Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mysle nad zamiana mojego tableta na Macbooka air 11. Rozmiarowo az tak duzej roznicy nie ma, a wlasnie zalezy mi na mobilnosci(podroze). Nigdy nie mialem maca. Mozna uznac ze to taki tablet z funkcjonalnością tabletu? W ile system sie odpali? Jak go uspie to wstanie tak szybko jak tablet niemal? Pokrowca szukam jak najcienszy zeby byl. Musi mi wejsc do torby z laptopem;)

update Airow byl teraz dopiero co o ile sie nie myle. Moze warto poczekać(rok?) bo slyszalem ze miany mocne szykuja(retina). Mozliwe zeby szybciej wyszly? Na stronach sa plotki, ze nawet do konca lata.

Odnośnik do komentarza

No, ale nie mówcie, że wyłączacie Maki. Apple nawet sugeruje, że komputer warto wyłączyć raz na miesiąc, mimo, że nie ma takiej potrzeby, ale ja to nawet nie pamiętam kiedy swój wyłączałem. Zamykam klapę i jak ja podnoszę to zanim do końca odchylę, to obraz już jest. Air 13" z 2013 roku z 8GB RAM, więc z SSD na PCie. 

 

 

Nie wiadomo jak to z tymi nowymi Aira'mi. Niby w tym roku miały być i ja obstawiam że jednak będą na wrzesień/październik, w nowej konstrukcji obudowy i jeszcze mityczny 12 calowy Air z Retiną, ale Intel coś się osrał z produkcją Broadwelli i wstrzymał ich dostawę na przyszły rok. Czyli nie wiadomo, bo:

 

a) Intel wstrzymał dostawę Broadwelli, ale dla plebsu, bo cały wyprodukowany arsenał jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla Apple. Ogromne zamówienie na wyłączność. Historia zna taki przypadek z dyskami SSD, czy tam pamięciami Flash to iPodów, nie pamiętam już.

b) Apple musi czekać na Broadwelle, bo nowy Air ma być konstrukcją pasywną, nie posiadająca wiatraków.

c) Apple nic nie musi i wypuści nowe Airy oparte o Haswelle

d) Apple wypuści nowe Airy oparte na ARMach własnej produkcji.

 

Czyli ch.uj wie. Ja sprzedaję Airy dość regularnie i ostatnio spadły mocno z ceny ze względu na dłuższy czas od premiery (jest jeszcze model 2014, z wyższym taktowaniem procesora o 0,1 MHz) i tak całkiem niedawno sprzedawałem Airy 13 cali nawet po 3500 zł. Po tym jak Apple obniżyło ich ceny w Polsce stały się bardzo dostępne i przystępne. Mi chleb spod nosa zabierają. Wczoraj sprzedałem 13" Pro z Retiną 8GB/256GB/Intel Iris za 4500 zł. MacBooki przestały być drogie. Teraz jest dobry moment na kupno, po premierze nowych modeli ceny wrócą do poprzednich norm. 

Odnośnik do komentarza

Mysle nad zamiana mojego tableta na Macbooka air 11. Rozmiarowo az tak duzej roznicy nie ma, a wlasnie zalezy mi na mobilnosci(podroze). Nigdy nie mialem maca. Mozna uznac ze to taki tablet z funkcjonalnością tabletu? W ile system sie odpali? Jak go uspie to wstanie tak szybko jak tablet niemal? Pokrowca szukam jak najcienszy zeby byl. Musi mi wejsc do torby z laptopem;)

update Airow byl teraz dopiero co o ile sie nie myle. Moze warto poczekać(rok?) bo slyszalem ze miany mocne szykuja(retina). Mozliwe zeby szybciej wyszly? Na stronach sa plotki, ze nawet do konca lata.

 

1. tablet z funkcjonalnoscia tabletu? w sensie czy to laptop z funkcjonalnoscia tabletu? no nie wiem. to pelnoprawny komputer, po prostu maly

 

2. system odpala sie w kilkanascie sekund.

 

3. ciezko zdazyc otworzyc klape zeby nie zobaczyc ekranu

 

4. z tym czekaniem na nowe wersje to takie zamkniete kolo. wyjdzie nowy i przeczytasz, ze za rok update. kup teraz, jak ten nowy sie okaze czyms duzo lepszym to sprzedaj i doloz.

Odnośnik do komentarza

Mój szef kupił razem ze mna Aira, z tym ze on wlasnie 11". Ja widze różnice, ze u niego ten ekran jest nieco gorszej jakości, ale z drugiej strony to maszyna do pisania. Ekran jest zbyt mały na obrabianie zdjeć czy video. Przestrzeń robocza jest mniejsza ze względu na rozdzielczość, nie tylko ostrość fontów i grafik. W jego Airze widze za to różnice pracy na baterii względem mojej sztuki, jest ze 3h słabsza i jednak brak gniazda SD jest wadą.

Odnośnik do komentarza

A rozdzialka 720p nie wali po oczach na 11? jak z jakoscia ekranu? Jednak przyzwyczailem się do fullhd na tabletach i telefonach juz ;)

z drugiej strony jak pisal qjot, jak wyjda z retina to będą 1000zl drozsze znowu.

