTA nawet w 40%.

 

Spytam jak Psykko - GTA nie ma klimatu i fabuły? Będę porównywał GTA IV do Mafii 2, tak jak porównywałem kiedyś GTA III do Mafii. Nie mówię że Mafia naśladuje GTA (chociaż na pewno w pewnych aspektach się na nim wzorowali, kto zaprzeczy ten ignorant), ale to bardzo podobna gra, sandbox opowiadający o życiu gangstera, i sorry, ale nie łykam kawałków typu "mafia jest jedyna w swoim rodzaju" - bullshit...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...