Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o ilość ikonek. Chodzi o duże łapy (przynajmniej nie kobiece) oraz wygodniejsze czytanie. Dla mnie klawiatura iphone'a jest za mały, telefon jest za wąski. Na swoim robię z 10% błędów porównując ich ilość do IP4. I IP5 nic nie zmienił w tej kwestii bo jest tylko wyższy. Ale jakieś dodatkowe gesty mogliby zrobić oczywiście.

Odnośnik do komentarza

no to mów wprost. Do widżetów trzeba więcej ramu, IP ma dość mało jak na topowe urządzenie ale nie potrzebował go bo inaczej kontroluje apliakcje w tle (usypia je i po cichu wywala z ramu). Jak będą widżety to się tak nie da bo obrazki żeby się wyświetlać - muszą siedzieć w ramie.

Odnośnik do komentarza

Jak nie zmienią dizajny, to trochę lipa. 

Ekran w 5s, to imo max i więcej nie ma sensu. Ale muszą mieć 2 ekrany, bo inni mają. Pozostali nazywają MINI. 

4/4s leżał wygodniej, bo był szerszy i można dotknąć kciukiem bez problemy każdego narożnika. 

 

Miałem Nexusa 5 i nigdy więcej takiej wielkości. 

Odnośnik do komentarza

Hmm, faktem jest że nie jest to IDEALNA wielkość ale da się odebrać telefon i potrzebne zrobić rzeczy od razu. Telefon lekko mi "chodzi w ręku" (SGS4) ale mniejszego już bym nie chciał. Czytanie i pisanie na mniejszym to katastrofa ale oczywiście - co kto lubi. Popularność MINI pokazuje, że nie zawsze ludzie chcą ogromne telefony. Moja Połóka ma Moto G który ma 4.5 i to jest rozmiar taki... w sumie idealny :-) N5 ma 5 oczywiście ale myślę, że 4.7 też będzie do ogarnięcia. Miałem SGS3 (4.7) i jest ok, nie mam ogromnych rąk (aczkolwiek mam dość grube paluchy ;-) )

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

No te 4.7 to dla "europejskiej" łapy akurat. 4.5 i 4.7 trzymało mi się najlepiej bez wygibasów, moja dziewczyna 1.53m też daje radę (odpowiednio Moto G i S3). Niby azjatyckie łapki mniejsze ale u nich i tak niesamowicie popularne są 6" itp, to ponoć w niektórych krajach "oznaka statusu", duży fonik (coś jak u nas czerwnego ferrari). A Apple musi iść z duchem czasu, konsumenci sami to zmienili i widać tu po zdaniach powyżej że ludzie chcą większego IP. Ludzie bogaci, którzy mimo wydania dużej kasy traktują IP jako zwykłą słuchawkę może nie są przekonani, ale oni kiedyś tam i tak kupią a Apple musi przekonać do siebie NOWYCH klientów albo klientów którzy zrezygnowali z IP z jakiegoś powodu. Twierdzą, że zidentyfikowali ten powód jako za mały ekran (np. dla mnie to był DOKŁADNIE powód zmiany na S3) i chcą to zmienić.

 

Ja tam raczej nie zmienię, za bardzo lubię grzebać ale uważam, że powód jest dobry. Natomiast NIE uważam aby dobre były te 2 rozmiary, 4.7 i 5.5. Dla mnie 5.5 jest bez sensu jak mamy 4.7 natomiast jednak dla zachodu czy Japonii ten MINI rozmiar też ma znaczenie co pokazuje np Japonia i Xperia Z1 Compact. Więc moim zdaniem albo np 4-4.3 + 4.7 albo 3 rozmiary - mały, 4.7 i 5.5.

 

Co wy myślicie?

Odnośnik do komentarza

 

Co wy myślicie?

 

Myslę, że się mylisz. Apple nic nie musi. Nie musi się dostosowywać do klientów. Nie robi badań. Robi dobry sprzęt i to klienci się do nich dostosowują, bo przecież nie wiedzą czego chcą, dopóki im się tego nie pokaże. Mój punkt widzenia jest taki, że dzisiejsza technologia po prostu nie nadążyła za Apple, by pozostać przy bryle 5s. Telefon jest smukły, lekki, aluminiowy i ma wszystkie bebechy topowe, ale więcej się do środka upchać nie da. W 4 calach, w tej bryle nie ma fizycznie możliwości upchać ekran wyższej rozdzielczości, lepszej baterii, NFC, wszystkich anten, Touch ID, lepszego aparatu, większych pojemności i nowszych technologii. Osiągnęli wszystko co potrafili, dla tego wymiaru, teraz musieliby go pogrubić by napchać więcej. Powiększenie było nieuniknione, tak jak zmiana 30-pin złącza na Lightning z tego samego powodu. Nie wiem dlaczego 4,7" a nie na przykład 4,3" lub 4,5", które na pewno by używało się dla mnie wygodniej ze względu na moje małe rączki ale mam nadzieję, że będę potrafił obsłużyć ten telefon jedną ręką i sięgac wszędzie kciukiem. Dotychczas 4" były dla mnie wymiarem idealnym, wąski ale wydłużony ekran pokazywał mi dokładnie tyle informacji ile potrzebowałem. Wymiar telefonu nie potrafi być dla mnie optymalniejszy. Nie ciąży w kieszeni, ma wciąż wygląd telefonu, podręcznego i dopasowanego do dłoni sprzętu. Ufam Apple i najbardziej to mnie śmieszy ten lincz za te makiety, że brzydkie, że te paski z tyłu, że nikomu sie nie podoba. Współczesne Apple nigdy nie zrobiło brzydkiego sprzętu, zawsze wyznaczali granice elegancji i tym razem będzie tak samo. Będziemy komentować wygląd nowego iPhone dopóki każdy z nas nie zobaczy go na własne oczy i wtedy będzie chciało go mieć. Będzie piękny. Apple nie może sobie pozwolić na fuszerkę. Zwłaszcza, że iPhone6 jest na pewno gotowy już od dwóch lat. Już na pewno Jony Ive wie jak dokładnie będzie wyglądał iPhone 7 i pierwsze makiety powstają. Mieli dużo czasu by przeprojektować detale, jestem natomiast pewien, że znowu Apple zaskoczy Foxconn, który będzie się pocił by te wszystkie detale spasować i wypuścić tak zaawansowany technologicznie sprzęt w 4,7 calowej obudowie, który będzie znów mokrym snem dla konkurencji w kwestii przekraczania barier. Tylko oni tak mogą, bo mają pełną kontrolę nad softwarem i hardwarem i w zestawie z iOS8, który w końcu otrzyma rozszerzenia, inne klawiatury, lepsze powiadomienia i być może widżety na głównym ekranie w związku z większym rozmiarem nie mogę się doczekać kiedy będę mógł złożyć na niego pre-ordera. 

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...