 

Moja pani ma White Unibody 13" (spadek po mnie, ja mam Pro Retina) z rozdzielczością 1280x800 i dramatu nie ma. Da się pracować. Air 13" ma 1440x900 więc trochę więcej. Jeśli nie widziałeś Retiny, to nie masz porównania, i nie będzie Cię bolało  :yes:

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Mój szef kupił razem ze mna Aira, z tym ze on wlasnie 11". Ja widze różnice, ze u niego ten ekran jest nieco gorszej jakości, ale z drugiej strony to maszyna do pisania. Ekran jest zbyt mały na obrabianie zdjeć czy video. Przestrzeń robocza jest mniejsza ze względu na rozdzielczość, nie tylko ostrość fontów i grafik. W jego Airze widze za to różnice pracy na baterii względem mojej sztuki, jest ze 3h słabsza i jednak brak gniazda SD jest wadą.

z czego wynika gorsza jakosc ekranu miedzy 11, a 13? To ma mi zastapic tablet, takze o jedyne co sie , martwie to wlasnie rozdzielczość

Odnośnik do komentarza

 

Mój szef kupił razem ze mna Aira, z tym ze on wlasnie 11". Ja widze różnice, ze u niego ten ekran jest nieco gorszej jakości, ale z drugiej strony to maszyna do pisania. Ekran jest zbyt mały na obrabianie zdjeć czy video. Przestrzeń robocza jest mniejsza ze względu na rozdzielczość, nie tylko ostrość fontów i grafik. W jego Airze widze za to różnice pracy na baterii względem mojej sztuki, jest ze 3h słabsza i jednak brak gniazda SD jest wadą.

z czego wynika gorsza jakosc ekranu miedzy 11, a 13? To ma mi zastapic tablet, takze o jedyne co sie , martwie to wlasnie rozdzielczość

 

 

Gorsza jakość ekranu wynika z rozdzielczości. Ale to zależy od przeznaczenia - ja kupowałem 13" bo to miał być mój główny i podstawowy komputer domowy. 11" spełnia inną rolę. Jest uzupełnieniem, lub zastąpieniem tabletu. Jest bardzo mocny, szybki i pełnowartościowy, ale trzeba zdawać sobie sprawę z jego słabości. Matryca jest 720p, ale jest 11 calowa. Przestrzeń robocza jest mniejsza, więc zazwyczaj wiąże się to z tym, że pracujemy na pełnoekranowych aplikacjach przemieszczając się między nimi gestem 4 palców lewo/prawo, zamiast pracy w trybie Mission Control na jednym biurku, czy oknami obok siebie. Zupełnie identycznie jak to robimy w iPadzie, czy MS Surface. Ja taki rodzaj prcy potrafię sobie wyobrazić tylko, jeśli do poważniejszych zadań masz dodatkowy komputer, z większą matrycą, lub podłączasz Aira do zewnętrznego monitora, co jest rewelacyjnym pomysłem i wtedy ten 11" może być podstawowym domowym komputerem. Fonty i piktogramy są malutkie na tym ekranie, myślę że ten problem może się pogłębić w Yosemite, który stosuje Helvetice Neue. Proponuję się zapytać kogoś, kto ma betę Yosemite na 11" czy czcionki są czytelne, w sumie to ciekawe, choć na pewno Apple o to zadbało. Jeśli chodzi o same odwzorowanie kolorów, kąty widzenia i jasność, to spokojnie, tym się w Airze 11" przejmować raczej nie musisz. 

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Przejde sie do sklepu i obejrzę oba. To ma być lepsza alternatywa dla tableta. Także 11 będzie ok. Z drugiej strony 13 jest tylko 300 drozsza i niewiele wieksza z tego co widze po wymiarach. Jak pisałem ze martwi mnie rozdzialka to mialem na mysli i 11 i 13. W obu zagęszczenie pixeli jest podobne w miare. Takze jakoś nie do konca potrafię sobie wyobrazić czemu na 13 jest lepiej.

Zarzuc fotki tego pokrowca jak mozesz co wspominałeś o nim parę stron temu. Szukam czegoś jak najbardziej slim musi mi w torbe z laptopem wejsc

Odnośnik do komentarza

Nie mam problemu z ekranem w 13". Ani razu nie widziałem pikseli, nigdy mi przez myśl nie przeszło, że ekran jest za słaby i przydałby się lepszy. Nie mam takich potrzeb, a bateria podchodząca pod 20h daje dużo dobra dzieki temu. Oglądam sobie w nich filmy w 720p i jakby były w 1080p to i tak na pewno bym różnicy na 13 calach nie zobaczył. 1440x900 jest ok, MacBook Air jest laptopem, który może taką matrycę posiadać, bo inaczej wybiera się Pro z Retiną, który jest notabene mniejszy niektórymi wymiarami od Aira. Kategorie produktów są wyraźnie wydzielone. Mam dwa pokrowce, jakieś Moshi, bardzo, bardzo fajne w szarym kolorze i kopertówkę filcową Mujjo. Do 1 sierpnia jestem w delegacji w Danii i zapakowałem komputer w Mujjo, więc musisz sobie zdjęcia tamtego Moshi wygooglować, albo poczekać.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to must-have'y, ale ja uzywam:

