Skocz do zawartości

Mafia 2


SNESiak

Rekomendowane odpowiedzi

Trawa mi lata, ale to są jakieś mega jajca, u mnie trawy nie ma. Są krzaczki, drzewa i drobnę kępy przy domu z demka, ale takiej fajnej trawy jak na tych screenach nie widziałem. Po prostu jest tekstura zielona i tyle. Mam polskie wydanie, Xbox 60 Falcon, gram z dysku. Trzeba zrobić w tej sprawie śledztwo :)

 

Edit: jest trawa, wszystko cacy. Czyli wychodzi na to że ona musi sobie urosnąć :)

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Wersja ENG, Jasper, gram z płyty. Auto, co godzinę wypada poza mapę, niektóre postacie nie mają nałożonych tekstur, i podczas cut - scenek w mieszkaniu "ziomeczka" głównego bohatera (w hawajskiej koszuli) widzimy drzewka stojące na zewnątrz. btw:

 

 

Proszę nie zwracać uwagi na mój irytujący głos.

Edytowane przez No5o
Odnośnik do komentarza

zrzuć na dysk i graj z niego. błędy i takie jaja powinny zniknąć. wiele gier tak ma.

 

Wybacz ( ;) ), ale zainstalowałem na dysku i oto są efekty:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6Y6XI0Pnbds

 

Dobra... pomijając całe psioczenie. Gra jest wspaniała. Dialogi, przerywniki, klimat i historia to majstersztyk.

KAŻDA misja jest inna. Detale, takie jak reklamy na ścianach, wiernie odtworzone elementy i wystrój wnętrz, auta ( + tuning) genialny soundtrack wywołują uśmiech na twarzy.

Odnośnik do komentarza

widzisz No5o tak to jest jak się gra na piracie :P (zgadłem czy nie?), ja tam takich kwiatków nie mam na szczęście. Ja również uważam, że gra jest przekozacka (jestem w 13 chapterze i mam ponad 11h na liczniku, nie pędzę na łeb na szyje tak jak co niektórzy) i gra tak naprawdę zasługuje na oceny rzędu 9, a nie 7. Martwi mnie strasznie małe zainteresowanie tym tytułem tutaj, nikt praktycznie swoich wrażeń nie opisuje, wszyscy się zrazili tym demem i anulowali preordery i powiem Wam, że to był Wasz życiowy błąd, bo demo kompletnie nie odzwierciedla tego pier-dol-nięcia, które oferuje pełna wersja. Naprawdę kapitalny tytuł!

 

Edit. Zapomniałem o coś spytać. Próbował ktoś zrobić tego achieva z 5 headami pod rząd? Albo mi się wydaje albo on jest jakiś zglitchowany bo mi nie chce wpaść :confused:

Edytowane przez popiol
Odnośnik do komentarza

Giera naprawdę daję radę, nie chce mi się rozpisywać, ale klimat i wczuwa jest dobra. Historia jest ciekawa(przynajmniej do 7 rozdziału-czy dalej też-dopiero sprawdzę). Detale zasługują na uwagę- przechodnie wy(pipi)ujący się na śliskim chodniku zimą, zlatujący z dachu śnieg gdy ruszamy furą która stała na ulicy, super klimat gdy miasto spowija noc-światła itd. W radio nawet mówią o Polakach i o dziwo nie w prześmiewczym tonie.

Ponadto spolszczenie zrobione "z jajem", widać, że ktoś się wczuł i nie tłumaczył sztywno tekstu tylko wrzucał swojskie powiedzonka.

Jak dla mnie gra na 9.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się. Miasto nocą robi wrażenie, światła mijanych samochodów, odbicia w asfalcie, super grafa. Śliczne i bogate w detale są też wnętrza - klatki schodowe, mieszkania. Jest taka misja (nie będzie spojlera) gdzie musimy jechać do typka i dać mu nauczkę. W mieszkaniu ostra impreza, typek posuwa laskę w kuchni. Zamiast obić mu papę gapiłem się w z podziwem na dopieszczenie tej miejscówki, tekstury, oświetlenie - coś pięknego. Wspaniały jest też soundtrack w tej grze. Póki co wszystko mi się podoba, jestem w 12 etapie i na dziś dałbym mocne 9/10.

Odnośnik do komentarza

widzisz No5o tak to jest jak się gra na piracie :P (zgadłem czy nie?)

Tak, ale w ramach usprawiedliwienia dodam, że pełna wersja w krótkim czasie stanie nad telewizorem.

