Skocz do zawartości

Jaką konsolę darzycie największym sentymentem?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tych co posiadałem na własność

1-ps2

2-amiga 600

3-psx

4-commodore 64

 

Ciekawe gdzie po latach wpiszę się psp i ps3 ,które aktualnie posiadam.Amiga i C-64 to niby komputery ale i tak dla 99% graczy to były wtedy tylko i wyłącznie urządzania do gier więc zaliczam je w tym moim rankingu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie będę oryginalny i też powiem, że PSX z pierwszym Crashem na czele. Jak zobaczyłem recenzję CB1 o ile dobrze pamiętam w Secret Service (kilka ostatnich stron to recki na konsole) to wiedziałem , że muszę mieć tą maszynkę (przecież to wtedy wyglądało jak bajka :) a dokładniej tak się wtedy wydawało :) ).

 

Do tej pory zastanawiam się jak to się stało, że tak łatwo namówiłem mamie na PSX (oczywiście cena była odpowiednio zaniżona dla informacji ojca :) ), mając już w domu i PC i Pegasusa :)

 

ps w sumie dodał bym jeszcze Amigę 500 z niezapomnianym Moonstone i Goblinami (ale często musiał z solucji korzystać - błędy młodości :) )

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Największy sentyment mam dla jedynej konsoli w moim posiadaniu: PS2. nie wyobrażam sobie rozstania z tą platformą, chociaż już raz próbowałem ją sprzedać... to byłby mój błąd.

 

A dlaczego PS2? Masa gier, z której mogę wybrać to, co mi pasuje, eve toy dla moich maluchów i być może Guitar Hero i SingStar wkrótce (spróbowałem i jakoś mnie ciągnie w tą stronę); no i lubię grać przy TV :D

Odnośnik do komentarza

Pegasus za frustacje związane z zasilaczami (jeden z moich pegazów dosłownie wzbił się w lot przez okno :) )

PSX - no comment

PS2 - za to że musiałem kupić już trzy żeby wkońcu trafić na w pełni sprawne które działa dłużej niż miesiąc :)

Game Boy - te pierwsze cegłowate, monokolorowe, pierdzące ustrojstwo

 

Wilk i Zając - ruskie jajeczka! Kozak nad kozaki :P Pierwszy mój handheld ever :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mimo, że pierwszą platformą do grania jaką zdobyłem była wszechobecna w Polsce podróbka NES'a. Którą wspominam bardzo dobrze. Wiele godzin wyrwała mi z życiorysu. Którą nadal posiadam. To najbliższą konsolą mojemu sercu jest Dreamcast. Oczywiście posiadałem PSX,a. Jednak DC miało w sobie coś innego. Ach te gry rodem z pamiętnych salonów gier. Pady które świetnie spisywały się w wyścigach. Szkoda, że niebieskim nie wszystko zagrało. Sega odwaliła kawał dobrej roboty z DC. Nigdy nie zapomnę sesji z Jet Grind Radio czy Shenmue. Z Metropoisem czy Test Drive Le Mans...

Odnośnik do komentarza

GameBoy Color, dla mnie też pierwsza konsola, choć traktowałem ją jako zabawkę (i co z tego, że kuzyna była). Super Mario Land 3: Wario Land - świetna, wciąż prze zemnie uwielbiana i Pokemon Gold i/lub Yellow - również świetna choć ich nie ukończłem ale Heart Gold nadchodzi to nadrobię zaległości.

Edytowane przez Robinson113_RR
Odnośnik do komentarza

Game Boy Pocket, w sumie pierwsza moja poważna konsola, miałem niesamowitą zajawkę na ten sprzęt (wcześniej na zwykłego GB, ale jego tylko pożyczałem). Skończyłem tylko kilka gierek, ale wtedy zupełnie inaczej to przyjmowałem (cisnąłem Super Mario Land 2 ciągle, kilkanaście razy chyba to skończyłem). Na dodatek, przyzwyczajony do tych prostszych handheldów, jakie wtedy dominowały (Obrazek, swoją drogą, też wielce się nimi jarałem) to GB był szokiem technologicznym. Zapach kartów nawet mi utkwił w głowie.

 

Oprócz tego PSX. Tym razem pierwsza duża konsola. Znowu, technologiczny szok. Mając do tamtej pory do czynienia z grami na GB, Pegasusa i komputer 386, to był niesamowity przeskok. Na PSXie grałem bite kilka lat, każdą gierkę darzę sentymentem. Dobry okres, oj dobry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...