 

  • smcFanControl
  • Watts
  • MailTab Pro odkad nie ma Gmail Notifiera
  • CleanMyMac/Onyx/App Cleaner
  • MediaHuman Audio Converter
  • XtraFinder (dla paru usprawnien Findera, chociaz nie wiem czy nie bedzie zbedny na Yosemite)

 

Ogarnij gesty na touchpadzie, niektore skroty (CMD+Q do zamykania programow, ALT+TAB jak na Windzie to skakania pomiedzy programami, CMD+Spacja do szybkiego odpalania Spotlight) i bedzie git.

Odnośnik do komentarza

No i przeszedłem na ciepłą stronę mocy. Zdecydowałem się jednak na 11 cali Air, 13 za duze. Gdzie znajdę podręcznik użytkownika, aby to wszystko ogarnąć? ;) I wymieńcie mi jakies 5 programów, które zainstalować muszę z appstore

Tutaj masz całkiem spoko poradnik. Wszystkiego i tak byś się dowiedział eksperymentując, ale jest spoko.

http://goo.gl/3Bl4Cw

 

Aplikacje must-have:

-Air Video Server HD i Air Video na iOS - do strumieniowania video z komputera na iPada

-AppCleaner - do czyszczenia odinstalowywania aplikacji

-BatteryHealth i CoconutBattery do monitorowania aktywności baterii

-Cloud, Dropbox - wiadomo. Cloud najlepszy do udostępniania screenów i małych plików

-Evernote

-CleanMyMac 2 - jak wyrzucisz zbędne języki systemu i słowniki to zyskasz kilka dodatkowych GB wolnego miejsca

-KeyRemap4Macbook - przebinduj sobie od razu prawy CMD z prawym altem. Zaufaj mi.

-Locko- ostatnio w promocji za dolca był, świetny manager haseł i dokumentów, taki 1Password dla biedoty

-AirMail jeśli Mail.app ci nie podejdzie

-powinieneś mieć za darmo z AppStore do zassania Numbers, Pages, Keynote

-Pocket

-QNapi - odpowiednik napiprojekt

-QuickCast do nagrywania pulpitu

-Skitch do robienia zrzutów i ich prostej edycji

-The Unarchiver do Zipów

-VLC do filmów tylko i wyłącznie

-PopClip - najlepsze co wymyślono. Zaznaczasz tekst i pojawia sie menu kontekstowe do kopiowania, wklejania, otwarcia w Chrome, tłumaczenia, skracania linków, wyszukiwania w YouTube, IMDB etc. Ekstra

-Pixelmator jeśli bawisz się grafiką

-Reeder/Leaf to RSSów

-BetterTouchTool - używam do dwóch rzeczy. Ustawiłem sobie gest z lewej krawędzi touchpada jako gest cofnięcia w Finderze i przy przyciągnięciu okna aplikacji do bocznej krawędzi ustawia jego szerokość do połowy ekranu, do górnej maksymalizuje okno. Jak na Windows 7

-Simplenote do notatek

-Soulver do przeprowadzania wyliczeń

-widżet do Dashboardu Currency Converter dla konwertowania walut w czasie rzeczywistym

-Prey w razie jakby ktoś ci MacBooka zapie.rdolił

-Permute jeśli konwertujesz video

 

Zaznacz wszystkie opcje w gestach i naucz się ich. Błogosławieństwo. Ogarnij TimeMachine na wszelki wypadek.

 

ProTip: Sformatuj na wszelki wypadek wszystkie swoje pendrive w Narzędziu Dyskowym na exFAT, i zastosuj jakiś sposób na ogarnięcie w systemie NTFS (na przykład kup TuxeraNTFS) bo inaczej nie zapiszesz nic na nośniku sformatowanym pod Windowsem na NTFS właśnie.

Edytowane przez Q-Jot
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jak wygląda w waszych airach praca na aku? 

Do 12h. Po aktualizacji do Mavericska miałem nawet 18h. Ostatnio- w sumie od dłuższego czasu ma problem z 10h. Pokazuję 8h. Ciężko przetestować faktyczny czas pracy. 

Nie zależy mi szczególnie na tym, ale jednak chodzi to za mną. 

Mam aira 2013. 

 

Michaelis- ciągnie wszystko z serwera. Musisz usunąć meile na serwerze albo ściągnąć wszystko raz xD 

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Zauważyłem ze praca na baterii znacząco sie skraca jeśli używamy Chrome, Dropbox ciagle jest włączony do synchronizacji, mamy ustawioną automatyczna jasność ekranu i klawiatury. Ja mam ekran ciagle na 4-5 kresek i wyciqg spoko wartości, ale przez ostatnie tygodnie ssałem sporo gigabajtów z torrentów całymi dniami, mało seedow, ściągałem bezpośrednio na dysk z USB 3.0 i baterie jadło bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...