 

Edit. Zapomniałem o coś spytać. Próbował ktoś zrobić tego achieva z 5 headami pod rząd? Albo mi się wydaje albo on jest jakiś zglitchowany bo mi nie chce wpaść :confused:

Ja nie. Najpierw historia, osiągnięcia przy drugim podejściu.

 

Jest taka misja (nie będzie spojlera) gdzie musimy jechać do typka i dać mu nauczkę.

To, co następuje potem spowodowało opad mojej szczęki. I fakt - pomieszczenia prezentują się oszałamiająco i doskonale pokazują przemijający czas w grze. Dosłownie zwiedzałem mieszkanie Joe'a (po akcji z "fajerwerkami"), a la lata "50".

 

Może to szczegół, ale... czy Vito w późniejszych rozdziałach ma większy przedziałek/leciutką łysinkę i więcej zmarszczek? :D

 

Dodam też, że olbrzymią frajdę dostarcza mi symulacyjny tryb jazdy. Auta prowadzi się doskonale. W przypadku ciężkich pojazdów dosłownie czuć ich masę, zwykły skręt o 90 stopni, często kończy się na ścianie budynku. Każdy ruch musi być precyzyjny, nie ma mowy o skręconych kołach podczas dodawania gazu. Ach! :) Opady deszczu powodują moją panikę, spowodowaną zerową przyczepnością. Wspaniałe.

 

 

Przypuszczam, że na długo w pamięci utkwi mi szaleńcza jazda do domu Leo Galante, zakończona bieganiem między pokojami, ze staruszkiem u boku, który komentuje coraz to gorsze pomysły na kryjówkę.

 

Edytowane przez No5o
Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że po tego typu produkcji nie spodziewałem się błędów, które uniemożliwiają dalszą rozgrywkę! No poprostu jestem w mega du-pie i nie wiem co mam zrobić z tym fantem, (pipi)ałem się z tym wczoraj chyba z 2h, aż w końcu odpaliłem na YT filmik, żeby zobaczyć czy ja czasem czegoś źle nie robię... Chodzi o 14 chapter, który jest bardzo długi (można powiedzieć, że składa się z kilku misji) i bardzo trudny jak się gra na hardzie, jestem już w jego końcowym etapie -

na budowie

i Joe w ogóle nie ogarnia o co chodzi i stoi jak ta pała gdzieś na początku i nic kompletnie nie robi, a powinien iść ze mną i mi pomagać, jest tak zglitchowany, że jak wejdę na niego to on "płynie" do przodu tak nienaturalnie... No poprostu jestem załamany i nie wiem co mam zrobić, próbowałem powtarzać kilkanaście razy misję (nie można całej od początku, tylko od ostatniego checkpointa) i nic to nie dawało. Wyłączyłem i włączyłem grę i też to samo. Mógłby ktoś kto przeszedł grę powiedzieć mi jak to wygląda jak się wybierze z menu głównego dany chapter, można z tego chaptera wybrać poszczególne misje/checkpointy jeżeli ten chapter jest długi czy trzeba caluteńki od początku przechodzić?

Dodam jeszcze, że bodajże w 10 chapterze też miałem irytujący błąd, miałem powrócić do domu i położyć się spać, ale coś się z(pipi)ało i nie pokazywała się opcja "idź spać", latałem jak głupi, kombinowałem, aż w końcu po dłuższym czasie jak wróciłem to udało mi się ululać Vito...

Odnośnik do komentarza

Mi się osobiście Mafia II bardzo spodobała - nie wiem dlaczego ludzie narzekali na demo, ja osobiście Demo przeszedłem wielokrotnie i jedyna rzecz jaka mi się nie podobało to wygładzanie krawędzi. Klimat jest moim skromnym zdaniem nieziemski, a ten twist w Chapterze 6 (bodajże) :good: Bardzo ładne modele postaci i mimika twarzy, Empire Bay jest piękne. Ogólnie gierka jest na 8+, szkoda że nie ma multi i jest taka krótka - około 12godzin zabawy :(

Odnośnik do komentarza

Początek rozdziału XIV

 

 

Vito i Joe zabijający bohatera pierwszej części gry - Thomasa Angelo. To, co tam oznaczało tragedię i śmierć postaci, z którą zżył się gracz, tutaj przedstawione jest z innej perspektywy jako rutynowe zadanie, podczas jeżdżenia po mieście i wykonywania kolejnych zleceń. Szok, szok, szok.

 

Edytowane przez No5o
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...